Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 16:01   #1
Instrument za ispitivanje prigušnica

Moolim malo pomoći električara/elektroničara, naime htio bi kupiti instrument za ispitivanje prigušnica.

Dali me netko može uputiti gdje toga ima za kupiti ili ako netko ima za prodati da se javi!

Unaprijed hvala
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 07:12   #2
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Moolim malo pomoći električara/elektroničara, naime htio bi kupiti instrument za ispitivanje prigušnica.

Dali me netko može uputiti gdje toga ima za kupiti ili ako netko ima za prodati da se javi!

Unaprijed hvala
ispitivanje čega, otpora, induktiviteta, kapaciteta, ili bi gledao slikicu na osciloskopu?
svaki instrument od 600 kuna ima i omsko, i induktivno i kapacitivno područje.
Ako si vizuelni tip, imaš osciloskope za na PC od soma i pol kuna na dalje.
Naravno sve imaš u Chipoteci.....
__________________
Da bih nekima olakšao komunikaciju napominjem da sam muško.Odnosi se na likove kojima je to problem shvatiti.
OIB ipak nedam :)
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 21:47   #3
Zanima me da vidim dali je prigušnica ispravna ili nije.

Znači staviš na instrumentu o kojoj je prigušnici riječ 18, 36, 70, 125, 150 W... te onda vidiš dali je prigušnica ispravna (dali radi) ili nispravna (na radi)!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 23:32   #4
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Zanima me da vidim dali je prigušnica ispravna ili nije.

Znači staviš na instrumentu o kojoj je prigušnici riječ 18, 36, 70, 125, 150 W... te onda vidiš dali je prigušnica ispravna (dali radi) ili nispravna (na radi)!
koliko ja znam prigušnice se mjere u mH (mili henry) ali za radioničko ispitivanje tvorničkih prigušnica je dovoljan ometar, jer koliko ja znam ili je u prekidu ili nije
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 07:35   #5
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
jer koliko ja znam ili je u prekidu ili nije
ili ima dozemni spoj ili nema...
jednostavno....
__________________
Da bih nekima olakšao komunikaciju napominjem da sam muško.Odnosi se na likove kojima je to problem shvatiti.
OIB ipak nedam :)
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:43   #6
Kapacitivno?

Vjerojatno misli ispitati otpor i probojni napon.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:51   #7
da, neznam zašto nebi mjerio i kapacitet na prigušnici?
Kad već pita općenito dobio je i takav odgovor....
__________________
Da bih nekima olakšao komunikaciju napominjem da sam muško.Odnosi se na likove kojima je to problem shvatiti.
OIB ipak nedam :)
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 20:59   #8
Ne znam, bit će da se elektrotehnika u ovih 20 godina promijenila od kako sam je učio ako se sada na čistom induktivnom trošilu može izmjeriti kapacitet. Vjerojatno je za titrajni krug dovoljna prigušnica, a imaginarni zapis impedancije ili struje izgleda znatno drugačije.

Šalim se, znam što hoćeš reći jer je pitao preopširno. Nisu svi ljudi završili elektrotehniku, tako da žele što jednostavnije odraditi neki posao koji misle da mogu odraditi (recimo, negdje su na poslovima održavanja i čsto moraju popravljati rasvjetu, npr. u školi, nekoj dvorani ili sl.).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 06:03   #9
opcije
LCR metar 280kn

Iako bi ja ovaj multimetar koji takodjer ima LCR opciju, imali su jedan ali ga sd memrem naci...
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.