Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2016., 10:01   #5381
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
imam pitanje,
zvala sam da se naručim u TA zbog gestacijskog dijabetesa, pa su me prebacili u ambulantu za visokorizičnu T.
koja je razlika između trudničke ambulante i visokorizične ambulante?
i tko je gore petkom u visokorizičnoj?

LP,
ja sam bila 16.3. u Ambulanti za visokorizičnu T i ovo je raspored rada liječnika:
pon - dr. Ivanka Bekavac
- dr. Damir Zudenigo
uto - dr. Berivoj Mišković
sri - dr. Tomislav Hafner
čet - dr. Dubravko habek
pet - dr. Vladimir Blagajić
amolnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 11:57   #5382
THX!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 15:05   #5383
Ja sam za cca 2 tjedna u ponedjeljak naručena kod dr. Blagajića u TA. Imate iskustva s pregledima kod njega? hvala
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 20:15   #5384
Zaboravila sam pitati danas, a sad mi neda mira Koliko se treba prenijeti na Sv. Duhu za inducirani porod?
__________________
obviously not a golfer
Lesya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:16   #5385
Mislim 10-14 dana ak nema nikakve indikacije za prije. Ovisi o dr.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 23:06   #5386
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Imala je tad frčkavu, ali kraću, do ramena. Valjda joj je narasla u međuvremenu
Ma sjećam se da je bila krupnija ženska, zagorka, i da mi je rekla da se guram od nju nogom
Ja samu siječnju rodila na sv. Duhu... u radaoni je bila jedna babica crne kovrčave kose sa šiškama koja je bila jako drska.... ne razumijem zasto... u najvećim trudovima me šetala po krevetima u predradaoni a ja sam bila za radaonu....
Hvala Bogu zavrsila joj je smjena...
Došla je ta zagorka.... jako simpatična ženska... Al ne nam kak se zove...
I moja babica.... SANJA... kojoj se klanjam svaki dan.... bila je predivna... rodila sam vaginalno decka teškog preko 4100g i dugog 54 cm... bez pucanja....
Oporavila sam se preko noći....
Ako bas u radaoni zatekne babica tridesetih godina, duge plave kose sa ravnim šiškama.... to je "moja" Sanja... i biti ce vam super
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 23:29   #5387
Prijavljujem i ja babicu Ljilju (tako su ju zvali), krupnija, kratke kose, zbog nje i anesteziologa porod na sv.Duhu mi je ostao u divnom sjecanju nakon predradjaone, doktore, osim jedne specijalizantice koja me sivala, nisam ni vidjela osim u prolazu, sve je babica obavljala, cak je davala toj specijalizantici upute sto i kako..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 23:32   #5388
Quote:
pchelicaMaja kaže: Pogledaj post
Prijavljujem i ja babicu Ljilju (tako su ju zvali), krupnija, kratke kose, zbog nje i anesteziologa porod na sv.Duhu mi je ostao u divnom sjecanju nakon predradjaone, doktore, osim jedne specijalizantice koja me sivala, nisam ni vidjela osim u prolazu, sve je babica obavljala, cak je davala toj specijalizantici upute sto i kako..


Ne da mi editirati, dva sava, malo popucala, bez rezanja, zahvaljujuci babici.. Sjedila isto popodne na krevetu, da nije bilo muke oko dojenja, ne bi ni znala da sam rodila..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 07:23   #5389
Bok, evo malo mojih iskustava sa Sv. Duha.

Prije 2 tjedna sam rodila. Na sve od trudnicke ambulante pa do odlaska doma nemam nikakve primjedbe. Osjecala sam se ko covjeek cijelo vrijeme

U TA sam isla vecinom srijedom kod dr. Prke. Citala sam prije prvog puta svakaj o njemu po forumima, meni je bio skroz ok. Ne znam, mozda su zene ocekivale da ce im netko tepati ili kaj ja znam kaj. Nije bio grub, sve mi je odgovorio sto me zanimalo i imali smo sasvim pristojnu interakciju.

Kad sam dosla roditi dala sam im svoj plan poroda i stvarno su ga se cijelog drzali. Probali su me nagovoriti na epiduralnu, ali nista strasno. Sva sreca pa je i s mojim porodom sve islo kako treba. Sa mnom je od pocetka bila babica Anda i ona je tak super Dali su mom momku da dosta aktivno sudjeluje u zbivanjima u radaoni. Bilo mi je tak lijepo imati ga pored sebe takvog, a ne da samo stoji iza moje glave.

Sto se tice boravka u bolnici isto nemam primjedbi
Prvo, cisto je. Dosta sam se ukenjala po pricama i nosila sam sa sobom sve moguce za dezinfekciju i ostalo. Nisam imala potrebe za tim.
Kako sam vegan, prvo sam mislila samo ignorati njihova jela i jesti kaj mi momak donese. Na kraju mi je bilo bed pa sam im rekla. Odmah je dosla nutricionistkinja i jos jedna zena koja sastavlja obroke. Fino su mi kuhale, cak bi dobila i meduobrok sto druge mame nisu.
Postoje pored svakog kreveta zvonca za sestre za dojenje i za sestre za mamu. I jedne i druge su se odazivale jako brzo. Moj cilj je bio poloviti dojenje dok smo jos tamo pa sam zvala te sestre podosta cesto. Stvarno su mi puno pomogle. Dosle su mi pokazati prematanje nekoliko puta i nitko se nije bunio sto nemam vlazne maramice nego blazinice i vodu

Eto, stvarno nemam nikakve zamjerke. Isla bih opet tamo.
Ovo nije placena reklama Toliko sam cula ruznih prica iz rodilista i pripremila sam se na najgore ikada, a na kraju mi je bilo skroz ok.
__________________
obviously not a golfer
Lesya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:43   #5390
I ja sam se citajuci forum spremila na najgore, a na kraju je bilo sasvim pozitivno iskustvo i na patologiji, i u rodilistu i na babinjacama. Uvjeti su daleko od optimalnih, kreveti na patologiji koma, parizer za dorucak i slicne delicije , ali ovdje se pricalo da nema ni plahti ni wc papira. WC papira ima, ja sam dosta krvarila nakon poroda i stalno su mi mijenjali plahte i podloge za previjanje. S doktorima i sestrama na patologiji i rodilistu imam samo pozitivna iskustva. Na babinjacama ima svakakvih, ali na kraju ako ih pozoves sve hoce pomoci (nekad uz glupe komentare , ali koga briga ). Nemojte se ustrucavati zvati sestre za bilo sto vam treba, posebno da vam pomognu oko dojenja. Meni je njihova pomoc bila jako bitna, jer sam imala naporan porod i rodila carskim, a htjela sam cim prije uspostaviti dojenje i stvarno su mi pomogle.
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 14:38   #5391
Quote:
Lesya kaže: Pogledaj post
Bok, evo malo mojih iskustava sa Sv. Duha.

Prije 2 tjedna sam rodila. Na sve od trudnicke ambulante pa do odlaska doma nemam nikakve primjedbe. Osjecala sam se ko covjeek cijelo vrijeme

U TA sam isla vecinom srijedom kod dr. Prke. Citala sam prije prvog puta svakaj o njemu po forumima, meni je bio skroz ok. Ne znam, mozda su zene ocekivale da ce im netko tepati ili kaj ja znam kaj. Nije bio grub, sve mi je odgovorio sto me zanimalo i imali smo sasvim pristojnu interakciju.

Kad sam dosla roditi dala sam im svoj plan poroda i stvarno su ga se cijelog drzali. Probali su me nagovoriti na epiduralnu, ali nista strasno. Sva sreca pa je i s mojim porodom sve islo kako treba. Sa mnom je od pocetka bila babica Anda i ona je tak super Dali su mom momku da dosta aktivno sudjeluje u zbivanjima u radaoni. Bilo mi je tak lijepo imati ga pored sebe takvog, a ne da samo stoji iza moje glave.

Sto se tice boravka u bolnici isto nemam primjedbi
Prvo, cisto je. Dosta sam se ukenjala po pricama i nosila sam sa sobom sve moguce za dezinfekciju i ostalo. Nisam imala potrebe za tim.
Kako sam vegan, prvo sam mislila samo ignorati njihova jela i jesti kaj mi momak donese. Na kraju mi je bilo bed pa sam im rekla. Odmah je dosla nutricionistkinja i jos jedna zena koja sastavlja obroke. Fino su mi kuhale, cak bi dobila i meduobrok sto druge mame nisu.
Postoje pored svakog kreveta zvonca za sestre za dojenje i za sestre za mamu. I jedne i druge su se odazivale jako brzo. Moj cilj je bio poloviti dojenje dok smo jos tamo pa sam zvala te sestre podosta cesto. Stvarno su mi puno pomogle. Dosle su mi pokazati prematanje nekoliko puta i nitko se nije bunio sto nemam vlazne maramice nego blazinice i vodu

Eto, stvarno nemam nikakve zamjerke. Isla bih opet tamo.
Ovo nije placena reklama Toliko sam cula ruznih prica iz rodilista i pripremila sam se na najgore ikada, a na kraju mi je bilo skroz ok.
Draga Lesya,

molim te, mozesl li mi poslati svoj plan poroda? Termin mi je 27.4. i planiram roditi u Sv. Duhu.
Barcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:14   #5392
Draga Lesya, moĹľe i meni plan poroda. Hvala ti.
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 09:30   #5393
Možda da ga staviš ovdje? Pa da sve vidimo

(sviđa mi se tvoje iskustvo jako <3)
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 11:52   #5394
ako je neka od vas nedavno rodila, bila bih joj jako zahvalna kad bi mi prenijela svoja iskustva iz rodilista. kakve su posjete, dolaze li svi odjednom pa je puna soba ljudi ili ulaze jedan po jedan? za sv. duh sam cula da je ovo prvo sto mi se uopce ne sviđa kakva je zajednička kupaonica; higijena? kakve su babice, sestre? kojeg doktora preporučate? mogu li odnijeti nakratko dijete ako mama baš ne može s djetetom radi problema poslije poroda? daju li epiduralnu bez problema ako se traži?
jeste se išta uspjele naspavati u sobi punoj žena i beba?

puno pitanja, nadam se da će mi netko odgovoriti barem na neka. hvala puno!
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 15:13   #5395
Ej! Ajmo ovako: žena u trudovima dolazi na Sveti Duh. Kamo pobogu ide? Na glavni ulaz? Na informacije? Gdje je rodilište?
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 16:10   #5396
Udjes na glavni ulaz pa od glavnog ulaza lijevo. Onda cini mi se prvi hodnik desno. Pisu strelice po bolnici za svaki odjel. Kad se dodje gore, pozvoni se na zvono radjaone, sestra izadje i pita zasto ste dosli. Zvuci kao cudno pitanje jer ono, naravno da sam dosla rodit, al kad tu izreferiras koja je trudnoca po redu, koliko su cesti trudovi, koliko dugo, jel puko vodenjak il nije,... prema tome znaju kojim redosljedom zovu unutra kad se oslobodi mjesto za pregled. A i cesto se dogodi da neki dr posalje trudnicu gore na CTG ili na promatranje u predradjaonu tak da pitanje zapravo nije tolko blesavo kolko se cini.
Kad udjes unutra, slijedi CTG, pregled, ispitivanje svih mogucih i nemogucih podataka, ako si za ostati, pratnju salju dolje na upis u bolnicu, a ti ides u predradjaonu ili u box ak si sretnica i procjene da nema vremena ni za klistir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:40   #5397
Quote:
lily_rose kaže: Pogledaj post
ako je neka od vas nedavno rodila, bila bih joj jako zahvalna kad bi mi prenijela svoja iskustva iz rodilista. kakve su posjete, dolaze li svi odjednom pa je puna soba ljudi ili ulaze jedan po jedan? za sv. duh sam cula da je ovo prvo sto mi se uopce ne sviđa kakva je zajednička kupaonica; higijena? kakve su babice, sestre? kojeg doktora preporučate? mogu li odnijeti nakratko dijete ako mama baš ne može s djetetom radi problema poslije poroda? daju li epiduralnu bez problema ako se traži?
jeste se išta uspjele naspavati u sobi punoj žena i beba?

puno pitanja, nadam se da će mi netko odgovoriti barem na neka. hvala puno!
Ja nedavno rodila.
Posjete su svaki dan, od 4 do 5. Ulazi po jedna odrasla osoba, djeca se ne broje. Sestre jako paze i upozoravaju ako u nekom trenutku nahrupi previse ljudi kod jedne rodilje. Znaci nemas brige.
Higijena ok. Tete cistacice peru svaki dan wc-e, sobu, prazne koseve za smece...papira uvijek ima, a i tekuceg sapuna.
Dijete mogu odnijeti ako ne mozes, samo treba pitati.
Ja sam bila jako zadovoljna sa svime. Sestre su super, obilazile su nas svako malo, pitale kako smo, jel trebamo nesto protiv bolova, jel nas trese temperatura...2x dnevno dolaze i sestre za bebe, premotaju, pitaju za dojenje...mi cure u sbbe smo sve bile drugorotkinje pa nismo imale problema, ali cula sam ih kak pomazu drugim rodiljama u sobi.
Kaj jos? Ne daju vise spavacice pa treba ponijeti svoje. I jos jedna novost. Svaki dan se dobije tekuci jogurt za uzinu. Preporucam da se prisilis i popijes, zaista potakne probavu.

Evo nadam se da sam ti uspjela odogovoriti na sva pitanja
bokafalsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 11:32   #5398
Cere koje ste frisko rodile na sv. Duhu zanima me da li na kraju treba spavacica jer ja ih mrzim? I da li moram uzeti pelene za bebu i sta mi jos tocno treba?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 11:37   #5399
Quote:
avam kaže: Pogledaj post
Cere koje ste frisko rodile na sv. Duhu zanima me da li na kraju treba spavacica jer ja ih mrzim? I da li moram uzeti pelene za bebu i sta mi jos tocno treba?

E mene isto zanimaju friška iskustva. Odlučila sam se za sv. Duh, čula sam divne stvari o njima, pa između Merkura i njih, prevgno sv. Duh zbog blizine.

Sad kad sam bila na tečaju sredinom lipnja, rekli su da se nose spavaćice, ali mislim da je to babica rekla zbog vlastitih preferenci, da citiram "da se rana lufta" Ja ću nositi i pidžamu i spavaćicu. I treba ponijeti par pelenica i jednu tetra pelenu za bebonju.
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 01:00   #5400
Spavacica treba za radjaonu. U rodilistu mozete biti u cemu god zelite. Pelene imaju tamo. Trebaju vam vlazne maramice za bebu. Ulosci, mrezaste gace, osnovno za higijenu, odjeca, punjac za mob... Ne trebate pretjerivati sa stvarima. I onako ste u pravilu samo par dana tamo.
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.