Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 01:26   #21
Juha je sasvim OK, mogla bi bit i bolja (recimo, dodas lecu) i bolje zamrznuti u porcijama nego drzati tjedan dana u frizideru. Ali ostatak dijete je katastrofalan.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 18:51   #22
prvi dan mi je i gladna sam kao vuk. kad se najedem juhe, samo počne napinjanje u želucu. užas. a od voća se ne mogu najesti.
izgurat ću nekako tih tjedan dana, baš da vidim.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 19:04   #23
Cemu? Sto ces vidjeti nakon tjedan dana? Ak su ti od voca dopusteni avokado i masline, mogli bi te zasititi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 23:26   #24
vidjet ću jesu li mi splasnuli zglobovi. imam problem s nakupljanjem suvišne tekućine. a ne bih se bunila ni da mi ode dolje koja kila.
sutra povrće. to je barem lakše, salate su ipak zasitnije od voćki.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:22   #25
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Oh

Zato moja sveki toga uvijek ima doma

Ja joj to uvijek pojedem ( ne kuha bas fino, to je najjestivije za mene kod nje doma)....

O Isuse... pardon, u soku sam.... nije mi rekla da joj je to dijeta, vec da si to tak skuha.....

Ak vam kaj pomaze, mrsava je
E taj dio i mene zanima. Moja mam je stalno bila na nekim dijetama i kad je bila na toj juhi, ja sam joj pola pojela svaki put, jer mi je prefina.
I sad sam si sama doma skuhala, ne zato šta sam na dijeti, nego onako, da zavaram glad između obroka kad sam po cijele dane doma, da ne jedem stalno neke kalorične stvari, a i da malo vidim kako će mi na moju lošu probavu utjecat. Nadam se da će biti nekih pozitivnih utjecaja... A i ne bi bilo loše izgubit 2-3 kile. Samo ja se ne držim plana dijete, nadam se da će par kg sami otići kad prestanem jesti sendviče sa majonezom kasno navečer i umjesto toga pojedem juhu.
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 17:48   #26
ima li netko ko je na ovoj dijeti ili planira krenuti? ja krecem.. zadnji put sam izgubila 8kg a moja prijateljica 10
Rich girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 13:05   #27
Prije par godina sam koristio ovu kupus dijetu, smrsao sam 15kg,mnogo mi je pomogla.Ko zeli moze je isprobat nece se pokajati.


PRIPREMA:

Skuvati supu od:
5 velikih glavica luka
2 zelene paprike
1 ili 2 konzerve celog paradajza (ili 1 - 2 veća sveža paradajza ili 2 dl kuvanog paradajza - domaćeg ili kupovnog)
1 svežnja celera
1 velika glavica kupusa
1 kašika sledećih žitarica i mahunarki: sočivo, pšenica, ječam i suvi grašak
Posoliti, pobiberiti, staviti peršun i po želji može i ljute papričice. Zaliti vodom da ogrezne i kuvati dok povrće ne omekša.
NAČIN UPOTREBE

Ova supa se može jesti kad god osećate glad i koliko god želite.
Neki pobornici dijete sa kupus supom kažu: ŠTO VIŠE JEDEŠ VIŠE ĆEŠ DA SMRŠAŠ. Uz ovu supu može još da jede sledeće:

Prvi dan
Svo voće osim banana. Lubenice i dinje imaju najmanje kalorija od ostalog voća. Dakle, jede se samo supa i voće. Za piće može nezaslađen čaj, nezaslađena crna kafa i/ili voda.

Drugi dan
Svo povrće - količina nije ograničena - bitno da niste gladni. Pokusajte da jedete lisnato povrće, a izbjegavajte boraniju, grašak, kukuruz itd. Za večeru može veliki pečeni krompir na maslacu. NE JEDITE VOĆE. Ne zaboravite da jedete i supu. Minimum jednom dnevno.

Treći dan
Jedite supu, voće i povrće koliko želite. NEMOJTE JESTI PEČENI KROMPIR.
Ako ste se pridržavala gornjih uputstava za ovih tri dana trebalo bi da ste 2 - 3 kg lakši.

Četvrti dan
Pojedite do 3 banane u toku dana, supu, i pijte nemasno mlijeko koliko želite. Banane imaju puno kalorija i ugljenihhidrata, a takođe i mlijeko. SUPA I DALJE OBAVEZNA

Peti dan
Govedina i paradajz. Možete pojesti 300-600 grama govedine i do 6 paradajza. Pokušajte da popijete 6-8 čaša vode u toku dana u cilju ispiranja viška mokraćne kiseline iz organizma. OBAVEZNO BAR 1 TANJIR SUPE!

Šesti dan
Govedina i povrće. Možete da jedete koliko želite govedine i povrća. Naravno i SUPU

Sedmi dan
Integralni pirinač i povrće. Pijte nezaslađen voćni sok. Možete da jedete koliko hoćete pirinča i povrća. Obavezno SUPU.
Na kraju sedmog dana, ako ste se pridržavali uputstva izgubićete 4,5-7 kilograma. Ako ste izgubili više od 7 kilograma, pauzirajte sa dijetom dva dana pre nego počnete ponovo ispočetka.

Ova sedmodnevna dijeta može se koristiti onoliko dugo koliko želite. Osećaj lakoće i dodatne energije dobar je razlog da se proba sa ovom dijetom.
__________________
Dijete za mršavljenje
Nedim93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.