Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2014., 19:17   #2001
Quote:
trdlo kaže: Pogledaj post
išao je do štokova sa pločicama (drugi, precizniji majstor i to izgleda stvarno ok)... podne pločice su velike (40x40 i 30x60cm) tako da ih ne treba mnogo sačuvati za kasniju zamjenu... a vezano za fuge... fug masa ima rok trajanja? ukoliko bismo sada kupili po vreću, da li bi izdržala tolike godine? jedne fuge su terracotta, a druge silver pearl, proizvođač kerakoll
ISkreno, nisam iskustva da fug masu čuvam godinama. Jedino moje iskustvo sa sličnim jest kod Murexin Bali fug mase, koja mi je ostala od fugiranja (zapakirana većica) te nakon jedno godinu dana poslije zamjene ulaznih vrata promijenili smo par komada pločica i to pofugirali. Primijetila se vrlo mala razlika ali stvarno se trebalo zagledati u to da se skuži.

Proizvođači napominju da se nijansa može razlikovati od šarže do šarže, što znači da isti ton ako kupite npr 6 mjeseci moguća su mala odstupanja. Kupite po jednu vrećicu i čuvajte to pa kad bude zamjena pronati na manjem dijelu i to je to... ako ne bude ok...probati opciju nove fug mase u tom tonu (ako se taj ton bude tada proizvodio). Valjda to nećete raditi za 5 godina. Valjda će doći novci i prije
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:01   #2002
Trebam drugo mišljenje.
Koliko precizno keramičar može izrezati ploćice? Može li to biti jednako ravno kao i originalni rub? (nisu ratificirane, nego standardne)

Razmišljam o postavljanju ploćica na način koji bi zahjevao da se više od pola plocica skraćuje po duljini, idemo na 2mm fugu (kao što piše na deklaraciji plocica). Keramičar je rekao da on to može ravno izrezati za 2mm fugu i da neće biti problema, ali ja se bojim da ne ispadne neravno, posebno jer bi tih izrezanih plocica bilo jako puno.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:20   #2003
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Izolacija u kupaonici nije opcija i hir nego standard. Svi "pravi" majstori će to potvrditi
...
hvala na savjetu! i aneli također. ovo je prilično detaljno objašnjenje.
na žalost ne odlučujem sama u procesu uređenja, no barem sam shvatila da to nije samo 2x premazati zid, već postoje i cake koje treba poznavati. ići ću za tim da keramičar sam napravi hidroizolaciju, 1000kn više nije toliki gubitak kao uzaludan trošak na materijal i trud, ako se pojavi vlaga izvana po zidovima za godinu-dve.
__________________
zbunjena, trenutno mislim i munjena
čudnovatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:49   #2004
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
Trebam drugo mišljenje.
Koliko precizno keramičar može izrezati ploćice? Može li to biti jednako ravno kao i originalni rub? (nisu ratificirane, nego standardne)

Razmišljam o postavljanju ploćica na način koji bi zahjevao da se više od pola plocica skraćuje po duljini, idemo na 2mm fugu (kao što piše na deklaraciji plocica). Keramičar je rekao da on to može ravno izrezati za 2mm fugu i da neće biti problema, ali ja se bojim da ne ispadne neravno, posebno jer bi tih izrezanih plocica bilo jako puno.
odrezat ih može ravno vjerojatno ako tako kaže ,i može se ali nikada o rub odrezane ploćice nije jednak rubu ploćice koji nije rezan vrlo vjerojatno će se ti odrezani rubovi primjetiti
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 21:05   #2005
Quote:
vrlo vjerojatno će se ti odrezani rubovi primjetiti
Primjetit če se ako je gledaoc pacijent.
Šta se vidi ovdje nepravilno? http://i26.tinypic.com/2rz9o9h.jpg
Ništa, ok izgleda. Rezalice režu ravno, "polirkom" je lizneš i to je to. Tu više igra kakve su pločice, neke ne podnosu kerefeke i ružno pucaju, ili se ljuštu ili pucaju mimo reza.

Zadnje uređivanje City : 28.04.2014. at 21:22.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 21:57   #2006
nisam ja mislio na tebe ovime što sam napisao,ali pitanje je kakvog majstora ima ,zna li on za polirku ,ima li je a i koristi li je. ćinjenica je da ih ima koliko hočeš koji rade keramiku,zovu sami sebe keramićarima a rade stvari da ti se smući,i ako jedan takav reže ploćice ,naravno da će se to hebeno primijetit
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 22:15   #2007
Ma sve 5 to nije moja terasa ni moj rad slika je s ovog foruma mislim da je i s ove teme uglavnom htio sam reči da kad se pločice režu da se to sa 150-200cm daljine na kojoj su visini oči odraslog čovjeka ne vidu sve i najmanje nepravilnosti. Kad bi kleknuo na koljena i laktove i zagledavao se sigurno bi mogao pronači koju sitnicu koja ne izgleda "tvornički".
Ne treba ni zaboraviti spomenuti investitore koji bi zakomplicirali do bola te riblja kost te dijagonala ova ona reži ubacuj kockice, a onda pita jel može za 6-7€m2?
Ma fakof. Neče se ni majstor truditi ako ga ne možeš platiti, majstor neče ni htjeti to raditi.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 22:26   #2008
Što su dijagonala i riblja kost još u điru?
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 22:29   #2009
jmesu ponegdje
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 10:53   #2010
Hvala na odgovorima, ove ploćice idu na zid, tak da će se, kada se približi zidu vjerojatno vidjeti da je rezano. Ipak ću onda ići na malo drugaćije postavljanje da se reže što manje.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 15:39   #2011
Quote:
1popravljam kaže: Pogledaj post
jmesu ponegdje
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 17:28   #2012
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, ove ploćice idu na zid, tak da će se, kada se približi zidu vjerojatno vidjeti da je rezano. Ipak ću onda ići na malo drugaćije postavljanje da se reže što manje.
Ali zašto rezanje? Šta se točno radi kad se mora rezati? Ili je otpad od nečega?
Pokušavam shvatiti ali ne mogu. Možda i ne moram
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 00:27   #2013
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Ali zašto rezanje? Šta se točno radi kad se mora rezati? Ili je otpad od nečega?
Pokušavam shvatiti ali ne mogu. Možda i ne moram
Htjeli smo imati plocice postavljene na zidu u 3 stupca jednake širine, a s obzirom da je potrebna širina stupca iznosila nešto manje od širine ploćice, to je znacilo da se svaka plocica morala skraćivati, znači puno rezanja.

Uglavnom evo info ako nekom bude trebalo. Keramičar je imao polirku koju ste spomenuli i kada je izrezao plocicu i obradio ju, bilo je jako teško vidjeti razliku između originala i izrezane ploćice. Znači može se, vjerojatno ovisi i o kvaliteti ploćice i o majstoru, ali ovaj je to zbilja izrezao tako da kada sam ih stavila jednu pored druge razlika je bila praktički nevidljiva.

Zadnje uređivanje @nchi : 02.05.2014. at 00:37.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 06:02   #2014
Lijep pozdrav,
Da li netko zna gdje se u Zagrebu mogu kupiti pločice Majorca?
Naime, prije par godina smo kupili čokoladne 50*50 gres imitacija drvenog poda, a sad bi ih stavili u još jednu prostoriju, fali nam par kvadrata, a dućan u kojem smo ih kupili ih nema.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 14:51   #2015
pozdrav svima
uselili smo u novogradnju i ostala sam razočarana pločicama u kupaoni.
Radi se o velikim mat smećkastim pločicama.
želim ih oprati, jer su pune svakakvih crta i packi od građevinskih radova, ali NE IDE!
probala sam oprati jedan dio, ali kad se osuši ponovno sve izgleda upackano!
probala sam s vodom, pa s nekakvih sredstvom za pločice, ali i dalje se vide crte i packe.
Molim preporuku s čime da ih probam oprati, jer ako ovako ostane, ispalit ću na živce!!
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 17:40   #2016
Probaj s ovim: https://www.saponia.hr/proizvodi-za-...ega-rublja/bis
I otvori prozor u kupaonici, ako imaš. Ako nemaš, onda stavi gas-masku.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 20:02   #2017
Mislis na Arf za kupaonicu? Link je za Bis osvježivač, pa nisam sigurna...
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 20:23   #2018
Nisam mislio na Arf, ako sam linkao Bis.

Osim što je osvježivač (što je nevjerojatno, jer je dosta jak), on skida i razne fleke s raznih površina.
Probaj - uz pomoć Bisa skinuo sam dosta fleka koje drugim sredstvima nisam mogao.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 22:52   #2019
Jel itko zna kolko kosta cca 10 kg epoksi smjese za fuge?

U ferotermu sam dobila info 700 kn

Zanima me gdje bih jos mogla pogledati dal ima jeftinije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 22:59   #2020
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na Arf, ako sam linkao Bis.

Osim što je osvježivač (što je nevjerojatno, jer je dosta jak), on skida i razne fleke s raznih površina.
Probaj - uz pomoć Bisa skinuo sam dosta fleka koje drugim sredstvima nisam mogao.

Zbunjena sam, nisam očekivala to čuti za Bis, ali probat ću sve
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.