Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 17:25   #41
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
http://net.hr/auto/vijesti/na-rubu-b...ijardi-dolara/

Ma nije moguće....
Volkswagen? Das Auto? Njemci?

Hebate....

Naravno, očito je to politička igra Obamine administracije jer su se vjerojatno posvađali sa Merkelicom ali činjenica ostaje:
Volkswagen VARA na eko testu. Cijela ta gungula oko eko testa je zapravo goli k....
Vjerojatno svi proizvođaći vozila varaju na isti ili slični način ali stvar je u imiđu tvrtke. Od Dacije ili Kie bi još i prihvatili takvo "prolaženje" eko testa ali ovo je Volkswagen, tvrtka koja se reklamira kao eko osviještena firma koja je lider u tehnološkom razvitku i razvoju motora. On si ovo zaista ne može priuštiti.
Naravno, dogovoriti će se nekako, nagodba će pasti ali svejedno, VW će ovo skupo platiti.
I ovo bi trebalo začepiti sva usta onima koji kenjkaju kako VW motori troše 3 litre i bacaju planinski zrak na auspuh.
Nisu prvi koji su se toga sjetili (a koje su uhvatili na 'djelu'). Mislim da je CAT nešto slično izvodio sa svojim motorima za teretna vozila. I da, platili su kaznu i nisu propali. A da je eko test sranje, to je. Kako vozilo koje je (navodno) ekološko može trošiti više goriva nego ono koje nije eko, a 'stare' je tehnologije?
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 18:04   #42
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Najviše do sada dobila je kia, 300 mio, tako da i ovo ne može preko milijarde.Kia je platila još štetu kupcima, neznam koliko, a vw će isto.
Za što je KIA dobila kaznu od 300 mil. ??
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 18:17   #43
Quote:
Etanol kaže: Pogledaj post
Za što je KIA dobila kaznu od 300 mil. ??
cini mi se za laganje o potrosnji
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 18:20   #44
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
cini mi se za laganje o potrosnji
I Ford je dobija za EcoBust. Nisu uopće testirali potrošnju po EPA propisima.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 21:46   #45
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
A na koji način se uključivao taj software samo pri ispitivanju, testiranju, a ne u vožnji? Možda podizanjem, otvaranjem haube se aktivira neki mikroswitch?
Vrlo vjerojatno je "osjetio" OBD konekciju - naime ovdje se ne radi o eko testu (u hrvatskom smislu) već testiranju u labosu, prilikom čega se prikapča oprema kojoj npr. treba očitanje rpm-a, temperature ili masenog protoka plinova.
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 09:49   #46
Pa ovo je stvarno ozbiljno 15% pad dionica.
I jos i dalje padaju....
Winterkorn je ogroman flop, Piech je bio skroz u pravu.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 10:03   #47
Navodno je postalo jos ozbiljnije, California ih istrazuje, a oni su ko buldog kad uhvate ne pustaju. A i nitko ne prolazi jeftino kad su oni u pitanju.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 10:48   #48
-18% i ide još dole... od jučerašnjeg otvara -22%.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 12:08   #49
Mislim da necu izdrzati ako dionice ovako nastave da padaju...
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 12:24   #50
Al će netko profitirat ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 12:44   #51
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Pa ovo je stvarno ozbiljno 15% pad dionica.
I jos i dalje padaju....
Winterkorn je ogroman flop, Piech je bio skroz u pravu.
Do izbijanja skandala....procjene analitičara su išle na kurs od 180€ ....u subotu završila u Frankfurtu na 160€ a danas u 9 h kod otvorenja počela sa 140€




Trenutni kurs na Frankfurt Xetra ( elektroničko tržište , daje realniju sliku od " parketa" )

Moja procjena da će past u tjedan dana ispod 90€ ....stabilizirat će se negdje oko 80-90 € do konačne obznane ....vrlo lako moguće da padne čak na 40-50€ ...tad treba uletit i kupit....ipak joj je najviši kurs u zadnja 52 tjedna bio iznad 250€.... Zahvaljujuć renditi od 3% ..ili zadnja dividenda od 5€ po dionici!

Najveći pad bilježi tkzv povlaštena dionica ( bez prava glasa ali zato s osjetno većom dividendom po sufixu Vz....) no to bi trebalo gledat kao dugoročno ulaganje jer dividende neće biti dobrih 5 godina....kod Peugeota je nema već 3 godine...iako se oporavila sa 6€ na 15 € od kolovoza 2012....



Da, sudbina Winterkorna je " neizvjesna" ......drugim riječima u okršaju s Piechom je dobio pirovu pobjedu.....commerzbank analitičar je otvorio pandorinu kutiju s špekulacijama da bi VW možda morao " otkupit" sva ta vozila! ( uz kaznu, vidi tekst desno u slici)


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 18:27   #52
Nisam se prije uključio u raspravu jer sam bio kod brokera i prodavao sam svoje dionice...
Kia je platila kaznu jer im je putni komp pokazivao za cca 4 dcl manju potrošnju nego je stvarna, a osim kazne su još svakom vlasniku morali platiti razliku u gorivu, stvarna potrošnje - prikazana potrošnja.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 18:28   #53


__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 18:58   #54
Ka prvo nece propasti.
Imaju u Europi prejako trziste.
USA im nece naplatiti toliko ili tako da ce zbog toga bankrotirati, nisu Amerikanci glupi. Jer sta im koristi traziti naprijmer od jednom 20 Miljardi ako bi zbog toga VW mozda imao problema prezivjeti. Dati ce im naprimjer kaznu od 5 Miljardi i jos 10 u 10 ratama od po 1, znaci s tim bio VW mogao preziviti a USA ce dobiti 20 miljardi, samo osim drzave ce jos doci sigurno zajednicke tuzbe vlasnika VW-ac koji ce traziti natrag novac za visak potrosnje koji nisu mogli stici itd.
Lako to u USA ide, jer ce to napraviti neki Advokati, koji ce zastupati tebe ako im dajes 30-40% dobiti. Znaci ti uopce nemas rizik.
A dobiti natrag 10% cjene goriva zadnje 3-4 godine isto nije malo par makar bili i samo 60-70% te svote. recimo 60.000 km i potrosna veca 0,7l na 100km smo kod 420l.


Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
E, a imaju li skoda i seat nasljedstva, pa da sami nastave zivot
Skoda i seat zive od platformi VAGa i cim oni odpadnu vise nemogu prezivjeti kao sada. A inace su 100% u vlasnistvu VW-a.

Lako ce prodati ako treba i Bentley, Lamborghini itd. Ali pogotovo seat nece moci sam zivjeti niti mislim da bi se lako naslo kupca.

Ali evo ja nevjerujem da VAG nece proci tu krizu.


Ali evo koliko je toyota imala problema u USA i ameri su to sve opet zaboravili.


@Actross pun ti je inbox.
A mislim da 50€ necemo viditi. Mislim da ce sve izpod 80€ i ako mozes drzati 3-4 godine. ces imati dobru zaradu.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 18:59   #55
Ako budu morali povući vozila al će bit jeftinih polovnjaka ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 19:15   #56
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako budu morali povući vozila al će bit jeftinih polovnjaka ....
nece kod nas. VW vozila Europa su losije opremljena nego USA ili China i nece oni njih baciti na Europsko trziste jer ovdje zaradivaju dobro sa ekstrima. To ce oni svugdje prodati jeftinije samo ne u EU.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 19:45   #57
Mislim da neće dati cijeni ispod 100 €. Uostalom bumo vidjeli.
zpelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 19:56   #58
Ček jel ono VW objavio da su odustali od 10-stupanjskog DSG-a?

CDRW, jesi ti ono bio rekao da ionako neće imati smisla pored novih HD automatika?
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 20:57   #59
Sa ovolikim padom dionica u Vokswagenu će letjeti glave, uostalom već vjerojatno i lete.
VW neće vjerojatno propasti ali će biti velikih pretumbacija. Prvo što će trpjeti je vjerojatno razvoj a onda će se zatvoriti i pokoji pogon možda. U vlasničku strukturu će ući vjerojatno neki stranac tipa kinez i to velikim udjelom jer će vjerojatno pokriti trošak kazni. Tako ćemo na kraju imati kineski VW kao što je i Volvo.
hi hi hi....kineski VW....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 21:10   #60
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ali evo koliko je toyota imala problema u USA i ameri su to sve opet zaboravili.
To sa Toyotom je dokazano da su im ameri smjestili. Provedeno je nekoliko istraživanja i nije ništa pronađeno i koliko se sjecam Toyota ih je na kraju tužila za lažne optužbe. Tako da možda i ovo bude nešto slično, a i ne mora.
leo100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.