Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2009., 11:30   #81
Evo naletjeh na ovu temu koja me zainteresirala.

Mi upravo završavamo zadnje detalje nakon kojih slijedi registracija udruge u vremenskom periodu od 30-45 dana.

S obzirom na djelatnost udruge:


Quote:

Crom monetarni sistem služi ljudima i svrsi, baziran je na matematičkoj činjenici da čovjek, i naučnik i ekološki radnik, živi 730 sati mjesečno.
S toga svaki član registriran kao čovjek, svakog mjeseca od udruge prima 730 croma.

Crom je ekonometrijski simbol, u legalnom pogledu nema i ne predstavlja apsolutno nikakvu vrijednost, iza njega ne stoje nikakve rezerve i nikakva podloga, njegov opticaj nije nametnut i prisilan.
Fizičke i pravne osobe koje su na dobrovoljnoj bazi postale članovima udruge ga isto tako prihvaćaju isključivo na dobrovoljnoj bazi, kao simbol za aktivnosti opredmećene u vremenskoj jedinici od jednog sata.
više me nego zanimaju vaše prognoze o registraciji udruge Crom Alternativna Razmjena .

Unaprijed hvala.
jinks22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 11:56   #82
Quote:
Commodus kaže: Pogledaj post
Udruga je poput poduzeća, obrta, dd-a i zadruge...

Samo još jedan oblik pravnog subjekta!

Najnormalnije si isplaćuješ plaću ako radiš profesionalno u njoj... ako ne radiš, onda si najnormalnije isplaćuješ honorar uz neku plaću na nakom drugom mjestu. Na honorar plaćaš sve poreze i dopirnose kao i na plaću.

Ljudi često krivo shvaćaju onaj izraz "neprofitna udruga"...

Neprofitna ne znači da ne smiješ imati profit! Znači da profit ne smiješ dijeliti među osnivačima udruge!

DAkle, osnuješ udrugu "Profit" neprofitna udruga za razvoj obrazovanja, recimo.

Dobivaš donacije, ili tiskaš knjige koje prodaješ, ili prodaješ seminare za učenike o nečemu, svejedno.
Isplaćuješ si plaću, honorar, koristiš službeni maybah
A kraju poslovne godine ipak ostane milijun kuna recimo!

Što radiš?

Ništa! Prijaviš da imaš milijun kuna profita i kažeš da ga namjenjuješ za troškove sljedeće godine poslovanja, u kojoj ćeš kupiti službeni zrakoplov neprofitne udruge u kojem će osnivači ići na "edukativni izlet" na Havaje
Sve točno, nažalost.
Primjer neprofitne udruge - NK Dinamo. Lijepo ga možete naći u registru udruga.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 19:26   #83
Evo ljudi, od danas je statut online.

Možete ga pogledati ovdje:

Statut Udruge Crom Alternativna Razmjena

Pozdrav svima
jinks22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 12:26   #84
Question Udruga - mali polj.proizvodac

moze li se neprofitna udruga (uz sve ostale aktivnosti) baviti i ekoloskom poljoprivrednom proizvodnjom?

nikakve velike investicije, do max 2 ha cisto da na taj nacin isfinancira svoje poslovanje

clanovi udruge su fizicke osobe
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 17:50   #85
Ja bi bila clan iste?? Ako moze?
Mi imamo 100m2 vrta (da znam, to je malicko) + vocnjak, no svake godine nesto pretjera. Prosle godine to su bile jabuke, koje smo dijelili okolo ko manijaci (diljelili, ne mislim nosili samo prijateljima vec mosili kasete jabuka i krusaka u restorane i molili da uzmu (poklanjali) samo da ne propadne), ove godine tresnje (hrust), su abnormalno rodile.. Poanta je da sve vrlo brzo gnjije jer nista s nicim nije spricano, osim onim sto kisa donese. Ne gnojimo nicim osim travom i liscem (iako nam uskoro stize 5 kokica pa cemo poceti gnojiti :-)) )
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:09   #86
Udrugu možeš registrirati za sve djelatnosti kao i obrt....Samo kod registracije treba malo zakamuflirati...
Npr,proizvodnja starih vrsta voća...I onda na prvom sastanku udruge Vas tri ili ako vas je više,dakle svi donesete uredbu da proizvodite što god već,ovjerite žigom udruge i to je to....
A eko certifikate tražiš kao i obrt odnosno d.o.o,bitno je samo da ti uzmu novce....
I dokle god ste neprofitni,to je to...
fra Miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:40   #87
A zasto se onda moraju odrediti ciljevi zbog kojih se udruga osniva?I oni, koliko sam skuzila ,moraju jasno pokazivati da je udruga neprofitna?
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:58   #88
pa i jest neprofitna!

upišeš da ćeš se baviti radionicama za razvoj dječje kreativnosti, na primjer...

skupljat ćeš novac za rad tih radionica...

ali nitko te ne može ograničiti koliko! mislim, kako se ograničiti? ZAŠTO!? ... pa naravno da ćeš prve godine skupiti 10 000 kuna priloga i projekata... ali druge godine 40 tisuća... a tko ti kaže da za 10 godina kad budeš popularna udruga nećeš dobivati po 3-4 milijuna od INA-e, Agrokora, Plive...

I to je 20 milijuna, recimo...

a nemaš toliko djece? a i da imaš, napravit ćeš zgradu za održavanje radionica...pa autobus za prijevoz djece...

ništa tu nije profit, JER GA NE DIJELIŠ!

to je dobit koju reinvestiraš...

ali daj, pa kad budeš imala 20 miljona nečega, nećeš mi reći da ćeš se i dalje ti voziti tramvajem?

pa i po svetačkim pravilima, ti si ZASLUŽILA dobiti službeni auto... avion?

i na kraju, najbolja stvar:
kad odlučiš da više ne možeš, imaš 60 godina i ne da ti se, a nitko te ne želi zamijeniti, onda upotrijebiš posljednje oružje
ugasiš udrugu, dakako

i zakonski preuzmeš kao osnivačica imovinu udruge, sve zgrade, aute, avione...

sve bez profita
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:20   #89
strasan si puno ti hvala
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:15   #90
Osnivanje udruge i što se s njom smije i ne smije?

hoću početi raditi u svojoj struci, a u ovom gradu nema baš previše posla pa razmišljam o osnivanju udruge.

zanima me što smijem s udrugom? smijem li se reklamirati? smijem naplaćivati to što ću raditi? ili smijem naplaćivati samo članarinu.

recimo da želim osnovati udrugu za pomoć obiteljima alkoholičara i alkoholičarima, raditi radionice i predavanja (nije to, ali da shvatite).
dakle, nešto je što je društveno korisno.
smijem li od grada tražiti pomoć za prostor, nabavku inventara i potom naplaćivati korisnicima radionice kako bih si isplatila plaću ili to onda ne smijem?
jel moraju svi biti članovi moje udruge ili ne?
jel moram imati svoj prostor ili smijem unajmiti ili posuditi prostor druge udruge? ili se to ne smije?

jel moram uvijek ići na natječaje ili se smijem isplaćivati iz te (pomozbože) zarade od radionica, savjetovanja i slično?

eto, ako netko zna.
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:21   #91
Udruga nije "vlastita prćija" i po defaultu je neprofitna organizacija.
Udruga može zaposliti radnika ali o tome ne možeš odlučivati ti nego članovi...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 02:30   #92
može li namjena odnosno cilj udruge biti i promicanje nekog hobija?
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 09:21   #93
Naravno pa to i jest namjena većine udruga
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:55   #94
pa mislila sam da mora biti nešto društveno korisno, nekakvo pomaganje ljudima/životinjama/prirodi...
evo, mene konkretno zanima može li cilj udruge biti promoviranje uzgajanja jedne određene skupine biljaka?..to nekako nema neku direktnu društvenu korist pa...
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 16:08   #95
Naravno da može, ali ako se radi nešto društveno korisno lakše je dobiti sredstva od grada, županije...ovako se sami morate boriti za sredstva.

Mislila si promoviranje uzgajanja biljaka u komercijalne svrhe ili?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 19:13   #96
Quote:
orchis kaže: Pogledaj post

evo, mene konkretno zanima može li cilj udruge biti promoviranje uzgajanja jedne određene skupine biljaka?..

da ti ne misliš na "one" biljke
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 03:24   #97
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Naravno da može, ali ako se radi nešto društveno korisno lakše je dobiti sredstva od grada, županije...ovako se sami morate boriti za sredstva.

Mislila si promoviranje uzgajanja biljaka u komercijalne svrhe ili?
a ne znam, mozda i to...uglavnom po struci sam biolog, ali to s biljkama mi je samo hobi...zeljela bi da to postane nesto ozbiljnije, kroz posao nece moci pa bi zeljela to prosiriti nekako...prvo, pronaci ljude koji se isto tim bave ili bi se zeljeli baviti, zainteresirati druge ljude za to i u to sve nekako uklopiti moje znanje kroz nekakve edukacije i istrazivanja...i prosiriti biljke i prostor...i dobiti financije za sve to..u biti ja bi zeljela da mi to postane posao, ali ne samo u smislu prodavanja biljaka jer nisam trgovac i ne zelim biti..sad, pitanje je kakve to veze ima s udrugom
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 03:25   #98
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
da ti ne misliš na "one" biljke
neee
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:16   #99
Quote:
orchis kaže: Pogledaj post
a ne znam, mozda i to...uglavnom po struci sam biolog, ali to s biljkama mi je samo hobi...zeljela bi da to postane nesto ozbiljnije, kroz posao nece moci pa bi zeljela to prosiriti nekako...prvo, pronaci ljude koji se isto tim bave ili bi se zeljeli baviti, zainteresirati druge ljude za to i u to sve nekako uklopiti moje znanje kroz nekakve edukacije i istrazivanja...i prosiriti biljke i prostor...i dobiti financije za sve to..u biti ja bi zeljela da mi to postane posao, ali ne samo u smislu prodavanja biljaka jer nisam trgovac i ne zelim biti..sad, pitanje je kakve to veze ima s udrugom
Nije smisao udruge da ti to postane posao. Isto tako ako nemaš riješeno financiranje bolje je i ne otvarati udrugu jer ima troškove i "hladnog pogona".
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 02:21   #100
daj objasni mi ovo "jer ima troškove i "hladnog pogona""
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.