Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 18:10   #2621
Quote:
zdhedonist kaže: Pogledaj post
Konkretno uzeo sam Eleaf iStick pico 75W
Pico je ok mod, ali mu ne pašu širi tankovi zbog poklopca baterije.
blasfemicar is offline  
Old 16.05.2017., 18:35   #2622
Quote:
zdhedonist kaže: Pogledaj post
-Da li je baterija LG HG2 dobar odabir za ovaj mod?

-Da li moram kupiti posebno punjač za baterije ili mogu normalno puniti preko usb kabela koji je došao sa modom?

LG HG2 su odlične baterije. Nabavio ih prema preporuci kolega sa foruma kod nkon.nl

Panasonic baterija iz Chipoteke, nazivnih 3000 mah, je golo smeće za LG HG2. Prekratko traje, cca 4-5 sati sa 0.5 ohmskim grijačem. Jedna HG2 bez problema traje cijeli dan, pri duvanju na 30w, sa istim grijačem. Bolje je uzet dvije HG2 nego jednu.

Modove sa jednom baterijom, ako je dobra elektronika, se može punit preko USBa, samo nemoj duvat dok puniš. Punjenje 18650 baterija preko usba može bit problematično zbog elektronike u nekvalitetnim i (pre)jeftinim modovima, i ako kapacitet baterije padne ispod kritičnog. U oba slučaja može doć do paljevine.

Iz sigurnosnih razloga (provjera kapaciteta,punjenje izvan moda) dobro je imat punjač tipa XTAR VC2, a i zbog komoda. jednu bateriju puniš, a s drugom duvaš. Puni na USB dok ti ne stigne XTAR VC2. za svaki slučaj,pri punjenju drži mod na nezapaljivoj površini ili budi blizu dok se puni.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 16.05.2017., 21:23   #2623
Quote:
60nine kaže: Pogledaj post
bočica može biti gotovo pa bilokakva...

najpreporučljivija je staklena bočica, po mogućnosti sa tamnim staklom (smeđa, plava) da ne prolazi puno svjetlosti u nju - jer sunčeva svjetlost utječe na degradaciju nikotina (or so they say)...

evo jedan solidan review za razne vrste boćica (staklene, plastične PE i PET)
https://www.youtube.com/watch?v=qquba7b9lkU

također - kad zamješaš aromu i bazu, dobro promućkaj sve to i ostavi da odstoji na tamnom mjestu (ladica/ormar) koliko je preporučeno od proizvođača arome

ukoliko ne postoji preporuka steepanja od proizvođača, neko nepisano pravilo je:
- voćne arome > cca 7 dana steepanja (pogotovo ako su na kremastoj bazi)
- duhanske arome > 2-3 tjedna naviše
Da se nadovežem. Duhani se steepaju puno duže. Cca min mjesec dana. Neki i više,pogotovo složeniji blendovi. Npr journey duhanske se preporučaju između mjesec i tri mjeseca. Općenito,duhanske se najduže steepaju.

Za kreme je taman oko 2 tjedna,opet,složenije se duže steepaju.

Čisto voćne jednostavne su skoro pa shake and vape,dobre praktički isti dan,ali dobro ih je pustiti bar dva tri dana. Složenije 5-7 dana.

Jedna od fora za ubrzavanje steepanja za nestrpljive je zagrijavanje tekućine. Staviš ju u staklenu bocu i u vodu zagrijanu na 60-70 stupnjeva. Kad se voda ohladi,promućkaš dobro i ponoviš postupak par puta. Toplina ubrzava kemijske reakcije i razrjeđuje malo vg pa se bolje aroma i baza sljube.
Grimko is offline  
Old 16.05.2017., 21:32   #2624
Quote:
60nine kaže: Pogledaj post
nitko od naših ljudi se još nije žalio na ovim grupama koje pratim po FB da mu je nešto stalo na carini (osim iz onih već poznatih razloga tipa cijena preko 22$ ili paket bez računa)
Dobro bi bilo da carina stavi na net listu "MOŽE - NE MOŽE", jer će bit kupusa sa štopavanjem u ZG. Ili, nek nam vrate gradske pošte.

Npr. čuo sam da novi zakon ne zahvaća modove, a i zašto bi, to je kutija sa malo elektronike, eventualno sa ugrađenom Li-Po baterijom.

Tankove će, kako sam čuo, štopavat jer su skalamerija koja ko fol može procurit. To je maksimalna siva zona ako mene pitaš jer:

Postoje tankovi za suho sagorijevanje,odnosno vaporizeri za trave, kako će pametnice na carini razlikovat vaporizere od atomizera?

Postoje i ALL IN modovi sa tankovima u tijelu koji mi djeluju prilično nepropusni. Npr. SMOK Osub One. što ćemo s njima?

Jedino što mi se čini neupitno jesu RTA sistemi koji se prodaju odvojeno, zato sam i uzeo Cleito jer za njega ima RTA sistem.

EDIT: Članak 23.

(7) Zabranjuje se prodaja i kupnja preko interneta, kao i prekogranična prodaja na daljinu proizvoda iz stavka 1. ovoga članka, osim elektroničkih cigareta, spremnika za ponovno punjenje i uložaka za jednokratnu uporabu.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 16.05.2017. at 22:30.
glembaj is offline  
Old 17.05.2017., 09:39   #2625
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem. Duhani se steepaju puno duže. Cca min mjesec dana. Neki i više,pogotovo složeniji blendovi. Npr journey duhanske se preporučaju između mjesec i tri mjeseca. Općenito,duhanske se najduže steepaju.
zato i rekoh - "2-3 tjedna naviše" ne parim duhanske već 2 godine pa nisam 100% upućen, ali znam da im treba 100 godina da "dođu sebi"

Quote:
Jedna od fora za ubrzavanje steepanja za nestrpljive je zagrijavanje tekućine. Staviš ju u staklenu bocu i u vodu zagrijanu na 60-70 stupnjeva. Kad se voda ohladi,promućkaš dobro i ponoviš postupak par puta. Toplina ubrzava kemijske reakcije i razrjeđuje malo vg pa se bolje aroma i baza sljube.
kod istog reviewera s linka kojeg sam gore stavio za boćice ima također recentni video sa ubrzavanjem steepanja i držanjem temperature na 40 stupnjeva (naravno, za to treba imat poseban lonac i termometar)

nije preporučljivo ići s temperaturom preko 40 zbog degradacije nikotina...

najbolja formula za steepanje je - čuvanje tekućine na tamnom mjestu + strpljenje
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 17.05.2017., 10:12   #2626
Hvala svima na odgovorima. Nisam znao da treba toliko dugo držati etekućinu nakon miješanja kod duhanskih aroma jer bi se bio bolje pripremio.Kad mi je jedan trgovac u jednom e-cigareta shopu u gradu u kojem živim zamiješao aromu (duhansku) sa bazom, malo promučkao i dao da mogu odmah koristiti nije mi uopće spominjao nikakvo steepanje, sazrijevanje ili vremenski period koji bi trebao sačekati prije upotrebe Znači sad će mi se desiti situacija da ću ostati bez postojeće dok ova još nije "sazrila". Da li ima netko od vas tko pari samo bazu bez arome i kakvog je to okusa uopće?
zdhedonist is offline  
Old 17.05.2017., 10:16   #2627
kupi si fino neke gotove tekućine čisto da imaš za prvu priliku... jbg - trebao si se prije informirat

bazu možeš parit i solo - trebala bi biti neutralnog okusa, možda malo slatkastog (nisam probao nikad, tako kažu)

koju bazu imaš uopće? (proizvođač, omjer vg/pg, postotak nikotina...)

nitko nije rekao da ti ne možeš odmah pariti ono što zamučkaš i dobro promješaš - možeš naravno, ali će ta tekućina najbolja biti kad odstoji koliko treba...

evo ja nedavno iz ormara izvukao neki kavasti mix kojeg sam radio prije točno godinu dana - 10x bolji okus ima nego nakon cca mjesec dva od mixanja...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 17.05.2017., 10:30   #2628
Quote:
zdhedonist kaže: Pogledaj post
Znači sad će mi se desiti situacija da ću ostati bez postojeće dok ova još nije "sazrila". Da li ima netko od vas tko pari samo bazu bez arome i kakvog je to okusa uopće?
Razbijaš glavu bez veze, nitko ti nije rekao da ne možeš pariti odmah pošto smiksaš. Možeš ali puno bolje će ti biti ako je pustiš određeno vrijeme da odstoji, zavisno od arome. Pričali smo već da je bitno planirati unaprijed. Kad vidiš da si pri kraju s određenom tekućinom zamutiš prije da ti se ne bi događalo upravo ovo.

Dobro ti je rekao 60nine, uzmeš par bočica gotovog likvida i problem sa čekanjem je riješen, bitno je da si krenuo miksati. Ove logističke cake ćeš skužiti usput.
Prokurative is offline  
Old 17.05.2017., 10:50   #2629
Aha pa dobro onda, neću se zamarati s tim.Uzeo sam sa MTM Stora Infamous 6mg VG/PG 70/30. Nabavio sam tamnu staklenu bočicu zamiješao i ostavio u ormaru da odstoji.
zdhedonist is offline  
Old 17.05.2017., 12:15   #2630
@60nine

Naviše pročitao kao najviše. Moj bed XD Pročitao sam podosta o tretmanu s temperaturom. Da,degradira koncentraciju nikotina za oko 0,1%,ovisno o mediju u kojem je isti rastopljen. Isto tako,ubrzava oksidaciju i nikotina i arome. Neki su za,neki protiv. Kratkoročno je aroma bolja,ali zbog toga navodno brže se "pokvari". Isto tako,negje sam pročita da baš to truljenje nikotina pojačava okus. Jednostavno mi se nekad čini da ima previše oprečnih informacija i premalo pravih testova. No kako mješam relativno male doze od po 100ml koje poparim kroz tjedan ipo-dva,to mi ne igra pretjeranu ulogu. Jer je cilj dobit brzo parljivu tekućinu.

Vrijeme+strpljenje je naravno najbolje. No ako netko želi brzo gotove tekućine i računa da će ju brzo popariti,onda definitivno nije loša ideja ići sa toplom kupkom.

Baza bez ičega,kako koja. Neke su lagano slatkaste,neke su skroz bland. Dosta ljudi svakih toliko presječe sa tankom čiste baze da si malo pročiste okusne pupoljke,pogotovo ako dugo pariš istu tekućinu.
Grimko is offline  
Old 18.05.2017., 08:30   #2631
@Grimko - sve 5, i mislio sam si da si pročitao "najviše"

ja si isto rijetko napravim više od 100ml iste tekućine (ne kupujem gotove/kupovne arome već si miješam svoje recepte s TPA i Capella aromama)

iako - imam već par svojih recepata kojih si napravim više tak da taman dozriju dok poparim prethodni batch...
nikad nisam radio ovu shemu sa "toplom kupkom", al sad preko zime sam par puta ostavio boćice (staklene) na kratko na radijatoru - čisto da vidim jel ima neke razlike... i nisam baš primjetio razliku

a i parim uglavnom voćne tekućine (s nekom kremom ili vanilijom u mixu) pa mi ni steepanje ne traje dugo...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.05.2017., 09:43   #2632
Mješam si i ja tako ponekad. Modificirao si prema svom ukusu Mother's unicorn milk i ponekad klona OHW My man (sladoled od vanilije,jagode i čokolade). No nemaju svi volje za kupovat 5-6-7 različitih aroma,a ima genijalnih gotovih aroma. Npr journey ima zanimljive i jako dobre arome,npr njihov spirit of the woods koji meni jako na čupavce vuče,skoro pa u rangu lamingtonsa ili panda tears koji je zanimljivi shake od maline.

Radijator ne pomaže. Slabo se prenosi toplina na taj način. Probaj jednom sa toplom kupkom. Staviš u vodu,pustiš dok ne ohladi,dobro opet promućkaš i ponoviš to još jednom. Stvarno se osjeti razlika.
Grimko is offline  
Old 18.05.2017., 09:55   #2633
u početku parenja sam od frenda uzimao tekućine, tj. njegove mixeve neke - kasnije se prebacio na samostalno mućkanje (kupio 10ak aroma za koje sam pretpostavljao da bi mi odgovarale u nekim mixevima, 70/30 bazu i voila)

nikad nisam kupovao gotove/kupovne arome, ali sam probao Spirit of the Woods od Journey-a i super je (dobio 30ml na nekoj nagradnoj)... brijem da sam probao i još neku od KTS-a, al mi nije sjela...

mixanje mi je hobi neki, a zna bit i antistres a da ne pričam koja sreća je kad pronađeš neku kombinaciju koja ti je jednostavno prefina (pogotovo ak još par ljudi potvrdi isto)
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.05.2017., 11:37   #2634
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
No nemaju svi volje za kupovat 5-6-7 različitih aroma,a ima genijalnih gotovih aroma.
Svi koji krenu sa miksanjem prolaze taj nekakav razvojni put, kreneš sa 6-7 onda netko ode i do 30-ak bočica. Tada otkriješ da jedno 60% mikseva propada jer nije ispalo kako treba. Možeš ih pariti ali nije to to.
Zato mi nije teško dati nekakvih 50-70kn za gotov mix arome koja mi je odlična jer cijenim i znam koliko truda, vremena i novaca je osoba uložila da bi došla do tog miksa plus što mi je jednostavnije i oduzima manje vremena tako smiksati.
Dan danas bez problema uzmem gotovu tekućinu, čisto da probam, iako već odavno miksam svoje.
Prokurative is offline  
Old 18.05.2017., 12:59   #2635
Jedan dobar video o miskanju,na hrvatskom. Koga zanima,slobodno baci oko. https://www.youtube.com/watch?v=GB-aY_R5_18

Kao što kaže u videu,miksanje pojedinačnih aroma u kompleksne tekućine nije jeftin sport. Hrpa toga ispadne loše,bljutavo,jedva parljivo. Na kraju popariš jer nema ničeg drugoga doma ili jednostavno ode u wc.
Grimko is offline  
Old 18.05.2017., 13:07   #2636
dosta toga što vrijedi iz slastičarstva po pitanju vezanja raznih aroma vrijedi i za parenje - pogotovo što se miješanja raznih krema i voća tiče...

s bilo kojim voćem u mixu s nekom kremom ili vanilijom gotovo da ne možeš fulat (naravno, ak se držiš neke sheme da voća bude u mixu bar duplo više od ostalog)

meni ideja za mix dođe nekad čisto od neke slastice koju pojedem (tipa hashtag sladoled, torta od jagode, slatka tajna bomboni), ostalo je stvar tweakanja...

e da - što se tiče gotovih tekućina - dobio sam nedavno poklon tester na etekućinama od Finske egzotike "Black Toffee" - totalni bronhi bomboni okus, mentol i anis - pa tko voli, oko 52kn je 10ml arome

a što se videa tiče - ovo što su pokazali je čista osnova mixanja... za početnike dosta...

a ja bi preporučio DIY-or-DIE youtube kanal
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.05.2017., 13:14   #2637
Viktor je stvarno to odlično objasnio u videu, kad malo uđeš u to stvarno je skup sport jer da bi znao moraš probati, a moraš probati more toga da bi usporedio. Sve to zahtjeva novaca, vremena i strpljenja. Zato i govorim da sam odustao jer je to sve skupa oduzimalo previše vremena, kojeg malo tko danas ima. Da ne govorim o milion praznih bočica, aroma kojima bi prošao rok pa se na kraju bace i slično.

Puno jednostavnije, brže i jeftinije je probati gotovu tekućinu pa kad naletiš na nešto što ti stvarno paše uzimati gotovu aromu - pogotovo ako su kompleksni miksevi u pitanju.
Prokurative is offline  
Old 18.05.2017., 13:18   #2638
a istina da... zato se ja fino držim TPA aroma, gotovo sve su mi prošle kroz ruke (bar one koje su me zanimale, dakle duhanske isključene - osim RY4 kojeg imam još pol boćice jer ne znam kaj ću s njim )

ovo s gotovim tekućinama možda je brže i jednostavnije, ali je bome i dosta skuplje... osim ako imaš sreće pa živiš u gradu tipa Zagreb gdje u većini shopova većinu toga možeš i probati prije kupovine...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.05.2017., 13:35   #2639
Quote:
60nine kaže: Pogledaj post
ovo s gotovim tekućinama možda je brže i jednostavnije, ali je bome i dosta skuplje...
Skuplje je definitivno, pogotovo u početku - zato veliki postotak ljudi i digne ruke od svega jer imaju grdnih problema. Od izbora opreme do pronalaženja tekućine koja im odgovara.

Zato su ovakvi i slični forumi tu da donekle olakšaju i povežu ljude bar virtualno. Idealno bi bilo da se nalaze na kavama, da se druže uživo jer je neopisivo lakše nekome pokazati i probati opremu i tekućine uživo nego ovako. Ljudi iz nekakvog straha i neznanja odgađaju miksanje i motanje svojih grijača samo da bi poslije žalili što nisu odmah krenuli u tom smjeru.
Prokurative is offline  
Old 18.05.2017., 13:39   #2640
da, potpisujem ovo iz prvog pasusa... masa ljudi ima problema da si ne može nać tekućinu koja im odgovara i onda, nažalost, neki odustaju od pare jer im se ne da istraživat...

ja sam eto imao sreće pa mi je frend bio duže u tome i odmah u startu donio 6-7 totalno različitih (svojih) tekućina pa smo isprofilirali moj ukus u kratkom roku
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.