Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 22:27   #1
Skidanje naljepnice s auta

pozz!!
Nedavno sam kupio auto, i na bunkeru ima naljepnicu koju bi htio skinuti. Zanima me kako i na koji način bi je se mogao riješit jer je već godinama zalijepljena.
Svaki savjet bi mi dobro došao, thnx!!
__________________
Da Lord, is in da house! :) :)
lord_stox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:46   #2
grijanjem i polako skidati, kasnije ispolirati....
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:58   #3
Zagrij fenom i polako skidaj, koristi nokte ili plastični špahtl. Kad skineš naljepnicu ostatke ljepila skini alkoholom ili benzinom. Sad ispoliraj kao što je reko pazdrkan.
šakazulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 00:23   #4
postoji sredstvo za skidanje lijepila , smole i sl....kod boljeg autolakirera ili bolje opremljena prodavaonica autokozmetike!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 00:26   #5
Odlijepi kako znaš i umješ bez upotrebe alata (eventualno nokat) i onda WD 40 i polako. Ide to ide.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 01:02   #6
pospricaj wd-40 ostavi da djeluje
ja sam jednu tvrdokornu spricao dva dana, malo po malo i skinuo
kasnije ispoliras i to je to
jed2i is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 08:21   #7
Quote:
šakazulu kaže: Pogledaj post
Zagrij fenom i polako skidaj, koristi nokte ili plastični špahtl. Kad skineš naljepnicu ostatke ljepila skini alkoholom ili benzinom. Sad ispoliraj kao što je reko pazdrkan.
Benzin nikako. Alkohol još i može proći.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 09:57   #8
zašto ne onaj benzin za čišćenje? ja sam s njim skidao one ostatke ljepila od naljepnica za osiguranje
aljo_69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 10:59   #9
Benzin je agresivan i hoće "pojesti" neke vrste plastike. Ako je lak, onda još i može proći, uz obavezno brzo ispiranje vodom, ali ja se ne bi igrao jer i alkohol to isto napravi, a ne grize.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 11:29   #10
Quote:
lord_stox kaže: Pogledaj post
pozz!!
Nedavno sam kupio auto, i na bunkeru ima naljepnicu koju bi htio skinuti. Zanima me kako i na koji način bi je se mogao riješit jer je već godinama zalijepljena.
Svaki savjet bi mi dobro došao, thnx!!

Ha ha ha ta naljepnica ima svrhu lol nemoj je skidat, vjerovatno je oguljena boja na tom mjestu
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:51   #11
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Benzin nikako. Alkohol još i može proći.
moze benzin ali onaj iz ljekarne - sa njime se skidaju i flekovi sa odjece
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 08:37   #12
-----------------

Najbolje ti je imaš kao guma koja se stevi na bušilicu i tako s tim po naljepnici pređeš i sve skine i ljepilo i naljepnicu i ne ogrebe auto ,to je novo ima kod mene u trgovini cijena 45 kuna.svi lakireri to kupuju.
body28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:12   #13
Tretman s WD 40 ce sigurno odvojit naljepnicu, samo treba nesto vise vremena i strpljenja. Nakon toga najfinija polir pasta i nema sansi da se primjeti, osim ako je auto jako star, pa je sunce izbljedilo sve osim povrsine ispod naljepnice. U tom slucaju treba ispolirat cijeli auto.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:18   #14
Zippo benzina,vata.Istrljati i polako odlijepljivati.Nakon toga ostane mrlja.ODMAH oprati vodom i šamponom,isprati i po potrebi ispolirati najfinijom polir pastom.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 19:05   #15
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Benzin nikako. Alkohol još i može proći.
OK, benzin je možda preagresivan, ali to bi stvarno moro danima trljat da oštetiš lak.
S druge strane skoro svaka ručna praona drži ARF (za poliranje)
i neko otapalo jače od benzina (za smolu, naljepnice i sl.)
šakazulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:01   #16
I šta je na kraju naj učinkovitije za skidanje naljepnica ?
probat cu sa wd-om ... valjda ce uspjet...
__________________
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have we found? The same old fears...
JEDEM ŠKAMPE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:07   #17
Quote:
JEDEM ŠKAMPE kaže: Pogledaj post
I šta je na kraju naj učinkovitije za skidanje naljepnica ?
probat cu sa wd-om ... valjda ce uspjet...
Ako si iz ZG najučinkovitije je dati auto na pranje i dodati 10kn za skidanje naljepnica...

http://www.blackpearl.hr/index.php?p...=ostale-usluge
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 14:29   #18
Kako skinuti naljepnicu, a ne oštetiti lak?

Koji je najbolji nacin skidanja naljepnice sa automobila?
Salon u kojem sma kupio automobil mi je zalijepio naljepnicu sa web adresom svog salona. To sam vidio tek kada sam se dovezao kuci, a kasnije mi je bilo bezveze da ih zovem i svadjam se sa njima. Postoji li nacin kojim bih skinuo naljepnicu sa automobila a da ne ostetim lak?
progDVB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 14:39   #19
uzmes fen..zgrijes malo i samo odlijepis...poslje obrises ako ti ostane ljepljivo..ja sam starom na kombiju fenom skidao i nista nije farbi bilo
filip02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 18:48   #20
moja preporuka ti je (pošto je nov auto iz salona) da odeš u neki dućan sa autokozmetikom di za par kuna imaš baš te sprejeve za to, nešto poput pjene koju ostaviš da malo djeluje i skineš naljepnicu jer ona "pojede" ljepilo, a ne napravi apsolutno ništa laku.

Možeš, naravno, i fenom ali molim te budi strpljiv i nemoj noktima kopat ako ne ide. Trebat će par minuta da se odljepi, a onda će se vjerojatno trgat komad po komad, možeš i uzeti PLASTIČNU špahtlu i LAGANO s njom probati.

Sigurnija opcija i za lak i za tebe je ipak ići u dućan autokozmetike
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.