Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2008., 17:34   #341
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
...
Bravo, . Potpuno si u pravu.
Underground King is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 18:33   #342
Quote:
Underground King kaže: Pogledaj post
kako je to kad znaš, kad učiš, kad se trudiš, al profesor ne da ocjenu i podcjenjuje tvoje znanje. Budše srdit i ljut, hvala Bogu, onda ti je čudno kako netko iz privatne ima dobre ocjene. Jednostavno, takvih profesora nema. ( bar kod mene)
Samo da napomenem, nema ni kod mene, a idem u državnu gimnaziju (ok, ne znam 100% da nema u cijeloj školi, ali meni takvi ne predaju i nikad nisu redovno predavali). Ima zabuna, nesporazuma, osvećivanja cijelom razredu za ponašanje nekolicine... ali namjerno a bezrazložno podcjenjivanje nekog učenika, koje bi mu na bilo koji način dugotrajnije naštetilo, nikad nisam primijetila, u više od 2 god.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 18:45   #343
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Samo da napomenem, nema ni kod mene, a idem u državnu gimnaziju (ok, ne znam 100% da nema u cijeloj školi, ali meni takvi ne predaju i nikad nisu redovno predavali). Ima zabuna, nesporazuma, osvećivanja cijelom razredu za ponašanje nekolicine... ali namjerno a bezrazložno podcjenjivanje nekog učenika, koje bi mu na bilo koji način dugotrajnije naštetilo, nikad nisam primijetila, u više od 2 god.
Upravo tako. Svaka škola svoju priču sadrži i ne treba ni jednu generalizirati.
Underground King is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:20   #344
Meni je hrpa ljudi govorila da mi se poklanjaju ocjene samo zato što plaćam školu, što naravno nije istina. Danas sam na prvoj godini na filozofskom fakultetu, a isti ti ljudi što su podcjenjivali moje znanje sad pauziraju godinu jer se nisu mogli upisati ni na jedan fakultet!

Cijela moja generacija je upisala željene fakultete zahvaljujući odličnim profesorima koji su dali sve od sebe da budemo tu di jesmo!
jubi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:21   #345
NE PRIVATNIM SKOLAMA

privatne skole uzimaju novac a ucenicima poklanjanju dobre ocjene, znam jer sam u privatnoj srdnjoj skoli...a kada bzdem dosla na faks nemam pojma koliko cu zaostajat naime nema nijedne privatne skole unutar TOP 10 u RH

Mama i tata su uzalud bacili novac skoro 120 000 kuna ce kostati a ravnateljica neka pohlepna, profesori svi u sluzbi upisa 4,5....nema padova razreda, nema popravnoga...ako mi ne odgovara 1 izborni lako se u tijeku polugodista prebacim na neki drugi, japanski, retorika, govornistvo...itd...samo da slucajno ne bih imao problema i dobio 4,ili ne daj Boze 3....kod nas je opca kultura nikakva ...kolege ne znaju glavni grad Ceske...ne znaju razlomke....lektira se sa neta skine i to je za 4...za upis se i ne gleda matematika....nego hrv, njem ili eng, glazbeni likovni...bezveze...nista i ne pisemo...samo se pojavimo i imamo 4...zali Boze faksa na koji ja dodem...skola mi je katastrofa

unatoc poremecajima drzite se drzavnih skola, ako premijerove kceri mogu u drzavnu, tada svi mozemo...krizaniceva, MIOC, salata...a ove privatne katastrofa....brojni nisu ni trgovacku zavrsit

pozdrav ako imate pitanja javite
Linkivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:25   #346
Quote:
Underground King kaže: Pogledaj post
Evo ovako, prvo želim reći: Osobe koje nisu u privatnim školama (bili), nemaju nikakvo pravo osuđivat već navedene, jer nisu osjetili na svojoj koži što je to...

Ja sam privatna gimnazija i reći ću vam nešto o tome:

Kad sam završio osnovnu, imao sam maksimalan broj bodova, moga sam bilo gdje, ali sam izabrao privatnu. To je bio rat s mojim roditeljima, jednostavno nisu dopuštali, stvar nije bila u financijama, nego u snobizmu, smatrali su privatne škole snobovskim ustanovama gdje plaćaš ocjene. Čak sam i ja jedno vrijeme bio uvjeren da je to tako, al ipak sam ih nagovorio da upišem.
U školi među nama nema razlike, em zato što imamo nekakve savjesti, em zato što je ovo škola koju plaćaju svi jednako, pa nemaju potrebu za show off.
U mojem razredu od 20 učenika, ima: 5 osoba koje su prošli s odličnim, 10 osoba koje su prošle s vrlo dobrim ( 4.0-4.4), 2 stranca ( što znači, da su upisali ovu školu, zbog problema s jezikom i stvarno mogu reći da osobno vidim napredak u njihovom govoru jer im svi pokušavamo pomoći.) Imaju ta tri učenika, koja se vole puhati i pokazivati, al ne mislim na markice i te stvari. Uglavnom, jedan je prošao sa četiri, a za drugu dvojicu ne znam. Uglavnom, jednog su već izbacili, drugom su ocjene u rasulu, a treći se trudi.
Svi osim dvojice učenik, teže ka boljem, trude i rade. Većina ih ima trojke i četvorke, nekad se zalomi dvica ili jedinica, a i petica. Od nas sada devetnaest samo 3 osoba drži taj rekord uspješnosti, među njima sam i ja.
Ali nije lako, osobe iz državnih gimnazija mi govore kako imaju dvice, trojke, jedinice, ali da uče ( kampanjski kao u osnovnoj, što su sami rekli), ali da su im profesori nepravedni. I onda kad mene netko pita kako mi je, ja kažem super, profesori su puni razumijevanja, prijateljski raspoloženi, traže od nas znanje i logičko zaključivanje, a ono što ne mogu podnijeti je loš odgoj. Jedan od najboljih sam u razredu. A, onda hvala Bogu: Oh, pa ti si privatna, pa naravno da će biti tako, vi plaćate ocjene. Wtf ? Ja ne plaćam ocjene, ja plaćam školu da mi omogući: znanje, dobro i sigurno okruženje gdje se mogu razviti intelektualno, razumne profesore, studijska putovanja, terensku nastavu, prijateljstva... Moja je škola posebna, nešto u njoj ima. Ja znam da ovakve sve privatne škole nisu, naprotiv većina ih je popustljiva, ne mogu reći da se ocjene plaćaju, jer nismo na fakultetu, ali nekada budu preblagi i to mislim na disciplinske mjere. Ali ja nisam u takvoj školi, stoga ispada da ja generaliziram većinu privatnih škola, iako sam samo u jednoj. Samo vam želim reći da ja, kao učenik privatne škole, često doživljavam generaliziranja i nekad mi je teško, to boli, kad netko umanjuje tvoj rad, kad mi netko kaže da moje cijelodnevno učenje kroz tjedan i vikendom ( preko kojeg se oni zabavljaju i izlaze, što bi ih ja htio, ali mi je škola na prvom mjestu) manje vrijedi, od njihovog učenja, dođe mi da se prebacim u državnu, ali neću, idem do kraja.
I da, i u državnim i privatnim ima snobova, u mom razredu postoji samo jedan snob, ali se nitko na njega ne obazire, naprotiv, nama je to smiješno i jadno.

Pozdrav.

EDIT: želim još reći da se ja suosjećam sa osobama iz državnih gimnazija, jer ja najbolje znam kako je to kad znaš, kad učiš, kad se trudiš, al profesor ne da ocjenu i podcjenjuje tvoje znanje. Budše srdit i ljut, hvala Bogu, onda ti je čudno kako netko iz privatne ima dobre ocjene. Jednostavno, takvih profesora nema. ( bar kod mene)

EDIT2: Za post iznad mojeg, kad bi privatna gimnazija financijski bila dostupna svakome, misliš li da bi primala lošije đake ?
U koju ti privatnu skolu ides? Ako nije tajna
Linkivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:27   #347
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
i još nešto: upisuju se i trojkaši u privatne gimnazije.
zato sto nema odbijanja nas u prvom razredu ima 14...i jos bi nas tolko moglo stat da ljudi hoce ici........samo dolazite i sa 2 cete biti primljeni
Linkivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:06   #348
Smile

Quote:
Mish mali. kaže: Pogledaj post
Ja pohađam jednu privatnu školu u Zagrebu.
I moram priznati da smatram da sam u prednosti pred većinom ljudi koji pohađaju državnu školu.

Kao, prvo, u cijenu školarine mi je uračunata prehrana (koja je itekako kvalitetna, i ne svodi se na hamburgeriće, pizze i sve ostale fast food oblike)
Uračunate su mi knjige, koje bi me inače koštale 1000 do 1500 kuna (neću ni govoriti o tome kako ih u knjižarama najčešće, da su sve na jednom mjestu, nema). O gužvama i čekanju u redu neću ni govoriti.

Uračunat je i jedan višednevni izlet, koji je najčešće izvan Hrvatske, (dakle, svake godine imam "maturalac")
Dva ili više jednodnevnih izleta. I to na poprilično zanimljiva mjesta.

Zatim, test na drogu.

Konstantno učenje i rad. (Ne postoji to da se ja mogu provući ako ne znam, jer nas je u razredu 11. Što je naspram 20, ili 30 učenika velika razlika)

Može se dogovoriti za ispitivanje, dok se ispiti pišu normalno.

Postoje konzultacije tj. "učenje" (Što je prednost, jer poslije toga nema potrebe za instrukcije.)

Neograničeno korištenje interneta.

I naravno, plaćen vozački u četvrtom razredu, za koji se priprema kroz cijelo jedno polugodište, sa posebnim predmetom.
Dakle, straha od pada nema.

Postoji i predmet koji uči lijepom izražavanju, javnim nastupima i pisanju govora, sastavaka i referata, pravilnom naglašavanju riječi i slično..

Konstantan nadzor, znači nema markiranja i slično..

I naravno, prisniji odnos sa profesorima...

Postoje ekstremi, kao i u svakoj školi. Dakle, postoje oni koji jedva dva vuku od prvog razreda, sa ponašanjem na nuli.
Tako daa...
Naravno da postoje i "snobovi", no što je tu čudno?
Zar nema takvih i u državnim školama?
(predrasude, predrasude)

A koja je to skola ja bih se htio upisati u privatnu gimnaziju ali neznam u koju... pa ako mi mozes molim te reci bio bih ti jako zahvalan.

Hvala unaprijed.
lamberdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:18   #349
Wink naziv skole

A koja je to skola o kojoj pricas...
Ja bi se htio upisati u jednu privatnu gimnaziju, ali neznam koju da odaberem...
Neki mi ljudi kazu da idem u privatnu gimnaziju dr.casl, a neki pak kazu da izaberem bilo koju skolu samo ne DR.CASL
sada sam zbunjen i nezna kaj da napravim...

HVALA NA ODGOVORU U ODGOVORU UNAPRIJED...
lamberdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:20   #350
naziv skole

Quote:
Mish mali. kaže: Pogledaj post
Ja pohađam jednu privatnu školu u Zagrebu.
I moram priznati da smatram da sam u prednosti pred većinom ljudi koji pohađaju državnu školu.

Kao, prvo, u cijenu školarine mi je uračunata prehrana (koja je itekako kvalitetna, i ne svodi se na hamburgeriće, pizze i sve ostale fast food oblike)
Uračunate su mi knjige, koje bi me inače koštale 1000 do 1500 kuna (neću ni govoriti o tome kako ih u knjižarama najčešće, da su sve na jednom mjestu, nema). O gužvama i čekanju u redu neću ni govoriti.

Uračunat je i jedan višednevni izlet, koji je najčešće izvan Hrvatske, (dakle, svake godine imam "maturalac")
Dva ili više jednodnevnih izleta. I to na poprilično zanimljiva mjesta.

Zatim, test na drogu.

Konstantno učenje i rad. (Ne postoji to da se ja mogu provući ako ne znam, jer nas je u razredu 11. Što je naspram 20, ili 30 učenika velika razlika)

Može se dogovoriti za ispitivanje, dok se ispiti pišu normalno.

Postoje konzultacije tj. "učenje" (Što je prednost, jer poslije toga nema potrebe za instrukcije.)

Neograničeno korištenje interneta.

I naravno, plaćen vozački u četvrtom razredu, za koji se priprema kroz cijelo jedno polugodište, sa posebnim predmetom.
Dakle, straha od pada nema.

Postoji i predmet koji uči lijepom izražavanju, javnim nastupima i pisanju govora, sastavaka i referata, pravilnom naglašavanju riječi i slično..

Konstantan nadzor, znači nema markiranja i slično..

I naravno, prisniji odnos sa profesorima...

Postoje ekstremi, kao i u svakoj školi. Dakle, postoje oni koji jedva dva vuku od prvog razreda, sa ponašanjem na nuli.
Tako daa...
Naravno da postoje i "snobovi", no što je tu čudno?
Zar nema takvih i u državnim školama?
(predrasude, predrasude)
...


A koja je to skola o kojoj pricas...
Ja bi se htio upisati u jednu privatnu gimnaziju, ali neznam koju da odaberem...
Neki mi ljudi kazu da idem u privatnu gimnaziju dr.casl, a neki pak kazu da izaberem bilo koju skolu samo ne DR.CASL
sada sam zbunjen i nezna kaj da napravim...

HVALA NA ODGOVORU U UNAPRIJED...
lamberdo is online now Prijavi nepoćudan post Edit/Delete Message
lamberdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 10:19   #351
Samo nemoj upisati Drugu opću privatnu gimnaziju jer poslije te 100 posto nećeš moći na faks.
greenday is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:14   #352
završila sam privatnu gimnaziju.
kaj reći nakon te 4.godine?

privatne gimnazije u hrvatskoj nisu nečime čime se ponosimo.
stvar u svijetu je drugačija.
vani se mladi ljudi bore za upis u privatnu gimnaziju.
kod nas je stvar naravno drugačija.
možda je izuzetak šešeljeva.

privatne škole pune su maminih i tatinih sinčića i kćerkica kojima je cijeli svijet pružen na dlan i ne znaju to cijeniti.
koliko ste puta to čuli?
mnogo.
zapravo, ta izjava nije daleko od istine.

privatne škole pune su djece kojoj je sve servirano na tanjuru.
tu je zapravo i problem.
jer su ta djeca upravo naviknuta da je sve po njihovom stoga ne čudi da kad ih profesori pokušaju " odgojiti " dobe masnu psovku, otkaz zbog neprimjerenog odnosa prema djeci i nasilje.

u privatnim školama sve je dopušteno.
većina onoga kaj u državim gimnazijama nije.


nažalost, u hrvatskoj je nastao taj problem.
privatne škole postali su projekti.
privatne škole dobar su izvor zarade.

lijena djeca upisuju privatne škole, a njihovi roditelji tu lijenost skupo plaćaju.


čast izuzetcima koji se na kraju sami utope u tu masu jer kad si okružen ljudima koji manupiliraju profesorima i sam postaneš takav i izgubiš svoje navike koje si stekao kako bi što više znao.
znam da ćete sada pomisliti da kad nešto želiš i kad nešto jesi da se ne prepuštaš samo tako.
problem je u tome da kad vidiš da ako sjediš 3.sata da bi dobio 5. i kad vidiš da je jako lako staviti bilježnicu ispod klupe i nitko ti ništa neće reć(ok,možda će te opomenuti ako si nespretan ili sjediš na krivom mjestu) za istu ocjenu onda abcijije i ciljevi polako odlaze.


lijepo je završiti razred s 5.
da, ali na koji način.
većina uopće ne razmišlja da će ih čekati prijemni, a ako ga čak i prođu faks na kojemu u većini slučajeva to ne prolazi.

htjela bi reć da je jako glupo to u kaj se pretvaraju privatne škole u hrvatskoj.
riječ škola gubi pravo značenje.

mislim da bi se napokon trebao sjetiti netko jako bogat i spreman na financijske gubitke prvih nekoliko godina napraviti poštenu školu.
poštenu privatnu školu.
školu koju ne upisuje bili tko.
školu gdje plačanje školarine ne igra preveliku ulogu.
školu gdje bi se nešto naučili.
školu koja bi s vremenom postala najbolja škola u hrvatskoj.

privatne škole nude tu prednost - mali broj učenika.
s malim brojem učenika koji su spremni raditi, učiti, padati i dizati se mogla bi se stvoriti generacija pametnih i mladih ljudi.
prije svega vrijednih.

nažalost, takav netko ne postoji.
postoje ljudi koji imaju veze po ministarstvima i koji iz toga svega izvlače financijsku korist.
znanje nakon tih 4. godina je stavljeno sa strane.
jedino ako ste dovoljno čvrsta osoba koja se može boriti sa lijenčinama i podstaviti autoritet.
ja sam u svojoj školi imala samo 1. takvu profesoricu.


možda je vrijeme da država otvori jednu privatnu školu koja bi s vremenom dosegla kvalitetu koju privatne škole vani imaju.
medvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:23   #353
njabolje su privatne škole he he
mathman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:08   #354
Malo gledam po forumu i naiđem na ovu temu, nisam mogao a da ne komentiram

Bio sam učenik privatne gimnazije Benedikta Kotruljevića, o njoj samo mogu reći sve najbolje.
Prvo i osnovno oni koji nisu doživili sistem i rad BK-a nemaju pravo pljuvati i prićati gluposti o toj školi tj. o privatnim školama. Neznam kako je u ostalim privatnim, ali mogu u kratkim crtama opisati svoje viđenje takve škole na primjeru BK-a.

Velika prednost je ta što si sa svojim profesorom prijatelj, ne predstavljaš mu samo broj. Oni su tu da ti 100% pomognu, naravno ono što je u njihovoj moći. Mi nismo imali razrednike, nego svoje mentore (cirka jedan mentor na 10 učenika). Svaki tjedan smo imali obavezni sastank sa njima. Svaki dan si mu morao javiti kad ideš iz škole, u slučaju da ne dođeš na prvi sat, obavezno taj isti dan zovu roditelje i pitaju koji je razlog ne dolaska itd...... Drugim riječima, mentori su tu da se 100% brinu o vama dok ste u školi.

Sada malo o učenju U školi si svaki dan od 9 (nekad i 8) do 16:00. Nakon nastave slijedi pisanje zadaće u školi, u slučaju ne jasnoće imaš mogućnost pitati profesora iz kojeg imaš zadaću. Kad dođeš doma tvoje je samo da učiš, dan poslije imaš provjeru domaće zadaće, na pet provjera iz jednog predmeta ide jedna prosjećna ocijena. Svaki dan imaš neke testove, što znači da moraš svaki dan i učiti. Uz te provjere postoje ocijene iz USMENOG, PISMENOG (veliki test jeden cijeline) i ocijene iz SEMINARA (obavezno pisanje seminara po cijelini, teme dobivaš od profesora). Takvim načinom rada učenik je primoran naučiti. U mom razredu je bilo nas 30 (podijeljeni u dvije grupe) samo je nas 6 prošlo sa pet u 4 srednje, oko 15-tak četvorkom a ostali su sa trojkom. Onaj koji je radio po pravilima mogao je dosta toga naučiti, bilo je i onih koji nisu htjeli raditi, ali nakon polugodišta su bili izbačeni iz škole....

Ono što sam volio najviše u toj školi su projekti. Mi gimnazijalci smo sudjelovali u projektu GEOKEM i PROJEKT GRAĐANIN. Projekt GEOKEM je projekt Geografije, Kemije i Biologije. Projekt se izvodi kroz cijelu godinu, na kraju godine profesorima navedenih predmeta daje se dnevnik u kojem si bilježio sa svoja istraživanja. Sa projektom GRAĐANIN bili smo prvi na državnom natjecanju, obrađivali smo nekoliko tema kao što je STOP AMBROZIJI, TRGOVANJE LJUDIMA itd...

Ova škola mi je dosta pomogla u daljnjem mom obrazovanju, mnogim mojim kolegama na ekonomskom fakultetu je bilo teško raditi seminare, izlagati, pravit skripte itd. Danas meni nije problem napraviti jedan kvalitetan seminar, izlagati pred masom, praviti svoje vlastite skripte, samo zato što me je to BK-a naučio.

Evo samo još da ovo velim, tokom zadnje godine imali smo pripreme za fakultet, svi su upisali ono što su željeli. Ja sam birao između prava i ekonomije, išao sam na prijemni i na jedan i na drugi, upao sam i na jedan i na drugi uz potporu ministarstva....

NE SRAMIM SE SVOJE SREDNJE ŠKOLE, UVIJEK ĆU JE HVALITI, a vi koji ste ljubomorni na ovu školu slobodno pišite što god želite, jer i ja bi bio da sam na vašem mjestu, državna škola ovo ne može pružiti što privatna može.
Almax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:14   #355
Nisu te baš opismenili tamo, ha?
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:21   #356
Ne nikako, a pitanje jesi li ti pismen/a
Almax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:24   #357
Quote:
Almax kaže: Pogledaj post
Ne nikako, a pitanje jesi li ti pismen/a
Sigurno ne pišem neznam, ne jasnoće, ne dolaska, prićati, prosjećna ocijena, ekonomski fakultet, sa projektom

Prouči ije/je, veliko i malo slovo, č i ć, sastavljeno i rastavljeno pisanje riječi, ipak su to neke osnove
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:24   #358
Quote:
Almax kaže: Pogledaj post
Ne nikako, a pitanje jesi li ti pismen/a
Ne, to nije pitanje.

Žalosno je da pišeš lošije od djece iz 3. razreda osnovne škole .

Imate li pravopisne provjere u toj vašoj ?
Egenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:31   #359
Ne svi mi koji izađemo iz te škole smo jako nepismeni, jel ti moram još šta objašnjavati???
Almax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:33   #360
Quote:
Almax kaže: Pogledaj post
Ne svi mi koji izađemo iz te škole smo jako nepismeni, jel ti moram još šta objašnjavati???
Ne moraš, vidi se.
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.