Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2016., 10:22   #21
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Malo podižem temu....
Jučer otišla u Encian i pitala tetu za čaj od lista maline. Na više mjesta sam u člancima i videima vidjela da ga trudnice koriste zbog generalnog pozitivnog utjecaja. E sad, ja sam u 11 tt i teta u udćanu niš nije rekla da se čaj pije tamo u zadnjem tromjesečju nego mi ga je štoviše preporučila svaki dan po šalicu, odsad pa nadalje i nakon poroda.

Jel se itko od vas konzultirao s liječnikom, primaljom, farmaceutom itd. po tom pitanju jer ove informacije su prilično kontradiktorne - ili ga smijem piti sad ili ne smijem. Pliz, tko zna?


Čaj lista maline je dobar koliko znam prije trudnoce kao priprema, a u trudnoci se pije od negdje 35./36.tt pa do poroda. Ne preporučuje se bas kroz cijelu trudnocu jer moze pojačati kontrakcije i zato kazu tek pred kraj piti kad si u sigurnim tjednima.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:24   #22
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Čaj lista maline je dobar koliko znam prije trudnoce kao priprema, a u trudnoci se pije od negdje 35./36.tt pa do poroda. Ne preporučuje se bas kroz cijelu trudnocu jer moze pojačati kontrakcije i zato kazu tek pred kraj piti kad si u sigurnim tjednima.
Hvala na odgovoru. Baš ću sutra pitati doktoricu kaj ona misli, ali da... vidim da većina ipak kaže da se pije kasnije u trudnoći. Tenks!
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 15:44   #23
poison, možeš si kupiti isto tako šipak (ako ti tu smeta hibiskus) u rinfuzi.
Na kraju sam se držala pravih voćnih čajeva, s kamilicom i lipom oprezno, tu i tamo menta, to je ok prošlo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:21   #24
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
poison, možeš si kupiti isto tako šipak (ako ti tu smeta hibiskus) u rinfuzi.
Na kraju sam se držala pravih voćnih čajeva, s kamilicom i lipom oprezno, tu i tamo menta, to je ok prošlo.
Uzela sam si običnu sušenu brusnicu u rinfuzi i ajme meni kako je to njaaaaaaam Poput nekog finog sokića! Samo prelijem kipućom vodom te slatke bobice, pustim da odstoji. Super je toplo, al ja sad pijem hladno jer je vrućeee. I poslije pozobem te bobice

Nego zbunjuje me sad kopriva. Baš sam jučer pitala ginića i on isto kaže da je super, em za željezo, em za izlučivanje tekućine iz organizma. A jučer čitam na pakiranju od Agristara, sadrži čiste listove koprive, piše da nije preporučljivo trudnicama i dojiljama
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:54   #25
mislim da to oni napišu čisto da se ograde, ne mogu napisati da je sigurno ako nisu ispitali je li sigurno.

ja isto pijem čaj od koprive, svaki dan šalicu, upravo iz razloga koje si navela sam i počela: željezo i izbacivanje vode.
što se tiče željeza, mislim da mi ovaj čaj pomogao jer se odlično osjećam, no...

u početku mi je pomagao da izbacujem vodu, sad više ni to. dakle, ja ne piškim. odem 2 puta dnevno - baš netipično za jednu trudnicu.

pomagajte, neki savjet, nešto...

da probam sa čajem od maslačka/peršin?
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 09:06   #26
Quote:
donkey-zagreb kaže: Pogledaj post

da probam sa čajem od maslačka/peršin?


O nenenene, nikako! Čaj od peršina spada u skupinu zabranjenih čajeva za nas trbušaste.
Joj sad sam skužila i da limunska trava spada pod to, a ja pijem stalno neku mješavinu đumbira i limunske trave

Ako kopriva ne djeluje više, probaj s tom brusnicom, sušene bobice preliješ s vrućom vodom, pustiš 15-20 min i ta daaaa. Preslica je fantastična za izlučivanje tekućine. Baš fantastična. Samo je se više ne može nabaviti u apotekama baš kao prije, nekakve EU regulative. Mislim da se može naručiti. A i svakako se može nabrati i sasušiti. Okus nije bogzna kaj, ali kako to izbaci sav višak vode iz tijela, to je čudo jedno.
Također, kao i kopriva, bogata je željezom. No u trudnoći nije preporučljiva u velikim količinama niti samostalno, već u kombi s drugim biljčicama, npr kamilicom.
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 09:12   #27
Za izbacivanje vode se preporučuje čaj od lista breze. Navodno pomaže.

Ja sam kupila dvije kutije ali ga ne pijem jer sam užasno lijena za te stvari... Jedan dan popijem pa onda opet za tjedan dana jedan dan popijem pa opet zaboravim
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 09:20   #28
cure, fala, sjajne ste
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.