Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2003., 14:43   #1
Question Cijene fotografija

jel netko od vas kupil ili prodal neku fotku?
trenutno pregovaram o prodaji jedne svoje, pa se bas ne snalazim...
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 23:52   #2
400 kn

Pošalji mail jerbo se na forumu ne snalazim baš naj, pa ti posaljem da vidiš kak zgleda ! Al mislim da sam jako dobro prošao, jer sam to napravio po naruđbi!!! Napravljena je sa Sony DSC-f717, 2560 sa 1920 rezol. i fine kvalitetom! Ima oko 1,2 Mb i dan danas krasi zid friendice!!! [email protected]
__________________
Let there be light...
emzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 00:56   #3
u medjuvremenu je prodala. osla fotka izvan zemlje, a ciji zid krasi pojma nemam jer ju kupil preprodavac. dobila narudbe za dalje
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 11:07   #4
2560 sa 1920 rezol. i fine kvalitetom!

hm...ovaj..u cm....koliko je...velika???
zadnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 11:20   #5
Re: 2560 sa 1920 rezol. i fine kvalitetom!

Quote:
zadnja kaže:
hm...ovaj..u cm....koliko je...velika???
2560 X 1920 (pixela), 300dpi = 21,67x16,26 cm
ako je rezolucija 300 dpi
ali posto on navodi pixele fotica, slika bi u 72 dpi trebala biti 90,28x67,73 cm. daklem, sve ovisi na kojoj rez je printal
mene vise interesira kaj je on to fotkal frendici po narudzbi i jos joj naplatil
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 20:05   #6
Bela roža

Bijela ružica na tamnoj podlozi!!! Zločestočo sa prljavim mislima...
__________________
Let there be light...
emzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 10:20   #7
Re: Cijene fotografija

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
jel netko od vas kupil ili prodal neku fotku?
trenutno pregovaram o prodaji jedne svoje, pa se bas ne snalazim...
prodo si ju za 400kn?
:klap: dobar si!
ja kupovala prije 2 godine u jednoj galeriji u Murteru fotku (vecu od tvoje, sa okvirom- more sa borovima) i platila ju 90 kn (uzicala popust, inace joj je cijana bila 120kn). stoji mi na zidu kao podsjetnik na to ljeto
__________________
I want to be just like Barbie That BITCH Has Everything!
mosaic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 11:20   #8
Re: Re: Cijene fotografija

Quote:
mosaic kaže:
prodo si ju za 400kn?
:klap: dobar si!
ja kupovala prije 2 godine u jednoj galeriji u Murteru fotku (vecu od tvoje, sa okvirom- more sa borovima) i platila ju 90 kn (uzicala popust, inace joj je cijana bila 120kn). stoji mi na zidu kao podsjetnik na to ljeto
gle, prodala sam orginal, odnosno nemam tu fotku pravo koristiti u komercijalne svrhe, ali novi vlasnik ju ima pravo kopirati.
U tvom slucaju, kupnjom fotografije nisi kupila i autorsko pravo, tako da ona moze i dalje biti u prodaji, odnosno umnozavana.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 12:05   #9
hm, pa to ti onda i nije bas neki posao galadriel...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 12:07   #10
Re: Re: Re: Cijene fotografija

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
gle, prodala sam orginal, odnosno nemam tu fotku pravo koristiti u komercijalne svrhe, ali novi vlasnik ju ima pravo kopirati.
U tvom slucaju, kupnjom fotografije nisi kupila i autorsko pravo, tako da ona moze i dalje biti u prodaji, odnosno umnozavana.
jep, u tom zecu lezi grm...
u pravu si. nisam znala da si prodo cijeli "paket"
__________________
I want to be just like Barbie That BITCH Has Everything!
mosaic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 15:48   #11
Re: Re: Re: Re: Cijene fotografija

Quote:
mosaic kaže:prodo
lady, lady of the light
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 17:29   #12
Re: Re: Cijene fotografija

Quote:
mosaic kaže:
prodo si ju za 400kn?
:klap: dobar si!
ja kupovala prije 2 godine u jednoj galeriji u Murteru fotku (vecu od tvoje, sa okvirom- more sa borovima) i platila ju 90 kn (uzicala popust, inace joj je cijana bila 120kn). stoji mi na zidu kao podsjetnik na to ljeto
A ja u Trstu prije par mjeseci naletio na nekakvu galeriju, zavirio unutra i skužio nekakve ''fotke sa porukom''... svejedno, ušao sam, ni žive duše, malo sam razgledao, nastojao ne olajavat previše ''umjetnika'' i na zidu pored izlaza mi padne u oko portret Keitha Richardsa...

Enivej, ja ne budi lijen i nađem vlasnika galerije u nekakvoj prostorijici iza (koju sam tražio dobrih 5 minuta). Pokažem mu fotku a on se složi samnom da je fantastična i da će mi je dat za 4.5K eura... ako mu platim u kešu.

Molim???

I tako... Reko sam mu da jutros nisam ponio baš toliko, ali da se preporučam ako bude imo kakav sconto. Mislim da nije skužio zayebanciju...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 17:31   #13
Jebate...
Da sam znao koliko košta... nema šamse da bih ga išo zvat!
Visila je ni 2 metra od vrata!!!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:18   #14
Cijena fotografije

Da li netko ima iskustva sa prodajom svojih fotografija nekim casopisima ili novinama?
Ono sto me zanima jest po koliko ja svoju fotografiju mogu prodat nekoj agenciji? Da li je cijena razlicita za fotografiju koja posluzi za reklamu od one koja posluzi kao popratna reportazi?

Thnx.
__________________
Nema potrebe da vam itko ista u zivotu da.
Imate moc da stvorite sve sto vam treba.
Black Nikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:25   #15
opa svaka cast

ovak ja sto znam iz prica je da je recimo jedan t-com-u prodao svoju fotku jednu za cca. 7000kn. Da li je to tocno ne znam zasigurno. Stock fotke se pak prodaju za par dolara po fotki....no cijene mozda variraju, odi na siteove koji se bas bave prodajom stock fotki pa vidi.
Sretno!
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:53   #16
Ja znam da je jedan tip prodao dve fotke koje su išle na plakate po cijeloj hrvatskoj za vip za cca 15000kn. To znam za jednu. Ali to su fotke snimljene iz zraka pa vjerujem da je ipak malo različitije od 'običnih' fotki.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 19:28   #17
Ovo je prvenstveno za reklamu u novinama a ne na jumbici, tako da sumnjam da bi dobila tu basnoslavnu svotu (bilo bi to i vise nego divno). Mozda jednog dana, tko zna...
Ja sam gledala po foto-studijima koji vrse fotografiranje po terenu i naplacuju 100-200 kn po fotki. Ali to njihovo opet nisu umjetnicke fotke vec vise dokumentarne, a moje jesu. I sta sad?
No svejedno, hvala na ovim informacijama (za ubuduce).

Ako netko zna ipak nesto vise neka slobodno javi....
__________________
Nema potrebe da vam itko ista u zivotu da.
Imate moc da stvorite sve sto vam treba.
Black Nikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:48   #18
A cek, jel ti vec imas ponudu, pa ne znam koliko da im naplatis ili ides onak na slijepo, pa se nadas da ce neko kupit?
Jer ako je ovo drugo, sumnjam da ces daleko dogurat s tim.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 00:13   #19
Quote:
Kiki kaže:
A cek, jel ti vec imas ponudu, pa ne znam koliko da im naplatis ili ides onak na slijepo, pa se nadas da ce neko kupit?
Jer ako je ovo drugo, sumnjam da ces daleko dogurat s tim.
Imam ponudu. Ne znam koliko da naplatim.
__________________
Nema potrebe da vam itko ista u zivotu da.
Imate moc da stvorite sve sto vam treba.
Black Nikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 03:23   #20
Aha, cool, bravo.
Ne znam kako se cijene krecu u nas, al basically ovisi o tome da li je fotografija tu da ilustrira clanak ili ce bit na reklami za neku kompaniju, koliko dugo ce se koristiti (da li je one off ili ce bit ponovljena) i slicno.
Nije bitno dal je fotka umjetnicka ili dokumentarna. Ne gleda se po tome, nego po usage.
Good luck s tim. Sorry sto ti ne mogu bit vise od pomoci.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.