Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 07:19   #1
Upala grla u djece

Pozdrav,

molim vas dajte mi kakav savjet, dijete se prehladilo, za sad nema temperaturu, curi mu nos, kaslje i grlo ga boli - znam jer kmecka po noci- ali imamo velliiiiiiiiki problem........kao beba zavrsio u klaicevoj i od tad ne podnosi doktore, zadnji put kad smo bili na pregledu vristao je, pa ne zelim da opet to prolazi nego mu probati dati kakav domaci lijek za grlo, samo da nije caj i vitamin c jer vitamine pije i caj isto dvije flasice prije spavanja.

puno hvala
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 07:57   #2
Quote:
DUPINO kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molim vas dajte mi kakav savjet, dijete se prehladilo, za sad nema temperaturu, curi mu nos, kaslje i grlo ga boli - znam jer kmecka po noci- ali imamo velliiiiiiiiki problem........kao beba zavrsio u klaicevoj i od tad ne podnosi doktore, zadnji put kad smo bili na pregledu vristao je, pa ne zelim da opet to prolazi nego mu probati dati kakav domaci lijek za grlo, samo da nije caj i vitamin c jer vitamine pije i caj isto dvije flasice prije spavanja.

puno hvala
Sirup Propolbaby je super. To je baš za grlo , ali općenito i za jačanje imuniteta. Za grlo je još dobar i sirup islandskog lišaja i sljezov čaj.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 10:01   #3
hvala pokusat cemo....valjda ce ozdraviti za tjedan dana jer ide na put...hvala jos jednom.
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 10:42   #4
ja svojima isto uspijevam sanirati propolis kapima Apibaby upalu grla, kad je ulovim u pocetku. nemaju alkohola, ali su prilicno neugodnog okusa, tako da ne ocekujes neko odusevljenje

evo i link
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 17:06   #5
Prije ili kasnije češ morat prekinut to neodlaženje kod doktora. Vrlo neodgovorno od tebe jer neznaš što dijete ima i od čega boluje a s obzirom kakvi sve virusi i bakterije harače oko nas, ja bi otišo doktoru da se nešto ne iskomplicira i sl.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 19:47   #6
ovo bi bilo prvi puta da ne idem kod doktora tako da ne vidim neku neodgovornost, ne kuzim kako uopce se moze i reci jer ne poznajete ni nas kao roditelje niti nase dijete, jer ipak mislim da poznajem svoje dijete i kako se ponasa, u redu je to sto se tice virusa itd. ali koliko sam ja neuka pucanka mislim ipak da to sto dijete nema temperaturu i nije neka velika prehlada, posto kaslje samo po noci a ne i po danu, a isto tako tek jutros je poceo kihati i ne kise tijekom dana.
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 21:56   #7
Dupino,ne brini pa kud bi dosli da za svaku sitnicu idemo doktoru,bili bi jos bolensiji.Mi ako nije neka veca temperatura ne idemo nikamo.
Propolis je zakon, cisti mu nos da je prohodan da se nesto ne zagnoji, mozes mu nakapat uha onim kapima kaj imaju u sebi cesnjaka(ako ima to kod nas za kupiti), homeopatija, puno tekucine i to je to. Ako jako ne zakuri vjerojatno je virusno i proci ce. Moja sad voli jest med,pa joj dam onak malo na zlicu da cucla, to bi mu isto bilo dobro za grlo.Isto mu mozes stavljat tople obloge ne prsa ako ima nesto u plucima za iskasljat, na vecer u krevetu.
Dobro im je dat taj sirup u proljece i jesen za imutet od propolisa.JAko je dobar,mi ga iz ZG dobijamo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 22:12   #8
ma fora je ta sta se on nagutao antibiotika i antibiotika dok je navrsio godinu dana i onda kasnije svaki put opet kad bi zakurio, pa bojim se vise za zeludac njegov, naravno kad bi zakurio da bi otisla ili na hitnu ili doktoru. nisam nasla sirup od propolisa ali sam nasla kapi i med pa mu stavljam u caj, evo veceras je popio caj pa cemo vidjeti za dva tri dana kako ce biti, nadam se na bolje.
hvala vam na odgovorima.
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 07:16   #9
meni to vise lici na nesto alergijsko (ako sluz iz nosa nije zelena, kasalj nocu i kihanje ujutro). kaslje mozda od sluzi sto mu dok spava se vraca u zdrijelo.
mozda kmecka sto mu to smeta (kod mog malog je tako bilo)
obrati malo paznju, moze se dogoditi da dodje do usiju (upale)

neki savjet bas i nemam. med mu nece skoditi, nos ispiraj sa fizioloskom otopinom, probaj ga smjestiti u polusjedeci polozaj za spavanje, najbolje na bok. hladan, vlazniji zrak.
ja sam mom (posebno zbog tolikih antibiotika) davala preparat za reguliranje crijevne flore.(ne znam koji bi to bio u hrvatskoj)
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 07:27   #10
I meni ovako na prvo čitanje liči na nešto alergijsko, ali i nmeora biti. Preko noći mu u krevetić stavi u gazu narezanu kapulu, to je super prirodni lijek za otvaranje nosića
Uz sve savjete prije mene, samo ponavljam da obilno i često ispireš nos sa fiziološkom, najbolje sa špricom.

Ali meni se čini da bi bilo dobro da promijenite pedijatra jer ako se dijete do prve godine nagutalo antibiotika i antibiotika kako ti kažeš, nekako mi to ne izgleda dobro. Dal mu rade bris, dal često kašlje, dal je radio testiranje na 8eventualne) alergije- ok, još je malen al svejedno.
Mislim da vam treba pedijatar koji je izvrstan dijagnostičar i kojem nije problem napraviti bris prije nego djetetu uvali antibiotik.
Samo za ilustraciju- naš malac ima 4 godine, i bratićev isto. uvijek su u isto vrijeme imali neke viroze, imaju različite doktorice- njihov sin je do sada popiso desetke antibiotika, naš niti jedan.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 08:07   #11
Kad se propolis nakapa na kockicu smedjeg secera postana cisto dobar "slatkis" ....
Jako dobra stvar je i grgljanje grla slanom vodom, sad kolko to moze djete od 2 godine, ne znam, at treblo bi mozda pokusati....
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 08:12   #12
evo nocas je popio jos jednu flasicu tj. ujutro vec oko 6 sa propolisom i medom. cijelu noc je mirno spavao, ujutro nije kihao niti mu je nos curio. palo je i meni napamet da nije mozda alergican, jer sam ja bila alergicna no proslo me je...kako doslo tako proslo....al nije mi islo u glavu kako da onda kad je vani preko dana ne kise, ne trlja okice, kaslje???? cekam jos par dana sa istom terapijom pa ako se ne prodje naravno da ide doktoru.
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 08:15   #13
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
I meni ovako na prvo čitanje liči na nešto alergijsko, ali i nmeora biti. Preko noći mu u krevetić stavi u gazu narezanu kapulu, to je super prirodni lijek za otvaranje nosića
Uz sve savjete prije mene, samo ponavljam da obilno i često ispireš nos sa fiziološkom, najbolje sa špricom.

Ali meni se čini da bi bilo dobro da promijenite pedijatra jer ako se dijete do prve godine nagutalo antibiotika i antibiotika kako ti kažeš, nekako mi to ne izgleda dobro. Dal mu rade bris, dal često kašlje, dal je radio testiranje na 8eventualne) alergije- ok, još je malen al svejedno.
Mislim da vam treba pedijatar koji je izvrstan dijagnostičar i kojem nije problem napraviti bris prije nego djetetu uvali antibiotik.
Samo za ilustraciju- naš malac ima 4 godine, i bratićev isto. uvijek su u isto vrijeme imali neke viroze, imaju različite doktorice- njihov sin je do sada popiso desetke antibiotika, naš niti jedan.
sin je pio antibiotike jer je kao beba sa 4.5 mj. zavrsio sa visokom temperaturom u klaicevoj......znali smo da nesto stvarno nije bilo u redu jer nismo mogli nikako skinuti temp. 2 h pa smo ravno isli u klaicevu...imao je upalu mokracnih kanala tj. e.coli i od tad je morao piti do godine dana sinersul. onda se to izreguliralo kad je krenuo jesti ostalu hranu, no i evo ovaj pon smo nosili mokracu ponovno na kontrolu pa cemo vidjeti sto ce reci.
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 08:21   #14
Quote:
DUPINO kaže: Pogledaj post
sin je pio antibiotike jer je kao beba sa 4.5 mj. zavrsio sa visokom temperaturom u klaicevoj......znali smo da nesto stvarno nije bilo u redu jer nismo mogli nikako skinuti temp. 2 h pa smo ravno isli u klaicevu...imao je upalu mokracnih kanala tj. e.coli i od tad je morao piti do godine dana sinersul. onda se to izreguliralo kad je krenuo jesti ostalu hranu, no i evo ovaj pon smo nosili mokracu ponovno na kontrolu pa cemo vidjeti sto ce reci.
a zo,onda ok. Danas previše doktora daje antibiotik za šmrcavi nosić pa sam mislila da je kod vas tako kad nisi objasnila
Ma nije to ništa, sad je takvo vrijeme da svako malo šmrcaju, promjene vremena i tome slično.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:28   #15
Quote:
DUPINO kaže: Pogledaj post
evo nocas je popio jos jednu flasicu tj. ujutro vec oko 6 sa propolisom i medom. cijelu noc je mirno spavao, ujutro nije kihao niti mu je nos curio. palo je i meni napamet da nije mozda alergican, jer sam ja bila alergicna no proslo me je...kako doslo tako proslo....al nije mi islo u glavu kako da onda kad je vani preko dana ne kise, ne trlja okice, kaslje???? cekam jos par dana sa istom terapijom pa ako se ne prodje naravno da ide doktoru.
ne mora biti alergija na polen, tj da ima simptome vani. moze biti i od kucne prasine (mada takva bude izrazenija u jesen i zimi kad se grije) ili nesto i od hrane, kojekakvih isparavanja u stanu (od namjestaja), deterdzenta, omeksivaca.... samo to je "muka" i otkriti, pogotovo kod manje djece
samo vi polako, nista ne izgleda alarmantno, posebno ako sad dobro i spava
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 22:41   #16
ne vjerujem da je neka alergija, no ne iskljucujem, no evo danas je mozda 2 puta kihnuo i to je to, kasljao nije, davat cu mu jos 3-4 dana u dva navrata i med i kapi i onda iduci tjedan smanjiti to pa cu vidjeti kako ce se ponasati.puno je veseliji bio danas i dobar tako da ga je to grlo vjerojatno mucilo zadnjih par dana a kako jos prica baby jezikom pa ti njega razumi sto zeli i sto ga muci.
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 15:22   #17
Konstantne upale grla kod male djece/ zna li tko kako ih se rješiti?

Stvari stoje ovako. Imam dva klinca jedan 5,5g drugi skoro 3. čim počme sezona prehlada i vrtić ovaj stariji zafibra bez ikakvih ostalih simptoma (u većini slučajeva, samo ponekad kašlje). Odvedem ga u pedijatrice, dobije amoxscilin. Upala grla.
Mali dva- tri dana poslije njega identični razvoj infekcije. Pokujšala sam 2-3 puta davat nasilu čajeve. sprejat sluznicu propolisom, pokušat kući rješit, ali nakraju počme kašljat, ne pomaže ni prospan ni bisolex pa opet završi na amoxscilinu.

Pošto je to poprilično često- u prosjeku minimalno 1X u 2mjeseca a u 11, 12, 1,2 mjesec i po 1X mjesečno- zanima me postoji li nekakva prirodna metoda da se to preboli i ojača imunitet (strah me eksperimentirat da se ne razvije u upalu donjih dišnih puteva)?
Da li je netko pronašao alternativno rješenje, osim šopanja antibioticima?
uz ostalo ovo je postao problem jer već godinama nemogu naći posao s obzirom da su dječica svako malo fibra, a nema ih tko pričuvat, a uvijek računaš ojačat će- a svaku zimu isto
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 15:26   #18
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Stvari stoje ovako. Imam dva klinca jedan 5,5g drugi skoro 3. čim počme sezona prehlada i vrtić ovaj stariji zafibra bez ikakvih ostalih simptoma (u većini slučajeva, samo ponekad kašlje). Odvedem ga u pedijatrice, dobije amoxscilin. Upala grla.
Mali dva- tri dana poslije njega identični razvoj infekcije. Pokujšala sam 2-3 puta davat nasilu čajeve. sprejat sluznicu propolisom, pokušat kući rješit, ali nakraju počme kašljat, ne pomaže ni prospan ni bisolex pa opet završi na amoxscilinu.

Pošto je to poprilično često- u prosjeku minimalno 1X u 2mjeseca a u 11, 12, 1,2 mjesec i po 1X mjesečno- zanima me postoji li nekakva prirodna metoda da se to preboli i ojača imunitet (strah me eksperimentirat da se ne razvije u upalu donjih dišnih puteva)?
Da li je netko pronašao alternativno rješenje, osim šopanja antibioticima?
uz ostalo ovo je postao problem jer već godinama nemogu naći posao s obzirom da su dječica svako malo fibra, a nema ih tko pričuvat, a uvijek računaš ojačat će- a svaku zimu isto
Najvjerojatnije im se u krajnicima ugnijezdio neki streptokok. Jeste ikako radili briseve grla?
Uglavnom ako je to tako učestalo, i ako su krajnici razrovani do te mjere da više nemaju onu funkciju koju bi trebali imati osim legla bakterija, najbolje rješenje je vađenje krajnika.
Sve ostalo može pomoći tipa dizanje imuniteta (Nativni propolis preporučujem www.hedera.hr), boravak na svježem zraku, zdrava prehrana i unos vitamina.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 15:39   #19
Bili su na brisevima sve b.o.
Krajnici su isto ok, dr kaže da nije stvar u njima- uglavnom je čista upala grla.
Zdravo se hrane, jedemo svaki dan voće, povrće, meso minimalno i to perad, sve nemasno, riba, mlijeko, sirko, maslinovo ulje- baš pazim na to.
Propolis sam im davala propolbaby cijelu prošlu zimu, osjetila sam jedino razliku u novčaniku- nije im ništa pomoglo
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:24   #20
Ako ste u Zagrebu otiđite na ORL kliniku na Šalati.
Naručite se kod dr. Duške Markov Glavaš. Jedna je od najboljih doktorica u Zagrebu što se tiče oboljenja grla. I liječi djecu.
Znam na sebi i na još nekoliko ljudi. Dok nisam otišao kod nje lutao sam okolo od specijaliste do specijaliste koji nisu imali pojma.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.