Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 01:11   #581
panika

Quote:
drvozivota kaže: Pogledaj post
kilažu misliš čim manju?..ja zaista neznam što je kod mene..nakon silnih pretraga rekli su od upale uha kao od ispiranja nešto pošlo krivo kad sma bila mala i oštetili nešto...ja zadnjih godina i posebno zadnje vrijeme osjetimšum i zujanje nekad kao lagano zvonjenje i nekad bol ..najviše desno uho ali nekad rijetko se premjesti u lijevo uho...ja neznam dal može bit od anksioznosti i paničnog napadaja...imam strašna stezanja oko srca i osjećaj knedle u grlu i to onda kulminira...pogotovo sad kad je bilo hladno -nisam izlazila jer mi poplave usne i nokti i stravično loše.vrti mi se i rušim se onda...jak napad mi se desio pred 13 godina -bila sam jako pod stresom i iscrpljena...kilaža mi je 55 kg a i ispod padne na 172 cm... sad sam krenula na psihoterapiju...želim se toga riješit...oduvijek me vuče cruiser i psihica me potiče..ali s obzirom na sve skupa ja više ..jer čim je jači napor meni je loše i rušim se i recimo na mirise hrane za životinje-nesvjestica me lovi..i tlak mi je niži..100 sa 65 cca...ono što me muči dodatno su emocije o kojima s dečkom ne mogu razgovarat...a možda jednostavno smo došli do zida i trebam napravit rez što mi nije nimalo lako...mene sve to skupa- plus činjenica da nemam neke okupacije -sad godinu i pol jer sam nezaposlena-prilično izbedira i očito misli i psiha radi svoje i reflektira se na organizam..

moje neko mišljenje da to možda od lošeg osjećanja(emocija) se pojača..izrazito se patim s tim..dakle trošim energiju jako jer se trudim bit dobro ..nisam sigurna čak da me psihica razumije...savjetuje da krenem na grupnu a to će kao potrajat godinama i to me nekako baš ubilo u pojam...brdo pretraga sam prije napravila i eto zbog mog stanja krenula i ovo..puno stvari mi se poklopilo..neke traume...ali rado bih se riješila toga i da budem smirena i da nestane šum i bol..jer ta bol ide od srca (ful steže) gore prema grlu-knedla u grlu total preko desne strane zubiju u uho...zubi su mi se jako iskvarili zadnjih godina-desna strana posebno
Evo da ti i ja nesto kazem, tako je i meni bilo, panicni napadi, hiperventilacija
konstantna anksioznost, sumovi, pulsacije, bolovi, gubila sam po 2 kilograma
na dan, sto nije za vjerovati sto strah moze napraviti od covjeka, napokon
znaci trazis pomoc od psihologa, sa time da ti da nekakve tablete za umirenje
zatim svakako zubaru, pregledaj si zube, na rentgen, nedaj se otpustiti od zubara bez kompletne rentgenske snimke, svih zubiju. Ja, kad sam povadila zube koji su uzrokovali upale celjusti smirilo se sve po malo, ali najvise su pomogle tablete za smirenje i hiperventilaciju. Pitaj psihicu za xanax, on je ok, ja sam ga koristila i nisam se navikla, prestala sam ga piti bez problema. On te malo uspava i smiri. Dobro bi bilo da to ispitas otkuda dolazi vrtoglavica i bol.
Da to nije od upale srednjeg uha? Vertigo?
To je bitno da se sazna sta tebi izaziva strah i otkuda ta bol dolazi.
Tek kad to sve napravis, razmisljaj o poslu, ovo sa cruiserom i tvojim vrtoglavicama i strahom nikako ne ide. To bi se moglo kobno zavrsiti.
Ako nemas trenutno posla i finacijski nisi u frci, dobrovoljni rad na necemu
sto te interesira je isto ok. Glavno je da ti osjecas da to sto radis ima nekog smisla i da necem koristi. To sve moze pricekati dok se ti ne izljecis....
Ako ta tvoja psihica previse prica i filozofira bez ikakvih rezultata, promjeni je.
Kakva grupna terapija, pa tebi treba konkretan pregled vise specijalista, mozda i MRI glave, uha.
Ovi psihici ti misle da je svaki zdrastveni problem na psiholoskoj bazi, ma mos si mislit...
To o psihijatrima mi je rekla moja doktorica opce prakse da ne mislis da ja to sama pametujem. Ona sama ima takvo misljenje o psihijatrima.
Moj se tinitus smanjio otkada sam rjesila zubne probleme, jos uvijek ga imam,
al to je sada zanemariv sum, anksioznosti vise uopce nemam, niti hiperventilacije, jako su mi puno znacili pomoc i razumijevanje moje familije
koji su se i brinuli o meni, kad je bilo najgore. tj kad sam lezala bolesna u krevetu.
puno pozdrava
Ljiljana
lilianaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:46   #582
Mene zanima kojim testom se utvrdi da je došlo do oštećenja slušnih stanica? wonka

Ili do oštećenja u kori mozga, netko je pisao, mislim Štrikalica?

Kako su vam to dijagnosticirali?

Kakav vam je EEG, ako ste radili?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 00:27   #583
Quote:
bbking83 kaže: Pogledaj post
Bok svima!Moram se opet oglasit povodom jednog noviteta.Naime,primjetio sam da mi se pored standardnog šuma,koji i nije Bog zna kolko glasan pojavio novi,identičan onome kao kad je kraj tv programa pa vidite onu šarenu sliku i taj zvuk iritantni.Ali što je zanimljivo kod njega,je to da se javlja samo u određenom položaju.Npr okrenem li glavu par cenata u jednu stranu prestane,ako vratim glavu vrati se,i taj je ton znatno glasniji od ovoga koji zuji non-stop.Da li netko ima slično iskustvo,i dali je možda riječ o vratnom kralježku,cirkulaciji ili sl....hvala unaprijed
ja npr kada stavim ruku na ćelo i vratom pritisčem ruku prema naprijed a rukom prema nazad ako me razumiješ šum mi se pojača . moj šum je visoke frekvencije negdje oko 14. khz .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 02:33   #584
bok svima. ja vec godinama imam stalan, sum u usima tj neko visokofrekventno pistanje. uzrok su zasigurno preglasno slusanje walkmana u mladjim danima i aktivno bavljenje glazbom bez zastite sluha.

moj sum nije toliko jak, cujem ga samo kada je u prostoriji mrtva tisina, npr kada legnem spavati, ali znam da je i inace tu.

dosta se pojaca ako sam izlozen jakoj buci, npr izlazak i disko i sl. nakon dan-dva se normalizira

nista neizdrivo, ali zanima me trebam li se zabrinuti za sluh i postoje li uopce neki tretmani koji bi pomogli sa time? koliko ja znam, "lijeka" nema

sta se samog sluha tice, cujem dobro, mozda sitno slabije od prosjeka, ali tek su mi 25, pa se malo brinem da ne bi stvari otisle kvragu sa godinama

inace sada pazim na sluh, koristim skupe zastite kada sviram a walkman vise i ne slusam, ali steta je vec ucinjena
sarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:57   #585
Je l ima neko kratki visoki zvuk cik.. pa cik.. kao neki elektricitet.. da je onako nelagodan, nije bol, al se osjeti i fizički, nije samo zvuk? Ne znam kako da objasnim
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 17:00   #586
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
ja npr kada stavim ruku na ćelo i vratom pritisčem ruku prema naprijed a rukom prema nazad ako me razumiješ šum mi se pojača . moj šum je visoke frekvencije negdje oko 14. khz .
razumijem te...ali to bi onda u tom slučaju trebao biti problem s vratom,kralježnicom ili cirkulacijom,onda možda nije nužno akustično oštećenje sluha.Ja vjerujem da je u mene možda neka kombinacija oboje,ali ovaj ton u određenom položaju je sigurno posljedica dugog sjedenja za kompjutorom ili Bog zna šta,loša cirkulacija...ko god sumnja na to,treba (mora) pretrage kralježnice i vrata uradit da se utvrdi uzrok...
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 17:46   #587
Vi koji ste imali akustičnu traumu, kako se nosite s tim? Ja sam ljuta, tužna, sve istovremeno, da zbog par minuta imam ovakve posljedice.. vrtim film da sam barem bila na drugom mjestu, da sam barem pobjegla od izvora buke, da sam.. prilično sam ljuta na sebe i okolnosti.. pazim na zdravlje i zdrav zivot i onda mi se dogodi ovakvo sranje
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:14   #588
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Vi koji ste imali akustičnu traumu, kako se nosite s tim? Ja sam ljuta, tužna, sve istovremeno, da zbog par minuta imam ovakve posljedice.. vrtim film da sam barem bila na drugom mjestu, da sam barem pobjegla od izvora buke, da sam.. prilično sam ljuta na sebe i okolnosti.. pazim na zdravlje i zdrav zivot i onda mi se dogodi ovakvo sranje
Ista stvar kod mene,isti osjećaj.Ne pušim,ne pijem,bavim se sportom,pazim na zdravlje i sve i onda ti se desi nešto radi čega bi najrađe poslao sve k vragu.Ali najteže mi je bilo prvih 10tak dana,mislio sam da ovakvo stanje uopće ne daje priliku nekom poštenom životu,sreća,nisam bio u pravu!Ja i nemam dug staž tako da sam siguran da ima ljudi koji će moći podrobnije reći kako se osjećaju.Ali mene ipak drži nada da će se lijek naći,toliko ljudi od toga pati,toliko ljudi je u svemu tome...kao i nada da će možda jednog dana prestat.Kad me po noći pritisne i neda mi spavat sjetim se samo da nisam jedini koji ima ovo stanje,i koliko ljudi ima isti problem i ide kroz život punim plućima.Ja se nosim junački za sada,i daj Bože meni i svima nama snage da uvjek tako bude.Npr,bijeg od svega mi je i muzika,koja je i odgovorna za ovo,sada mi služi kao bijeg od ovoga.Naručio sam si čepiće za uši preko neta da mogu nastavit radit što volim,ići na koncerte,u klubove s prijateljima...jednostavno nastavit živit.To je to,nastavit živit,prihvatio sam ovo stanje kao nešto što se trebalo desit i sada idemo dalje...a usput,onako,ćemo gledat riješenja za njega,pa šta bude....život ide dalje,samo pozitivne misli i sve ama baš sve se prebrodit može!
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 22:01   #589
Hvala što si se javio, već sam mislila da nema istomišljenika.. kakve čepiće kupuješ? Link? Bila sam prošli vikend vani i mogu reći da sad razumijem bolje kad dečki kažu da su odnosi s kondomom i oni bez kondoma jaaakoo različiti.. Kao da je cijelo vrijeme bila neka barijera između mene i okoline, u biti i je, jedno osjetilo prigušeno, a zujanje još više izraženo..

ps. Je li tko bio u barokomori u skorije vrijeme?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go

Zadnje uređivanje Hard Candy : 30.03.2012. at 22:15.
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:23   #590
Nema na čemu,zašto smo tu Ove čepiće sam naručio,ako su dobre Jemesu Hetfieldu (tinitus također) onda će biti dobri i meni valjda,+ nisu skupi ali su sigurno bolji od ovih što u apoteci dobiješ...
http://www.earplugstore.com/sonicvalveii.html
Ma sex s kondomom je ništa kakav je osjećaj meni bio prvi put s čepićima s društvom vani-tu si a nisi tu!Ali treba se navić...jedan iskusni tinitus patnik mi je pokazao svoje čepiće od 200 eura (!) i kaže da bolje čuje s njima nego bez njih,sve čišće i kvalitetnije,ali on je profesionalni glazbenik tako da se njemu isplati ulagat u to,potreba mu je....inače,htio sam reći da ne treba mislit o tom jednom glasnom trenutku koji je "presudio" o tinitusu,nemoj se grist niti mislit o tome "e da sam bila negdje drugo,da sam pobjegla buci...",tinitus nastaje nakon sustavnog uništavanja sluha,i naravno genetika....tako da,trebalo se desit očito!
Glavu gore i sve se da....
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:29   #591
Hvala! Mislim da bi mi možda bili veliki, osim što bih izgledala čudno Probam malo prosurfat, ako ništa mogu probati i ove..

Znam da se glupo mučiti takvim razmišljanjem, al činjenica je da sam izbjegla tu traumu da bih još godinama bila okay

Koliko ti imaš godina kad si tako pomirljiv Svaka čast! Btw ja još ne odustajem od ideje da će proći!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:53   #592
Imam 29...a život me naučio da kad prihvatim stvari one idu lakše pa sam to u ovom slučaju i primjenio Nisam expert za ove ear plugs,predpostvaljam da će mi biti ok,još ih nisam dobio...možda imaju u različitim veličinama?stvarno neznam,treba vidit....
A to da će proći je i meni osnovna misao,osjećaj kako god...vjerujem da će biti rješenja u skorije vrijeme za ovo i da će nekada jedno jutro kako je krenulo tako i prestat.Ja se svako jutro razočaram iznova haha,jer kad se probudim ne čujem nikakvo zujanje u prvih možda 4,5 minuta...i onda lagano krene,standardno i besprekidno...ali šta je tu je...
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 16:35   #593
@bb king 83; sto posto vratna kralježnica.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 16:36   #594
Savjet: upalite komp

...i pustite ga da radi; to je white noise, prigušit će vaš tinitus.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 17:19   #595
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Mene zanima kojim testom se utvrdi da je došlo do oštećenja slušnih stanica? wonka
Obicnim audiogramom, napravljenim s profesionalnom opremom, ovo s programima skinutim s interneta je bezveze osim ako ih koristis u tonskom studiju.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 01:09   #596
Pozdrav ekipi ! Čitajući o vašim problemom s tinitusom žao mi je,a i drago da nisam sama. Kod mene se dogodio gubitak sluha na desnom uhu s 14 god. S25 godina počela sam imati čistu sliku Meniera, ali prekasno sam otkrila tu dijagnozu.Sluh na ljevom uhu mi je bio ok.Vrtoglavice. mučnine s poremećajem ravnoteže i nesigurnošću nakon nekoliko godina su se smanjivale dok na kraju nisu prestale. Onda se dogodio tinitus s gubitkom sluha na ljevom uhu i prije 2 godina dobila sam slušni aparat. Zujanje se kod mene dijeli na 5 tonova od tihih do glasnih.Uz mjenjenje tonova zujanja prisutne su i oscilacije sluha tako da i uz pomoć slušnog aparata često znam razumjet što me netko pita tek iz 3 pokušaja. Molila bi da mi se javi tko ima sličnih iskustva.Ja sam već očajna od tog zujanja.Psihički umorna.Povremeno ga uspijevam ignorirati,ali kad slabije čujem to zujanje me još više smeta. Onda ga nemogu ignorirati,jer jednostavno od njega ne čujem.Prošla sam sve pretrage sve ok, a poštovani orl dr. na bilo koje moje pitanje odgovara s slijeganjem ramenima. MOLIM DA MI SE JAVI TKO NOSI SLUŠNI APARATIĆ I IMA TINTUS S OSCILACIJOM SLUHA. NEMREM VJEROVAT DA SAM JEDINA. HVALA
sarah kay sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 17:31   #597
Joj, tinitus, imam ga i ja vec nekih 2 godine, znaci ono piskavo, kao sto je neko spomenuo kao na kraju programa

Uglavnom cujem to navece, pred spavanje, a ponekad je prisutno i neko pucketanje, pretpostavljam da je od slusalica, disca iz ranijh dana i to, mada imam problema sa usima inace, vec spomenuto pucketanje i non-stop su mi usi zacepljenje, pa moram na ciscenje cesto.
Isao sam kod specijaliste, ispitivali su sve to, ali sluh je dobro ocuvan, pa mi je specijalista preporucio da se posvetim evociranim potencijalima, koliko razumijem to je ono kako signali stizu do mozga i tako nesto, medjutim ja sam odustao od toga i nastavio da zivim s tim, a to mi je i lijecnica preporucila da se naviknem.
I tako vise i ne obracam paznju toliko na to, cak se neko vrijeme nije ni javljalo, tek nedavno se pocelo javljati ali nastojim ne misliti na to i to je najbolje rjesenje, naravno ukoliko nije doslo do nekog ostecenja ili ukoliko to nije znak neke ozbiljnije bolesti.
dzoni dzins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 19:15   #598
Pa ako preko dana to ne čuješ onda to i nemaš Nadam se da shvaćaš
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 19:52   #599
obično kada se lječnicima ne da raditi onda ti preporuče da se pomiriš s tim .
jbga.. onak koji traži na kraju i možda pronađe , jer ako znaš urok znaš i trenutne opcije.
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 21:32   #600
Nije mi jasno zašto se ljudima ne govori da ako budu izloženi jakoj buci da se odmah jave doktoru i uzmu nešto za cirkulaciju, vitamin B, ginko, nešto... je l tako teško to ubaciti u neke preventivne programe zdravstva.. vjerujem da bi velik broj ljudi očuvao stanice.. a ne ovako, nakon akustične traume niko ništa jer, zašto bi trebali i nakon tjedan dana dok slušne stanice poumiru, hop evo zujanja...
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.