Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2011., 23:06   #121
Quote:
relativnost kaže: Pogledaj post
U kaficu znam narucit zCaj i uvijek mi donesu Franckov u vrecici. Taj caj ko da nekak pecka po jeziku.. nema veze s onima u rinfuzi. Jel tak i vama?
Kak može imati veze s onima u rinfuzi kad je iz filter vrećice???
U vrećicu ide čajna prašina tj.ostaci,a čaj u rinfuzi se sastoji od cijelih listova čaja veće ili manje kvalitete
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 12:11   #122
Poceo sam radit jedan blog o caju, pa slobodno pogledajte i ostavite koji komentar.
http://www.sanocaju.bloger.hr/
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:24   #123
Quote:
josip1980 kaže: Pogledaj post
Kak može imati veze s onima u rinfuzi kad je iz filter vrećice???
U vrećicu ide čajna prašina tj.ostaci,a čaj u rinfuzi se sastoji od cijelih listova čaja veće ili manje kvalitete
Gdje kupujete taj u rinfuzi? U ljekarni?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:55   #124
Imas bas ducane koji prodaju samo caj, al mozes ih nabavit i u konzumu, mulleru, dmu, intersparu, itd. U ovim ducanima trazi limene kutije.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 22:34   #125
Kolika je okvirna cijena nekog solidnog zelenog čaja u rinfuzi i za koliko šalica je optrilike dovoljna?

hvala
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 23:05   #126
Imas 100g zelenog Gunpowder za nesto manje od 30kn. To ti je za 50 salica od 2dl otprilike.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:08   #127
Kupio sam Franckov 100g gunpowder u limenoj kutiji za 27kn i Agristarov (piše samo zeleni čaj thea viridis) 150g za 18kn.

Imate li iskustva sa ovim čajevima, kakvi su?

Netko je spomenuo da se listići mogu upotrijebiti 2 puta; je li to smao kod visokokvalitetnih čajeva ili mogu i kod ovih?

Koliko sati prije spavanja nebi trebalo piti zeleni čaj ukoliko osoba ima problema sa spavanjem? (Planiram ga piti ujutro prije teretane i navečer prije trčanja oko 19 sati... nadam se da ću uspjeti zaspati )
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:39   #128
Pa ako ga pijes u 19 a ides spavati u 23 ne bi trebalo biti problema, jos kad se dobro umoris od trcanja pa ces jos lakse zaspati, s cajem ili bez njega.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:57   #129
ne pomaže mi niti dobro umaranje, sad ćemo vidjeti hoće li čaj dodatno pogoršati situaciju, nadam se da neće
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:36   #130
Nebi ga trebalo pit 3 sata prije spavanja. Makar su neki zeleni cajevi deklarirani kao vecernji jer istovremeno i smiruju.

Mozes upotrijebit listice vise puta. Tak da ti ukupno namakanje ne prelazi 8 minuta. Znaci mozes 3 put po 2 i pol minute namakat. Iako vec nakon drugog puta se dosta izgubi okusa.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:43   #131
Ok hvala, aj mi samo reci kako da čuvam jednom iskorištene listiće, u hladnjaku ili?

Btw. Agristarov zeleni čaj ima veće listiće od gunpowder Franckovog, je li to bolje ili lošije?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 14:25   #132
Odgovorio sam ti i na blogu ak si to ti bio pitao.
Quote:
Najbolje bi bilo iskoristiti ih u roku 20 minuta od zadnjeg namakanja. Iskorištene listiće možete i prvo dobro ocijediti, spremiti u zatvorenu posudu, te staviti u hladnjak. Neki ovu metodu ne preporučuju jer listići počnu oksidirati nakon 20 minuta ne korištenja i napada ih bakterija, tako da to više nije isti čaj.
Najbolji zeleni caj je od mladih listica i pupoljaka lista. Tako da bi odgovor bio da su manji listici bolji jer su mladji, al nemora znacit jer mogu bit i pupoljci lose kvalitete. Ovisi od caja do caja.
Di si kupio ovaj Agristarov?
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 14:54   #133
Da, ja sam upitao, hvala na odgovoru.

Agristarov čaj sam kupio u kauflandu, 150g za 18kn.

hmm ipak, čini mi se da nema Agristar veće listove već se Franckovi sporije otvaraju, dakle tek na drugom prelijevanju se oni potpuno otvore, no baš ću sutra ponovo promatrati...

Je li bolje ako se listovi prije rastvore ili kasnije ?

Zadnje uređivanje Bugy : 24.07.2011. at 15:29.
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 16:07   #134
Pretpostavljem da to nije bitno. Al logicno mi je ak je gunpowder da se sporije otvara jer su listici smotani u kuglice. Jel agristarov isto gunpowder?
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:00   #135
a malo baca na gunpowder, ništa ne piše, nisam dovoljno iskusan da procjenim
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:32   #136
Ja sam danas prvi puta probala Biofarmov. Stavila sam ga u toplu vodu i držala 3 minute, ali sam morala staviti pola žličice šećera jer mi je nije imao apsolutno nikakav okus. Ni gorak ni ikakav. Je li to do vrste čaja ili sam ipak ja nešto krivo napravila?
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 17:23   #137
kako rješavate klor iz vode u zelenom čaju, ja kad mi provrije voda pa kad idem ulit u čašu ulije mi se i nekakav mulj od klora
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 01:29   #138
ja sam se u čajoteci raspitala o zelenom čaju i rekli su mi da onaj iz dućana zapravo ne valja jer on u stvari uopće nema onako trpki okus kao na primjer franckov. nisam ga kupovala nego samo pomirisala i mogu reć da skroz drugačije miriše. zeleni čaj sam pila radi detoksikacije organizma i ubrzavanja metabolizma. u čajoteci su mi rekli da je za ubrzanje metabolizma bolji žuti, a za detoksikaciju bijeli, pa planiram uzeti kombinaciju jednog i drugog, a sada sam uzela žuti s dodatkom nekog voća i mogu reć da je okus odličan. iako je dosta skuplji nego onaj u dućanu, mislim da je bolje, kad se već daju novci,uzet pravu stvar.
mal@ tinic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 13:47   #139
ja sam uzela u Kući zelenog čaja Eternal life, naravno ne očekujem vječni život, ali ima jako fin miris i okus, doduše dosata je skup, 50 gr - 30 kn, ali je stvarno fin, manja žlica je dovoljna na 2.5 dl vode
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:29   #140
ja inače već pola godine pijem zeleni čaj, neki Ahmad Jasmine Green Tea. kakva je kvaliteta tog? prije je bio u nekoj tamno zelenoj kutijici i bio je prefin i prije neki dan sam kupio novi , sad je u svijetlo zelenoj i bio je nenormalno gorak :S možda sam predugo ostavio da stoji
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.