Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2016., 09:06   #61
Quote:
Pen kaže: Pogledaj post
Koja su pravila za prolazak ispita iz engleskog?
Ako čitanje i esej riješim 100% točno, a slušanje 0%, padam li automatski cijeli ispit?
Ili npr. ako slušanje i čitanje odlično riješim, a esej napišem za 0 bodova, mogu li i dalje proći ispit?
Prošle godine se prošlo zbrajanjem, nije bitno ako esej imaš 0. Ili neka druga kombinacija.
Komediruzecki is offline  
Old 20.01.2016., 10:47   #62
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
do kad mogu odustati od studija, kao da ne želim ništa upisat? nakon što objave konačne rang liste ili moram ranije?
Ne nakon objave konačne liste, jer onda već ostvaruješ pravo na upis negdje. Najkasnije u roku između objave rezultata mature i zaključavanja lista (najčešće tjedan dana to traje, u srpnju).
Rakkatakka is offline  
Old 20.01.2016., 13:23   #63
Rakkatakka,
puno ti hvala na odgovoru. imam osjećaj da su stoput sve dobro objasnili oko prijava, a to sa listama, prioritetima i slično kao da nije dobro objašnjeno.
ako netko zna gdje to mogu proučiti, molim savjet


imam još 1 pitanje - šalje li se preporučeno s povratnicom ili samo preporučeno?

Zadnje uređivanje pretplate : 20.01.2016. at 13:36.
pretplate is offline  
Old 20.01.2016., 23:17   #64
Ne znam je li pitanje u potpunosti u skladu s temom, ali ipak sam došao iz jednog razloga, a to je taj da je ova tema aktivna, a što prije mi treba odgovor, jer za prijaviti mature imam još samo desetak dana.

Ugl. zanimaju me moguće negativne posljedice polaganja ispita B razine iz engleskog i hrvatskog koji mi se ne vrednuju pri upisu na željeni fakultet. Da li bi mogao imati štetu od toga? Npr. može li mi se dogoditi da ne budem imao mogućnost ići na nekakav projekt koji zahtjeva poznavanje stranog jezika, a kao kriterij za poznavanje se gleda matura? Znači pitanje je: Da li je rezultat mature (iz ispita koji se nisu vrednovali pri upisu) ikad kriterij u nečemu na fakultetu ili čak poslije? Hvala unaprijed
casmona is offline  
Old 21.01.2016., 00:52   #65
Quote:
casmona kaže: Pogledaj post
Da li je rezultat mature (iz ispita koji se nisu vrednovali pri upisu) ikad kriterij u nečemu na fakultetu ili čak poslije? Hvala unaprijed
Nije
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 23.01.2016., 00:58   #66
imam pitanje - da li se prijavnica može saveati i onda odnijeti isprintati? jer nemam printer, a znam da nekad informatičari retardirano stave da se može samo s kompa direkt printat.
pretplate is offline  
Old 23.01.2016., 12:36   #67
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
imam pitanje - da li se prijavnica može saveati i onda odnijeti isprintati? jer nemam printer, a znam da nekad informatičari retardirano stave da se može samo s kompa direkt printat.
Jel me možeš uputiti na dokument koji se ne može save-ati? Jel to pdf?
Komediruzecki is offline  
Old 23.01.2016., 16:07   #68
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
imam pitanje - da li se prijavnica može saveati i onda odnijeti isprintati? jer nemam printer, a znam da nekad informatičari retardirano stave da se može samo s kompa direkt printat.
Koja prijavnica? Jel može netko objasnit, jer mi sad ništa nije jasno?
homohominis is offline  
Old 24.01.2016., 01:22   #69
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Prošle godine se prošlo zbrajanjem, nije bitno ako esej imaš 0. Ili neka druga kombinacija.
Jel isto vijedi i za hrvatski na maturi (obje razine)?
braneii is offline  
Old 24.01.2016., 01:33   #70
Quote:
braneii kaže: Pogledaj post
Jel isto vijedi i za hrvatski na maturi (obje razine)?
Vrijedi, al moraš izići na oboje.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 24.01.2016., 19:07   #71
Može li se ta prijavnica odnjet fizički u NCVVO ili se mora poštom slat?
brachonelix is offline  
Old 25.01.2016., 09:46   #72
Quote:
homohominis kaže: Pogledaj post
Koja prijavnica? Jel može netko objasnit, jer mi sad ništa nije jasno?
Imaš ovdje na 6.stranici o prijavnici: http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma..._PITANJA_1.pdf
Sparkletastic is offline  
Old 25.01.2016., 18:10   #73
onda, jel se može pospremiti ili ne? ni ja nemam printer...

inače, stari sam maturant i planiram upisati fakultet koji matematiku vrednuje s 0 %.
ako NE položim matematiku jesam li izjednačena s onim maturantima koji je polože (jer se ne vrednuje) ili su oni ipak u prednosti?
tram01 is offline  
Old 25.01.2016., 19:29   #74
Trebam potvrditi osobne podatke, a prije toga sam želio samo provjeriti da li rubrika "Pravo prednosti za upis na visoka učilišta:" obuhvaća sve fakultete, jer sam ostvario izravan upis na jedan fakultet, a u rubrici ne piše ništa. NE PLANIRAM niti prijaviti taj fakultet, ali svejedno želim provjeriti jesam li dužan javiti se koordinatorici da to promijeni, u slučaju da to ipak treba pisati?
brane1950 is offline  
Old 26.01.2016., 10:56   #75
Quote:
brachonelix kaže: Pogledaj post
Može li se ta prijavnica odnjet fizički u NCVVO ili se mora poštom slat?
Zvala sam Centar jučer po tom pitanju. Pitala sam da li se prijavnica može poslati zajedno s dokumentima? Žena mi je rekla da se može... Planiram ovaj tjedan slati te dokumente.

Quote:
brane1950 kaže: Pogledaj post
Trebam potvrditi osobne podatke, a prije toga sam želio samo provjeriti da li rubrika "Pravo prednosti za upis na visoka učilišta:" obuhvaća sve fakultete, jer sam ostvario izravan upis na jedan fakultet, a u rubrici ne piše ništa. NE PLANIRAM niti prijaviti taj fakultet, ali svejedno želim provjeriti jesam li dužan javiti se koordinatorici da to promijeni, u slučaju da to ipak treba pisati?
Moj ti je savjet da zoveš za svaku nejasnoću. Radije to s njima raščisti nego da sam ili skupa s nama nagađaš... I ja sam stari maturant, nisam u toku pa ih zato za sve zovem. Mislim, posao im je da nam pojasne i pomognu...

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 27.01.2016. at 12:04. Reason: spajanje postova
Sparkletastic is offline  
Old 27.01.2016., 12:03   #76
Quote:
tram01 kaže: Pogledaj post
inače, stari sam maturant i planiram upisati fakultet koji matematiku vrednuje s 0 %.
ako NE položim matematiku jesam li izjednačena s onim maturantima koji je polože (jer se ne vrednuje) ili su oni ipak u prednosti?
Ne samo da su u prednosti, nego ti nemaš pravo na upis. Nije bitno što se matematika vrednuje s 0%, matematika je obavezan predmet i kao takvog ga moraš položiti. Ovo samo znači da neovisno o (pozitivnoj) ocjeni koju dobiješ, nećeš na matematiku dobivati bodove. Dakle, kad položiš, i položiš li recimo s 2, u istoj si poziciji kao netko tko je položio s 5. Ali moraš položiti.
Rakkatakka is offline  
Old 27.01.2016., 17:16   #77
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ne samo da su u prednosti, nego ti nemaš pravo na upis. Nije bitno što se matematika vrednuje s 0%, matematika je obavezan predmet i kao takvog ga moraš položiti. Ovo samo znači da neovisno o (pozitivnoj) ocjeni koju dobiješ, nećeš na matematiku dobivati bodove. Dakle, kad položiš, i položiš li recimo s 2, u istoj si poziciji kao netko tko je položio s 5. Ali moraš položiti.
Ako je stari maturant (prije 2010.), ne mora
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 28.01.2016., 00:45   #78
Položio sam maturu u 2013/2014. godini, te sam se prošlih godina prijavljivao na sustav i poslao dokumentaciju. Ne želim ništa novo polagati nego samo se prijaviti na studijske programe, je li trebam nešto napraviti da mi rezultati budu priznati ili će to biti automatski unešeno kasnije?
Rockman is offline  
Old 30.01.2016., 19:37   #79
imam pitanje u vezi prijemnih ispita. zanima me kako da ih prijavim i do kad. unaprijed hvala na odgovoru
3dom is offline  
Old 30.01.2016., 19:54   #80
Quote:
3dom kaže: Pogledaj post
imam pitanje u vezi prijemnih ispita. zanima me kako da ih prijavim i do kad. unaprijed hvala na odgovoru
Negdje i nekad

Definiraj malo, gdje, što, koji prijemni
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.