Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 02:34   #1
Smile Mogućnost pomirenja Srba i Hrvata

Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
POSTAVLJAM VAM ISTO PITANJE KAO I SRBIMA NA SRPSKOM FORUMU' POSTOJI LI ISTINSKA VOLJA DVA NARODA DA SE TO DESI,JA LICNO NIKADA HRVATE MRZEO NISAM UPRKOS TOME STO SU NAS SVOJEVREMENO, NASI "POLITICKI UCITELJI "U SRBIJI TOME NEPRESTANO UCILI, SADA JE RASPOLOZENJE DOSTA DRUGACIJE, I NAILAZIM U SRBIJI NA POZITIVNE REAKCIJE NORMALNIH LJUDI, KOJI VISE PREDRASUDA NEMAJU, NORMALNO, SVUDA IMA LUDAKA(KOD NAS SU TO HULIGANI NA STADIONIMA, I ORGANIZACIJE POPUT "NACIONALNOG STROJA", KOJI NON STOP PROPAGIRAJU PAROLU "SRBIJA SRBIMA"),ALI GENERALNO GLEDANO, SVE JE MANJE MRZNJE. STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
Apach is offline  
Received Warning
Old 12.04.2008., 03:05   #2
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
POSTAVLJAM VAM ISTO PITANJE KAO I SRBIMA NA SRPSKOM FORUMU' POSTOJI LI ISTINSKA VOLJA DVA NARODA DA SE TO DESI,JA LICNO NIKADA HRVATE MRZEO NISAM UPRKOS TOME STO SU NAS SVOJEVREMENO, NASI "POLITICKI UCITELJI "U SRBIJI TOME NEPRESTANO UCILI, SADA JE RASPOLOZENJE DOSTA DRUGACIJE, I NAILAZIM U SRBIJI NA POZITIVNE REAKCIJE NORMALNIH LJUDI, KOJI VISE PREDRASUDA NEMAJU, NORMALNO, SVUDA IMA LUDAKA(KOD NAS SU TO HULIGANI NA STADIONIMA, I ORGANIZACIJE POPUT "NACIONALNOG STROJA", KOJI NON STOP PROPAGIRAJU PAROLU "SRBIJA SRBIMA"),ALI GENERALNO GLEDANO, SVE JE MANJE MRZNJE. STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
Pa onaj čovjek bez obzira na nacionalnost,koji je dosta toga u ratu izgubio teško se može pomiriti a takvih je nažalost jako puno.
Uglavnom,samo je pitanje vremena kad će mržnja prestati,možda nakon jednog naraštaja...ali kako su u pitanju dva slavenska (balkanska) naroda, ići će to puno brže ....
zeljko_ri is offline  
Old 12.04.2008., 03:20   #3
ja nemam mrzhnje...
samo prema onima koje je imaju...
dakle ja sam i protiv hrvata i protiv srba ma svih koji imaju nesto protiv nekoga...
ja sam za mir!!!
ako si ti dobar cojek zasto bih bio protiv tebe??
mislih da mi svi navijamo za ove koji rade nerede po hrvatskoj??'
ne.
Q-bit is offline  
Old 12.04.2008., 03:28   #4
Ako si četnik, ne nema pomirbe, ako si normalan Srbin, onda se nemamo zasto ni pomiriti. S normalnima nikada nisam bio u sukobu.
Saber is offline  
Old 12.04.2008., 12:20   #5
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije,
O vjerujemo, vjerujemo, ovdje imaš jako veliko društvo svojih zemljaka
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 12.04.2008., 19:41   #6
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
POSTAVLJAM VAM ISTO PITANJE KAO I SRBIMA NA SRPSKOM FORUMU' POSTOJI LI ISTINSKA VOLJA DVA NARODA DA SE TO DESI,JA LICNO NIKADA HRVATE MRZEO NISAM UPRKOS TOME STO SU NAS SVOJEVREMENO, NASI "POLITICKI UCITELJI "U SRBIJI TOME NEPRESTANO UCILI, SADA JE RASPOLOZENJE DOSTA DRUGACIJE, I NAILAZIM U SRBIJI NA POZITIVNE REAKCIJE NORMALNIH LJUDI, KOJI VISE PREDRASUDA NEMAJU, NORMALNO, SVUDA IMA LUDAKA(KOD NAS SU TO HULIGANI NA STADIONIMA, I ORGANIZACIJE POPUT "NACIONALNOG STROJA", KOJI NON STOP PROPAGIRAJU PAROLU "SRBIJA SRBIMA"),ALI GENERALNO GLEDANO, SVE JE MANJE MRZNJE. STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
Ma samo se ti izležavaj na Korčuli,niko ne sme da te bije!
Samo da znaš da sam pokušao uspostaviti neku komunikaciju na serbian caffe-u,ajme majko,jebali su mi mater ustašku prije nego sam zinuo! Toliko o toleranciji,enjoy na "ustaškom" forumu,nama ne ide pena na usta!
Clancy is offline  
Old 12.04.2008., 20:32   #7
Sve dok u Hrvatsku dolaziš kao turist i ponašaš se pristojno kako gostu i priliči, dobrodošao si. Niko ti neče baš ništa učiniti niti češ ćuti i jednu ružnu riječ, pogotovo ako ne budeš ljetovao blizu područja na kojima su tvoji zemljaci radili pokolje i palili. U tim krajevima, kao recimo Zadarsko zaleđe, gdje ljudi još uvijek pamte srpske horde koje su na najbestijalniji način znale poubijati sve stanovnike nekog sela, tu se baš nemoj isticati i sve će biti u redu.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 12.04.2008., 20:57   #8
A zašto bi se mirli.
Imate svoju grosse srbiju i neka vas što dalje od nas.Nemojte dolazit čak niti kao turisti, uživajte na adi sa pesmom na usnama.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 12.04.2008., 21:36   #9
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
...

STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
mogao si ovo pitat i bez opširnog uvoda...

neće te nitko ubit, šta ti pada napamet...

manje je šanse da će se tebi nešto dogodit na korčuli nego meni u zagrebu...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 12.04.2008., 21:40   #10
Trebat će još jedno 20ak godina da se stvore uvjeti za pomirbu. I to tek ako s obje strane prestanu preseravanja oko četnika/ustaša.
__________________
Inside every old person there is a young person wondering what the hell hapened.
Zabushant is offline  
Old 12.04.2008., 21:43   #11
Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Ako si četnik, ne nema pomirbe, ako si normalan Srbin, onda se nemamo zasto ni pomiriti. S normalnima nikada nisam bio u sukobu.
Vrlo dobro rečeno. Moj potpis.
__________________
Travelling north to find you...
Jim32 is offline  
Old 12.04.2008., 22:25   #12
Ma normalno je da se Hrvati i Srbi pomire... Mi jednostavno ne možemo živjeti u jednoj državi i to je to... Prije jugoslavije nikad nismo bili u sukobu i nikad nismo ratovali... Dakle naši odnosi će za 10-ak godina sigurno će biti odlični, samo nikad u istu državu jer to jednostavno ne ide...
IQ_147_Dalmos is offline  
Old 12.04.2008., 22:45   #13
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Uglavnom,samo je pitanje vremena kad će mržnja prestati,možda nakon jednog naraštaja...ali kako su u pitanju dva slavenska (balkanska) naroda, ići će to puno brže ....
Malo preveliki optimizam obzirom da su u pitanju dva slavenska balkanska naroda koji mržnju spreme u duboko zamrzivanje, pa je vade po potrebi.

Rješenje je da jedni drugima postanemo jednako bitni kao što su danas prosječnom Hrvatu bitni prosječni Mađar, Bugar ili Rumunj.
Svaki pokušaj vraćanja na neku lažnu idilu između Hrvata i Srba opet će vodit u suprotnom smjeru.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 13.04.2008., 00:01   #14
Question ma daj

Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Ako si četnik, ne nema pomirbe, ako si normalan Srbin, onda se nemamo zasto ni pomiriti. S normalnima nikada nisam bio u sukobu.
nemam ja sa cetnistvom nikakve veze, ja sam rodjen 80 godina posle toga, a nikad nisam bio pristalica , cetnicke ideologije, doduse ni komunjare nesto ne volim...
Apach is offline  
Old 13.04.2008., 00:05   #15
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
Zavisi. Planiraš li možda na luftmadracu do Hvara?
the edge is offline  
Old 13.04.2008., 00:07   #16
Question No hard feelings

Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Sve dok u Hrvatsku dolaziš kao turist i ponašaš se pristojno kako gostu i priliči, dobrodošao si. Niko ti neče baš ništa učiniti niti češ ćuti i jednu ružnu riječ, pogotovo ako ne budeš ljetovao blizu područja na kojima su tvoji zemljaci radili pokolje i palili. U tim krajevima, kao recimo Zadarsko zaleđe, gdje ljudi još uvijek pamte srpske horde koje su na najbestijalniji način znale poubijati sve stanovnike nekog sela, tu se baš nemoj isticati i sve će biti u redu.
Ja priznajem zlocinei gnusam se grozota koje su moji sunarodnici pocinili prema vasem narodu,ali ja nisam ratni huskac i ne podrzavam, nasilje, ponajmanje sam podrzavao balkanskog kasapina Slobodana Milosevica, a za DRAZU, me bas da izvines zabole... Znaci , doci cu...
Apach is offline  
Old 13.04.2008., 00:12   #17
Question Sta se moze

Quote:
Clancy kaže: Pogledaj post
Ma samo se ti izležavaj na Korčuli,niko ne sme da te bije!
Samo da znaš da sam pokušao uspostaviti neku komunikaciju na serbian caffe-u,ajme majko,jebali su mi mater ustašku prije nego sam zinuo! Toliko o toleranciji,enjoy na "ustaškom" forumu,nama ne ide pena na usta!
Zavisi na kom si forumu bio, na forumu SRBIJAUZIVO, se vec mesecima dopisujem sa jednim Dalmatincem i nije nikakve neprijatnosti doziveo, ako je neki Beogradski forum , onda nije cudo , jer oni mrze i nas iz unutrasnjosti Srbije a kamoli nece druge narode.
Apach is offline  
Old 13.04.2008., 00:20   #18
Dok nema parole ''Srbija do Karlobaga'', dobrodošao si. Protiv Srba nikad nitko nije imao problema (bar ne velikih).... A ja u istoj mjeri kako ne volim četnike, ne volim ni ustaše. Tako da se nemaš čega brinuti oko svog ljetovanja. Npr. prošlo ljeto, kad sam bio na Braču, u bungalovu do smo za susjede imali Srbe - i mogu ti reći da mi je to bilo jedno od boljih ljetovanja, jer smo se baš sprijateljili, skupa roštiljali....baš smo se našli. Čak smo i van išli skupa par puta. Tako da....u Hrvatskoj nema mržnje prema Srbima - samo sa radikalima istih.
Papiko is offline  
Old 13.04.2008., 01:57   #19
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
nemam ja sa cetnistvom nikakve veze, ja sam rodjen 80 godina posle toga, a nikad nisam bio pristalica , cetnicke ideologije, doduse ni komunjare nesto ne volim...
Problemi Srba i Hrvata nisu od jucer. Moze li doci do normalne komunikacije izmedju dva naroda ?

Da. Mislim da ce mladje generacije koje dolaze biti u stanju uspostaviti jednu normalnu komunikaciju izmedju sebe. Svijet i Evropa postaju sve manji i manji, tako da ne vidim kako moze doci do prestanke suradnje, do kulturne razmjene itd..

Samo nece svugdje to ici tako lako. Za to treba vremena i strpljenja. Samo sprllenja. Vrijeme ljeci sve.
Apatrid is offline  
Old 13.04.2008., 02:12   #20
Ako sam ja mogao nekontrolirano kajkati u centru Beograda ne vidim razlog zasto netko nebi mogao brekati u Hrvatskoj...istina oko podrucja najteze pogodenih u ratu bolje je izostaviti "bre"

Sve je to prirodno. Dok se ne zaratimo sa nekim drugim narodom postojat ce trzavice medu nama.
Salamander is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.