Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 19:00   #201
@Ivan0705
Crijep za najblazi nagib ti je Balance i ide ti na >12°.

@aaatina:
Prokisnjavati moze bilo gdje, bez da se pregleda tesko da ce ti netko tocno reci...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 10:35   #202
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
@Ivan0705
Crijep za najblazi nagib ti je Balance i ide ti na >12°.

@aaatina:
Prokisnjavati moze bilo gdje, bez da se pregleda tesko da ce ti netko tocno reci...
Znam da netko mora pregledati,mene zanima da li je uopće dobra opcija zvati limara,šta limar može učiniti
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 15:15   #203
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Znam da netko mora pregledati,mene zanima da li je uopće dobra opcija zvati limara,šta limar može učiniti
Limar može samo naplatiti i otići. To če se i kanije dešavati.
Sve u svemu napravili ste jako loš krov. Ako je u pitanju novogradnja krova, netko ga je jako loše postavio, jer po pravilu treba s vana prvo obiti krov, zatim prekriti daske vodonepropusnom falijom, zatim rešetkasto složene letve.
Kasnije kad se postavlja knauf s unutarnje str. treba ići paropropusna-vodonepropusna folija i nema straha. U tom cijelom procesu došlo je do propuštaja.
Znači jedina prava opcija je rastepanje krova (crijepa) da se složi kako spada.

Ako pak ste knauf postavili na staru konstrukciju ( s pokušajem unutarnjeg obijanja) opet ste napravili da tako moram reći sranje, jer dok se propusti jedan proces to nemože biti toliko kvalitetno.

Nadam se da ste shvatili kakva je daljnja procedura.
...istina novi troškovi .
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:47   #204
Najvjerojatnije je da pusta negdje oko nekog limarskog dijela, bilo opšav, vjetarlajsna, krovni prozor (ako ga ima), prikljucak za napu/antenu...

E sad, koga zvati.... Neku trecu osobu koja nije izvođač, a kuži se
Limar ce optuzit krovopokrivaca i obratno xD. Moze biti da je lose izvedena limarija, moze biti da su pokrivački radovi lose izvedeni. Kao sto velim, nista bez postenog pregleda...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:31   #205
Kako toplinski izolirati betonski krov u Dalmaciji (jaka bura) i sto koristiti za pokrov?

Pozdrav,

imamo kucu na moru sa betonskim krovom od nekih 50m2 i trebali bi uskoro mijenjati pokrov. Trenutno su neke ploce gore koje su dotrajale i pocele su pustat, tako da moramo mijenjat. Izolacije nema uopce. Znaci, betonski krov na dvije vode sa blazim padom koji gleda prema sjeveru (Velebitu) i malo vecim padom, ali i to je blagi pad, koji gleda prema jugu.

Ono sto nam je jako bitno je toplinska izolacija. Sto koristit i kako? Ovdje inace ne vidim krovove sa onim sistemom ventilacije koji se inace koristi sjevernije, gje topli zrak izlazi pri vrhu krova. Pretpostavljam da je to zbog bure i zato sto se ovdje uglavnom radi mali pad, a za takakv sistem je najbolje da krov ima veci pad...
Jasno i koji pokrov je najbolje stavit u ovakvom slucaju? Ovdje se uglavnom koriste nekakve valovite ploce koje se sarafe...
Uglavnom ja se u krovove ne razumijem. Moj otac misli da se razumije , ali nema ni od tog nista pa bi zamolio nekog sa iskustvom da nam pojasni sto i kako napravit da bi imali krov ispod kojeg nije vruce i koji nece procurit u sljedecih bar 25 godina.

Unaprijed hvala na savjetima
SandiVukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 21:42   #206
Quote:
SandiVukas kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imamo kucu na moru sa betonskim krovom od nekih 50m2 i trebali bi uskoro mijenjati pokrov. Trenutno su neke ploce gore koje su dotrajale i pocele su pustat, tako da moramo mijenjat. Izolacije nema uopce. Znaci, betonski krov na dvije vode sa blazim padom koji gleda prema sjeveru (Velebitu) i malo vecim padom, ali i to je blagi pad, koji gleda prema jugu.

Ono sto nam je jako bitno je toplinska izolacija. Sto koristit i kako? Ovdje inace ne vidim krovove sa onim sistemom ventilacije koji se inace koristi sjevernije, gje topli zrak izlazi pri vrhu krova. Pretpostavljam da je to zbog bure i zato sto se ovdje uglavnom radi mali pad, a za takakv sistem je najbolje da krov ima veci pad...
Jasno i koji pokrov je najbolje stavit u ovakvom slucaju? Ovdje se uglavnom koriste nekakve valovite ploce koje se sarafe...
Uglavnom ja se u krovove ne razumijem. Moj otac misli da se razumije , ali nema ni od tog nista pa bi zamolio nekog sa iskustvom da nam pojasni sto i kako napravit da bi imali krov ispod kojeg nije vruce i koji nece procurit u sljedecih bar 25 godina.

Unaprijed hvala na savjetima
jabii napravio klasični krov sa betonskim gurlama i KOMPLETNIM sustavom tondach ili bramac sa svim onim dodatcima kopčama priključcima rubnim kupama i svime šta ide u kompletan sustav, i to sigurno neće dignit, i ne treba se radit mali nagib
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:45   #207
Ma krov je vec tu izbetoniran. Nas zanima sto da mi radimo, a ne sto bi ti radio da gradis novu kucu

Dali bi bilo dobro ici sa recimo

10cm stiropora

pa ona folija koja je kao sekundarni krov

letve i ako treba kontraletve

i na kraju nekakav pokrov, recimo te valovite ploce kakve ovdje ljudi uglavnom koriste i dali mozemo napravit tu ventilaciju pri vrhu krova, ili se to ovdje uopce ne moze radit?
SandiVukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:33   #208
Majstori u obnovi
http://slike.hr/slike/spa0233_9c41b.jpg.html
http://slike.hr/slike/spa0231_f6974.jpg.html

kako ovaj biser sanirati.......
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:34   #209
Nemoj me jbt, pa kako se ova konstrukcija još drži . Još mi je kolko tolko jasno za lijevu stranu-dimnjak drži, ali za desnu stranu
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:39   #210
Quote:
SandiVukas kaže: Pogledaj post
Ma krov je vec tu izbetoniran. Nas zanima sto da mi radimo, a ne sto bi ti radio da gradis novu kucu

Dali bi bilo dobro ici sa recimo

10cm stiropora

pa ona folija koja je kao sekundarni krov

letve i ako treba kontraletve

i na kraju nekakav pokrov, recimo te valovite ploce kakve ovdje ljudi uglavnom koriste i dali mozemo napravit tu ventilaciju pri vrhu krova, ili se to ovdje uopce ne moze radit?
Stiropor nikako za tu vručini!!!!!, isključivo mineralnu vunu, preporuka kamena vuna.

Isto tako bramac korv ni u ludilu, jer je ta firma propala, tako da ništa od njihove garancije itd. Eventualno tondach ili nešto strano- creaton, nibra, itd

Za letve i kontra letve, neznam ipak je kod vas bura...
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 22:16   #211
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Nemoj me jbt, pa kako se ova konstrukcija još drži . Još mi je kolko tolko jasno za lijevu stranu-dimnjak drži, ali za desnu stranu
Ni jednu stranu ništa ne drži jer dimljak nije ni završen do kraja, ja kad sam vidio nisam mogao vjerovati ali eto drži se to tako več desetak godina (dalmacija, nema snjega)...
Dakle jedan kraj obe grede stoji na stupovima a drugi kraj je kao što vidite spojen letvom...po meni umjesto da greda drži rogove, rogovi drže gredu...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 22:54   #212
Quote:
SandiVukas kaže: Pogledaj post
Ma krov je vec tu izbetoniran. Nas zanima sto da mi radimo, a ne sto bi ti radio da gradis novu kucu

Dali bi bilo dobro ici sa recimo

10cm stiropora

pa ona folija koja je kao sekundarni krov

letve i ako treba kontraletve

i na kraju nekakav pokrov, recimo te valovite ploce kakve ovdje ljudi uglavnom koriste i dali mozemo napravit tu ventilaciju pri vrhu krova, ili se to ovdje uopce ne moze radit?
evo prenosim šta su mi rekli na jednom seminaru

greda 12 x 14 umjesto murala nizbrdo, kantinele popriko, napunit vune do visine kantinela (znaći 15cm), folije i svi bakraći, i kupe s jedne strane brokvane s druge hvatane kopčama, obavezno završni crijepovi na slobodnom kraju krova ako je na dvi vode (evo u petak kupovao tondach venera 50kn kom )

ja sa latom nebi riskirao, najveća mana su joj vide koje razglave latu, dihtunzi koji popucaju... ima ovdi negdi cila dizertacija o toj temi pa malo prolistaj, a plus to kad se bura zavuće pod latu otvori je ko alkoholičar pivu
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 23:07   #213
Kaj?

Daj covjece objasni laiku. Pusti ove brokovane bakrace, kantinele, kupe i sve ostalo za sto prvi put cujem

Ajde polako i daj malo ove sjevernije izraze za sve to, ti boga jarca.
SandiVukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 00:25   #214
Quote:
SandiVukas kaže: Pogledaj post
Kaj?

Daj covjece objasni laiku. Pusti ove brokovane bakrace, kantinele, kupe i sve ostalo za sto prvi put cujem

Ajde polako i daj malo ove sjevernije izraze za sve to, ti boga jarca.
ajde pokušat ću

kad se radi krov na beton (prićamo o dalmaciji, i ovih par kuća na kojima sam ja bio prisutan i par manjih zahvata koje sam radio)
radi se na naćin da se napravi recitol i ljepenka (iako u principu bespotrebno jer ga iovako izbušiš sa pričvrsnim materijalom)

pa se na to kucaju mezomurali (letva 5x8) nizbrdo u zadanom razmaku koje preporučava proizvođač

pa se stavlja vuna 5 cm jer je mural visok 5

pa stavi folija

pa se stave kantinele (letva 3,5 x 5) poprečno od murala na zadani razmak od strane proizvođaća

i sad tu obično nastaje jaz između proizvođaća i meštara (recimo stariji meštri tipa moj punac koji je život proveo po krovovima i raznim bauštelima)

proizvođač savjetje debljinu vune 10 ili više, šta vuće stavljanje greda a ne murala na krov

proizvođač savjetuje stavljanje kupa tako da se zadnji kraj kupe zabije čavlima za kantinelu (svaka kupa dva čavla), a prednji uhvati kopćom da se kupa ne može dignuti prilikom frontalnog udara vjetra

proizvođač savjetuje da se prve kupe na krovu nikako ne zabacuju mortom radi slobodnog strujanja zraka između sekundarnog krova i crijepa

proizvođač savjetuje da se sljeme krova odradi sa kupama koje se priključuju na sljemenik bez morta (imaju neke kopče trake i šta ja znam sve) radi istog strujanja zraka

proizvođač savjetuje da se svako 7 - 8 kupu drugi red od sljemena stavi ozračnik radi strujanja zraka

i na kraju proizvođač savjetuje da se na rub krova stavljaju krajnje kupe koje imaju rep da se voda nebi podvlačila u fasadu na spoju morta i kupe

naši meštri to rade ovako

prvi red kupa naslone na mort
čavlaju svako 5 kupu
za kopče nisu ni čuli
kranje kupe su im preskupe i nemjau neku svrhu (osim šta služe kao okap )
sljemenik se kupi od najeftinije marke kupe i prilipi mortom na obične kupe
ozračnik ne treba jer pod svako neku kupu stavi komadić daščice (nema veze šta je spriječio strujanje zraka betoniranjem prvog reda)

i zato se razlikju meštri od meštara i cijene od cijena

kad takvog zahvata je nabitine da onaj ko plača ima nekakvo znanje o građevini i novijim sustavima, ili dobrog nadzornika radova (ne mora bit inžinjer, samo da je dovoljno stručan i da mu se može vjerovati) po mogučnosti nekoga ko nije iz stare garde
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 00:49   #215
Ja sam gornju poklopnicu vata cimentom i svaku kupu zakucava brokvom
Nisan stavlja nikakve kopče.
U mene je sistem sa mezomuralima i kantinelima i evo 10 godina nema nikakvih problema a
kuća je na udaru bure.
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:54   #216
Quote:
joke6 kaže: Pogledaj post
Ja sam gornju poklopnicu vata cimentom i svaku kupu zakucava brokvom
Nisan stavlja nikakve kopče.
U mene je sistem sa mezomuralima i kantinelima i evo 10 godina nema nikakvih problema a
kuća je na udaru bure.
znam da nema, ja samo prenosim preporuke proizvođaća

ni ja nisam stavljao kopće jer mislim da nema teorije da bura digne 4 kila tešku kupi koja je pritisnuta s jedne strane, ali pazim na provjetravanje krova, to je najbitnije za vručinu, znam iz osobnog iskustva jer kad smo radili kuću u Slatinama, jedna meštar nam je napravio krov ajme i vruće je kao u paklu, samo tada se nisam bavio ovim poslom toliko široko kao danas (prije 10 godina) jer mi sigurno nebi tako napravija
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:59   #217
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebao bih savjet

Mijenjat ćemo pokrov kuće i zbog težine smo se odlučili za limeni pokrov.
Jedan majstor nam je dao ponudu sa sendvič panelima od 4cm, ali drugi majstor veli da sendvič paneli nisu dobri jer krov treba biti "hladan" (što god mu to značilo) i preporuča stavljanje folije (krov je nepodaskan) i lim.


Dakle, koji majstor je u pravu i koju ponudu bi bilo bolje prihvatiti, e da i glede spomenute folije - jel ona ima kakva parapropusna svojstva ili ću morati stavljati nekakve zračnike?
Evo ja sam nedavno bio u tvojoj situaciji i prije dva tjedna rješio pitanje krovišta. Razmišljao sam o više solucija uzeo četri ponude. Od toga jedna je bila za sendvić panel. Tražio sam referentne poslove i to prvo slike a onda otišao i pogledati uživo.
Iskreno naslušao sam se svakakvih priča. Svaki ti majstor hvali ono s čime najviše radi jer valjda s tim materijalom ima najveću maržu.
Moja preporuka je pogledati radove pa čak i porazgovarati s ljudima ako imaš vremena.
Uglavnom crijep mi je bio najjeftiniji i stvarno lijepo izgleda ali mi se ne dopada težina. Recimo 200m2 crijepa teži oko 10t. Majstori mi vele da je kuća pripremljena za to na vrhu ali ja se bojim što će se dešavati kod potresa...
Kod sendvić panela mi se nisu svidjeli završeci. Ne znam kako da opišem ali sve mi je izgledalo kao za halu. Nakraju sam uzeo lim s posipom. čitao sam na njuzima i forumu da je ok i zadovoljan sam sa dobivenim. Uglavnom to je lim koji ima po sebi nanesen kamen pa navodno manje buči i dulje traje. Izgleda super, lagano je a vidjet ću kako će biti kroz koju godinu.
mjanusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 20:37   #218
Tebe muci masa pokrova od 10t (slucaj sa crijepom). Ti znas kolko prosjecno padne snijega po kvadratu u kontinentalnoj hrvatskoj? Min.duplo više od te mase crijepa. Pa se ti sad brini ako te to bas tolko muci xD

Druga stvar kaj se tice lima. Svi znamo kak se limeni pokrov radi. Ako neko nezna, onda mu ja velim. Prešanjem.
Znači imate ravnu tablu pleha i on ju spreša da dobi određeni profil. E sad, ne morate biti previse pametni da bi zakljucili da smo lim na tom prelomljenom dijelu xy puta oslabili. Znaci to mu je slaba tocka broj jedan. Druga stvar je kondenzacija. Ako nemate rijeseno vrhunski ventilaciju krova imate kuhalo pod pokrovom. Eto slabe tocke broj dva (uvjetno). Dolazimo do nacina pricvrscenja ploca. Vecina ploca se pricvrscuje sarafima sa gumenom brtvom. Tijekom ljeta desavaju se na limu astronomske razlike u temperaturi tokom noci i na najjacem suncu. Eto ti ga na. Tko tu strada??? Brtva. Kolko ce godina trajat? Nemam blage. Al da to nepovoljno utjece na nju, eto utjece. Evo nas na slaboj točci broj tri. Drukcija je stvar ako se pokrov pricvrscuje cavlima "bocno" ko npr gerard.

Neda mi se vise pisati, danas sam imao naporan dan

LP
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:42   #219
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
Tebe muci masa pokrova od 10t (slucaj sa crijepom). Ti znas kolko prosjecno padne snijega po kvadratu u kontinentalnoj hrvatskoj? Min.duplo više od te mase crijepa. Pa se ti sad brini ako te to bas tolko muci xD

Druga stvar kaj se tice lima. Svi znamo kak se limeni pokrov radi. Ako neko nezna, onda mu ja velim. Prešanjem.
Znači imate ravnu tablu pleha i on ju spreša da dobi određeni profil. E sad, ne morate biti previse pametni da bi zakljucili da smo lim na tom prelomljenom dijelu xy puta oslabili. Znaci to mu je slaba tocka broj jedan. Druga stvar je kondenzacija. Ako nemate rijeseno vrhunski ventilaciju krova imate kuhalo pod pokrovom. Eto slabe tocke broj dva (uvjetno). Dolazimo do nacina pricvrscenja ploca. Vecina ploca se pricvrscuje sarafima sa gumenom brtvom. Tijekom ljeta desavaju se na limu astronomske razlike u temperaturi tokom noci i na najjacem suncu. Eto ti ga na. Tko tu strada??? Brtva. Kolko ce godina trajat? Nemam blage. Al da to nepovoljno utjece na nju, eto utjece. Evo nas na slaboj točci broj tri. Drukcija je stvar ako se pokrov pricvrscuje cavlima "bocno" ko npr gerard.

Neda mi se vise pisati, danas sam imao naporan dan

LP
Eto iznio sam dobronamjeran savjet. Imao sam puno majstora od zidara, keramičara, centralaša i krovopokrivača i nisam sa svima imao dobra iskustva.
Zato sam napisao čovjeku da traži reference...
Što se tiče težine crijepa nisam stručnjak ali i ja sam na faksu slušal fiziku pa mi se ne dopada velika masa koja podiže težište objekta. O statici nemam pojma i mislim da kad je stabilno nema problema ali kad iz statike dođe do dinamike kao kod potresa radije ću iznad glave imati lakši pokrov.
U svakom slučaju cijenim tvoje mišljenje ali smijem iznijeti i svoje.
Ja sam se na kraju odlučio za nešto tipa gerard ali po nešto nižoj cijeni a vidim da ga ti spominješ pa me zanima što misliš o toj vrsti pokrova.
Pišem "tipa" jer sam uzeo nešto slično od firme gratrade iz varaždina. Ako hoćeš baci pogled na link pa komentiraj:
http://www.webgradnja.hr/specifikaci...ov-feroof-rio/
mjanusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 11:48   #220
Molio bih nekoga ako ima iskustvo sa krovnom folijom, tj. paropropusnom-vodonepropusnom folijom postavljenom ispod limenog pokrivača. Dobio sam informaciju da nakon svega nekoliko godina ta ista folija jednostavno se pretvori u pepeo.
boskob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.