Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2016., 11:16   #81
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
@OSS

Daj molim te ne baljezgaj - u godinu dana 5 PUTA povećat broj zaposlenih i odma sredit da sve štima, da svi odnosi valjaju, da tim(ovi) odma rade ko švicarski sat, .... daj me ne jebi, tu očito u životu nisi radio a kamoli nešto integrirao.
E sad nadodaj ''u razvoju'' poslije ''5 PUTA povećat broj zaposlenih'' za jos bolji efekt :-)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:22   #82
Quote:
joghurt kaže: Pogledaj post
naravno da tesko nalazi zaposlenike kad ih placa 3700kn. barem je to legalni dio.
Što ti znaš koliko on plača svoje radnike? Radiš li kod njega ili poznaješ nekoga da radi?

I da plaća, nitko ih ne sili da rade kod njega za te pare. Ali imati priliku raditi na takvim projektima je veliko iskustvo i kasnije ako odeš, odskočna daska. Možda rade po dogovoru za manju plaći ali će kasnije dobiti udio vlasništva, a plača će se povećati kad se biznis razvije i naraste.
Evo ja bi radio kod njega samo da dobijem iskustvo i priliku i do sad sam radio u velikoj firmi a plaća prosjek, ali sam dobio iskustva koje neki ne steknu u 10 godina rada ili više.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:23   #83
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
E sad nadodaj ''u razvoju'' poslije ''5 PUTA povećat broj zaposlenih'' za jos bolji efekt :-)
Ma glupost - opće je poznato da doljevanje novih ljudi u projekt koji kasni izaziva JEDINO novo kašnjenje dok uklopiš nove ljude u projekt. Baljezga svatko ko tvrdi suprotno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:24   #84
jeah, dobit će udio u vlasništvu ,možeš mislit

Zadnje uređivanje Mahun : 03.03.2016. at 11:44.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:32   #85
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Što ti znaš koliko on plača svoje radnike? Radiš li kod njega ili poznaješ nekoga da radi?
To je transparentan podatak dostupan na poslovna.hr
To što ti možda nemaš uvid u te podatke, ne znači da ih nema.
I da, za 2014. podatak o prosječno isplaćenoj plaći u toj firmi je cca. 3700 kn.
Relativno brzo će nam postati dostupni i podaci za 2015. pa ćemo moći i crno na bijelo vidjeti sve ove podatke o kojima se (za sada) teoretizira.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:54   #86
Inženjeri imaju veće plaće, puno veće (kao što sam rekao, znam iz prve ruke, nekoliko mojih kolega s faksa je tamo zaposleno), ali nebitno.

Da li mediji napuhuju cijelu stvar? Da, svakako, vjerojatno će sad iskakati iz paštete (eno na indexu svaka 3 sata neki novi članak, te Rimac ima najljepše hostese, te ovo te ono). Da li ja govorim o Rimcu kao osobi? Svakako ne, ne poznajem ga, a neki istupi mi se baš i ne sviđaju, ali me to ni ne zanima. A ovo da je "kmečao" da mu država da poticaje i zazivao premijera je totalna glupost, evo točno iz intervjua to kmečanje: https://youtu.be/HsfeJh8tImc?t=49m10s

Što se tiče torque vectoringa, naravno da torque vectoring postoji, to je u osnovi upravljanje posljedicama djelovanja momenta, i ne radi se samo sa elektromotorom. Torque = moment, vectoring = "usmjerivanje", dakle gdje god neki moment djeluje tako da skreće automobil u određenom smjeru, radi se o torque vectoringu. Dakle diferencijali koji mogu više momenta prenijeti na oređeni kotač (recimo na vanjski kotač u zavoju) rade torque vectoring. Ali nitko još nije to radio sa elektromotorima na sva 4 kotača. Uostalom, ima wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Torque_vectoring

Narastao je sa 30 na 150 ljudi, naravno da ima poteškoća u organizaciji posla (rečeno i u intervjuu), ali je u svakom slučaju od 2012., nepostojanja konkretnog proizvoda i prodaje te skorog bankrota uspio stabilizirati firmu koja trenutno doživljava ozbiljan rast. Ako je to razlog da se pljucka po njemu, onda odlično.

@Rijecanin: tebi ne mora opravdati ništa, a ne 3.7 milijuna eura. Ali vidim da se iznos "neopravdanog poslovanja" cijelo vrijeme smanjuje.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:03   #87
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Što ti znaš koliko on plača svoje radnike? Radiš li kod njega ili poznaješ nekoga da radi?

I da plaća, nitko ih ne sili da rade kod njega za te pare. Ali imati priliku raditi na takvim projektima je veliko iskustvo i kasnije ako odeš, odskočna daska. Možda rade po dogovoru za manju plaći ali će kasnije dobiti udio vlasništva, a plača će se povećati kad se biznis razvije i naraste.
Evo ja bi radio kod njega samo da dobijem iskustvo i priliku i do sad sam radio u velikoj firmi a plaća prosjek, ali sam dobio iskustva koje neki ne steknu u 10 godina rada ili više.
ovo za placu ti je netko vec odgovorio. a ima problem s nalazenjem radnika jer se strucnjaci privlace odlicnim uvjetima. a ne s 3700 + 12h radno vrijeme. pripravnike mozes dobiti tako sto ce sticati veliko iskustvo. ali takvi pripravnici ti nece napraviti "torque vectoring" superioran bilo cemu na trzistu. googlaj malo koliko velike firme placaju da privuku najbolje strucnjake iz jedne u drugu (iznosi nisu daleko od nogometnih transfera).
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:16   #88
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Narastao je sa 30 na 150 ljudi, naravno da ima poteškoća u organizaciji posla (rečeno i u intervjuu),
To nije rast... to je kaos.... sve i da si zaposlio 130 kiskookvalificiranih ljudi na jednostavnim poslovima... to je uzasno tesko za ustimati... a kamoli nekoiko razlicitih razvojih timova...

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
@Rijecanin: tebi ne mora opravdati ništa,
Pa nek mi se onda skine s televizije... ako ga smeta komentiranje i davanje misljenja na temu... neka se kloni javnih medija... i tako mu je hrvatska nebitno trziste... koji kua onda u roku od 8 mjeseci ima dva full time intervjua na opskurnoj emisiji kao sto je Pressing N1 televizije...


Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
a ne 3.7 milijuna eura. Ali vidim da se iznos "neopravdanog poslovanja" cijelo vrijeme smanjuje.
To i je cilj... da dodjemo do nule... i da se ispostavi da sam u krivu... bas bih bio vrlo zadovoljan takvim ishodom...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:44   #89
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
To je transparentan podatak dostupan na poslovna.hr
To što ti možda nemaš uvid u te podatke, ne znači da ih nema.
I da, za 2014. podatak o prosječno isplaćenoj plaći u toj firmi je cca. 3700 kn.
Relativno brzo će nam postati dostupni i podaci za 2015. pa ćemo moći i crno na bijelo vidjeti sve ove podatke o kojima se (za sada) teoretizira.
To apsolutno ništa ne znači. U firmi u kojoj još radim je prosječna plaća 10 soma kuna, znaš koliko ljudi ima tu plaću? Sve za na brojati na jednu ruku. A plaće male, ali firma podijeljena na sektore i onda se tu neke računice vrte i dobiješ kakti prosjek iz naj boljeg sektora i ljudi bi pomislili, wow ja bi tamo radio tebi mora da je dobro, kad ono K Marjanova, plaća jedva HR prosjek, nije ih briga što imaš diplomu. I na kraju ispada da bi prosjek od 10 soma bio i veći da nema nas koji radimo za duplo manje.

Tako da to ništa ne znači kod Rimca, možda ima više tehničkog osoblja koje ima manju plaću pa ruše prosjek, čudne su to računice koje ovise o ustroju firme.

Nisam dobio dojam da se Rimac žali da nema medijske pozornosti, osim kad ga se pita, kritizira lokalne vlasti da su ne zainteresirane. Ježi ga kod nas su htjeli F1 formulu dovesti pa ništa upravo zbog političke ne zainteresiranosti osim za glupe povijesne teme kojima odvlače pažnju naroda od pravih problema i interesa.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:51   #90
Za jednog informatičara, ti oss imaš OZBILJNIH problema s brojevima.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:51   #91
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
To apsolutno ništa ne znači. U firmi u kojoj još radim je prosječna plaća 10 soma kuna, znaš koliko ljudi ima tu plaću? Sve za na brojati na jednu ruku. A plaće male, ali firma podijeljena na sektore i onda se tu neke računice vrte i dobiješ kakti prosjek i ljudi bi pomislili, wow ja bi tamo radio tebi mora da je dobro, kad ono K Marjanova, plaća jedva prosjek, nije ih briga što imaš diplomu. I na kraju ispada da bi prosjek bio i veći da nema nas koji radimo za duplo manje.

Tako da to ništa ne znači kod Rimca, možda ima više tehničkog osoblja koje ima manju plaću pa ruše prosjek, čudne su to računice...
Daj mi molim te objasni kojom čudnom računicom od tvrdnje samog Rimca da je prosjek plaće 10.000+neto dođe na 3.000?
Ako jedan ima 5, a drugi 15.... prosjek je 10. A daj mi izračunaj kako dođe na 3?
Kao što vidiš ni ovdje nitko ni nema plaću 10, a 10 je ipak prosjek.
Vrag je ta matematika
Možeš ih nabrojat samo ako nemaš prste
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:53   #92
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Za jednog informatičara, ti oss imaš OZBILJNIH problema s brojevima.
istina nisam sa brojkama u malom prstu dok sve ne stavim na papir. Ali znam da se nekad firme zaigraju s tim računicama.

Na kraju je nebitno ako radiš tamo za 3 soma, radiš svojevoljno nitko te ne sili! Barem se nitko do sad nije javio da ga Rimac iskorištava.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:55   #93
Pa stavi na papir prije nego otipkaš puška te ne ubila!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:57   #94
Možeš u Excel...
ako nemaš papir pri ruci
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:17   #95
Gle, nitko ih ne tjera i tu si u pravu.
Nitko ne tjera ni tete u Konzumu da rade na blagajni za koliko? Dvije, dvije i pol?
Nije suština u tome.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:19   #96
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Tako da to ništa ne znači kod Rimca, možda ima više tehničkog osoblja koje ima manju plaću pa ruše prosjek, čudne su to računice koje ovise o ustroju firme.
koliko on prica, kod njega su skoro svi razvoj? mislim, s tim se bavi, nije da radi zavarivanje 3 cijevi i da to salje dalje (iako bi i za taj posao prosjek place bio veci)
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:20   #97
Baš bih volio vidjeti certificiranog zavarivača da radi za 3800kn
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:33   #98
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa nek mi se onda skine s televizije... ako ga smeta komentiranje i davanje misljenja na temu... neka se kloni javnih medija... i tako mu je hrvatska nebitno trziste... koji kua onda u roku od 8 mjeseci ima dva full time intervjua na opskurnoj emisiji kao sto je Pressing N1 televizije...
Znači po tebi se on gura na televiziju? Zato što je imao dva intervjua na N1 televiziji koju nitko ne gleda? I zato što mediji općenito svaku priču napuhuju do besvijesti? Čovjek u intevjuu usput spomene kako je surađivao s određenim proizvođačem automobila koji traži mjesto za novi pogon i kako u tome vidi priliku za Hrvatsku, i kako je slao dopis vladi - sutradan u medijima izlazi kako se Rimac žali na rad vlade... nebuloze.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:33   #99
Daj ako znaš kojeg ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:47   #100
I kako dalje, sam ili ce raditi za nekog?
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.