Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2013., 15:55   #1
Trimer motorni BMS 950 na akciji u konzumu!?!

Pozdrav,

zanima me ovaj trimer koji je trenutno na akciji u konzumu za 700kn. Jasno mi je da to nemože biti najkvalitetniji trimer na svijetu za te novce, ali jel se isplati uzeti za krčenje 1500m2 šikare i zatim za povremeno održavanje i šišanje trave.

Ako to kupim hoću li moći nabaviti rezerne djelove ako nešto crkne?
Moram li napraviti 0-ti servis prije prvog korištenja i gdje?
Moram li naoštriti nož rezanje grana i gdje?

Karakteristike uređaja:

30 cm2
950W
430 mm (flax)
230 mm (nož)
omjer benzin/ulje 40:1

Postoji li negdje neka možda bolja ponuda koja je u rangu ove i gdje?
Filip1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 16:45   #2
iako nisam vidio napravu, ista može poslužiti za šišanje trave. probaj iskrčiti i šikaru...
rezervene dijelove ćeš jako teško nabaviti, možda ih čak ni nema
netreba nulti servis
ne treba oštriti nož
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 17:20   #3
Quote:
Filip1981 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me ovaj trimer koji je trenutno na akciji u konzumu za 700kn. Jasno mi je da to nemože biti najkvalitetniji trimer na svijetu za te novce, ali jel se isplati uzeti za krčenje 1500m2 šikare i zatim za povremeno održavanje i šišanje trave.

Ako to kupim hoću li moći nabaviti rezerne djelove ako nešto crkne?
Moram li napraviti 0-ti servis prije prvog korištenja i gdje?
Moram li naoštriti nož rezanje grana i gdje?

Karakteristike uređaja:

30 cm2
950W
430 mm (flax)
230 mm (nož)
omjer benzin/ulje 40:1

Postoji li negdje neka možda bolja ponuda koja je u rangu ove i gdje?
Nemoj to kupovati, ja kupio slično za krčenje svojih šikara (par parcela od 2000 kvadrata) i sada neznam kaj bum s njom....
Za tu površinu si kupi samohodnu kosilicu jer buš je trebao bar 5-6 puta godišnje a s ovom flaksericom buš se istelio da to sve pokosiš a na kraju izgleda neuredno....(2000 kvadrata kosim 3-4 dana)
Za krčenje ti je najbolje ako neko u blizini ima traktorski malčer ili frezu i da ti to s time prijeđe. Naravno prvo posječeš krupnija drva. Ako ne onda sjekiru u ruke i polako (ili šibice ali oprez) pa prođeš kosilicom na najvišem položaju . I onda polako spuštaš kosište...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 17:30   #4
Firma koja to proizvodi je MATRIX GMBH, pogledaj malo o njima na internetu prije nego kupiš...

koka36, koristim trimer za čišćenje šikara (istina, malo jači, skuplji i poznatog proizvođača) i stvar sasvim dobro radi...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:44   #5
Ako i ima dijelova neće ti se isplatiti dati novce za popravak jer samo kaj majstor otvori i nekaj zamijeni već ode minimum 200kn u to je uključeno zamjena nekog dijela i rad, a kosilica košta 700kn i s dva popravka koja su moguća premašit ćeš cijenu pola te iste nove kosilice.

Da je namijena do 500 kvadrata onda bi se to isplatilo, al 1500 kvadrata šikare i dalje održavanje nebu baš izdržala, a da se pritom nepokvari to je ipak veliki zalogaj za trećerazrednu kosilicu.


Radije pogledaj neku drugu marku kak je HOMELITE za njih postoje servisi, i otprilike je duplo skuplji s dvogodišnjim jamstvom, novac nebi trebao biti problem kad ga kupiš na otplatu.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:56   #6
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Firma koja to proizvodi je MATRIX GMBH, pogledaj malo o njima na internetu prije nego kupiš...

koka36, koristim trimer za čišćenje šikara (istina, malo jači, skuplji i poznatog proizvođača) i stvar sasvim dobro radi...
Nije problem u čiščenju šikare, i ja ju čistim običnom fleksom od 700 kn. Problem nastane kad šikare više nema. Košnja livade od 1500 ili 2000 kvadrata kolko meni iznosi komad fleksom su muke ježeve. Ko šrvo to je preveliki komad za fleksu pa ju stalno treba hladiti. Vibracije ti rasture ruke. I uz sve muke košnja opet traje 3-4 dana.
I ja sam razmišljao, šikara, fleksa i super.
Danas je to vočnjak koji treba kositi bar 5 puta godišnje i sad gledam kako kupiti neku samohodnu kosilicu. 2000 kvadrata je i za samohodne granično.
Da ne pričam da flakserica i mlade vočke nikako nejdu zajedno...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 15:57   #7
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nije problem u čiščenju šikare, i ja ju čistim običnom fleksom od 700 kn. Problem nastane kad šikare više nema. Košnja livade od 1500 ili 2000 kvadrata kolko meni iznosi komad fleksom su muke ježeve. Ko šrvo to je preveliki komad za fleksu pa ju stalno treba hladiti. Vibracije ti rasture ruke. I uz sve muke košnja opet traje 3-4 dana.
I ja sam razmišljao, šikara, fleksa i super.
Danas je to vočnjak koji treba kositi bar 5 puta godišnje i sad gledam kako kupiti neku samohodnu kosilicu. 2000 kvadrata je i za samohodne granično.
Da ne pričam da flakserica i mlade vočke nikako nejdu zajedno...
Ovime se slažem da je najbolja nekakva samohodna kosilica, bar se najmanje izmučiš, a flaksanje po dva tri sata ovisno koliko je zahtijevan teren je pravo mučenje moraš se obući ko austronaut da te trava nezašprica i tako kosiš po ljeti.

Bolje ručno ili od nekoga posuditi flaksericu da se očisti ta šikara i dalje se održava kosilicom na 4 kotača.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:35   #8
To je za tkz. jednokratnu upotrebu.
Pogledaj si po njuškalu ponudu i svakako odeš vidjeti i isprobati kako radi ako nađeš nešto što ti odgovara cijenovno.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:59   #9
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
To je za tkz. jednokratnu upotrebu.
Pogledaj si po njuškalu ponudu i svakako odeš vidjeti i isprobati kako radi ako nađeš nešto što ti odgovara cijenovno.
Uf to je lutrija kupiti polovnu motornu kosilicu pogotovo ako nema nekog iskustva, onda vrlo lako može kupiti mačku u vreči. Malo ko danas prodaje motornu kosilicu, a da radi ispravno ko nova to je mala vjerojatnost i usto ko zna kako je održavana.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 21:28   #10
Hvala na odgovorima . Odlučio sam ipak ne kupiti taj uređaj.
Filip1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.