Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2011., 15:36   #1
Question Psihologija (Matura i fax)

Pozdrav svima..
kako se bliži državna matura,a ove godine ja nastupam,hehe,zamolila bih vas da mi pomognete što se tiče ''PSIHOLOGIJE''...oni koju su već prošli to i sve..savijet..i dali se doslovno mora baš sve naštrebat..trenutno učim iz knjige za gimnazije od DR.Bratko pa ako imate kakav pametan savjet..pls Help!
hvala unaprijed..
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:54   #2
E, pozdrav.. Mene isto zanima to sve.. Jel teško upast? (xD) ..jel se treba stvarno puno potrudit naučit to sve iz psihologije ili nam je bolje da više pažnje obratimo na ove klasične predmete (matka, hrvatski, strani jezik) koje polažemo na maturi...? ...
dado_neznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:57   #3
ja sam čula da je teško upisat Psihologiju pogotovo zato što ih malo prijamju....predat ću i u Zagrebu na filozofsokom i u Zg na Hrv.studiju..a ona i Rijeka Zadar i Osijek..nadam se da ću negdje upast....
a ovo za druge predmete..mislim..ako želimo što bolji plasman i vjerojatnost da upišemo onda i to moramo ''naštrebat''
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:19   #4
ja sam krenula učiti psihologiju jučer i gotova sam s prvom cjelinom
nije teško i ako će sve ići po planu, za tjedan dana sam gotova s psihologijom
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:44   #5
..ma ja učim isto..samo mi je taj početak dosadan pa ću to na kraju...iz koje knjige učiš? ili imaš skripte? ...
..na kojem fakultetu planiraš predat?
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 18:33   #6
učim ti iz obadvije knjige, znači od školske knjige i od profila...
skriptu si nisam nabavila jer psihologije nema tak puno, pa mogu iz knjige učit..
predat ću za edukacijsko-rehabilitacijski
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 19:06   #7
..aham...ma nisam niti ja nabavljala skriptu nego mi je ostala još od škole..nama je prof.napravila skriptu pa nemoram doslovno štrebat sve po knjizi...pa nema puno...svega 200tinjak stranica..samo što su neke stari pre zakomplicirali..tj.objasnili ih u detalje što se i logički može zaključit..hehe... =) .. aha..ne planiraš baš na psihologiju? .. ajde sretno ti onda s tim edukacijsko-rehabilitacijskim..
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:18   #8
treba to naučiti,ali mislim da ne treba doslovno bubati definicije jer je na maturi težište na primjeni znanja na primjerima,a ovo što se tiče teorije je uglavnom na zaokruživanja.tako da svakako treba pročitati i primjere iz knjiga jer to može samo pomoći
ja imam onu bijelu knjigu sa čovječuljcima po kojoj smo radili u školi i profilovu kao priprema baš za DM,ali nekako mi je najlakše ponavljati po bilježnici,mi u biti sve to znamo samo se trebamo prisjetiti a to najlakše ide po već poznatoj literaturi iz koje smo već učili
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:33   #9
Quote:
Mare55 kaže: Pogledaj post
treba to naučiti,ali mislim da ne treba doslovno bubati definicije jer je na maturi težište na primjeni znanja na primjerima,a ovo što se tiče teorije je uglavnom na zaokruživanja.tako da svakako treba pročitati i primjere iz knjiga jer to može samo pomoći
ja imam onu bijelu knjigu sa čovječuljcima po kojoj smo radili u školi i profilovu kao priprema baš za DM,ali nekako mi je najlakše ponavljati po bilježnici,mi u biti sve to znamo samo se trebamo prisjetiti a to najlakše ide po već poznatoj literaturi iz koje smo već učili

..u svakom slučaju da...slažem se..ja nemam tu knjigu ja imam ovu knjigu i po njoj učim

nadam se da je to dobra knjiga?!
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:31   #10
Ta knjiga i ona bijela sa čovječuljcima, i to vam je dosta, sigurno
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 01:48   #11
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
Ta knjiga i ona bijela sa čovječuljcima, i to vam je dosta, sigurno

.. ti si pisala psihologiju na maturi ili? ...
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:32   #12
Quote:
littlemarija kaže: Pogledaj post
.. ti si pisala psihologiju na maturi ili? ...
Jesam, napisat ću ti sve u privatnoj poruci
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:02   #13
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
Jesam, napisat ću ti sve u privatnoj poruci

ok..tnx
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 20:46   #14
mogu i ja dobiti pm
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:10   #15
Ok, ako vas nešto zanima pitajte na PM
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:05   #16
Pa ovo vam je tema o ispitu iz psihologije na državnoj maturi... Sve kaj se toga tiče, bez beda tu možete napisat, čemu prek privatnih poruka...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:32   #17
Ma ok, Lady, mislila sam da će svakog možda zanimat nešto drugo, nekog o samoj maturi, nekog kolko bodova treba za upast, trećeg kakva je razlika između ZG/OS/RI, pa razmjena literature i da će se pretvorit u temu 'Sve o studiranju psihologije'

Ondak pitajte tu
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:35   #18
a, ti si studirala u sva tri grada pa znas razliku
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:45   #19
Quote:
orka12 kaže: Pogledaj post
a, ti si studirala u sva tri grada pa znas razliku
Naravno da nisam Napisala sam to jer bi nekoga moglo to zanimati i onda dođe na temu i pita 'jel zna netko kakva je razlika između tog tog i tog grada'. Jel jasnije?
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:40   #20
Moje iskustvo: Učila dva dana prije iz jedne knjige, a prethodno kopirala 4 knjige i nabavila skripte. Jedva da sam i tu jednu cijelu naučila, zadnja dva poglavlja nisam stigla. Znači učila sam dva popodneva i dvije noći, ne baš cijele.
I položila s 4. Tako da ako počnete učiti ranije nije problem dobiti 5. A ako počnete i dan ranije, nemojte se brinuti jer se sigurno može naučiti za 2. Ako mislite samo za 2 ili 3 onda su skripte dovoljne.
ToxiclyStronger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.