Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2006., 01:07   #161
Ja sad isto muku mučim sa zavjesama jer sam konačno stavila sve nove prozore PVC tako da konačno dobivam i prozorske klupčice za svoje biljkice.
Međutim stare zavjese mi ne odgovaraju jer su preduge a ja sam imala u planu staviti zavjese kratke, toliko da mi dođu do cvijeća na klupčicama.
Vidim da ste spominjali Bauhaus a iskreno, to mi stvarno nije ni padalo na pamet..morati ču se uputiti do njih i vidjeti imaju li nešto kraće.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 22:25   #162
Quote:
Hoya kaže:
Ja sad isto muku mučim sa zavjesama jer sam konačno stavila sve nove prozore PVC tako da konačno dobivam i prozorske klupčice za svoje biljkice.
Međutim stare zavjese mi ne odgovaraju jer su preduge a ja sam imala u planu staviti zavjese kratke, toliko da mi dođu do cvijeća na klupčicama.
Vidim da ste spominjali Bauhaus a iskreno, to mi stvarno nije ni padalo na pamet..morati ču se uputiti do njih i vidjeti imaju li nešto kraće.

Dear Hoya,

odmah u startu puno sreće. Ako imaš stare zavjese to ne znači da su iste za baciti. Može se to prekrojiti i to jednostavno.
Probaj u kvatru ili gradu naći salon za šivanje zavjesa ali nemoj ići u velike kuće već traži neku stariju šnajdericu kaj šiva sve. Garantiram da ćeš biti zadovoljnija. U velikim kućama npr. u Solidumu na Jankomiru imaš barem 6 salona koji šivaju zavjese. Cijene su ti takve da podnaš u nesvjest kad ti zbroje sve.
Ako ne tražiš previše otiđi u KIKU tamo sam vidio najkompletniju uslugu i najveći izbor materijala ako ti se taj stil dopada. U svakom slučaju zavjese se šivaju kad idu kratke ili da prekriju klupčidu 2-3 cm ili 2 cm iznad radijatora.
Roger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 23:26   #163
Dobro cure, sta ne znate sasiti ni zavjese?
Ufff, danasnje zene...
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 09:51   #164
Kreativa u Maksimirskoj je skupa i spora zato kaj puno toga rade rucno - npr. rucno sivaju i stavljaju razne aplikacije i ukrase na zavjese. To je majstorski rad koji zahtjeva vrijeme i zavjese su unikatne. A takav rad i kosta... S njima imam jako dobra iskustva.

Isto tako sam u Bauhausu kupila jednostavne zavjese za kuhinju i sasili su mi ih brzo i bez greske.
Poanta je u tome koliko love imate i da li zelite visoku klasu ili srednju...
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 08:19   #165
zavjese

uh, mene sada čeka potraga za zavjesama. treba mi pomoć, karniša mi je dugačka 3 metra, koliko bi zapravo metara zavjesa trebala? ja sam dobila preporuku za kiku, idući tjedan idem tamo pa ćemo vidjeti da li ću što naći. bili smo u velani i kad nam je žena izračunala koliko bi sve došlo, opali smo na guzicu i rekli, ne hvala. malo su ipak preskupi!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 09:54   #166
Sašiti zavjese je najjednostavnija stvar na svijetu za nekog tko zna šivati. Sašiti bilo koji odjevni predmet prava je umjetnost u usporedbi sa šivanjem zavjesa. Zato probaj pitati bilo koju šnajdericu.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 10:39   #167
Quote:
chiara kaže:
uh, mene sada čeka potraga za zavjesama. treba mi pomoć, karniša mi je dugačka 3 metra, koliko bi zapravo metara zavjesa trebala? ja sam dobila preporuku za kiku, idući tjedan idem tamo pa ćemo vidjeti da li ću što naći. bili smo u velani i kad nam je žena izračunala koliko bi sve došlo, opali smo na guzicu i rekli, ne hvala. malo su ipak preskupi!

načelno govoreći, ako želiš zavjese na falde treba trostruka širina karniše/prozora, a ako želiš samo nabrane onda se uzimaju dvije, dvije i pol širine... naravno, o dezenu i vrsti materijala ovisi kako i koliko ćeš i nabirati...
inače, vidjeh u gradu markizet u svim mogućim bojama po cca 25 kuna...
hortenzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 17:51   #168
Rollo zavjese - gdje u ZG?

Trebam rollo-e za veliku staklenu stijenu (stavila bih 3-4 komada), dužine odnosno visine (od poda do stropa) 260cm.
Pretpostavljam da cu morati to raditi po mjeri.

Gdje u Zagrebu mogu dati izraditi rollo-zavjese?

Ne trazim nista specijalno, obicna tkanina.

Hvala!

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 19:53   #169
pogledat mozda u meblu
loolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 10:43   #170
Zavjese-resice

..gdje bi bilo tih zavjesa za kupiti..u Meblu gdje sam ih vidjela na netu vele da ih nenma..gdje gdje gdje..i po kojoj cijeni?
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:22   #171
..vidim odgovora ko u prici

..evo fotka pa mozda pomogne..iza tete koja plese..


http://www.index.hr/nightlife/galeri...02&idfoto=3369
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:00   #172
mozda Velana?!?!
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:03   #173
..pem pogledati..hvala..vis kak se moze
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:00   #174
Meblo nema,
Ja imam!!!
Roger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 15:15   #175
Našla u "Interijeri Jurić", Paromlinska.

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 13:16   #176
zastori

Dali netko ima rolo zastore,kako ste zadovoljni s njima i koje su cijene??
Ja sam vidjela da ima kupiti neki koji se "zaljepe"na prozor tj.nema karniše.
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:21   #177
Quote:
bucek kaže:
Dali netko ima rolo zastore,kako ste zadovoljni s njima i koje su cijene??
Ja sam vidjela da ima kupiti neki koji se "zaljepe"na prozor tj.nema karniše.
Ja imam neke iz Ikee, ali ne znam je li misliš na te platnene, samo nisu zaljepljene na prozor već su pričvršćene na strop. Od mana bih navela: pranje- moram sve rastaviti pa ponovo vratiti ako ih hoću prati u mašini i ako hoću širom otvorit prozore a da ih ne rolam skroz do vrha (jer mi se ne da, uvijek ih držim poluspuštene/dignute) zavjesa ih vraća pa moram nešto umetnut za to stopirat ne znam je li baš jasno napisano A od vrlina, jer su puno, puno ljepše od većine običnih, barem meni.
Ove npr. imam u kuhinji već 4 godine i nisu mi niti malo dosadile:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=00046102
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:35   #178
Quote:
jelena23 kaže:
Ja imam neke iz Ikee, ali ne znam je li misliš na te platnene, samo nisu zaljepljene na prozor već su pričvršćene na strop. Od mana bih navela: pranje- moram sve rastaviti pa ponovo vratiti ako ih hoću prati u mašini i ako hoću širom otvorit prozore a da ih ne rolam skroz do vrha (jer mi se ne da, uvijek ih držim poluspuštene/dignute) zavjesa ih vraća pa moram nešto umetnut za to stopirat ne znam je li baš jasno napisano A od vrlina, jer su puno, puno ljepše od većine običnih, barem meni.
Ove npr. imam u kuhinji već 4 godine i nisu mi niti malo dosadile:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=00046102

ja sam nedavno bratu kupila iste te ikeine zastore - WARLOCK, i imamo jednu primjedbu - ne potezu se bas dobro jer nemaju sipkice na preklopnim mjestima (pa se guzvaju, umjesto da se preklapaju). no to nisu zastori na rolu (prije bi bili oni bambusovi, koji se bas rolaju, i oni su mi super)...
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:58   #179
Quote:
fonemf kaže:
ja sam nedavno bratu kupila iste te ikeine zastore - WARLOCK, i imamo jednu primjedbu - ne potezu se bas dobro jer nemaju sipkice na preklopnim mjestima (pa se guzvaju, umjesto da se preklapaju). no to nisu zastori na rolu (prije bi bili oni bambusovi, koji se bas rolaju, i oni su mi super)...
Pa ne znam jesu moji identični ovima s obzirom da su stari 4 godine, ali moji imaju šipkice tako da odlično funkcioniraju. A ove druge što imam isto iz Ikee ( nema ih više bar ne na site-u) te su baš skroz rolo i platnene i isto su super.
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 21:39   #180
PAKETO I PANEL ZAVJESE

Evo, došlo je i vrijeme za zavjese i potraga za njima pokazala se kao prava noćna mora. Dakako, da imam novca na bacanje lako bih odlučila, ali ovako..koma...Uglavnom imam dvije klizne stijenke u DB, svaka je široka 2,40 (podijeljeno na jednu fiksnu i jednu pomičnu stranu). Živimo u visokom prizemlju i nemamo grilje. Stoga nam zavjese moraju služiti kao izolacija od vanjskih pogleda (eventualnih, jer iz DB idemo u svoj vrt, ali ipak). dakle da budu srednje gustoće jer bi mi preguste djelovale kao još jedan zid u kući. Kako bilo našla sam što mi se sviđa, ali ponuda iznosi 3.500 kn samo za te dvije stjenke. Koma!!! E sad jeli netko zna jeli postoji neki način da se naprave paket zavjese na podizanje, a da se ne kupuju vodilice koje goštaju kao sv. Petra kajgana.
Nešto poput ovoga...

[IMG]/imageshack.us][/URL][/IMG]
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.