Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 10:37   #1
Troškovi liječenja u bolnici bez dopunskog zdravstvenog osiguranja

Uskoro moram u bolnicu a nisam korisnik dopunskog zdravstvenog osiguranja. Kako je odlazak za manje od 30 dana više ne stignem ugovoriti policu.

Da li netko možda zna koliko otprilike iznose dnevni troškovi?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:56   #2
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Uskoro moram u bolnicu a nisam korisnik dopunskog zdravstvenog osiguranja. Kako je odlazak za manje od 30 dana više ne stignem ugovoriti policu.

Da li netko možda zna koliko otprilike iznose dnevni troškovi?
Zašto nebi stigla?? polica je gotova kroz nekih 10-ak dana a samo lezanje jedan dan bolnice ti stoji 100 kn +pretrage i zahvati koje ce ti raditi cija participacija ti je cesto jako skupa
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:05   #3
meni je polica bila napravljena ali je ja nisam imo...tj...nisam znao da je stigla....jer sam u domu...pa se ne sjetim uvijek provjerit poštu....sad ona je lihvarka u bolnici tražila 120 kn, i ja ninsam imo toliko kod sebe jer sam bio išo na sljeme.... e sad ona je zapisala da nisam platio i rekla da će mi doći račun na k ućnu adresu...meni još ništa nije došlo.... dakle....jel moguće da su oni vidjeli da sam imo dopunsko i nisu mi ništa naplatili ili je moguće da još jednostavno račun nije došo
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:35   #4
Zato što sam čitala da osiguranje počinje važiti tek 30 dana nakon sklapanja ugovora, baš zato da bi se izbjegle manipulacije tipa: ujutro uplatim osiguranje-poslijepodne idem u bolnicu.

A baš sam to htjela napraviti .
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:29   #5
ako uplatiš danas, počinje ti vrijediti od 01.07.2009....
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 12:51   #6
Ma idem idući tjedan. A čak sam i znala mjesec dana ranije ali mi to uopće nije palo na pamet.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 15:08   #7
Quote:
davor9 kaže: Pogledaj post
ako uplatiš danas, počinje ti vrijediti od 01.07.2009....
kako 1.7 šta ne za 30 dana, znači 8.07??
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 16:13   #8
ne nego, prvi dan u narednom kalendarskom mjesecu...mislim da je tako odlučeno...no nije teško provjeriti na HZZO
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 23:42   #9
Quote:
davor9 kaže: Pogledaj post
ne nego, prvi dan u narednom kalendarskom mjesecu...mislim da je tako odlučeno...no nije teško provjeriti na HZZO
da ako nabasas na tetu koja nešto zna, mene je jedna prije 15 dana uvjeravala da je max iznos koji mogu platiti 3000kn, da ali poslije sam gledala na netu ali po svakoj stavci znači npr. 3000kn za operaciju, 3000kn za ležanje u bolnici, 3000kn za razne pretrage.... tako da mi ukupni račun koji mi mogu ispostaviti prilikom otpusta može biti punooo veći od 3000kn
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:37   #10
ja sam bio u bolnici cijeli mjesec a nisam imao dopunsko.. U tih mjesec dana imao sam operaciju i puno puta sam isao na razno razna slikanja i slično.. morao sam platiti 3000 kn..
usamljeni_jahač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:19   #11
U jednoj "rundi" boravka u bolnici mogu ti naplatiti do max 3.000 kuna, čak i ako je sve skupa više koštalo, kao što je vjerojatno bio jahačev slučaj!

Druga runda - još 3.000 i tak u svakoj rundi
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 10:34   #12
Ja sam uzela dopunsko 20.07., dakle dođeš tamo i naprave ti odmah policu, račune i karticu dobiješ nakon tjedan dana na kučnu adresu sa valutom plaćanja 19.08. , dakle vrijedi ti mjesec dana nakon otvaranja police.
__________________
Živjela ljubav ne idem bez tebe!
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:06   #13
Friško iz bolnice....Došla sam s prijelomom potkoljenice (gležanj) ležanje 6 dana + operacija. Odmah po dolasku u bolnicu su mi rekli u kunu koliko ću platiti. Ta ozljeda košta toliko i toliko, tj. operacija + ljekovi koji se koriste do izlaska. 1935 kn. Nisam imala dopunsko. glupaglupaglupaglupa
VanDiemenica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 11:20   #14
Ja sam u veljači 2008. imala prijelom gležnja. Operaciju i 4 dana bolnice sam platila oko 400 kn.
Ako si državni službenik, prema kolektivnom osigurana si cijeli dan. Imaš pravo odštetu i firma ti plati tu participaciju za liječenje. Pitaj u kadrovskoj ili računovodstvu - naravno državna firma :-)
gama0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:57   #15
Evo ja sam ležala sedam dana i po izlasku platila 700 kn za ležanje, a troškove operacije dobiti ću na kućnu adresu. Prošla dva mjeseca ali još ništa nisam dobila.
Quote:
VanDiemenica00 Friško iz bolnice....Došla sam s prijelomom potkoljenice (gležanj) ležanje 6 dana + operacija. Odmah po dolasku u bolnicu su mi rekli u kunu koliko ću platiti. Ta ozljeda košta toliko i toliko, tj. operacija + ljekovi koji se koriste do izlaska. 1935 kn. Nisam imala dopunsko. glupaglupaglupaglupa
Da li u tih 1935 kn ulazi i ovo ležanje ili si to platio/la posebno. Zna li netko nakon koliko vremena dođe račun na kućnu adresu?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 19:10   #16
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ležala sedam dana i po izlasku platila 700 kn za ležanje, a troškove operacije dobiti ću na kućnu adresu. Prošla dva mjeseca ali još ništa nisam dobila.


Da li u tih 1935 kn ulazi i ovo ležanje ili si to platio/la posebno. Zna li netko nakon koliko vremena dođe račun na kućnu adresu?


Tako više ne računaju. Ne naplačuju ležanje nego tretiranje ozljede. Tj. ležanje+opercija+ljekovi.... Tako je bar u Lovranskoj ortopedskoj bolnici. I platit sam morala odmah po izlasku jer ti u protivnom ne daju otpusno pismo. Možda se računa moj slučaj drugačije jer sam bila hitni slučaj.... ne bih znala.Možda je najbolje da zoveš hzzo da se kod njih raspitaš.
VanDiemenica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:17   #17
Cijena zdrav. usluge bez dopunskog osiguranja

Ne znam da li je pravi podforum...
da li se igdje može doći do informacija koliko neka zdravstvena usluga košta ako se nema dopunsko?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:33   #18
Da li je netko radio laparaskopiju + 3 dana bolnice bez dopunskog? koliko to otprilike košta?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:44   #19
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Da li je netko radio laparaskopiju + 3 dana bolnice bez dopunskog? koliko to otprilike košta?
3000 kn, vjerovao ili ne.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 02:05   #20
To je max, možda će biti manje. Ako imaš dogovorenu lpsc, probaj to unaprijed riješiti.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.