Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 14:42   #2341
evo da prijavim moj prvi pokušaj ispiranja boje blajh kupkom.
za početak prirodno imam svijetlu kosu (neku plavu, tamniju) no vec dugo se farbam u smede, izrast mi se odma ispere a ostatak kose mi uvijek uhvati tamno kolko god svijetlo smedu boju kupila. onda mi je netko rekao da probam sa tamnoplavim nijansama dobiti smedu ali prije toga sam morala napraviti blajh kupku da bi svijetlija boja uopce primila na tamno smedu kosu.

pomjesala sam 6% hidrogen sa blajhom u prahu i maskom za kosu. nanjela sam najprije po cijeloj duzini osim na korijen jer mi je kao sto sam vec napisala tamo uvijek svijetla kosa. drzala sam doslovno 10 min i isprala jer me bilo strah da mi previse ne posvijetli. kad sam isprala bila sam neka zuto-narančasta. na kraju sam se odlučila za loreal casting cafe latte boju bez amonijaka ali sam drzala samo 15 min jer sam citala da ispada puno tamnija nego na slici.
i na kraju taa-daaaam napokon sam dobila svijetlo smeđu boju kose
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:02   #2342
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Po brojevima na kutiji:

Prvi broj ti označava dubinu tona. A drugi broj označava obitelj tonova da se tako izrazim.
0- natural
1- pepeljasto
2-violet
3- zlatno
4-bakreno
5- kesten
6- crveno
7- duhan
8- biserno
9- bež

E sad, većina proizvođača ima boje samo u prvih 6 obitelji i uopće ne mora imati ovakvu podjelu, može imati neku svoju.
Kod nekih proizvođača postoje miksevi recimo 6.41 što bi značilo da je ta boja tamno plava u osnovi, ima veći dodatak bakrene i na kraju manji dodatak pepeljaste.
Hmm... Znaci, moram gledati da ima broj 6 ili 4 u broju? Ako sam dobro shvatila... Ali u onom broju iza tocke...

Uzela bih garnier boju... Morat cu pogledati samo koju tocno...
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:41   #2343
Koju god da smedu sada gledam na netu, u paletama i od garniera i od syoss.a sve su nekak jako tamne, znaci ispast ce jos tamnije na kosi... Da uzmem najtamniju plavu?
Recimo ova od syoss-a

http://www.syoss.com.hr/content/dam/...11_blondes.jpg

ili ova

http://www.syoss.com.hr/content/dam/...10_blondes.jpg

ili od garniera

http://www.garnier.hr/img/our_produc...01-73-pack.png
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 09:15   #2344
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Koju god da smedu sada gledam na netu, u paletama i od garniera i od syoss.a sve su nekak jako tamne, znaci ispast ce jos tamnije na kosi... Da uzmem najtamniju plavu?
Recimo ova od syoss-a

http://www.syoss.com.hr/content/dam/...11_blondes.jpg

ili ova

http://www.syoss.com.hr/content/dam/...10_blondes.jpg

ili od garniera

http://www.garnier.hr/img/our_produc...01-73-pack.png
nece joj se primiti te svijetle nijanse ako ima tamnu kosu. jedino da napravis blajh kupku pa onda tu farbu ja sam ju bas radila prije 2 dana i jako sam zadovoljna

a da probas ovu syoss oleo 3-82 (nek te tu ne bune brojevi ovo je slucaj kad oni nemaju veze sa onim sto je netko tu napisao) https://www.google.hr/search?safe=of...ml%3B460%3B305
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 10:23   #2345
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
nece joj se primiti te svijetle nijanse ako ima tamnu kosu. jedino da napravis blajh kupku pa onda tu farbu ja sam ju bas radila prije 2 dana i jako sam zadovoljna

a da probas ovu syoss oleo 3-82 (nek te tu ne bune brojevi ovo je slucaj kad oni nemaju veze sa onim sto je netko tu napisao) https://www.google.hr/search?safe=of...ml%3B460%3B305

Ali kaj nece ta boja samo primiti jos tamnije?
Seka sada ima na glavi kao neki ombre, izrast pa neka smede plava boja i onda vrhovi skroz plavi (blajh), tak joj izgleda kosa nakon ispiranja svih onih boja s kojima su ju farbali i nakon ne farbanja 4mjeseca...
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:34   #2346
Bila sam danas kod frizerke da ju pitam za savjet i rekla mi je da uzmem boju 7.1 i uz nju jos neku crvenu ili bakrenu i pomijesam ih... E sad, kak god gledam, syoss ili garnier, 7.1 je plava boja, to je to, jelda?
Jedino kaj je jedna od garnier boja koja je jedina tocno 7,1 pepeljasto plava, a ovdje je netko spomenuo da izbjegavam pepeljastu...
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 15:13   #2347
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Bila sam danas kod frizerke da ju pitam za savjet i rekla mi je da uzmem boju 7.1 i uz nju jos neku crvenu ili bakrenu i pomijesam ih... E sad, kak god gledam, syoss ili garnier, 7.1 je plava boja, to je to, jelda?
Jedino kaj je jedna od garnier boja koja je jedina tocno 7,1 pepeljasto plava, a ovdje je netko spomenuo da izbjegavam pepeljastu...
da ali ces ju pomjesati sa crvenom ili bakrenom pa onda nece biti problema
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 09:48   #2348
I jos zadnje pitanje, kad pomijesam boje, tj kad prvo pomijesam hidrogen i 7.1 dal onda samo dodam crvenu boju, ili moram prvo i nju pomijesati sa njenim hidrogenom i onda to dodati u 7.1?
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 09:47   #2349
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
I jos zadnje pitanje, kad pomijesam boje, tj kad prvo pomijesam hidrogen i 7.1 dal onda samo dodam crvenu boju, ili moram prvo i nju pomijesati sa njenim hidrogenom i onda to dodati u 7.1?
mislim da ces morat i hidrogen stavit i od druge boje jer on dode u tocnom omjeru sa farbom, tak da bi za dvije boje bilo premalo hidrogena. bar tak mislim, ako grijesim nek me netko ispravi jer i ja planiram miksat dvije nijanse
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:06   #2350
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
evo da prijavim moj prvi pokušaj ispiranja boje blajh kupkom.
za početak prirodno imam svijetlu kosu (neku plavu, tamniju) no vec dugo se farbam u smede, izrast mi se odma ispere a ostatak kose mi uvijek uhvati tamno kolko god svijetlo smedu boju kupila. onda mi je netko rekao da probam sa tamnoplavim nijansama dobiti smedu ali prije toga sam morala napraviti blajh kupku da bi svijetlija boja uopce primila na tamno smedu kosu.

pomjesala sam 6% hidrogen sa blajhom u prahu i maskom za kosu. nanjela sam najprije po cijeloj duzini osim na korijen jer mi je kao sto sam vec napisala tamo uvijek svijetla kosa. drzala sam doslovno 10 min i isprala jer me bilo strah da mi previse ne posvijetli. kad sam isprala bila sam neka zuto-narančasta. na kraju sam se odlučila za loreal casting cafe latte boju bez amonijaka ali sam drzala samo 15 min jer sam citala da ispada puno tamnija nego na slici.
i na kraju taa-daaaam napokon sam dobila svijetlo smeđu boju kose
ej mico mislila sam da si skuzila iz mog posta da treba prvo blajh kupka, ako nisam bila jasna fkt mi je zao kaj si bzvz bacala novac za farbu drago mi je kaj ti je moj savjet kasnije pomogao ja se ovih dana moram ponovno farbat jer vec imam izrast(svijetlo smedi) i uzet cu neku srednje plavu pa javim kak uspije
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:20   #2351
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
ej mico mislila sam da si skuzila iz mog posta da treba prvo blajh kupka, ako nisam bila jasna fkt mi je zao kaj si bzvz bacala novac za farbu drago mi je kaj ti je moj savjet kasnije pomogao ja se ovih dana moram ponovno farbat jer vec imam izrast(svijetlo smedi) i uzet cu neku srednje plavu pa javim kak uspije
nema veze skuzila sam poslje u cemu je caka samo bi sad trebala malo pauzirat sa eksperimentima jer sam se u mj dana i farbala pa nakon tj i pol radila blajh kupku i opet farbala.
no sad me previse mame ove color maske od schwarzkopfa jer mi se color casting boja isprala vec nakon 3 pranja pa mi se prozire zutilo od blajh kupke
kaj mislis da se jos jednom pofarbam tom color maskom pa onda da pustim preko ljeta kak bude bude?
privlače me jako svijetlo smede boje sa bakrenim ili crvenim tonovima, jel imate kakvu preporuku?
ja sam mislila ovu uzet ali nekako sam uvjerena da ce mi uhvatit tamno
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 17:05   #2352
Sad tek imam problem, ofarbala sam seku znaci sa 7.1 (dvije boje, sve skupa 80ml) i dodala unutra 20ml crvene, crvena je preuzela i sad je ispala smede crvena, s tim da je crvena dosta izrazena, i nikak joj se to ne svida, uzasno joj je... Kaj da sad radim? Kaj da kupim, s cim da ju farbam?

Mora postojati neko rijesenje koje se doma moze izvesti, jer za njenu kosu 300+kn je trenutno puno previse...

Zadnje uređivanje ally n. : 24.06.2013. at 17:20.
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:37   #2353
evo da ja odgovorim sama sebi kupila sam jucer tu color mask light copper brown i boja je ispala odlicno, kao sa kutije ali drzala sam samo 15 min, da sam drzala pola sata sad bi valjda plakala
jos jedan veliki plus je sto je jako lako nanositi boju, primi se ravnomjerno a nisam se zapackala ni sebe ni kupaonicu ni sa jednom jedinom kapljicom za sada moja omiljena boja i kupit cu jos par njih dok je na snizenju u kozmu
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 08:40   #2354
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
evo da ja odgovorim sama sebi kupila sam jucer tu color mask light copper brown i boja je ispala odlicno, kao sa kutije ali drzala sam samo 15 min, da sam drzala pola sata sad bi valjda plakala
jos jedan veliki plus je sto je jako lako nanositi boju, primi se ravnomjerno a nisam se zapackala ni sebe ni kupaonicu ni sa jednom jedinom kapljicom za sada moja omiljena boja i kupit cu jos par njih dok je na snizenju u kozmu
ajde bas mi je drago da ti je uspjelo, ali ja se na tvom mjestu nikad nebi tak igrala, al ok to sam samo ja... dobra stvar je u tome kaj si pametna cura pa nisi drzala punih 30 min nego si prije isprala jer brijem da si ostavila pol sata da bi opet bila tamno smeda ako ne i crna

ja si razmisljam daklem...za moju duzinu i obujam kose meni treba 3-4 farbe (jako gusta i dugacka kosa do pola leda) boje bi me ispale ha nekih 100 kn cak i vise, a kod frizerke mi je farbanje + sisanje + frizura = 170 kn, brijem da cu ipak ici svojoj frizerki makar tamo sjedim dugo, al bas me briga bar necu zapackat cijelu kucu, a uz to ce mi i sisnut vrhove

sad bi voljela neku medeno smedu boju, sta mislite oce mi uspjet dobit preko ove neke tamno ljesnjak nijanse (neka crvenkasto-smeda) ? i dali ce mi pasat (imam svijetlo zelene oci skoro sive i svijetli ten (ali radim na tenu suncam se sad, nabavila sam si kakao maslac ) ?
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 00:01   #2355
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
evo da ja odgovorim sama sebi kupila sam jucer tu color mask light copper brown i boja je ispala odlicno, kao sa kutije ali drzala sam samo 15 min, da sam drzala pola sata sad bi valjda plakala
jos jedan veliki plus je sto je jako lako nanositi boju, primi se ravnomjerno a nisam se zapackala ni sebe ni kupaonicu ni sa jednom jedinom kapljicom za sada moja omiljena boja i kupit cu jos par njih dok je na snizenju u kozmu
možeš stavit sliku pliiiiiz? mislim da cu pokusat isto što i ti napraviti i dobiti (blaj kupku na tamno smeđu pa na to neku svjetliju smeđu, al nemrem se još odlučit koju boju da stavim da ne ispadne opet tamno)
Wigglytuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 07:36   #2356
Quote:
Wigglytuff kaže: Pogledaj post
možeš stavit sliku pliiiiiz? mislim da cu pokusat isto što i ti napraviti i dobiti (blaj kupku na tamno smeđu pa na to neku svjetliju smeđu, al nemrem se još odlučit koju boju da stavim da ne ispadne opet tamno)
moze koka, evo
prva je slikana u zatvorenom prostoru, a druga na dnevnom svijetlu
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

s obzirom da sam ja kupila smeđu boju drzala sam samo 15 min jer mi inace sve smede ispadnu jako tamne, da sam stavljala tamno plavu vjerojatno bi drzala punih pola sata

slike su potpuna suprotnost za sto je zasluzan moj loš fotić, rekla bi da je istina negdje u sredini
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 08:19   #2357
Ajme koja razlika među slikama sad ne znam kaj da mislim ako kazes da je stvarnost negdje u sredini onda taman! Hvala na slici
Wigglytuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:01   #2358
Quote:
Wigglytuff kaže: Pogledaj post
Ajme koja razlika među slikama sad ne znam kaj da mislim ako kazes da je stvarnost negdje u sredini onda taman! Hvala na slici
čekaj, slikat cu ponovo..
evo ovo je sad najrealniji prikaz boje koju sam uspjela dobit sa ovim šugavim mobitelom i kamerom samo kaj imam svezanu kosu

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:34   #2359
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
čekaj, slikat cu ponovo..
evo ovo je sad najrealniji prikaz boje koju sam uspjela dobit sa ovim šugavim mobitelom i kamerom samo kaj imam svezanu kosu

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
takva je moja trenutna boja, samo kaj ja imam i svijetlo smedi izrast
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:51   #2360
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
čekaj, slikat cu ponovo..
evo ovo je sad najrealniji prikaz boje koju sam uspjela dobit sa ovim šugavim mobitelom i kamerom samo kaj imam svezanu kosu

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
eee super je tu! to je znači blajh kupka+casting koji se prebrzo isprao i onda color mask light copper brown? (Sviđa mi se i kako izgleda na kutiji light golden brown) I jel ti bila dovoljna ta jedna kutija color mask ili? I kolko ti je dugačka/gusta kosa?
Wigglytuff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.