Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 12:52   #21
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Muči me dvojba. Taj 1.4 turbo ili 1.6 dizelaš sa 136 KS? Malo vožnje, dosta grada, strah od DPF-a...
Mislim da si dao sam sebi odgovor (bemzinac)
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:11   #22
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post

Muči me dvojba. Taj 1.4 turbo ili 1.6 dizelaš sa 136 KS? Malo vožnje, dosta grada, strah od DPF-a...
to je sa AdBlue aditivom sistem i mislim da ga ne bi trebala mučiti gradska vožnja
barem ne pronalazim ništa specijalno na švapskom forumu (mislim na ovaj 1.6cdti)
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:13   #23
Jesam li ja jedini kojem Astra izgleda u unutrašnjosti bolje u nižem Enjoy nivou opreme:



...nego u višem Innovation nivou:



Možda jednostavno volim ove svjetlije nijanse koje razbiju monotoniju od ovog crnog piano laka.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:43   #24
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedini kojem Astra izgleda u unutrašnjosti bolje u nižem Enjoy nivou opreme...
Jesi li sjedio u Astri K?
Ako jesi ne vidim kako bi ti Innovation izgledao lošije, najniži paket opreme izgleda prilično neugledno, barem meni.
Možda stvarno jesi jedini.
orion692 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:51   #25
Problem nove Astre je cijena. Cca 10 tisuca kuna preskupa.

Najeftinija sa 1.0 turbo motorom benzinac je 125 i kusur dakle 126 tisuca kuna.
To je 16.800 EUR. Ona sa 1.4 motorom nije zanimljiva jer je to pijanac Opelov.
Inace imao sam Opele prije i po familiji vozimo Opele dosta i ono da je klasa Kia Ceed po cijeni i opremi uzeo bih je.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:00   #26
Oprosti, ali Ceed i Astra K ne idu u istu rečenicu, a ne u istu cjenovnu kategoriju.

Btw. ovi klaviri i meni idu na onu stvar.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:07   #27
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Problem nove Astre je cijena. Cca 10 tisuca kuna preskupa.

Najeftinija sa 1.0 turbo motorom benzinac je 125 i kusur dakle 126 tisuca kuna.
To je 16.800 EUR. Ona sa 1.4 motorom nije zanimljiva jer je to pijanac Opelov.
Inace imao sam Opele prije i po familiji vozimo Opele dosta i ono da je klasa Kia Ceed po cijeni i opremi uzeo bih je.
Taman tih deset somova spuste kada ulaziš u salon i kažeš Dobar dan! A onda se složi konfiguracija pa čekaš doma da te nazovu dva, tri puta i tada Astra postaje i više nego konkurentna...
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:09   #28
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali Ceed i Astra K ne idu u istu rečenicu, a ne u istu cjenovnu kategoriju.
Mozemo mi pricati sto hocemo ali Astra je Opelov kompakt. Znaci na trzistu je zajedno sa Golf, Focus, i30, ceed, 308, C4 i tako dalje konkurentima.

Quote:
Btw. ovi klaviri i meni idu na onu stvar.
Koji klaviri?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:13   #29
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Taman tih deset somova spuste kada ulaziš u salon i kažeš Dobar dan! A onda se složi konfiguracija pa čekaš doma da te nazovu dva, tri puta i tada Astra postaje i više nego konkurentna...
Samo u drugom salonu druge marke ti je cjena na web-u vec niza pa ti jos u salonu spuste za 7-8 somova.

Ovak ak gledas online gdje ces ici i imas 3-4 kandidata, odmah mozes otpiliti Opel jer ono je skuplji 10-15 somova. Umjesto da stave normalnu cijenu odmah pa da uopce odes kod njih na pregovore.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:18   #30
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Mozemo mi pricati sto hocemo ali Astra je Opelov kompakt. Znaci na trzistu je zajedno sa Golf, Focus, i30, ceed, 308, C4 i tako dalje konkurentima.
Da se moderatori ne bi ljutili, ne bih širio priču o usporedbama s konkurencijom, ali za početak ne možeš očekivati od modela koji je tek ušao u salone da ima istu cijenu kao model na zalasku karijere.


Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Koji klaviri?
Piano lak efekt. Daj malo upotrijebi maštu
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:21   #31
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Da se moderatori ne bi ljutili, ne bih širio priču o usporedbama s konkurencijom, ali za početak ne možeš očekivati od modela koji je tek ušao u salone da ima istu cijenu kao model na zalasku karijere.
Ako tako gledas imas pravo. No, kada kupujem nije mi svejedno
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:22   #32
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Problem nove Astre je cijena. Cca 10 tisuca kuna preskupa.

Najeftinija sa 1.0 turbo motorom benzinac je 125 i kusur dakle 126 tisuca kuna.
To je 16.800 EUR. Ona sa 1.4 motorom nije zanimljiva jer je to pijanac Opelov.
Inace imao sam Opele prije i po familiji vozimo Opele dosta i ono da je klasa Kia Ceed po cijeni i opremi uzeo bih je.
Enjoy nije najniži nivo opreme nego srednji. I sjedio sam u Enjoyju. Izgleda odlično. U Innovation nisam sjedio, ali mi se ne sviđa piano lak i izgleda mi puno ljepše Enjoy. Možda sam jedini ali tako je to.

Stvarno mi nisu jasne cijene u Hrvatskoj. Ovdje u BiH Astra je vjerojatno najpovoljniji kompakt. Povoljniji i od Korejaca. I ne bih nikad Ceed i Astru stavio u istu rečenicu. Astra ide s Golfom.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:27   #33
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Enjoy nije najniži nivo opreme nego srednji.
Ja sam napisao Selection.

Ako u konfiguratoru maknem default crvenu boju i stavim bijelu smanji se cijena za 1500 kuna.

Dakle apsolutno najeftiniji Selection ti je:

125.744 kuna za 1.0 turbo benzinac 105KS
120.860 kuna za 1.4 stari atmosferac 100KS

A onaj robotizirani mjenjac sa 1.0 turbo motorom kosta 129.942 kn.

Navodno su unaprijedili znatno taj easytronic 3.0 - ne znam; nisam vozio.

Kod vas 1.0 turbo rucni bijela boja dodje 28594 km dakle 109661 kn odnosno 16083 kune manje odnosno 2150 EUR manje !!!!
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:41   #34
Pa znam. Jako velike razlike u cijeni. Ja još jednom kažem, u nas u BiH na akciji koja traje do kraja mjeseca Astra K s Enjoy nivoom opreme + 17' alu naplatci + motor od 150 KS (turbobenzinac) + boja po izboru oko 29.300 KM tj. 112.711 kn do registracije.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:52   #35
Nova Astra mi nikako ne leži.
Ima jedna u susjedstvu pa ju vidim svaki dan. Ovaj lebdeći C nosač joj nikako ne stoji. Prošla generacija mi je puno bolja dizajnom.
U unutrašnjosti me smeta necentriranost središnjeg ekrana u odnosu na centralnu konzolu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:19   #36
Meni ej ok, izvana i iznutra. Jedino ova osnovna sjedala na slici gore su kriminal.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:23   #37
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Možda jednostavno volim ove svjetlije nijanse koje razbiju monotoniju od ovog crnog piano laka.
Recimo da je piano lak dokaz da je proizvod premium. Kada ga Mercedes stavi nema dalje, svi svršavaju na isti. Kada ga recimo Fiat stavi pljuj to ružna nekvalitetna plastika. Tako to nekako ide.

Ja ne volim baš piano lak u bilo kojem slučaju.
Joe Doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:28   #38
Quote:
Joe Doe kaže: Pogledaj post
Recimo da je piano lak dokaz da je proizvod premium. Kada ga Mercedes stavi nema dalje, svi svršavaju na isti. Kada ga recimo Fiat stavi pljuj to ružna nekvalitetna plastika. Tako to nekako ide.

Ja ne volim baš piano lak u bilo kojem slučaju.
Ista stvar i s kožom. U visokoj i premium srednjoj klasi se podrazumijeva. Ako je nema, odmah drvlje i kamenje.

Kada netko nadoplati kožu za kompakta, onda spike koji će ti to kurac, to ne valja, po zimi je hladna, po ljetu ti speče jaja...

Ah ljudi... bili bi predosadni da nisu takvi..
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:43   #39
Quote:
Joe Doe kaže: Pogledaj post
Recimo da je piano lak dokaz da je proizvod premium. Kada ga Mercedes stavi nema dalje, svi svršavaju na isti. Kada ga recimo Fiat stavi pljuj to ružna nekvalitetna plastika. Tako to nekako ide.
Da, baš je to dokaz!
Odvratno je jednako u Mercedesu i u Fiatu. Ili sa sobom moraš stalno imati krpicu i brisati svaki dan k'o manijak ili izgleda kao da svaki dan kidaš pečeno pile prstima, pa onda pipkaš po interijeru.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:45   #40
Solidno auto, jedina vidljiva mana je plitak i mali prtljažnik.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.