Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2003., 07:58   #261
mene zanima sljedeća utakmica s Pacersima i potpis Reggie Millera.

americano, kaj ti kažeš na avione...?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 13.01.2003., 09:46   #262
Znači nikoga ne zanimaju mitraljezi? Dobro, bar se nebudem trudio bez veze.
Jebiga slafko ja na kužim č i ć i tu nema lijeka, a sekirić jao. Da im kažem satariću nesrićo ljudska? Sramota te bilo-ne kužiš č i ć a trebao bi ga znati bolje od svih nas.
Šmrc, kuku-lele, izgleda da ću i ja morati naučiti ta glupa slova jer se bacam u biznis koji uključuje mnogo pisanja i objavljivanja, no o tom potom. Biti čete blagovremeno obavješteni pa da ocjenite mojih partnera i mene ruku djelo, da nam živi, živi rad.
Jao onda nema više zajebancije, morat ču si kupiti pravopis, a, stoga Vas sa žalošću obavješčujme da više nebudem mogao ovako često visiti na forumu, moram više završiti fax, a i konkretizirati bizu koja se već mjesecima vuče.
Idem sad uzeti batinu i partnere naterati da više nekaj konkretno pokrenemo a ne trla baba lan da joj prođe dan.
Legion is offline  
Old 13.01.2003., 12:47   #263
Zajebavam se tu sa nekim prevođenjem, nisu mi neke riječi jasne, i tad se sjetih da tu imamo jednog skoro pa Native Amerikanca.
Pomozi buraz - dok ne kupim novi riječnik. Koji K. su (radi se o nekim životinjama): Argail, Ibex, Markhor, Marmot?
Legion is offline  
Old 13.01.2003., 13:10   #264
da gledaš mutual of omaha's wild kingdom znao bi...

mene zanimaju mitraljezi, posebno maxim i garonja. u vojsci smo imali vježbu zauzimanja mitraljeskog gnijezda uz bacanje dimnih i suzavca koju sam propustio jer sam bio ćato...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 13.01.2003., 15:17   #265
Slafko, ako ti se da jos pricati o raptoru samo daj, publike imas sigurno. Jedino, nije valjda da je avionče loše, sigurno ima i dobrih strana. mislim, kad se ignorira činjenica da je razvoj bio preskup te da su sami avioni skupi... koliki je napredak jednog f22 naspram f15 ili su27 ili čak eurofightera ili rafalea?

sto se f19 tice, jednoć sam nešto čitao da do ozbiljnog razvoja te letjelice nikad nije ni došlo, nego se u jednom trenu krenulo na f117 a f19 je stavljen u prvi plan samo za novine, da imaju prodavati patke ljudima... je l' ima u tome istine?

takodjer se prije dosta postova pričalo o istočnom frontu u ww2. nešto kao, 'što bi bilo da se engleska predala a njemci prebacili sve snage na istok?' to je, recimo, jedna tema koja me prilično zanima... ako se nekome da pisati o tome, samo naprijed. (može i o hipotetskim scenarijima, tipa što je trebalo napraviti da se potpuno porazi ruse, itd...)

hehe, sad sam se sjetio... u prvom srednje, ili tako nesto, bio zadatak napisati neki tekst vezan uz rat, ja napisao 'što su nijemci trebali drugačije učiniti da dobiju ww2'. na moje čudo, profa to pročitala i prozvala me nacistom i niti nakon 20 minuta rasprave nije mogla kužiti ZAŠTO bi netko to pisao ako nije nacist. tja.

el Duderino is offline  
Old 13.01.2003., 16:15   #266
Quote:
by slafko
mene zanima sljedeća utakmica s Pacersima i potpis Reggie Millera.
Mozda budes sretne ruke, jer imam karte za tekmu protiv Pacersa. Ne obecavam, ali cu pokusati da ga zgrabim za usi da mi udari potpis. To znaci da cu morati otici na tekmu ranije, sto je malo tesko za covjeka koji dolazi tacno u minutu, ali nesto se moze srediti. Nego, reci mi na sto zelis potpis? Obican papir, poster, majica...?

Quote:
by slafko
americano, kaj ti kažeš na avione...?
Tema o kojoj volim razgovarati. Cim dodjem kuci, postavi cu par dobrih linkova za F22. Trenutno sam na poslu i neda mi se traziti nesto sto doma vec imam uredno pohranjeno.

Quote:
by Legion
Znači nikoga ne zanimaju mitraljezi?
Jezik pregriz'o! Pa jesi li ti pogledao onaj link sto ga postavih gore? Zar sam ga bezveze postavio?

Quote:
by Legion
Pomozi buraz - dok ne kupim novi riječnik. Koji K. su (radi se o nekim životinjama): Argail, Ibex, Markhor, Marmot?
Argail mi nije poznato. Da nije mozda argali? Ako jeste do je neka divlja azijska ovca sa velikim rogovima.
Ibex je opet divlja koza, takodje sa velikim rogovima i zivi u visokim planinskim podrucjima.
Markhor- nikad cuo.
Marmot je vrsta glodavca sa gustim repom, slican prerijskom psu. Pogledaj ilustraciju.
Ame®icano is offline  
Old 13.01.2003., 16:26   #267
najbolja strana f22 raptor je to kaj omogućava veliko pranje velikog novca i malverzacije isto.. to je najjača šema američke vojske: izračunaju koliko im para treba za neki projekt, pomnože to s tri, potplate odgovorajuće kongresmene, padne deal s proizvođačima koji imaju svoje kongresmene i onda kongres usvoji novi proračun za vojsku od parsto miljardi dolara...

ozbiljni razvoj f19? paaa, mislim da je par prototipa letilo. ali brijem da si dobro čital, bio po svim novinama i medijski razvikan, a onda ništa ili u stilu "nemremo to napravit ipak, nemamo tehnologiju"... podatak da je F117 bio u službi i letio već 5 godina prije nego je javnost saznala za njega govori sve... ali ni on nije potpuno "nevidljiv"; trik je u tome da iskorištava rupe u radarskoj pokrivenosti, leti nisko i brzo, kad god može leti tako je između njega i radara koji ga može vidjet nekakva velika prirodna prepreka (čitaj brdo, planina). naravno da tu jako pomažu i oblik koji rasipava radarske zrake i materijali koji ih upijaju... ali najveći posao mislim da ipak odrade awacsi koji ometaju sve radare.

kad spominjem materijale koji upijaju radarsko zračenje - znate da su njemci u drugom ratu napravili prvi prototip za radar nevidljivog aviona? i da je upijao više zračenja od najmodernijih materijala?

da ne zaspite; kako se zvao dotični avion?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 13.01.2003., 16:33   #268
Quote:
Ame®icano kaže:
Mozda budes sretne ruke, jer imam karte za tekmu protiv Pacersa. Ne obecavam, ali cu pokusati da ga zgrabim za usi da mi udari potpis. To znaci da cu morati otici na tekmu ranije, sto je malo tesko za covjeka koji dolazi tacno u minutu, ali nesto se moze srediti. Nego, reci mi na sto zelis potpis? Obican papir, poster, majica...?

Tema o kojoj volim razgovarati. Cim dodjem kuci, postavi cu par dobrih linkova za F22. Trenutno sam na poslu i neda mi se traziti nesto sto doma vec imam uredno pohranjeno.
na bilo što... ako ga uspiješ zašprehat, može i na loptu ...

može linkovi.. doduše, mene najviše zanimaju mornarički avioni... nekak su mi ljepši od standardnih air force, osim naravno F15 na kraju krajeva, mornarički piloti su najbolji od najboljih..
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 13.01.2003., 17:16   #269
Isoroku Yamamoto

ovo sam htio postat jučer navečer od doma, ali veza mi je odurna.

ideja je da svako napiše nešto (i stavi fotku) najvećeg ratnog kulera, uz objašnjenje zašto mu je dotični lik najkulniji od svih...
so, here goes nuttin:

admiral Isoroku Yamamoto

glavni zapovjednik Japanske Carske Mornarice ( ne JCM, nego Nihon Kaigun). prije rata živio i studirao u SADu. nije bio oduševljen kad se kabinet odlučio za rat s istima. citat:

"In the first six to twelve months of a war with the United States and Great Britain I will run wild and win victory upon victory. But then, if the war continues after that, I have no expectation of success."

mastermind napada na Pearl Harbour. on je iz Tokya poslao poruku "Popnite se na brdo Niitaka" što je eskadri bio znak da se napad na Pearl Harbour nastavlja po planu. nakon te točke povratka nije bilo.

budući da su ameri crackali japanske šifre, znali su i da Yamamoto planira posjetu snagama u Bougainvilleu. amerikanci su od predsjednikovog ureda tražili dopuštenje za misiju, nisu htjeli asmi odlučit odmah zbog poštovanja prema zapovjedniku neprijateljske mornarice i velikom taktičaru. ovi su naravno rekli "okay. shoot the jap bastard." 18.04.1943. s Guadalcanala je uzletilo 18 lovaca P38s (mislim da su iz 13th squadron bili), presreli Yamamotov let i zrušili ga. Rest In Peace.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 13.01.2003., 20:00   #270
hvala Americano. Ipak je Argali, kaj je to???
A sad Vas zanimaju mitraljezi jeli. Pa budete dobili nekaj i o njima, možda još danas, ak ne danas onda sutra.
Istočni front. O tome sam namjeravao nekaj pisati ali su me druge teme spriječile. Uhvatiti ču se toga, vjerovatno i prije mitraljeza, ustvari Americana koji mi je pomogao zanimaju mitraljezi pa mu moram udovoljiti, a Istočni fornt nakon toga, ali ovaj put ga budete sigurno dobili. Uostalom ja sam kakti neki velki stručnjak za to područje pa da vidimo.
Apropo srednje škole-uvijek sam bio nestašno dijete i đak veseljak i tako dobismo novu prof. iz Povijesti-neznam više kak se zvala al znam da mi je zvučalo njemačko. I tako se ja zajebavam pod satom i ona me lijepo prozove i misli mi glumit frajericu sa pitanjem kaj je to Blitzkrieg . Đe me nađe. Kad sam joj počeo držati 20. minutni referat o navedenoj temi ženska je ostala paf. Dala mi 5. i od tada me obožavala. Izgleda da joj je prezime fakat bilo švapsko.
Kad smo već kod na Japanu meni je najfaca bio Yamashita, ili ti Tigar od Malaje. Ali definitivno najfaca u WW2? E to je teško reći.
Definitivno netko od navedenog dvojca. Heinz Guderijan ili Žukov.

Za sada toliko. Imam tolko zaostataka i poslovnih, i zaostataka u učenju, te zaostataka na ovom forumu da sad nemogu ništa detaljnije pisati o njima. Prvo da odradim mitraljeze i Istočni front.
Legion is offline  
Old 13.01.2003., 20:22   #271
Legion, za argali sam ti rekao da je divlja ovca, sa velikim rogovima. Zivi tamo negdje na dalekom istoku, SE Kina i Mongolija.
Zao mi je zbog markhor, ali tu rijec nikada nisam cuo niti sam je nasao u rijecniku. Doduse, rijecnik u firmi mi je neko prastaro izdanje, pa moram potraziti kad dodjem doma. Provjeri je li ime napisano dobro, pa cu opet potraziti.

Za mitraljeze ne moras zuriti samo zbog mene. Rijesi ti prvo poslovne zaostatke, pa i one naucne... ovo moze cekati. Istina je da me interesira, pogotovo sto sam mnoga oruzja drzao u rukama, neka i koristio...
Ame®icano is offline  
Old 13.01.2003., 20:24   #272
nikad nisam vidio nijednog argalija, ali mislim da bi reklama za milku bila puno zabavnija da ide:
"a onda je argali zamotao čokoladu u omot...."
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 13.01.2003., 20:38   #273
Bolja mi je reklama za Mountain Dew...
- How are you?
- Not behehehed!!!
Ame®icano is offline  
Old 14.01.2003., 01:52   #274
Malo kasnim, ali ni vas nema u okolini pa necete zamjeriti.

Legion, markhor nisam pronasao niti u rijecniku, niti enciklopediji, pa zatvaram slucaj.

Za F22 imam par linkova:Prvi datira jos iz '99, kada nije bilo mnogo clanaka o njemu, ap sam ga sacuvao, drugi je meni vrlo drag jer ima filmova i ostalih zanimljivosti i na kraju treci koji je zvanicni USAF site.

Prije nekih godinu dana je Lockhead Martin dobio najveci ugovor (230 bill) u istoriji za proizvodnju nove generacije aviona prvenstveno namjenjeih za NAVY uz vertikalno polijetanje, poput Harriera, samo nesto mnogo mocnije. Pogledajte ovdje za JSF F35 (A/B/C). I ne zaboravite F20 Tigershark (mnogo modernija verzija F5E), prava mrcina od aviona koju tesko da cete vidjeti vani. Vidio sam jednu eskadrilu u bazi Missouri National Guard - St. Louis. Izgleda fenomenalno...
Ame®icano is offline  
Old 14.01.2003., 03:39   #275
I konacno sam pronasao kabal od kamere. Kako kazu, bio je na zadnjem mjestu gdje sam gledao.

Evo i nekoliko slika. Uzivajte.

Detroit Auto Show 2003
Ame®icano is offline  
Old 14.01.2003., 08:15   #276
a di su african american hostese?
zakaj ne naprave chevrolet impala "drive-by" edition?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 14.01.2003., 11:36   #277
Lijepi autići nema šta. A ima tebe na nekoj slici?
Ja bum si piknul onaj srebrni na slici 2. A koje je to čudo uopče?
I ljudi, kak se stavljaju tu slike? Ajde mi recite da nemoram sad kopati lijevo i desno. Imam i ja podosta zanimljivih slika pa da ih objavim.
Legion is offline  
Old 14.01.2003., 12:09   #278
Americano, daj si očisti privatne poruke. Pokušavam ti nekaj poslati ali kaže da ti je mailbox pun pa neče. Ili ti meni pošalji svoj e-mail.
Legion is offline  
Old 14.01.2003., 15:05   #279
PM box ociscen, pa navali. Mene ima na par slika, ali ih nisam postavio na server, posto sam ovaj link postavio na vise mjesta. Mene inace rijetko ima na slikama, zato sto sam uglavnom ja taj koji drzi aparat u ruci.

Onaj sto si ti piknuo je Fordov concept, zaboravio sam ime. Mozes vise naci na oficialnom siteu, naci cu link pa postaviti. Na show sam isao najvise zbog vozila koja ne mogu vidjeti na cestama svaki dan i konceptnih vozila, poput ovoga koji bi trebao biti buduca, mozda cak sljedeca verzija automobila kojeg imam danas.

slafko, hostese koje ti spominjes nisam nasao. Valjda su bili zadovoljni ovima koje su imali. Imam nesto slika, nadam se da supruga nije izbrisala.
Ame®icano is offline  
Old 15.01.2003., 11:42   #280
Pozdrav.
Auto mi se sviđa ali se baš i nek kužim u autoindustriju (premda sam nekad prodavao aute ) pa mi reci kaj je to?
Ja furam Glof 3 i izgleda da ću se još dugo vozikati u tome.
Ali nikad neznaš-ako upali biza možda padne i nekaj drugo.
JAO opako mi se sviđa novi A4 cupe.
Nego ljudi može mala pomoć. Trebao bih za nekoliko dana dobiti psa. Ženskog, ptičara-bretonca, pa mi dajte bacite neki prijedlog za ime.
Zahvaljujem, i ne, nisam zaboravio na mitraljeze i Istočni front stižu uskoro.
Legion is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.