Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2010., 06:23   #1
-7 kg u 7 dana (Dijeta sa čarobnom juhom)

Dragi moji,voljela bih pitati dali je netko isprobao ovu dijetu?
Znam da je nezdrava,ali svejedno kada malo pogledate i nije toliko losa.(Ne postoji "dobra" dijeta).
Ja bih voljela odraditi tih 7 dana dijete,jer do sada sam bila na jednoj dijeti s kojom sam izgubila 10kg. Ali preostalo mi je jos jedno 5 kg da bih dosla do svog cilja.

Kopirat cu vam podatke dijete pa mi recite sta vi mislite

Potrebne namirnice za 7 dana:
Napomena: Morate znati kuhati juhu
.

•1 velika žlica maslinovog ulja
•1 juha u vrećici
•1 velika žlica soli
•2 kg svježih rajčica
•1 veliki celer
•1 veliki karfiol
•1 kg mahuna
•3 zelene paprike
•1 kg mrkve
•1 kg crvenog luka
•Začini

Recept:

Luk narezati na kolutove te prepeći na maslinovom ulju. Kada je luk gotov, dodati ostalo povrće narezano na manje komadiće (Gore navedene namirnice moraju trajati 7 dana). Kratko kuhati te zaliti vodom dok se ne pokrije povrće. Dodati soli prema želji. Ostavite 10 minuta kuhati. Povrće mora biti mekano, tako ćete znati kada je gotovo. Začiniti prema želji.

Plan dijete:

•1. dan
Juha i voće (izbjegavati banane)
•2. dan
Juha i povrće, za ručak jedan kuhani krumpir (bez voća)
•3. dan
Juha, povrće i voće (voća možete pojesti koliko god želite)
•4. dan
Juha, najmanje 2 banane i šalicu nemasnog mlijeka
•5. dan
Juha, odrezak bijelog mesa ili ribe pečenog na maslinovog ulju i puno salate od rajčice
•6. dan
Juha, povrće i mesa koliko želite
•7. dan
Juha, povrće i smeđa riža
ciciburici is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:56   #2
Znači, za doručak, ručak, večeru i međuobroke se jede ova juha plus to nešto po danima
Iako ne postoji dobra dijeta, tu se slažem, mislim da je ovo jako loše. Ali ako baš želiš probati ... Uostalom, ako ti je ostalo samo 5 kg viška ima zdravijih načina za skinuti ih, a i kad je višak manji teže se skida pa ne znam ni koliko će ovo uspješno biti.
Kako god - sretno.
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 09:20   #3
[QUOTE=ciciburici;28349312]

Meni se čini da je to recept za čarobnu juhu

Neću sada ulaziti u raspravu koliko je ta dijeta dobra ili loša, ali mislim da bi svakako trebala iz recepta izbaciti juhu u vrečici - te juhe su pune masnoća, konzervansa i dodataka (isto kao i kocke za juhu).

U svakom slučaju sretno sa dijetom
luna2121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:38   #4
Ova dijeta je smece i djeluje na isti nacin kao i ogromna vecina ostalih dijeta - ogranicava izbor namirnica, a ne mozes pojesti puno iste hrane, pa pojedes manje kcal u danu. Izgleda kao dijeta kupusove juhe, ali kupus zamijenjen karfiolom. Ako izbacis juhu u vrecici, juha je super. Ako koristis juhu u vrecici, ajd, nije ni onda previse lose, ali cemu, sve sto imas je vec tu. Niti jedan dan neces dobiti sve potrebne nutrijente. Recimo da s tom dijetom mozes unijeti 800 kcal na dan (vjerojatno ces unijeti 1000, ovisno o danu). I, recimo da, kao prosjecna zena, u danu trosis 2000 kcal. Za izgubiti kilu sala potreban je kalorijski deficit od nekih 7800 kcal. S ovom dijetom ces u tjedan dana izgubiti mozda kilu sala. Ako izgubis ista vise, to je voda. Ajde, mozes nesto i vjezbati usput. Recimo, 2 sata svaki dan, to je oko 500 kcal, time bi mogla izgubiti kilu i pol sala u tjedan dana.

Bolje se okani takvih dijeta prije nego si sjebes zdravlje, prati unos nutrijenata i kalorija u programu poput CRON-o-Metra (pazi da zaista dobijes sve potrebne nutrijente svaki dan, uzmi vitamine i minerale u tabletama ako ne uspijes dobiti sve iz hrane) i mrsavi pola kile tjedno kako se savjetuje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 07:46   #5
7 kila u 7 dana???? 1 kilo sala je 7000 kalorija, znači nemoguće da ode 7 kila sala. Od tih 7 kila rekao bi da je najmanje sala a najviše vode (što se vrlo brzo nadoknadi) i mišića. Znači krajnji učinak je gubljenje 2-2,5 kila sala, 1-1,5 kila mišića i ostalo voda. I onda slijedi jo jo efekt tj.debljanje više nego je prije bilo
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 07:54   #6
Evo,vidim da imate jako puno negativnih komentara(podrzavam). Ali moram reći da ovaj članak uopce nebih napisala da nisam cula za tu dijetu od jedne bliske prijateljice. Zenska je stvarno krupna i isla je gubiti 7 kg tek toliko iz fore. Vjezbala je svaki dan i drzala se je uputa. Smrsavila je 5kg u tjedan dana.
Odlučila bih se na ovu dijetu zato sto imam za izgubiti oko 5 kg otprilike nebi skodilo ni 10 ali 5kg bi bilo ono pozeljno(vjezbam svaki dan i pravilnom prehranom bez slatkisa kruha i prezderavanja sam izgubila 10kg). Ali problem je u tome sto ja imam jos 3 tjedna i muz mi se vraca kuci a voljela bih mu se pokazat u najboljem svijetlu(naravno,nebi me ostavio zbog 5kg)ali ja to zelim uciniti za sebe(znate kakve smo mi zene).
Ugl. sto se tice nutrijenata i gluposti slazem se nikako nije dobra ali sta cu kad mi vrijeme leti.
ciciburici is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:08   #7
ja sam ti bila na toj juhi,corbi kako god...mislim da sam izdrzala 4 dana..nisam mogla užasnaa jee...da mi neko da milijun maraka i kaze hajde na tu dijetu...nikada vise ne bi!
IvoneY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:52   #8
Quote:
ciciburici kaže: Pogledaj post
Evo,vidim da imate jako puno negativnih komentara(podrzavam). Ali moram reći da ovaj članak uopce nebih napisala da nisam cula za tu dijetu od jedne bliske prijateljice. Zenska je stvarno krupna i isla je gubiti 7 kg tek toliko iz fore. Vjezbala je svaki dan i drzala se je uputa. Smrsavila je 5kg u tjedan dana.
Odlučila bih se na ovu dijetu zato sto imam za izgubiti oko 5 kg otprilike nebi skodilo ni 10 ali 5kg bi bilo ono pozeljno(vjezbam svaki dan i pravilnom prehranom bez slatkisa kruha i prezderavanja sam izgubila 10kg). Ali problem je u tome sto ja imam jos 3 tjedna i muz mi se vraca kuci a voljela bih mu se pokazat u najboljem svijetlu(naravno,nebi me ostavio zbog 5kg)ali ja to zelim uciniti za sebe(znate kakve smo mi zene).
Ugl. sto se tice nutrijenata i gluposti slazem se nikako nije dobra ali sta cu kad mi vrijeme leti.
Možda možeš na neku foru izgubit 5 kila u tjedan dana, al to ćeš i vratit čim počneš jest.
Sredi prehranu, vježbaš i to je to, najbolji put do skidanja lika, ne u 5 dana, al možda u mjesec dana da.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:28   #9
Quote:
ciciburici kaže: Pogledaj post
Evo,vidim da imate jako puno negativnih komentara(podrzavam). Ali moram reći da ovaj članak uopce nebih napisala da nisam cula za tu dijetu od jedne bliske prijateljice. Zenska je stvarno krupna i isla je gubiti 7 kg tek toliko iz fore. Vjezbala je svaki dan i drzala se je uputa. Smrsavila je 5kg u tjedan dana.
Odlučila bih se na ovu dijetu zato sto imam za izgubiti oko 5 kg otprilike nebi skodilo ni 10 ali 5kg bi bilo ono pozeljno(vjezbam svaki dan i pravilnom prehranom bez slatkisa kruha i prezderavanja sam izgubila 10kg). Ali problem je u tome sto ja imam jos 3 tjedna i muz mi se vraca kuci a voljela bih mu se pokazat u najboljem svijetlu(naravno,nebi me ostavio zbog 5kg)ali ja to zelim uciniti za sebe(znate kakve smo mi zene).
Ugl. sto se tice nutrijenata i gluposti slazem se nikako nije dobra ali sta cu kad mi vrijeme leti.
Onda je najbolje da odmah baciš beštek i ništa ne jedeš dok ti muž ne dođe.

Ok možda sam malo gruba, ali gle, od te prehrane nećeš smršaviti ni 3 kile, a kamo li7. Čak da i nekim čudom smršaviš 7 kg/7 dana, vratit ćeš ih za 2 dana, jer ćeš izgubiti vodu, a i nastaviti ćeš opet papati.
Da bi smršavila treba vremena, i trebaš promijeniti način života. -jesti raznoliko, često i vježbati. Od ove juhe ćeš samo zamrziti povrće, smrdit će ti frižider, biti ćeš gladna i nezadovoljna. I na kraju će 3. dan smazati hamburger s duplim pofrijem i šej od čokolade.
Za početak kreni lijepo svaki dan na aerobik.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 01:33   #10
Quote:
ciciburici kaže: Pogledaj post
Evo,vidim da imate jako puno negativnih komentara(podrzavam). Ali moram reći da ovaj članak uopce nebih napisala da nisam cula za tu dijetu od jedne bliske prijateljice. Zenska je stvarno krupna i isla je gubiti 7 kg tek toliko iz fore. Vjezbala je svaki dan i drzala se je uputa. Smrsavila je 5kg u tjedan dana.
Odlučila bih se na ovu dijetu zato sto imam za izgubiti oko 5 kg otprilike nebi skodilo ni 10 ali 5kg bi bilo ono pozeljno(vjezbam svaki dan i pravilnom prehranom bez slatkisa kruha i prezderavanja sam izgubila 10kg). Ali problem je u tome sto ja imam jos 3 tjedna i muz mi se vraca kuci a voljela bih mu se pokazat u najboljem svijetlu(naravno,nebi me ostavio zbog 5kg)ali ja to zelim uciniti za sebe(znate kakve smo mi zene).
Ugl. sto se tice nutrijenata i gluposti slazem se nikako nije dobra ali sta cu kad mi vrijeme leti.
da da to mi je žestoko.otvoriš temu,pitaš za savjet i sama znaš da si blesava kaj ideš na tu dijetu al ono želiš probati i gotovo i onda te ono ljudi masovno popljuju ,,,jesi molila nekog za savjet ili za pljuvanje?????tak je i meni bilo i vidim da isti ljudi ,tj vecina koji su se tebi javili su se isto tako i meni javili....ono...gud luck i valjda ces naić na nekog normalnog za savjet...znaš šta mi je još najžešće,,,,,teorije kako je fizički nemoguće izgubiti toliko i toliko sala u toliko i toliko dana.neka mi onda taj pametni netko objasni kako sam ja u roku od 15 dana,da 15 spala 3,da t-r-i konfekcijska broja???????????????????15 dana i 3 konfekcijska broja??????????dobro ali tad nisam bila na dijeti već sam otkrila da imam tumor veličine 4 kg i od šoka sam valjda neznam...doduše odvratno sam izgledala jer sam iz bolnice izašla sa 53kg na visinu 172....ali ono haaaaloooooooooooooooooooooooooo da moguće je . i cura traži savjet,SAVJET.
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.