Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 13:06   #421
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Kakva je to boja Kemopol?

Nisam to nikada koristio.
evo jedan kvot od majstora houara ;

Quote:
Ogletao sam zid sa teranilom extra,grubo nepravilno-rustikalno
(maler zna koliko je on "plastičan" i idealan za takve stvari) onda sam obojao svjetlijim tonom zagasite žute -bojom kemopol premium(unutarnja periva boja) potom sam jubov toner uniton aprikot(naranđasti) nanosio spužvom na zid i tamo gdje je glet masa deblja i ispupčena ostalo je tamnije a ostalo svjetlije,tj. imam jedno pet nijansi naranđaste na zidu.I onda sam sve to premazao marmorin emulzijom.

Cijena, ispod 1000 kn za 100m2 zida.

Imam nekoliko kupaca koji se bave tim stvarima i rijetko koriste specijalne valjke i sl. uglavnom jutene vreče,vreče za krumpir(one crvene) obične vrečice,spužve,kistove sa dugom dlakom i slične stvari.Cijena gotovih alata je 50-250kn a ovo je besplatan otpad.

Jedan mi je uradio od knauf ploča i boje za beton sa vrečom za krompir i prstom imitaciju mramora,nema šanse da 95% ljudi prepozna da je to imitacija.
Masa primjera kako napraviti kamen od ljepila za pločice,drvena vrata od papirnih i sl.

Naravno da poštujem struku i tehnologiju ali razlika u cijeni je ogromna.
ne mogu naci linkove kaj se tice prijasnjih rasprava o knaufu sa georgom,
ali george uvijek ima zanimljiva objasnjenja bilo impregniranje bilo da su spojevi u pitanju plus onaj njegov frend koji nam je napisal par odlicnih postova o knaufu ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 16:48   #422
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
evo jedan kvot od majstora houara ;



ne mogu naci linkove kaj se tice prijasnjih rasprava o knaufu sa georgom,
ali george uvijek ima zanimljiva objasnjenja bilo impregniranje bilo da su spojevi u pitanju plus onaj njegov frend koji nam je napisal par odlicnih postova o knaufu ...
Da zanimljivo je ovo.

Baci oko na ovaj link.

http://www.polishedplastercompany.co...WEBPAGE&page=8
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 06:41   #423
bolta od knaufa???

jel tko radio...mozda neki pametan postupak ..kakva slikica
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 09:57   #424
Ako se služiš engleskim (a čak i ako ne, sličice puno govore):

http://www.rd.com/19521/article.html
http://www.buyezrip.com/Drywall-Arch.htm

Ugaone lajsne izgleda mogu da se nađu (pogledaj posljednju stavku):

http://dom-interijeri.hr/suha-gradnja/P15/
Duja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:23   #425
Quote:
Duja kaže: Pogledaj post
Ako se služiš engleskim (a čak i ako ne, sličice puno govore):

http://www.rd.com/19521/article.html
http://www.buyezrip.com/Drywall-Arch.htm

Ugaone lajsne izgleda mogu da se nađu (pogledaj posljednju stavku):

http://dom-interijeri.hr/suha-gradnja/P15/
fala..tak sam i planiro nes slicno al sam mislio da mozda netko radi drukcije
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 19:03   #426
radio sam ja al teško je ovak napismeno objasnit...
podkonstrukcija je bila drvena isto...al dosta jednostavnije nego na ovim linkovima
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:37   #427
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
radio sam ja al teško je ovak napismeno objasnit...
podkonstrukcija je bila drvena isto...al dosta jednostavnije nego na ovim linkovima
kak si ti radio
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 07:00   #428
Napravio sam par bolta u knaufu i nije neki problem.

Radio sam isključivo profilima.
Napravi se standardni četvrtasti otvor.
Pametno je iscrtati na komadu kartona ili knauf ploče radijus koji trebamo, pa koristiti kao šablonu.
Cw profil (samo s lijeve i desna strane) se nasijecka na jednakim udaljenostima, ovisno o radijusu, oblikuje se pažljivo da ne pukne i umetne se u otvor vrata,
Ploča se iskroji prema šabloni i pričvrsti se za vertikalne profile.

Ploča koja se savija može se lagano navlažiti mokrom spužvom, kako bi se lakše savijala i kako ne bi pucala. Ako se radi o malim radijusima, manjima od 1m, bolje je koristiti 2 do 3 sloja mediapana debljine 3 mm, koji se takodjer vlaži prije savijanja. Kako se radi o materijalima koji se rade na istoj osnovi i mediapan se jednostavno gleta poput Knauf ploča.
Treba malo razmišljati i imati strpljenja, ali nije problem. pogotovo što sad ima i radijalnih lajsni, vidio sam ih i baumaxu.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:29   #429
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Napravio sam par bolta u knaufu i nije neki problem.

Radio sam isključivo profilima.
Napravi se standardni četvrtasti otvor.
Pametno je iscrtati na komadu kartona ili knauf ploče radijus koji trebamo, pa koristiti kao šablonu.
Cw profil (samo s lijeve i desna strane) se nasijecka na jednakim udaljenostima, ovisno o radijusu, oblikuje se pažljivo da ne pukne i umetne se u otvor vrata,
Ploča se iskroji prema šabloni i pričvrsti se za vertikalne profile.

Ploča koja se savija može se lagano navlažiti mokrom spužvom, kako bi se lakše savijala i kako ne bi pucala. Ako se radi o malim radijusima, manjima od 1m, bolje je koristiti 2 do 3 sloja mediapana debljine 3 mm, koji se takodjer vlaži prije savijanja. Kako se radi o materijalima koji se rade na istoj osnovi i mediapan se jednostavno gleta poput Knauf ploča.
Treba malo razmišljati i imati strpljenja, ali nije problem. pogotovo što sad ima i radijalnih lajsni, vidio sam ih i baumaxu.

radijalnih lajsni zorane?? a kud sarafim ovo savijeno..da to je standard vrata stajaznam 90-1 m..ja sam mislio cijelu konstrukciju od drveta no
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 20:30   #430
probat ću skenirat nacrt pa stavim link
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 00:58   #431
Bolta na prezidu od knaufa.

Prvo postavi ploču na jednu stranu zida. S unutrašnje strane iscrtaj luk koji želiš.
Uzmi UW profil odgovarajuče širine i zareži mu stranice u jednakim razmacima (2-3-4cm ovisno o polumjeru luka). Pomaže ako prije zarezivanja označiš razmake kutnikom, što točnije to napraviš to će biti pravilniji luk.
Izrezani profil ušerafi na postavljenu ploču, i izreži višak ploče.
Zatim postavi ploču sa druge strane prolaza. Kad češ učvrščivati ploču za UW profil možeš si pripomoči malim kutnikom.
Kutnik prisloni na ploču koju si prvo postavio i na UW profil, tako češ spriječiti da se profil pomakne dok uvrčeš vijke. Tako će obje strane luka biti iste. doduše za to će ti trebati pomočnik.
Za donju stranu luka možeš upotrijebiti 6,5mm ploču, ona se lakše savija i bez močenja. Ako je polumjer luka manji morat češ i nju močiti. Ploče se uvijek povijaju uzdužno (u smjeru valjanja prilikom proizvodnje), ako je probaš savijati poprijeko puknut će. tu ni močenje ne pomaže.
Kada učvrščuješ donju ploču vijke nemoj odmah uvrtati do kraja nego ih ostavi malo vani( 2-3mm), tek kada je ploča cijelom dužinom povinuta i učvrščena lagano dotegni vijke. Ovo je osobito važno ako je ploča mokra, tada je jezgra mekana i vijak jednostavno proleti kroz nju.

Za rubove luka koristi PVC savitljivi kutni profil (metalni nisu baš najbolji). Sredinu profila postavi na sredinu luka i kreni prema kajevima. Profil nemoj prekidati na spoju luka i okomitih stranica prolaza, več ga presavini i pruži po okomici ostatkom dužine.
Tako češ dobiti lijepi blagi prijelaz između luka i okomitih stranica.
Pošto plastika ima tendenciju da se vrati u prvobitni oblik, svako toliko ga učvrsti klamericama za površinu ploče dok se gips ne osuši.
Na okomite stranice postavi PVC ili Alu kutni profil i poravnaj sa završetkom savitljivog profila. Alu profil češ morati zaljepiti na malo deblji sloj gipsa zbog razlike u debljini aluminija i plastike.
Kad se prvi sloj gipsa posuši pregletaj kutne profile još dva puta.

Ploča od koje se rade bočne stranice mora uvijek biti šira od širine gotovog prolaza (barem10-15cm sa svake strane), ako je prolaz širi za bočne stranice upotrebljavaju se dvije ploče čiji je spoj unutar širine prolaza. Spojevi ploča nikada nesmiju biti na profilima koji čine lijevu i desnu stranu otvora jer će takav spoj uvijek pucati.

Za izradu lučnih zidova i lukova umjesto UW profila može se koristiti i Knaufixy G profil (G30, G50, G75), s sličan proizvod radi i RIGIPS.
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 06:18   #432
Evo, U.Zlo je lijepo opisao kako se to radi.
Podkonstrukcija od drveta je skuplje riješenje, i zahtijeva više vremena za izradu.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:48   #433
evo
Attached Images
File Type: gif slika.GIF‎ (6.6 KB, 815 views)
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:50   #434
slabo se vidi ali ovo je graficki prikaz onoga sto ti je gore jako kvalitetno opisano: Znaci, narezes profil, montiras ga u otvor i na to instaliras drywall. Ili, najprije ugradis gornji profil, na to odmah zasarafis s obje strane drywall izrezan u luk i umetnes profil na donju stranu.

Inace, kada se drywall savija ako se ne koristi flex, dobro ga je malo navlaziti s obje strane tako da ne puca. U ovoj aplikaciji ako i pukne malo nije takva tragedija jer je mala povrsina i lako se popravi.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 08:54   #435
Knauf

Pozdrav
Molim Vas da mi pomognete oko obrade spojeva nakon ugradnje knaufa,čime popuniti fuge,jel potrebna impregnacija,jeli potrebno gletati cijelu površinu knaufa i koji akrilni silikon koristiti za spojeve koji rade?
Zahvaljujem
Ivo1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:48   #436
fuge se popunjavaju ispunom(Uniflotom) popuniti fuge pa onda utopiti mrezicu i prepeglati opet istim materijalom.
fuge moraju biti 3mm sirine(minimum)da bi mogao kvalitetno popuniti ovo pisem za ceone spojeve ploca gde nije tvornicki oborena ivica.

a za spojeve koji "rade" mi nije jasno zasto rade popravi to stavi jos koji vijak dodaj profil na te spojeve.
enzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:13   #437
Hvala na pomoći.
Ivo1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:44   #438
Klizna vrata i zid od knaufa

Postavio bi klizna vrata u Knauf pregradni zid. Vidio sam da postoji gotovi DOVRATNIK KLIZNIH VRATA od knaufa, ali imam problem jer mi je stan u potkrovlju pa mi je na tom mjesti strop 10 cm prenizak.
Da li se može taj dovratnik na doljnjoj strani odrezati isniziti za 10cm??
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:06   #439
To ne znam, ali ja sam napravio par kliznih vrata koja ulaze u knauf stijenu i funkcioniraju dobro, pa ako ne možeš skratiti originalna, možeš napraviti po mjeri vlastita.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 19:13   #440
Klizna vrata za montažu u gipskartonske pregradne zidove bez obzira na proizvođača dolaze u kompletu sa vodilicom i metalnim kučištem koje se ugrađuje u podkonstrukciju zida.
U principu se ne skračuje.
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.