Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 23:10   #61
Quote:
Clicky kaže: Pogledaj post
Mnei je maleni nekidan zacenio kod doktorice, uzas, ona ga je samo malo vodom poprskala po glavici, odmah je uhvatio zraka
mene su do četvrte stalno polijevali vodom
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:31   #62
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
mene su do četvrte stalno polijevali vodom
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:45   #63
uhhh,toga je mene strah..
jer mi je brat to ima kao beba...polijevali ga vodom,okretali na prsa,a da je najviše pomagalo kad bi ga okrenili naopačke za nogeu to vrime im je to doktor na hitnoj napravio..i rekao da to imaju jaka djeca i da sa time pokazuju karakterto je bilo njihovo objašnjenje... a kasnije je ima i kukurikavac,nonstop je on pokaziva karakter sa tim prestajanjem disanja...a da ga vidite sad,stvarno jak i karakteran
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:52   #64
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
pojava ima svoje ime- afektivno respiratorne krize
mislim kako ima cijela tema o tome
ništa strašno
bitno je da mama ostane skroz kul, jer ih panika hrani
traju do 4 godine, ako ne nestanu prije
ja sam ih imala i mali je krenio mojim stopama,ali su jako brzo nestale,jer sam nastojala ostati smirena
valjda se neće vratiti
bila sam pitala svekrvu, točno to je i ona rekla. da je to mm imao i da može bit da je to... a jadno moje osjetljivo...

ja do sad opće nisam reagirala na to, primila bi ju, zagrlila, ljubila i nastavile po planu. nadam se da će i kod nas brzo nestati.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:58   #65
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
bila sam pitala svekrvu, točno to je i ona rekla. da je to mm imao i da može bit da je to... a jadno moje osjetljivo...

ja do sad opće nisam reagirala na to, primila bi ju, zagrlila, ljubila i nastavile po planu. nadam se da će i kod nas brzo nestati.
gle to se stručno zove afektivna kriza,to moraš naglasiti pedijatru,moraš malo više paziti,upozoriti i tete u vrtiću kada dođe vrijeme,a znaju dr često napraviti uzv mozga,za svaki slučaj.
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 00:31   #66
joj to i moj radi, kad se neš ful naljuti i krene ono baš iz dna duše plakat, usta otvorena ali bez zvuka i bez pokreta pa onda nakon par sekundi pusti glasčinu, ali mu isto zna poplavit oko usta....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 00:36   #67
Quote:
adrenalin34 kaže: Pogledaj post
gle to se stručno zove afektivna kriza,to moraš naglasiti pedijatru,moraš malo više paziti,upozoriti i tete u vrtiću kada dođe vrijeme,a znaju dr često napraviti uzv mozga,za svaki slučaj.
budem joj napomenula, idemo tak i tak za par tjedama po d3 kapi. glupo mi je sad trčat da još ne pobere neku boleštinu a nije da svaki dan to radi.

zašto uzv mozga? to traže uzrok ili eventualne poslijedice?
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 07:30   #68
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
pojava ima svoje ime- afektivno respiratorne krize
Tako je

A evo malo i vise o tome....


"Dijete u plaču zaustavlja dah
Radi se o apnoičnoj krizi tijekom plača (respiratorna afektivna kriza), koja je relativno česta pojava u djece. Tijekom plača dijete zaustavi dah i poplavi (cijanotični tip ataka).
Razlog leži u činjenici da je emocionalni poticaj i uzbuđenje tako jako da nema mogućnosti kontrole i usmjeren je prema disanju. Roditelje ova pojava jako prestraši - brzo nose djecu na zrak ili započnu s umjetnim disanjem usta na usta. Ovakve se krize ponavljaju i nerijetko se dijete upućuje na dodatnu obradu.
Respiratorne afektivne krize rijetke su prije 6 mjeseci. Najveća učestalost opaža se u dobi od 1-2 godine, a prestaju oko 5. godine. Nema tu potrebe za prevelikim uzbuđenjem. Djeca zapažaju sve oko sebe, pa i strah roditelja koji se javlja u slučaju bolesti, pada ili drugog problema. Neka djeca koja su posebno sklona ovakvim krizama lukava su, shvate učinak koji ovo događanje ima na roditelje i voljno zaustave dah dok plaču sa svrhom postizanja cilja. Plač je forsirani izdisaj nakon kojeg nastupa apnea - zaustavlja se disanje.
Ponekad zadržavanje daha potraje duže i može doći do kraćeg gubitka svijesti, sve dok povećana količina ugljičnog dioksida ne podraži centar za disanje u mozgu (produžena moždina). Da bi se prekinulo zaustavljanje disanja, dovoljno je nježno puhanje na djetetovo lice: ovaj jednostavni postupak pomoći će mu da uspostavi ritam disanje.

Atake zadržavanja daha češće se javljaju u neke djece, što je uvjetovano samom prirodom djeteta ali i pozornosti koja mu se posvećuje. Dosljednost je najvažnija: ako majka odluči popustiti djetetovom zahtjevu, koristit će zadržavanje daha i u drugoj prilici kad zaplače. Kad dijete plače s određenim ciljem - da mu se ispuni želja, odnosno zahtjev, dobro je odvratiti mu pozornost na nešto drugo. Prevelikim iskazivanjem pažnje nakon atake dijete osjeća da je postiglo svoj cilj: treba zadržati mirnoću, staviti dijete u krevet bez pretjeranih zagrljaja i maženja.
U neke djece sklone krizama zaustavljanja daha, primijećena je manja razina serumskog željeza. Djeca s anemijom su razdražljiva, a sniženo željezo je prvi laboratorijski znak anemije uslijed manjka željeza.

Postoji i atak zadržavanja daha kad dijete nakon nekog iznenadnog, bolnog iskustva problijedi (pallid spells). To se obično događa nakon pada, udarca u glavu i/ili nekog drugog događaja kad se prestraši: problijedi, prestane disati (bez prethodnog plača), gubi svijest, postane mlohavo, rad srca se uspori, ponekad se ukoči (tonički grč).
Pedijatar će u jedno i drugom slučaju preporučiti osnovne pretrage - krvnu sliku, elekroencefalogram(EEG), te uputiti dijete psihologu."
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 09:10   #69
Mene je isto bilo toga strah, sin bi mi gubio i glas kad mu se to dogodi. Kažu ljuto djete. Nama je pomagalo da ga okrenemo na stranu i LAGANO I KRATKO stisnemo nosić ono crvknemo usnama pa pustimo tako da vjerovatno ima veze sa dovodom zraka u pluća tj sa udisajem jer ga to natjera da udahne kad pustimo nosić. Pa pokušaj ništa ne gubiš.
mija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 09:26   #70
mi smo imali nešto slično kad joj je hrana izlazila na nos. nije došla do zraka i lupali smo ju po leđima. no nije došla do faze da se sva opusti. dr na hitnoj mi je rekao da moram razlikovati te dvije stvari, to jel se opustila i malaksala ili je samo hvatala zrak. s obzirom da nije, nismo radili neke daljnje pretrage. znam da nisam pomogla al jbg. sjećam se i kod svoje sestre jednog takvog napadaja, ali taj s malaksalošću. silila se, ljutila, imala 1-2 godine. i usred plača sva malaksala. užas da ti se noge odsijeku. ali sam bila manja i nemam blage kako je to komentirano od strane doktora. nije se ponovilo.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:20   #71
evo danas mi je opet to napravila. uglavnom, jedina zajednička stvar svih situacija je da je bila umorna. jučer prije spavanja, danas dok sam ju stavjala u skafander za šetnju... prvo sam ju malo sa vodom poškropila i trgnula se al za pol minute opet krenula i onda nije voda pomogla. i danas joj je duže trebalo da dođe k sebi. nije da izgubi svijest, al nije pri sebi. sad sam postala tak osjetljiva na njen plač, strah me pustit ju da plače a opet ne želim da se nauči da sve mora bit isti tren, nesmie joj bit smak svijeta ka ju ne podignem iste sekunde kad se ona sjeti.


mija ajde malo detaljnije obajsni nisam baš skužila, da ju okrenem na bok i zatvorim joj nosić i šta onda...


joj nadam se da se neće više ponavljat! totalno sam u komi!
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....

Zadnje uređivanje Mrs.B : 27.01.2010. at 15:02.
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:38   #72
E da, poznato mi je to i ja sam nakon par takvih situacija postala iznimno osjetljiva na svaki jači plač...
Ponekad me već hvata panika, ali sad sam naučila kako se ponašati u tim situacijama.
Kod nas počinje tako da mali počinje plakati, tj na licu mu se vidi da plače, ali bez glasa, naravno pri tome ne udiše zrak i tad znam što slijedi...
Uglavnom ja ga primim ali najčešće se baca unatrag i stavim mu glavu na svoje rame i pokušam malo zatvoriti nosić da ga prisilim da udahne.
Ako to ne uspije tad najčešće ostane bez svjesti na par sekundi, meni je to toliko strašan osjećaj da mi je i sad muka kad se sjetim.
Osjećaj kad onako klone na rukama...prestrašno.
Brzo sve to prođe, on dođe svijesti i ko da ništa nije bilo, ali ja se i dalje svaki put osjećam ko da se prvi put događa
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:41   #73
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
sad sam postala tak osjetljiva na njen plač,

totalno sam u komi!
mislim dajeu ovome najveći problem

moraš stvarno ostati smirena kada se to događa tj biti kao da se ništa ne događa i nakon toga kao da se ništa nije dogodilo
a kada vidiš da kreće s tim pokušati joj odvratiti pažnju tako da se i ne dogodi
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:46   #74
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Stručnjaci tvrde da iako dijete izgubi svjest, iste sekunde se mišići opuštaju i počne disati normalno.
Lako je to citati iz fotelje.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 15:01   #75
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
mislim dajeu ovome najveći problem

moraš stvarno ostati smirena kada se to događa tj biti kao da se ništa ne događa i nakon toga kao da se ništa nije dogodilo
a kada vidiš da kreće s tim pokušati joj odvratiti pažnju tako da se i ne dogodi

al do jučer sam bila 100% smirena, opće me nije diralo dok nije poplavila. i ne bi se ni sad nešto brinula da se nije dogodilo 2 dana za redom...

al kad ona počne to radit nemrem se ponašat ko da se niš ne događa, niej da paničarim, plačem ili histeriziram ali podignem ju na ruke. sve šta sam probala nije upalilo da ju prekine, jer bude umorna i razdražljiva i nema šanse da joj odvratim pažnju. a jučer mi je bila mokra i gola, nemrem ju baš tak pustit da si odspava a čim ju spustim ona se guši.

al evo bile smo u šetnji i nemrem si iz glave izbit taj ošamućeni pogled i kak joj glavica krene klimat kad se to dogodi...
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 15:08   #76
svakako sve ispričaj pedijatru
možda on ima pametniji savjet

ovo je palilo na meni i na mom bebaču, a tvoja bebačica možda treba nešto drugo
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 15:17   #77
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
al do jučer sam bila 100% smirena, opće me nije diralo dok nije poplavila. i ne bi se ni sad nešto brinula da se nije dogodilo 2 dana za redom...

al kad ona počne to radit nemrem se ponašat ko da se niš ne događa, niej da paničarim, plačem ili histeriziram ali podignem ju na ruke. sve šta sam probala nije upalilo da ju prekine, jer bude umorna i razdražljiva i nema šanse da joj odvratim pažnju. a jučer mi je bila mokra i gola, nemrem ju baš tak pustit da si odspava a čim ju spustim ona se guši.

al evo bile smo u šetnji i nemrem si iz glave izbit taj ošamućeni pogled i kak joj glavica krene klimat kad se to dogodi...

to isto i moja nekad zna napravit! prvi put kad mi je to napravila, srce mi je stalo! i to uvijek radi kad je umorna i kad cendra i ja nek ju slučajno spustim na krevetić na sekundu, podivlja, zacrveni se i prestane disat. čim ju dignem,smiri se, al bude malo zbunjena nekoliko sekundi ja sam saznala da je to moja sestra isto radila, tako da je stvarno moguće da je genetski
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 15:20   #78
sutra ću ju zvat da pitam dal treba doć da nejdem među bolesne bezveze. danas mi je to napravila taman kak je smjena završila. probat ću ovo sa okretanjem i čepljenjem nosića, al nadam se da se neće tak često to ponavljat.

malo čitam, vidim da popostoji mogućnost da je naslijedno, pošto je mm to imao po meni ta tvrdnja stoji. jedino što se njemu javilo kasnije, već je hodao.

budem tražila pedijatricu da joj vadi krv, kao da nedostatak željeza tomože pooršati... a ko će znati. jedino kaj mi je trenutno svijetla točka da to ne radi namjerno kad neš nemre dobit nego kad je umorna i ne zna kak da drugačije izbaci frustraciju.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 15:23   #79
Quote:
Velandra kaže: Pogledaj post
to isto i moja nekad zna napravit! prvi put kad mi je to napravila, srce mi je stalo! i to uvijek radi kad je umorna i kad cendra i ja nek ju slučajno spustim na krevetić na sekundu, podivlja, zacrveni se i prestane disat. čim ju dignem,smiri se, al bude malo zbunjena nekoliko sekundi ja sam saznala da je to moja sestra isto radila, tako da je stvarno moguće da je genetski
točno to.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 17:53   #80
MIha to i sad radi....ja to rješim tako da ga potapkam po leđima i samo kažem "diši, diši"
oduvijek je to radio..ne često al kad se lupo, jako naljutio...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.