Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2016., 22:18   #5701
odi doktoru i napravi urinokulturu da mozda nemas bakterije i upalu mjehura,nije se zajebavat s tim jer bakterije mogu doc do bubrega i bubrezi otkazu
candida je macji kasalj naspram bakerija sta sve mogu napravit
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:50   #5702
Bok curke,

vec dugo nisam imala problema s gljivicama, ali danas me je nesto pocelo svrbuckati. Odmah bi krenjula sa vaginaletama.
Kako vec dugo nisam kupovala Canesten, da li netko zna kolika je trenutno cijena Canesten vaginaleta 3 kom?

Pozdrav svima
kyra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 09:46   #5703
Bok cure,

jel zna neka od vas, da li bijele pojave po cijelom vanjskom dijelu vagine može značiti da je to infekcija kandidom? Znači na stidnim usnama dolje nemam to, samo po cijelom vanjskom dijelu.

To su onako male, male mekane bjelkaste nakupine nečega, izvan razine kože.

Pitala sam bila ginekologicu, ona kaže da nije nikakva infekcija nego da su to samo vidljivije žlijezde, ali nisam baš uvjerena, s obzirom da ih ima sve više i više, tj proširuju se.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:17   #5704
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Ok evo i mene nakon nekog vremena.. Ja sam jednostavno očajna po pitanju te jebene Candide da sam na kraju odustala. Dakle u zadnjih godinu dana koliko se sveukupno "borim" s njom potrošila sam na silne preparate novaca toliko da sam si sada mogla kupiti polovni auto. Čak nije ni stvar novaca nego činjenice da ništa nisam DUGOROČNO postigla. Znači isprobala sam sve, na početku od klasičnih vaginaleta/krema/gelova pa onda prehrana (jela samo zdravo, izbacila šećere, jedno duže vrijeme ništa od ugljikohodirata..), pa onda ona Candida Relief ili kako već od Sensilaba, mazanje Gyno Pro-om, pa opet Macmiror vaginalete, nakon toga biorezonanca za koju sam dala cca 2000 kn za očito NIŠTA. Pila grejp, jela kefir..ja više stvarno ni sama ne znam šta sve nisam probala i koje sve savjete nisam poslušala. I koji je rezultat? Taj da se ona povremeno smiri i onda pred menstruaciju opet podivlja. Ili je nema tjedan dana pa se opet pojavi. I tako u krug. Radila sam prije svega toga i nalaze krvi tj ona antitijela gdje mi je IGG bio blago povišen (32 a granica je do 30) a IGA i IGM su bili negativni dakle ok. Šećera sam se praktički odrekla i eventualno pojedem jedan ili dva ona keksa bez secera jednom mjesecno. Stvarno više ne znam gdje je točno u meni ta candida. Znam da je "dolje" negdje obzirom na iscjedak koji me ubija najviše od svega ali očito je još negdje "zapela". Što se crijeva tiče, od kad jedem laganije nemam toliko problema kao prije sa napuhivanjem i slično. Ali eto, ona je i dalje tu.. Ne znam,stvarno više nisam pametna.. Očito ću cijeli život morat živjeti s tim...
uff, bas mi je zao na toliko muke oko lijecenja :/
meni se candida javi svakih par mjeseci i onda bude tjedan dana katastrofa dok se ne dovede pod kontrolu, ali - nekako mi se cini da prodje sama od sebe nakon tih tjedan dana - koristila vaginalete ili kantarionovo ulje ili nesto trece :/

moram napisati da mi se u 3. mjesecu javila kandida zadnji put "za ozbiljno"

nakon toga me napala dva puta - i to samo na dan-dva :/ ta dva puta su bila jedino drugacija po tome sto sam u prehranu uvela vise cesnjaka (znaci, za jedan obrok bih nasjeckala 2 reznja cesnjaka, prelila ga s bucinim uljem, posolila da bude fino i dodala malo vlasca i persina - i onda bih to pojela s kruhom)

na prehranu odavno vise ne pazim jer sam primjetila da kolilo god se trudim - uvijek se kandida vrati :/

druga stvar koju sam uvela je menstrualna casica :/

znam kakvo je misljenje ovdje oko toga, sok i nevjerica, zgrazanje i neugoda :P

ali menstrualnom casicom sam skroz izbacila uloske i tampone :/

ovo bude ispalo kao reklama, ali zapravo bih vam htjela olaksati potragu - za cijenu mooncupa (koji se moze kupiti u HR za 200kn), sam preko ebaya narucila yuuki - 2 komada za 200kn, cisto zato da vidite koja casica vam vise odgovara :/
za one koji misle da je cijena velika (meni je bilo bed dati toliko puno) - rok trajanja jedne casice je 10 godina :P

znaci - uz te dvije promjene nekako se smanjio intenzitet kandida napada - sa 7 dana svrbeza i neugode, na 1 dan kada kao da osjecam da je kandida tu, ali nekako bezbolno prodje :/

ne znam je li do cesnjaka ili casice

mozda je bucino ulje :P (bez toga mi cesnjak nije fin )

ali razmotrite casice - o tome se tako malo prica danas :/

ako je nekome uzasna ideja o menstrualnim casicama - procitala sam (mozda i ovdje na forumu ) da su nekome pomagali platneni ulosci :/

eto, to je to od mene :P

morala sam podijeliti jer sam svakih par mjeseci dolazila ovaj topic da nadjem nove ideje kako se rijesiti ove gadosti :/

mozda bi mi kandida skroz nestala da se vise posvetim prehrani :/ ali nisam spremna jos za to :/

eto, sretno svima u borbi protiv candide ^^

razmotrite casice ^^

casice su super ^^
143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:53   #5705
Može li suhoća rodnice biti povezana sa gljivičnom ili bakterijskom infekcijom?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 06:57   #5706
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Može li suhoća rodnice biti povezana sa gljivičnom ili bakterijskom infekcijom?
moze biti povezano s nekim lijekovima , vaginaletama koje si nedavno koristila
odi doktoru pa da vidi zasto je to, doktor zna razlog
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 11:08   #5707
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
moze biti povezano s nekim lijekovima , vaginaletama koje si nedavno koristila
odi doktoru pa da vidi zasto je to, doktor zna razlog
Ma meni to već dulje vrijeme traje, par godina, išla sam više puta kod ginekologa, te malo prođe, popravi se stanje pa opet.. Nisam često ni koristila lijekove, vaginalete, jer nikakva korist od njih, povuku se simptomi dok ih koristim poslije opet sve po starom..

Al nisam znala da te vaginalete mogu isušiti rodnicu
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 08:59   #5708
meni su neke(ne sjecam se naziva)vaginalete toliko bile isusile sve da sam osjecala bol kod stavljanja tampona koje inace koristim za mengu.
doktor mi je preporucio gel za podazivanje na bazi vode..gynacol gel ili tako nesto, to me spasilo i nakon nekog vremena se stanje popravilo
isti gel mozes koristiti i s kondomom kod spolnog odnosa, ne steti latexu
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:45   #5709
Pozdraaav..ovako, prvi put mi se ovo događaa i cijeli dan ludim od živčanoćeee.
Užasno me svrbii dole i pecka čak, kako izvana, tako i iznutra. Što se tiće iscjetka nisam primjetilaaa nikakav. Jučer me onako malo svrbilo, ali to skroz zanemarivo pa nisam na to obračala pažnju, jučer također imala i spolni odnos i danas ujutro želim poludjetii od svrabaaaa ;(((((((...čitala sam tu razne forume i preporuke, od češnjaka do svega..Kod ginekologice budem došla na red teeek za 3 tjedna, ogromni su redovi uvijek kod nje i sad, ja sam kupila one vaginalete 3 njih od canesten, bez recepta ( pretpostavljam da su gljivice neke po tome kaj sam čitala) ali i dalje svrbi. naravno, ne može odmah preko noći proći, unutra je kao bolje, ali izvana me uff još kak svrbi ((( doslovno umireem kolko me to smetaaa, ne mogu danas ništa obavljati od svraba i peckanja, možda mi se to sad čini tak užasno jer imam to i prvi putaaaa ;/ ..planiram sad i kupiti kremu od canesten za vanjsku uporabu, jel bi to trebalo biti oke da me prestane svrbit i peckat (...pomagajte ljudi čim prije s odgovorooom (((((
hmmm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 07:44   #5710
Quote:
hmmm4 kaže: Pogledaj post
Pozdraaav..ovako, prvi put mi se ovo događaa i cijeli dan ludim od živčanoćeee.
Užasno me svrbii dole i pecka čak, kako izvana, tako i iznutra. Što se tiće iscjetka nisam primjetilaaa nikakav. Jučer me onako malo svrbilo, ali to skroz zanemarivo pa nisam na to obračala pažnju, jučer također imala i spolni odnos i danas ujutro želim poludjetii od svrabaaaa ;(((((((...čitala sam tu razne forume i preporuke, od češnjaka do svega..Kod ginekologice budem došla na red teeek za 3 tjedna, ogromni su redovi uvijek kod nje i sad, ja sam kupila one vaginalete 3 njih od canesten, bez recepta ( pretpostavljam da su gljivice neke po tome kaj sam čitala) ali i dalje svrbi. naravno, ne može odmah preko noći proći, unutra je kao bolje, ali izvana me uff još kak svrbi ((( doslovno umireem kolko me to smetaaa, ne mogu danas ništa obavljati od svraba i peckanja, možda mi se to sad čini tak užasno jer imam to i prvi putaaaa ;/ ..planiram sad i kupiti kremu od canesten za vanjsku uporabu, jel bi to trebalo biti oke da me prestane svrbit i peckat (...pomagajte ljudi čim prije s odgovorooom (((((
lijecnik opce prakse moze na recept dati kremu Klotrimazol(pliva),doplacuje se 8kn
krema je protiv gljivica gde god se one nalazile osim u ustima
i jos postoje tablete za rodnicu istog naziva i idu na recept uz doplatu 10kn
https://mediately.co/hr/drugs/QEWRoB...ete-za-rodnicu

trci lijecniku opce prakse i objasni situaciju i sigurno ce ti pomoci
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:15   #5711
uzela sam linex vaginalete i sad su mi simptomi candide izraženiji i neizdrzivi, ranije je bio samo iscjedak i neugodan miris, sad je svrbez i peckanje. Jel to die off ili o čemu se radi? Jeste imale takvih iskustava?

Sent from my ZTE Blade L3 using Tapatalk
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 11:37   #5712
Netko je na ovoj temi spominjao Deumavan mast, mene zanima gdje ju mogu kupiti? Jel se može naručiti preko neke naše ljekarne ili kako? I kako nabaviti doldorein tablete?
Hvala
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 17:03   #5713
Prošlo ljeto sam dobila gljivice,uzela jednu kutiju canestena,bez da sam išla

kod ginekologa i do unazad mjesec dana nisam više čula za tu prokletinju.

Sad se unazad mj.dana mučim sa njom,al problem je da mi ni ginička ne zna

reć jel to candida ili što..Mislim da možda dobivam krivu terapiju.Bila sam

nedavno u Tunisu,i tamo me uhvatilo pećenje pri mokrenju,s tim da sam već

imala gljivice,za koje mi je gin.prepisala canesten kremu i 3 vaginalete.

Al ovaj put me jako peklo,posebno pri mokrenju i imala sam 1 dan neki

smrdljivi iscjedak.I otišla sam tamo kod ginekol.,nije me pregledao

vaginalno,rekao je da je sve u redu,što me pregledao preko ultrazvuka i

dobila sam neke njihove kao antibiotike..kao moguće neka urinarna infek.

iako me mjehur nije bolio..Više me nije peklo,al se ubrzo javilo ko neko

škakljanje u vagini,i imam bijeli iscjedak,pa ga nemam,pa prozirni,iako

nema neugodnog mirisa.I otišla sam prije 3 dana kod gin.te mi je dala

neku ful jaku tabletu koju sam uzela na usta i 2 vaginalete,zaboravila sam

kako se zovu.E sad,meni su se nakon toga simptomi pogoršali,jače me peče

i škaklja,iako je možda potrebno više vremena da sve to prodjeluje,ne

znam..pitala me da li imam problema sa probavom..Ne znam što da radim,

ako odem opet kod nje,moram plačat,jer idem privatno,za više mjesečna

čekanja nemam vremena,ni živaca.A i nisam sigurna dal je dobra u svom

poslu..Pomišljam da napravim i urino kulturu..Ja u biti ne znam što mi je..

Kad čitam simptome po netu,imam gljivičnu infekciju..al ne znam koju.
roza jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 07:37   #5714
Da li se negdje u Hr prodaje threelac probiotik?Ako ne, otkud ga naručiti?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 11:52   #5715
Eh ovako, više godina sam se borila s candidom, ginekolog mi propisivao vaginalete, canesten kremu, izbacala hrpu novaca na to i već sam odustala od odlazaka ginekologu zbog toga, već bi samo otišla u ljekarnu i kupila na svoju ruku... Onda sam negdje naišla na jedan savjet (možda čak i ovdje, nisam sigurna). Uglavnom, uzela bih češnjak (bijeli luk) očistila, zarezala ga na više mjesta i stavila u sterilnu gazu, zavezala da ima konac kao tampon, malo pomočila gazu vodom i zatim stavila u rodnicu preko noći. To sam ponavljala 5-6 noći za redom...Miris nije ugodan ni najmanje, znamo sve miris češnjaka, međutim candida se ne pojavljuje već više od dvije godine :klap: Bila sam skeptična, ali eto, definitivno je vrijedilo probati.
Fanika Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 15:10   #5716
Već tjedan dana osjećam svrbež (ne pretjerano jak) na ulazu u rodnicu. Nemam nikakav iscjedak niti svrbež izvana. U petak sam otišla u ljekarnu i dali su mi 2 kutije Canesten vaginaleta i rekli da ih stavljam 6 dana svaku večer. Stvar je u tome što mene taj svrbež uhvati svaki dan u isto vrijeme, traje par sati i onda do navečer popusti potpuno Tri vaginalete sam potrošila, nakon prve je bilo bolje, ali evo jučer i danas kao da ih nisam ni stavljala. Prva se otopila do kraja, druge dvije nisu potpuno.

Kod ginekologinje mogu tek sljedeći tjedan pa me zanima imate li kakav savjet i zašto me taj svrbež uhvati jednom dnevno na par sati i onda popusti?
Lissy1029 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:35   #5717
Ja uvijek svima preporučam odlazak kod ginekologa. Kad sam na svoju ruku znala uzimati nešto, bilo je još gore i nikako se riješiti. Ginić mi je super pa volim otići do njega, uvijek drukčije kombinira terapiju.

Mali savjet: Ionsko srebro. To je čudo. Prije par godina sam svakih par mjeseci imala gljivice, sad nisam godinu i pol do nedavno. Koristim ga za prevenciju. Znalo me malo počet svrbuckat, našpricala bi (samo često) i nestalo bi. Preporodila sam se
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:22   #5718
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Ja uvijek svima preporučam odlazak kod ginekologa. Kad sam na svoju ruku znala uzimati nešto, bilo je još gore i nikako se riješiti. Ginić mi je super pa volim otići do njega, uvijek drukčije kombinira terapiju.

Mali savjet: Ionsko srebro. To je čudo. Prije par godina sam svakih par mjeseci imala gljivice, sad nisam godinu i pol do nedavno. Koristim ga za prevenciju. Znalo me malo počet svrbuckat, našpricala bi (samo često) i nestalo bi. Preporodila sam se
Nisam najbolje ksuzila, pa cu jos jednom pitat...
Gdje se našpricaš sa Ionskim srebrom? Koliko cesto?
Gdje ga kupuješ?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:56   #5719
eto da prenesm sto je meni rečeno...ALFABIOTIK od JGL-a http://ljekarna-rijeka.hr/proizvodi/...1x600mg-11423/ sam shvatila to je I za imunitet i obranu d bakt.i gljivica...Ja pila...situacija mi se zaista poboljšala..ali vidjeti ćemo na pregledu...Skup je taj alfabiotik cca 400 kn..pijete jednu dnevno..za oko mj.dana upotrebe...
Također cure,nalijevala sam se čajem od vrkute I stolisnika..tri salice dnevno..mrzim čaj ..ali pijem pijem..navikoh se...Probajte..meni se ipak smanjilo..ne tvrdim da je nestalo ali nisam se niti razbolila npr ove zime (svake zime se razbolim) a oko mene svi bolesni...pomaze definitvno! nisam izbacila šećere na zalost..mozda da jesam bi bio 100 posto uspjeh...

p.s. e da , I kremica vagisan....to troje sam konzumirala...
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:25   #5720
bok imam pitanje vezano uz Rojazol . ako je to vec neko pitao , oprostite .. gin mi je dala na recept Rojazol 200 mg za u rodnicu (7 tableta) i uputama pise da ih sve iskoristim a ona mi je rekla da iskoristim 3 tablete pa ako mi opet bude trebalo iskoristim ostatak . iskreno , malo sam zbunjena XD oce li to djelovat ako ih samo dio iskoristim ? e i jos jedno pitanje . prije 2 tjedna sam koristima Canesten (3 tablete) pa dali trebam sacekat neko odredeno vrijeme za pocet uzimat novu terapiju ili mogu odma poceti ?
kiki95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.