Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2015., 20:14   #261
pa jebalo majku zasto ja nisam te srice da izade negdje esej iz njemackog neg bas iz eng... nece me i nece..pih...
marina_16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 20:36   #262
Quote:
aneburn kaže: Pogledaj post
Jel zna netko nesto vise o formi eseja?
Jel treba u 3 ili 4 dijela? kako treba uopce uklopiti sa pitanjima?
Temu koju dobijes malo prosiris u uvodu, npr. ako je tema mladi i internet onda napises: sve vise mladih koristi internet kako bi se dopisivali s prijateljima, rijesili zadacu.. blabla.. i onda najavis temu: u ovom eseju pricat cu o tome, ali pise se sa 'es' npr. Es wird uber dieses Thema gesprochen.
onda razrada. dobijes 3 pitanja na koja odgovaras u ovom dijelu. uvuci svako pitanje. znaci samo odgovaras na pitanja i dajes konkretne primjere, npr. za sta mladi koriste internet, napises da bi rijesili zadacu i malo to prosiris primjerom.
kada navodis za i protiv: ako si za, onda prvo pises negativne po pozitivne strane, a ako si protiv, onda prvo pozitivne pa negativne.
jedino u zakljucku inosi svoje misljenje, nikako prije!
zakljucak zapravo zaokruzuje temu. znaci sve sto si napisao/la samo napises u skracenom obliku i to je to ili je mozda bolje(lakse) napisati svoje misljenje.

Ako jos nesto nije jasno, slobodno pitajte, ne mogu se bas svega sjetiti.

Ja sam polagala DSD ove godine, nedavno sam diplomu pokupila i imam dosta tih materijala i primjera testova ako nekome treba.
TMeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 21:51   #263
Quote:
TMeg kaže: Pogledaj post
Temu koju dobijes malo prosiris u uvodu, npr. ako je tema mladi i internet onda napises: sve vise mladih koristi internet kako bi se dopisivali s prijateljima, rijesili zadacu.. blabla.. i onda najavis temu: u ovom eseju pricat cu o tome, ali pise se sa 'es' npr. Es wird uber dieses Thema gesprochen.
onda razrada. dobijes 3 pitanja na koja odgovaras u ovom dijelu. uvuci svako pitanje. znaci samo odgovaras na pitanja i dajes konkretne primjere, npr. za sta mladi koriste internet, napises da bi rijesili zadacu i malo to prosiris primjerom.
kada navodis za i protiv: ako si za, onda prvo pises negativne po pozitivne strane, a ako si protiv, onda prvo pozitivne pa negativne.
jedino u zakljucku inosi svoje misljenje, nikako prije!
zakljucak zapravo zaokruzuje temu. znaci sve sto si napisao/la samo napises u skracenom obliku i to je to ili je mozda bolje(lakse) napisati svoje misljenje.

Ako jos nesto nije jasno, slobodno pitajte, ne mogu se bas svega sjetiti.

Ja sam polagala DSD ove godine, nedavno sam diplomu pokupila i imam dosta tih materijala i primjera testova ako nekome treba.


E hvala ti puno mislim da sam napokon skontala kak spada
Kazes da si polagala DSD ove godine? Jel ti znas mozda kako se te diplome boduju na faksu, tocnije receno na smjeru eng-njem?
aneburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:01   #264
Quote:
aneburn kaže: Pogledaj post
E hvala ti puno mislim da sam napokon skontala kak spada
Kazes da si polagala DSD ove godine? Jel ti znas mozda kako se te diplome boduju na faksu, tocnije receno na smjeru eng-njem?
Da, diploma nosi 10% odnosno 100 bodova.
TMeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:12   #265
Quote:
TMeg kaže: Pogledaj post
Da, diploma nosi 10% odnosno 100 bodova.
E da vidjela sam to. Jel se te diplome treba skrenirat pa slati ili to skola obavlja? vec 2 tjedna pokusavam rijesiti to,i nitko od profesora stranog jezika ne zna u skoli
aneburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:29   #266
Quote:
aneburn kaže: Pogledaj post
E da vidjela sam to. Jel se te diplome treba skrenirat pa slati ili to skola obavlja? vec 2 tjedna pokusavam rijesiti to,i nitko od profesora stranog jezika ne zna u skoli
tvoj faks, tvoja briga. nema škola nikakve veze s tim.
ne znam u kojem gradu želiš studirati, ali Zg npr. ne priznaje DSD. Za Os znam da moras donijeti kopiju diplome, OIB i JMBG i predati u referadu, a vjrt. mozes i poslati na adresu faksa. Mislim da je rok 2.7. i trebalo bi ti se i vidjeti na postani-student(zaprimljeni dokumenti) da su to dobili.
TMeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:43   #267
Quote:
TMeg kaže: Pogledaj post
tvoj faks, tvoja briga. nema škola nikakve veze s tim.
ne znam u kojem gradu želiš studirati, ali Zg npr. ne priznaje DSD. Za Os znam da moras donijeti kopiju diplome, OIB i JMBG i predati u referadu, a vjrt. mozes i poslati na adresu faksa. Mislim da je rok 2.7. i trebalo bi ti se i vidjeti na postani-student(zaprimljeni dokumenti) da su to dobili.

joooj puno ti hvala! rijesila si mi misteriju koju vec nekoliko dana! U osijeku
aneburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:48   #268
Quote:
aneburn kaže: Pogledaj post
joooj puno ti hvala! rijesila si mi misteriju koju vec nekoliko dana! U osijeku
Onda super! Drago mi je da sam pomogla
TMeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 11:19   #269
Quote:
TMeg kaže: Pogledaj post
onda razrada. dobijes 3 pitanja na koja odgovaras u ovom dijelu. uvuci svako pitanje. znaci samo odgovaras na pitanja i dajes konkretne primjere, npr. za sta mladi koriste internet, napises da bi rijesili zadacu i malo to prosiris primjerom.
kada navodis za i protiv: ako si za, onda prvo pises negativne po pozitivne strane, a ako si protiv, onda prvo pozitivne pa negativne.
jedino u zakljucku inosi svoje misljenje, nikako prije!
zakljucak zapravo zaokruzuje temu. znaci sve sto si napisao/la samo napises u skracenom obliku i to je to ili je mozda bolje(lakse) napisati svoje misljenje.
Esej iz njemačkog je doslovno sastavak. Nema tu za i protiv, i nema strogog pravila da ne smiješ svoje mišljenje iznosit. Neusporediv je sa formom eseja na engleskom. Bitno je samo odgovorit na sva pitanja i davat primjere recimo, ja sam mnoge primjere davala iz svog iskustva i života. Nisam održavala nikakvu formu i nisam se spremala za esej, jer mi je bilo rečeno da je običan sastavak.

Očito je to u redu bilo jer sam na eseju imala 100%.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:16   #270
Test na B razini je bio prelagan, esej o bozicu isto tako, moglo se lagano napisati.. sve u svemu lagano, mogla se dobra ocjena dobiti na njemackom
Kck7hr3kAAA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.