Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2009., 00:36   #361
Šta ćeš, toliko nepismen a zvršavam ekonomiju, upisujem magisterij u Londonu, prošao dosta svijeta....
Almax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:39   #362
Quote:
Almax kaže: Pogledaj post
Šta ćeš, toliko nepismen a zvršavam ekonomiju, upisujem magisterij u Londonu, prošao dosta svijeta....
To je sve pohvalno, ali činjenica je da nisi baš nešto pismen
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:39   #363
Napetost dolje. Ovdje smo da opušteno raspravljamo. Nećemo se sada svađati i vrijeđati
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:40   #364
Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post
Napetost dolje. Ovdje smo da opušteno raspravljamo. Nećemo se sada svađati i vrijeđati
Nije vrijeđanje, nego činjenica
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:41   #365
LittleStar, nemoj da ti moram dati karton a to sama možeš spriječiti. Znaš kako
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:43   #366
Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post
LittleStar, nemoj da ti moram dati karton a to sama možeš spriječiti. Znaš kako
Pa pohvalila sam ga jer upisuje magisterij
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:44   #367
Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
Pa pohvalila sam ga jer upisuje magisterij
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:44   #368
Nije mi se cilj prepirati sa ljudima koje ne poznajem, ja internet tj. forum ne koristim u te svrhe. Ja ću te zamoliti da malo proučiš šta znači biti pismen. U mojoj školi su mene naučili da postoji primarna tj. elementarna pismenost, sekundarna pismenost i tercijarna pismenost. Znam abecedu, znam pisati, znam se potpisati, znam čitati, zato te molim ne pričaj gluposti. Za ove stvari koje si ti navela ima drugi izraz Šta te nisu naučili u srednjoj školi
Almax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:47   #369
Quote:
Almax kaže: Pogledaj post
Nije mi se cilj prepirati sa ljudima koje ne poznajem, ja internet tj. forum ne koristim u te svrhe. Ja ću te zamoliti da malo proučiš šta znači biti pismen. U mojoj školi su mene naučili da postoji primarna tj. elementarna pismenost, sekundarna pismenost i tercijarna pismenost. Znam abecedu, znam pisati, znam se potpisati, znam čitati, zato te molim ne pričaj gluposti. Za ove stvari koje si ti navela ima drugi izraz Šta te nisu naučili u srednjoj školi
Lijepo je znati i značenje. Ovdje ne pišemo da bi se svađali. Svako ima svoje mišljenje a druga strana mora prihvatiti to i eventualno izraziti svoje argumente a ne se prepirati.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:48   #370
Quote:
Almax kaže: Pogledaj post
Nije mi se cilj prepirati sa ljudima koje ne poznajem, ja internet tj. forum ne koristim u te svrhe. Ja ću te zamoliti da malo proučiš šta znači biti pismen. U mojoj školi su mene naučili da postoji primarna tj. elementarna pismenost, sekundarna pismenost i tercijarna pismenost. Znam abecedu, znam pisati, znam se potpisati, znam čitati, zato te molim ne pričaj gluposti. Za ove stvari koje si ti navela ima drugi izraz Šta te nisu naučili u srednjoj školi
Možeš se tješiti koliko hoćeš, ali ne znaš stvari koje su uče već u osnovnoj školi. Prouči malo podforum Društvenih znanosti, pogotovo teme Jezični savjetnik (dvije su) i iznenadit ćeš se što sve stručnjaci smatraju nepismenošću.


Toliko od mene
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:52   #371
Ja sam ipak akademski građanin, ne želim se spuštati na takav rang.

Toliko od mene
Almax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:53   #372
Je li itko vidio moj post?
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:57   #373
Zodiac jesam ja, u potpunosti te shvaćam, zato prekidam ovu uzaludnu raspravu jer, ipak je ovo tema o privatnim školama a ne o mojoj pismenosti. Zodiac budi realan pa reci tko je ovo prvi započeo.
Almax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 02:58   #374
Idem u privatnu školu, i ne, nisam snob Da ih ima, ima ih. Ali opet, zar ih nema svugdje? Ili mi stvarno hoćete biti toliko licemjerni i reći da ih nema? I u miocu i u petoj i apsulutno u svakoj školi. Otišla sam u umjetničku privatnu jer mi se škola jednostavno sviđa, imala sam dovoljno bodova za državnu gimnaziju, ali starci mi imaju mogućnost to platiti i jesu. I ne moram govoriti koliko sam sretnija od mnogo mojih frendica koje idu u državnu. A opet, nije svaka škola za svakoga. Nekome bi možda išlo na živce što u razredu nema po 35 učenika, što je školski inventar začudo Božje očuvan, što vidi čuda imamo tv i dvd u svakoj učionici i slično, što ne moram plaćati instrukcije jer imamo konzultacije na koje možemo ići ako smo bili bolesni ili nam neko gradivo nije jasno, što dvaput godišnje idemo u inozemstvo, što su profesori motiviraniji i strpljivlji, što imaju bolji i zdraviji odnos sa svojim učenicima...da, sve su to odlike loše škole
Učim koliko i frendice iz državnih škola, ekipa ide na popravni i 1. i 2. rok, ekipa pada razred i pojedinci budu izbačeni iz škole. Dakle, nije da ako platiš 1000 eura više garant maturiraš. Ne znam za druge privatne, u mojoj je sigurno tako. A najviše volim kad mi se tu naseru ljudi koji veze nemaju s privatnom nego su to čuli iz druge ili desete ruke pa seru po nečemu o čemu uopće nisu kvalificirani da govore. Nažalost smo još jako primitivni pa pojam "privatna škola" odmah povezujemo sa snobovima. Žalosno
vanessa_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 22:44   #375
Hm, išla sam i ja u privatnu školu. Činjenica je da se u privatnim školama manje nauči, ali to ne znači da mi, ljudi iz privatnih škola(znači lošijih škola u Hrvatskoj što je žalosno) ne uspijemo u životu.
Nije čudno što zapravo veliki postotak studenata koji studiraju izvan Hrvatske su išlu u privatne škole ili su boljeg imovinskog stanja, tj. njihovi roditelji.
Činjenica je da imaju bolje uvjete za to, a znate na što mislim- novac pokreće sve, pa tako i utječe i na mogućnosti studiranja. Zato studirajte ekonomiju :-) .
medvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 18:15   #376
Quote:
Almax kaže: Pogledaj post
Malo gledam po forumu i naiđem na ovu temu, nisam mogao a da ne komentiram

Bio sam učenik privatne gimnazije Benedikta Kotruljevića, o njoj samo mogu reći sve najbolje.
Prvo i osnovno oni koji nisu doživili sistem i rad BK-a nemaju pravo pljuvati i prićati gluposti o toj školi tj. o privatnim školama. Neznam kako je u ostalim privatnim, ali mogu u kratkim crtama opisati svoje viđenje takve škole na primjeru BK-a.

Velika prednost je ta što si sa svojim profesorom prijatelj, ne predstavljaš mu samo broj. Oni su tu da ti 100% pomognu, naravno ono što je u njihovoj moći. Mi nismo imali razrednike, nego svoje mentore (cirka jedan mentor na 10 učenika). Svaki tjedan smo imali obavezni sastank sa njima. Svaki dan si mu morao javiti kad ideš iz škole, u slučaju da ne dođeš na prvi sat, obavezno taj isti dan zovu roditelje i pitaju koji je razlog ne dolaska itd...... Drugim riječima, mentori su tu da se 100% brinu o vama dok ste u školi.

Sada malo o učenju U školi si svaki dan od 9 (nekad i 8) do 16:00. Nakon nastave slijedi pisanje zadaće u školi, u slučaju ne jasnoće imaš mogućnost pitati profesora iz kojeg imaš zadaću. Kad dođeš doma tvoje je samo da učiš, dan poslije imaš provjeru domaće zadaće, na pet provjera iz jednog predmeta ide jedna prosjećna ocijena. Svaki dan imaš neke testove, što znači da moraš svaki dan i učiti. Uz te provjere postoje ocijene iz USMENOG, PISMENOG (veliki test jeden cijeline) i ocijene iz SEMINARA (obavezno pisanje seminara po cijelini, teme dobivaš od profesora). Takvim načinom rada učenik je primoran naučiti. U mom razredu je bilo nas 30 (podijeljeni u dvije grupe) samo je nas 6 prošlo sa pet u 4 srednje, oko 15-tak četvorkom a ostali su sa trojkom. Onaj koji je radio po pravilima mogao je dosta toga naučiti, bilo je i onih koji nisu htjeli raditi, ali nakon polugodišta su bili izbačeni iz škole....

Ono što sam volio najviše u toj školi su projekti. Mi gimnazijalci smo sudjelovali u projektu GEOKEM i PROJEKT GRAĐANIN. Projekt GEOKEM je projekt Geografije, Kemije i Biologije. Projekt se izvodi kroz cijelu godinu, na kraju godine profesorima navedenih predmeta daje se dnevnik u kojem si bilježio sa svoja istraživanja. Sa projektom GRAĐANIN bili smo prvi na državnom natjecanju, obrađivali smo nekoliko tema kao što je STOP AMBROZIJI, TRGOVANJE LJUDIMA itd...

Ova škola mi je dosta pomogla u daljnjem mom obrazovanju, mnogim mojim kolegama na ekonomskom fakultetu je bilo teško raditi seminare, izlagati, pravit skripte itd. Danas meni nije problem napraviti jedan kvalitetan seminar, izlagati pred masom, praviti svoje vlastite skripte, samo zato što me je to BK-a naučio.

Evo samo još da ovo velim, tokom zadnje godine imali smo pripreme za fakultet, svi su upisali ono što su željeli. Ja sam birao između prava i ekonomije, išao sam na prijemni i na jedan i na drugi, upao sam i na jedan i na drugi uz potporu ministarstva....

NE SRAMIM SE SVOJE SREDNJE ŠKOLE, UVIJEK ĆU JE HVALITI, a vi koji ste ljubomorni na ovu školu slobodno pišite što god želite, jer i ja bi bio da sam na vašem mjestu, državna škola ovo ne može pružiti što privatna može.

Ja idem u BK i skola je odlicna, stvarno sam zadovoljna nacinom rada.
waffle133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:58   #377
Smile

Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
tamo idu snobovi

Normalno da ćete uvjek pustit kad im plačaš, ako te sruše, roditelji ispisuju djecu i upisuju u drugu privatnu, that's the game
mislim da nemaš pravo govorit da osobe koje idu u privatnu gimnaziju da su snobovi..ja idem u privatnu gimnaziju i mislim da imaju jako dobar plan i program ako imaš vremena molim te pogledaj koja gimnazija ima najbolji prosjek na državnoj maturi i iznenadit ćeš se...nas u razredu ima 19..ali njih 3 ili 4 padaju prvi godinu..znači moguće je pasti ..to što ti njima plačaš neznači da ćete oni pustit da sve radiš što želiš..moje mišljenje je tako ko se neslaže slobodno nek argumentira
katica321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 22:18   #378
iz mojeg iskustva kupovanje ocjena, i onda uz to kupovanje ocjena roditelji ubacuju tu djecu prek veze...
zviko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 10:57   #379
Nemam ništa protiv privatnih škola, makar sam ja išla u državnu. Normalnije mi je da roditelj plati djetetu privatnu školu, nego kupuje mu svaki mjesec novi mobitel, markirane krpice, bijesne motore i sl. Moja frendica je išla u privatnu, bila je žrtva nasilja u školi, naravno profesore nije bilo briga, pa su je njeni upisali u privatnu školu. Preporodila se otkad je išla tamo, nije je nitko maltretirao, prof. znaju kako držati red na satu, ako nešto trebaš možeš im se povjeriti bez da te ismijavaju. A ovo za snobove, kao da ih nema u državnim školama, likova koji misle da su Bogom dani i da mogu zajebavati druge..to ovisi od osobe i od odgoja, a ne da li ideš u privatnu ili državnu. Djeca su barem tamo na miru od raznih kretena
tina1404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 16:13   #380
Pozdrav svima.

Morati ću neke razočarati a neke i naljutit ali postoji samo jedna OSNOVNA razlika između državnih i privatnih škola. Privatna škola se plaća. Sve ostalo su gluposti jer kvaliteta škola, količina debila u razredu pa čak i uređenost škole ovisi o ravnatelju/ici i profesorima. Kako postoje dobre i loše državne škole tako postoje dobre i loše privatne škole.

Ako netko hoće najbolje za svoje djete ili sebe neka se raspita o školi i nakon toga neka ode fizički u posjet školi ili na otovrene dane ili nekaj slično.
nucV60 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.