Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 18:39   #21
hvala darsey!
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:04   #22
Podižem temu...

Zanima me odredeno racunanje satnica pa da navedem konkretne primjere:

1. U tjednu se radi 6 dana - 4 dana po 7 sati i 2 dana po 6 sati. Jedan dan je slobodan. Pitanje glasi: ako je u tom tjednu blagdan koji se ne radi i imamo još jedan regularan slobodan dan, kako se racuna satnica za taj tjedan? Kolika je satnica tog blagdana?

2. Isti slucaj rada od 6 dana u tjednu - znamo da se u godišnji odmor ne racunaju slobodni dani, ali da li su ovom slucaju u dva tjedna godišnjeg 2 slobodna dana ili 4 slobodna dana (kao kod slucajeva gdje se radi ista satnica od 40h, ali 5 dana u tjednu)?

Nadam se da su pitanja jasna
MeMyselfI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:52   #23
Quote:
MeMyselfI kaže: Pogledaj post
Podižem temu...

Zanima me odredeno racunanje satnica pa da navedem konkretne primjere:

1. U tjednu se radi 6 dana - 4 dana po 7 sati i 2 dana po 6 sati. Jedan dan je slobodan. Pitanje glasi: ako je u tom tjednu blagdan koji se ne radi i imamo još jedan regularan slobodan dan, kako se racuna satnica za taj tjedan? Kolika je satnica tog blagdana?

2. Isti slucaj rada od 6 dana u tjednu - znamo da se u godišnji odmor ne racunaju slobodni dani, ali da li su ovom slucaju u dva tjedna godišnjeg 2 slobodna dana ili 4 slobodna dana (kao kod slucajeva gdje se radi ista satnica od 40h, ali 5 dana u tjednu)?

Nadam se da su pitanja jasna
1. satnica blagdana je onakva kakva bi bila da se radilo. Ako ste recimo na Božić i Štefanje imali slobodno zbog blagdana koje ne radite,a da nisu blagdani odradili bi npr. 14 sati u ta dva dana,onda i pod rubriku blagdana pišeš istu takvu satnicu.

2. U godišnji idu samo radni dani. Znači,ako radnik ima 14 dana godišnjeg,a unutar toga ga je zadesilo dva dana blagdana onda nije iskoristio 14 nego 12 dana godišnjeg. Satnicu upisuješ onakvu kakvu bi imao da je radio. Nije neka velika mudrost ili kemijanje, satnica ti se uvijek veže kako bi bilo da je regularan dan rada. Mi smo oduvijek tako radili i sve radne inspekcije nisu imale primjedbe.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:25   #24
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
1. satnica blagdana je onakva kakva bi bila da se radilo. Ako ste recimo na Božić i Štefanje imali slobodno zbog blagdana koje ne radite,a da nisu blagdani odradili bi npr. 14 sati u ta dva dana,onda i pod rubriku blagdana pišeš istu takvu satnicu.

2. U godišnji idu samo radni dani. Znači,ako radnik ima 14 dana godišnjeg,a unutar toga ga je zadesilo dva dana blagdana onda nije iskoristio 14 nego 12 dana godišnjeg. Satnicu upisuješ onakvu kakvu bi imao da je radio. Nije neka velika mudrost ili kemijanje, satnica ti se uvijek veže kako bi bilo da je regularan dan rada. Mi smo oduvijek tako radili i sve radne inspekcije nisu imale primjedbe.
2. Po tom ispada da oni koji rade 6 dana u tjednu, koriste godišnji od 12 dana (jer imaju samo jedan slobodan dan tjedno), a oni koji rade 5 dana u tjednu koriste godišnji od 10 dana. Što znaći da na kraju godine kad se ispucaju svi godišnji, ovom prvom ostane manje dana godišnjeg od ovog drugog. Ako sam dobro shvatila...
MeMyselfI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.