Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 22:31   #1
Sony Xperia P

Nisam nigdje kogao naći temu o ovom mobu pa sam napravio novu.
Jučer sam ga kupio u tele2(oko 2800 kn na bonove) i mob je super!
Jako sam zadovoljan ekranom i baterijom(drži puno više nego na x8).Također mi se sviđa i aluminijsko kučište i kamera.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2

Quote:
84737 kaže:
Iako je jednostavna radnja, ali evo izdvojih par minuta pa da napišem mali tutorijal za root i flash custom recovery konzole na ovom uređaju:


ROOT



Provjerite verziju softvera u settings>about phone>build number.
Ako ste još na GingerBreadu morate čekati nadogradnju na ICS ili ga putem Flashtoola flashati na uređaj.
Ako ste na ICS-u (6.1.B.0.544 ili 6.1.B.0.550 ili 6.1.B.0.559) ,tada skinite alat za rootl by Bin4ry ovdje.
Raspakirajte ga u neki folder.
Dupli klik na RunMe.bat i odaberite 1.
Potvrdite opcije na telefonu Backup i restore koje će se pokrenuti (odaberite RootMe.tar i kliknite na "restore").
Pratite instrukcije na ekranu računala (radnja se svodi na pritiskanje "next"), mobitel će se resetirati i prilikom ponovnog pokretanja imati ćete superuser ikonu u App Draweru.

Dodatni posao je za one koji imaju firmware verzije (6.1.1.B.1.54 ili 6.1.1.B.1.75), oni moraju downloadati flashtool ovdje.
Instalirati ga. On će kreirati folder "Flashtool" na hard disku (C\Flastool)
Sada idete u C\Flastool\drivers\ te kliknite na: flastool-drivers.exe. Odaberite "xperia p,xperia u,xperia sola drivers" sa liste.

Skinite potrebne ftf fileove (kernele) ovdje
I kopirajte downloadane fileove "Xperia P LT22_6.1.1.B.1.54_Kernel.ftf" , "Xperia P LT22_6.1.B.0.599_Kernel.ftf" i "Xperia P LT22_6.1.1.B.0.75_Kernel.ft u folder "C\Flastool\Firmwares" na PC-u.

Ostavite "Root_with_Restore_by_Bin4ry-XP" folder na desktopu.
Na mobitelu odite u 'settings>developer options>USB Debugging", te označite kvačicom tu opciju.
Pokrenite Flashtool na PC-u.
Kliknite na "flash" ikonu na flashtool-u, (izgleda kao mala munja) te odaberite opciju "FlashMode" .
Vidjeti ćete "Xperia P LT22 version 6.1.B.0.599" kliknite na to.
Odčekirajte "exclude kernel" (na desnoj strani) i označite "no final verification" te pritisnite "ok" .
Otvara se prozorčić koji traži spajanje mobitela.
Ugasite ga, pričekajte cca 30 sekundi, pritisnite vol.down tipku i držite dok spajate mobitel sa USB kablom. Flashtool započinje sa flashanjem. Ako je to 1. spajanje mobitela sa kompom u flashmode modu tada se počnu instalirati driveri. Pričekajte da se instalacija završi, odpojite USB kabel, pričekajte cca 20 sekundi te ga ponovno spojite držeći wol dow tipku pritisnutu. Flashanje kernela traje par sekundi.
kada je gotovo Flashtool vas obavijesti porukom da je gotov i da možete odspojiti mobitel.

Upalite mobitel, spojite ga ponovno sa USB kablom (USB debugging je dakle označen), otvorite "Root_with_Restore_by_Bin4ry-XP" folder.
Kliknite na "RunMe.bat" . pratite upute za root sa početka ovog posta.


Telefon je rootan ali je kernel sa prijašnje verzije (6.1.B.0.599).Pa opet moramo preflešati kernel koji smo imali ranije. "6.1.1.B.1.54_Kernel.ftf" ili 6.1.1.B.1.75_Kernel.ftf koristeći ponovno Flashtool.




CWM (Custom Recovery)



ICS CWM Recovery 6.0.1.2 za zaključan Bootloader.

Potrebno je imati rootan mobitel.

Downloadajte CWM ovdje.

Instalacija:


Raspakirajte downloadani zip u folder na desktopu
Spojite mobitel sa USB kablom na računalo u USB debugging modu (upaljen).
Kliknite na: install.bat

Kako ući u CWM:

Ugasite mobitel
Ponovno ga upalite
Pritišćite permanentno Volume down dok ne uđete u recovery.

Dalje je na vama da li ćete flashati neki od custom romova ili ne.

Ovaj tutorijal je ugrubo preveden sa ove stranice.
Ne odgovaram za omaškom izostavljen neki detalj ili krivi prijevod nekih riječi.

Napomena: Sa zaključanim bootloaderom i stock kernelom možete flashati samo i izričito custom romove koji su bazirani na stock romu. Romove koji zahtjevaju custom kernele nemojte isprobavati jer ćete najvjerojatnije napraviti soft brick.

Savjet: USB kabel priključite na jedan od USB portova na PC-u iza na matičnoj ploči - direktno bez USB hubova,
baterija neka bude puna, ili barem više od 50%.

Iako su postupci vrlo banalni i jednostavni za obaviti uvijek može nešto poći po zlu.
Ne odgovaram ni vama ni vašim roditeljima za vaše skupe uništene telefone. Ne odgovaram za bilo kakve greške nastale korištenjem ovog tutoriala jer nisam autor istog, već sam ukratko preveo malo teksta. Ne odgovaram za gubljenje vaših dragocjenih podataka. Ovaj tekst sadrži izvore odakle su preuzeti i slobodno se žalite njihovim autorima.


Sretno!
Quote:
Update:
*najave službenih nadogradnji (PTCRB).

Zadnje uređivanje yucatan : 11.02.2013. at 23:42. Reason: Dodan tutorijal za Root i CWM
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 22:55   #2
Quote:
bed-boy11 kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje kogao naći temu o ovom mobu pa sam napravio novu.
Jučer sam ga kupio u tele2(oko 2800 kn na bonove) i mob je super!
Jako sam zadovoljan ekranom i baterijom(drži puno više nego na x8).Također mi se sviđa i aluminijsko kučište i kamera.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
Kakav ti je ekran na danjem svijetlu i suncu? I ima li lagova, tj. koliko glatko radi Android 2.3.7? To je jedino što me zanima prije kupnje. Mislim riješit arc S kad dođe sa servisa i uzeti P.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:14   #3
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
Kakav ti je ekran na danjem svijetlu i suncu? I ima li lagova, tj. koliko glatko radi Android 2.3.7? To je jedino što me zanima prije kupnje. Mislim riješit arc S kad dođe sa servisa i uzeti P.
I mene zanima ovaj mob, moze li baterija izdrzat 5 sati interneta na 2g mrezi uz osvjetljenje 30% , kakav je ekran, cuo sam da je jako slab kontrast i da je blijeda crna boja radi četvrtog subpixela bijele boje, i da je žučkas ekran....

Sent from my U8650 using Tapatalk 2
goranszd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:19   #4
Ja sam bas suprotno citao na HDblog.it...

Pisali su da je ekran izvrstan na suncu zbog White Magic tehnologije ekrana.

Bilo bi super da je i Xperia S od istog materijala izradjen, ali eto...

A i veliku glupost su napravili sto nisu stavili 32gb memorije vec kad nema utor za microSD kartice...

Ali i to se podrazumijeva, buduci da je Xperia S ipak top model u obitelji...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:33   #5
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
Kakav ti je ekran na danjem svijetlu i suncu? I ima li lagova, tj. koliko glatko radi Android 2.3.7? To je jedino što me zanima prije kupnje. Mislim riješit arc S kad dođe sa servisa i uzeti P.
Još ga nisam stigo isprobat na suncu.Vidjet ću sutra pa napišem.Android 2.3.7 radi savršeno i bez lagova.Jedino ih zna bit kada imaš puno widgeta i live pozadinu,ali to su jedini koje sam primjetio.





Quote:
goranszd kaže: Pogledaj post
I mene zanima ovaj mob, moze li baterija izdrzat 5 sati interneta na 2g mrezi uz osvjetljenje 30% , kakav je ekran, cuo sam da je jako slab kontrast i da je blijeda crna boja radi četvrtog subpixela bijele boje, i da je žučkas ekran....

Crna mi se čini OK.A za bateriju sam mislio da će puno manje trajati.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:41   #6
Sad je na 25% s tim da sam stalno na njemu.





Sent from my LT22i using Tapatalk 2
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 21:54   #7
Ovo su zlata vrijedne informacije, jer su na Gsmareni popljuvali bateriju, a na drugim testovima su je hvalili. Da li je moguče da kamera na ovome uređaju daje iste kvalitete slike kao i na starijem bratu S, jer je jako dobra, ako ništa drugo sigurno je bolja nego na SGS2, koji isto ima odličan aparat.
nikipaul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 23:47   #8
Quote:
nikipaul kaže: Pogledaj post
Ovo su zlata vrijedne informacije, jer su na Gsmareni popljuvali bateriju, a na drugim testovima su je hvalili. Da li je moguče da kamera na ovome uređaju daje iste kvalitete slike kao i na starijem bratu S, jer je jako dobra, ako ništa drugo sigurno je bolja nego na SGS2, koji isto ima odličan aparat.
Iskreno ne bi znao je li kvaliteta ista jer nisam baš vidio slike xperie s,ali sigirno je bolja od SGS2.

Što se tiče baterije dosta drži ako je svjetlina ekrana na nekih 40%.Ali ekran je toliko svjetli da nema potrebe da bude iznad 40%.Jedino baš na jakom suncu si povećam.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:27   #9
negdje sam viđao da je ekran žučkast, bjela je dosta žuča nego na drugim mobitelima gdje je bijela bas bijela, i crna da je pre blijeda... ako ekran nije žučkast i ako je crna boja ok (naravno netrba bit kao u amoleda) onda uzimam sljedeci mjesec.... a kazu da taj ekran sted bateriju pa je mozda zato ok
goranszd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:40   #10
SA ekrani sigurno vise stede, pogotovo ako imas crnu pozadinu...

Tomo100brt je bio napisao da mu se full trosi baterija na XS a sad je pitanje ako je to slucaj i kod XP....
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 01:07   #11
Bed-boy11 kakav je u razgovoru, jer dosta ljudi se navodno tužilo na S seriju da je mutan zvuk, tiši i kada pojačaju ? Znaći da za bateriju ne treba brinuti, ono što je dobila Gsmarena, ekran ti je odličan, fotoaparat odličan. Znaći po tebi ne možeš pogriješiti, ako ga kupim ? Trebalo bi negdje usporediti fotić od S i P. Mislim da su im karakteristike sve iste u mobitelu.
nikipaul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 08:19   #12
Quote:
nikipaul kaže: Pogledaj post
Bed-boy11 kakav je u razgovoru, jer dosta ljudi se navodno tužilo na S seriju da je mutan zvuk, tiši i kada pojačaju ? Znaći da za bateriju ne treba brinuti, ono što je dobila Gsmarena, ekran ti je odličan, fotoaparat odličan. Znaći po tebi ne možeš pogriješiti, ako ga kupim ? Trebalo bi negdje usporediti fotić od S i P. Mislim da su im karakteristike sve iste u mobitelu.
U razgovoru se čuje dosta glasno.A s druge "strane" su se začudili kako me bistro i glasno čuju. To su spomenuli u recenziji na phoneareni pa malo proguglaj i naći češ.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 12:38   #13
Quote:
bed-boy11 kaže: Pogledaj post
U razgovoru se čuje dosta glasno.A s druge "strane" su se začudili kako me bistro i glasno čuju. To su spomenuli u recenziji na phoneareni pa malo proguglaj i naći češ.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
Prošao sam sve živo i neživo. Zato te i pitam te stvari, jer jedni kažu jedno, a drugi drugo.Hajde još malo testiraj aparat, ekran i bateriju danas, pa ako možeš daj svoj konačni sud. Hvala na dosadašnjim informacijama.
nikipaul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 23:43   #14
Dokaz da je baterija i više nego solidna:
Napunio sam ga popodne.
Bio je na 8% kad sam ovo snimio.



Što se tiče ekrana boje su dobre.Sutra ću stavit slike usporedba s x8 i stavit ću neke fotografije pa sami usporedite jesu li bolje od xperia S.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 17:19   #15
Evo nekoliko slika.
XPERIA P ALBUM/

Zadnje uređivanje bed-boy11 : 05.06.2012. at 17:20. Reason: pogreška
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:09   #16
Quote:
bed-boy11 kaže: Pogledaj post
Evo nekoliko slika.
XPERIA P ALBUM/
Mogao si stavit u punoj rezoluciji. Ove slike uopće nisu oštre pogotovo ovo cvijeće izbliza. Inače boje su mi sasvim dobre.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 00:12   #17
Nisu ni mene baš dojmile fotografije. Kako funkcionira u mračnijoj prostoriji ?

Zadnje uređivanje nikipaul : 06.06.2012. at 00:34.
nikipaul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 00:54   #18
Quote:
nikipaul kaže: Pogledaj post
Nisu ni mene baš dojmile fotografije. Kako funkcionira u mračnijoj prostoriji ?
One školjke su ti u mraku sa blicom snimljene.

Mislim da su im rezolucije automatski promjenjene tijekom uploada.
Zna li možda netko kako da ih uploadam u punoj rezoluciji?

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 01:09   #19
Možeš ovdje (do 4MB) ili na box/dropbox (tamo nema ograničenja- uvjetno rečeno).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 15:58   #20
Evo uploado sam na box.

https://www.box.com/shared/dd9032e733a4b1a62b2a

sony poklanja 50GB free na box-u

Sent from my LT22i using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje assassin : 06.06.2012. at 22:09. Reason: Spojeno- koristi Edit
bed-boy11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.