Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2008., 15:17   #201
Quote:
maratonka kaže: Pogledaj post
Ne mogu odolit a da ne kažem svoje mišljenje.

Možda sam ja luda, ali ...ja to gledam ovako: ako dragi i ja živimo zajedno i imamo zajedničke novce/račune/ušteđevinu i ne znam šta, i da me zaprosi sa prstenom od 10.000 -15.000-20.000 kn i sličnim ciframa kojima se vi tu razbacujete, ja bi u najmanju ruku popizdila! da se razumijemo - popizdila bi na sve što je više od 2.000 kn a i ovo sam stvarno rekla TOP granicu.

Jer, kao 1. ako je to uštedio - pizdalimumaterina, koliko je mjeseci to štedio, znači skrivao primanja od mene, muljao, lagao o tome koliku plaću ima..i-ne-znam-šta-sve-ne dok sam ja računala i gledala svaku našu kunu i hoću li kupit sebi cipele i novi prekrivač za krevet ili zavjese ili...

kao 2.
- ako je uzeo na kredu - pizdalimumaterina, obzirom da imamo zajedničke račune, znaći da ću i ja to skupa s njim otplačivat ne-znam-koliko dugo i zbog toga ćemo se morat odreći mnogih stvari

kao 3. ako ga je "posralo"/dobio na kladionici/lotu...-pizdalimumaterina, zar stvarno misli da je to bitnije i da nam više treba od mali milion stvari koje su nam potrebne, ili ih želimo kupiti/otići na G.o./urediti kuću/guštati....razno

Oprostite ako možda čudno razmišljam, ali mi smo samo prosjećni ljubekisa prosjećnim plajama

Athina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 18:08   #202
Maratonka legendo! Sve ovo potpisujem u cjelosti! Ja i dragi smo skupa kupili prsten, cijena oko 2000 kn i u svakom slučaju poslužio je svrsi. Baš od prstena treba radit silnu strku
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 19:37   #203
Quote:
maratonka kaže: Pogledaj post
Ne mogu odolit a da ne kažem svoje mišljenje.

Možda sam ja luda, ali ...ja to gledam ovako: ako dragi i ja živimo zajedno i imamo zajedničke novce/račune/ušteđevinu i ne znam šta, i da me zaprosi sa prstenom od 10.000 -15.000-20.000 kn i sličnim ciframa kojima se vi tu razbacujete, ja bi u najmanju ruku popizdila! da se razumijemo - popizdila bi na sve što je više od 2.000 kn a i ovo sam stvarno rekla TOP granicu.

Jer, kao 1. ako je to uštedio - pizdalimumaterina, koliko je mjeseci to štedio, znači skrivao primanja od mene, muljao, lagao o tome koliku plaću ima..i-ne-znam-šta-sve-ne dok sam ja računala i gledala svaku našu kunu i hoću li kupit sebi cipele i novi prekrivač za krevet ili zavjese ili...

kao 2.
- ako je uzeo na kredu - pizdalimumaterina, obzirom da imamo zajedničke račune, znaći da ću i ja to skupa s njim otplačivat ne-znam-koliko dugo i zbog toga ćemo se morat odreći mnogih stvari

kao 3. ako ga je "posralo"/dobio na kladionici/lotu...-pizdalimumaterina, zar stvarno misli da je to bitnije i da nam više treba od mali milion stvari koje su nam potrebne, ili ih želimo kupiti/otići na G.o./urediti kuću/guštati....razno

Oprostite ako možda čudno razmišljam, ali mi smo samo prosjećni ljubekisa prosjećnim plajama

Da se moze glasat za Osobu/Post mjeseca, pa i godine, ja bi glasa za tebe!
Svaka ti cast, konacno se nasla pametna i racionalna zenska osoba na ovom pdf-u.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 21:45   #204
maratonka

upravo tako!

uostalom od kad je to tradicija u Hrvatskoj?!?

meni je moj dragi htio kupiti zarucnicki...ali ja preferiram: stednju za putovanje u Pariz/susilicu za robu/izlet na plitvice/fotoaparat/samo stednju/itd.
drago mi je samo da me nije isao iznenaditi. bilo bi
a on jadan mislio da se to mora i bilo mu zao sto me mora pitat da idem s njim kupit, ali nije znao pogodit velicinu pa je eto morao! SRICA!!!!

doduse mislio je kupit neki umjerene cijene (do 1500-2000kn). da mi se pojavio sa nekim prstenom nebulozne cijene (20 000 kn?!?!?) iskreno bi se zabrinula za njegovo mentalno stanje i prisebnost.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 21:59   #205
cuj, ja razumin da neko moze kupit prsten i od 50k kn, ali ako si to moze priustit. Znan lika koji je nekidan kupija zeni Vertu samo zato jer je zaboravila svoj doma! Ko ima para nece pitat za cijenu.
Pa isto tako, ako nisi elita, suludo je sparat tih 3 place, ma i jedna je previse...


p.s. Bračka :P HAHA, sala sala!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:09   #206
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Da se moze glasat za Osobu/Post mjeseca, pa i godine, ja bi glasa za tebe!
Svaka ti cast, konacno se nasla pametna i racionalna zenska osoba na ovom pdf-u.
cuj i ja za sebe smatram da sam racionalna osoba, i pametna
ali kad su u pitanju zaruke/vjencanje tu je racio suvisan
samo jednom se zivi, samo jednom (dajboze) vjencaje
imas vremena kupovat perilicu u iducih 50 god i stedit za to
(prosjecna obitelj kupi 3 perilice za to vrijeme jer se kvare)
a zamisli razvedes se, sto ce ti onda puste skupe zavjese i porcelan i high tech kuzina
i zasto je u redu kupiti novu plazmu40inch za iste te pare
da poslije on fino moze s frendovima gledat nogomet a djeca igrat playstation

samo jednom se zivi
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:17   #207
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
cuj i ja za sebe smatram da sam racionalna osoba, i pametna
ali kad su u pitanju zaruke/vjencanje tu je racio suvisan
samo jednom se zivi, samo jednom (dajboze) vjencaje
imas vremena kupovat perilicu u iducih 50 god i stedit za to
(prosjecna obitelj kupi 3 perilice za to vrijeme jer se kvare)
a zamisli razvedes se, sto ce ti onda puste skupe zavjese i porcelan i high tech kuzina
i zasto je u redu kupiti novu plazmu40inch za iste te pare
da poslije on fino moze s frendovima gledat nogomet a djeca igrat playstation

samo jednom se zivi
ne djelujes mi bas pametno :P
a toliko i o tvojoj racionalnosti i skromnosti..
Perilica? Cisti rublje ili sudje za min. 2 ljudi, pa sve do 4-5-6...
TV? Gleda bar dvoje, a nekad i 15
U svim high stvarima uzivate i imate koristi oboje, pa i daj Bog vasa dica, a u prstenu ima uglavom i samo draguljar :P
Pa sta da se jednom zenis? Napravi pir, pocasti ljude. Prsten? To mi je tako bezveze. Em se ne vidi, vec moras ko neki reatj ic okolo sa rukom ispruzenom ko da ti je grc u istoj. Em te ne hrani, em te ne pere, i em ti podere odjecu ako se oblacis s njim na ruci :P
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:25   #208
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
ne djelujes mi bas pametno :P
a toliko i o tvojoj racionalnosti i skromnosti..
Perilica? Cisti rublje ili sudje za min. 2 ljudi, pa sve do 4-5-6...
TV? Gleda bar dvoje, a nekad i 15
U svim high stvarima uzivate i imate koristi oboje, pa i daj Bog vasa dica, a u prstenu ima uglavom i samo draguljar :P
Pa sta da se jednom zenis? Napravi pir, pocasti ljude. Prsten? To mi je tako bezveze. Em se ne vidi, vec moras ko neki reatj ic okolo sa rukom ispruzenom ko da ti je grc u istoj. Em te ne hrani, em te ne pere, i em ti podere odjecu ako se oblacis s njim na ruci :P

moras citati izmedju redaka
u slucaju razvoda auto i plazma izgubili na vrijednosti
perilica zastarjela, porcelan razbila dica
puste pare kojima ste pir platili, nePovratne, a suseda Ana jos uvijek traca o tom danu

pametnom dosta...cini mi se da ti ekonomija nije jaca strana
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:35   #209
a cuj, kako gledas na tv i perilicu, ISTO vrijedi i za prsten. Cak sta vise, tv ce nekome ostat, a prsten ravno u prvu butigu di otkupljuju :P
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:00   #210
u slucaju razvoda od najmanje ti je koristi u svemu taj prsten. stovise samo ti je podsjetnik kako nije znacio nista i koliko je besmislen!

ja bi ipak obrnula situaciju pa rekla: lako za prsten, prvo cu kupit perilicu da mogu oprat robu, pa playstation za dicu da gustaju (iako ima i pametnijih igara), itd...lako cemo za prsten...samo se jednom zivi...necemo na to trosit!

onako usput...ogradujem se od svih koji imaju puno novaca i kupnja prstena od puno (desetaka) tisuca kuna im ne znaci ama bas nista u ukupnom budzetu. blago vama i uzivajte u kupovini!
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:17   #211
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
u slucaju razvoda od najmanje ti je koristi u svemu taj prsten. stovise samo ti je podsjetnik kako nije znacio nista i koliko je besmislen!

onako usput...ogradujem se od svih koji imaju puno novaca i kupnja prstena od puno (desetaka) tisuca kuna im ne znaci ama bas nista u ukupnom budzetu. blago vama i uzivajte u kupovini!
diamonds are forever ide jedna pjesma
iliti ne kvari se i ne gubi na cijeni
zar vas mama stvarno nicemu ucila nije

s ovom drugom tvrdnjom se u potpunosti slazem
naravno ja sad hipotetski bulaznim o kupnji skupocjenih kamencica
ali to ne vrijedi bas za ljude koji stvarno nemaju
ko nema srece u parama ima u LJubavi
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:27   #212
haha..ne moja mama nije nesto previse pricala o dijamantima...vise o perilici

pa sto da traje zauvijek?!? (u slucaju da ga ne izgubis sto ja garant bi!!!)
poanta je u tome da je beskoristan dok je perilica (jesmo nasli glup primjer) korisna. kad se pokvari jedna treba kupit drugu. naglasak na "treba".
ili ti preferiras prati robu "na ruke"? jel bi skinula prsten ili bi ga drzala na ruci dok peres?
naravno karikiram...samo da dobijes sliku o cemu ja to pricam

ono što želim reci jest da je blesavo usporedivati to dvoje...mjesas kruske i...kupus?!?
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:35   #213
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
diamonds are forever ide jedna pjesma
iliti ne kvari se i ne gubi na cijeni
zar vas mama stvarno nicemu ucila nije

s ovom drugom tvrdnjom se u potpunosti slazem
naravno ja sad hipotetski bulaznim o kupnji skupocjenih kamencica
ali to ne vrijedi bas za ljude koji stvarno nemaju
ko nema srece u parama ima u LJubavi
Dijamant da ne gubi na cijeni? Ovo je glupost stoljeća, dijamant izgubi valjda pola cijene čim ga kupiš, jer je u startu debelo precijenjen zbog DeBeersovog monopola. A tržište rabljenih dijamantnih prstenova ne postoji i malo koji draguljar će ga otkupiti, osim možda po 5x manjoj cijeni od kupovne.

Ovo što ti kažeš vrijedi za zlato, a ne dijamante. Cijena dijamanata je rezultat isključivo DeBeersovog monopola i marketinga(DeBeers je donedavno držao 90% tržišta dijamatnima), a realna daleko manja.

Zaključak: Dijamanti su čisto bacanje novca. Tj, puno veće bacanje novca od ostalog nakita od plemenitih metala.

Evo jednog poučnog članka:

Have You Ever Tried to Sell a Diamond?

http://www.theatlantic.com/doc/198202/diamond
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:40   #214
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
ono što želim reci jest da je blesavo usporedivati to dvoje...mjesas kruske i...kupus?!?
vec su mi rekli da neznam kuvat

naglasavam da pricam o ljudima koji mogu
naravno da neki moraju birati izmedju prstena i neceg drugog
skladan brak - to je sto i jedni i drugi prizeljkuju
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:43   #215
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ovo što ti kažeš vrijedi za zlato, a ne dijamante.
cuj neznam di ti zivis
al probaj preprodat zlatni prsten
a onda neki s dijamantom
pa se javi
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:05   #216
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
cuj neznam di ti zivis
al probaj preprodat zlatni prsten
a onda neki s dijamantom
pa se javi
aj ti lipo kupi prsten pa ga probaj prodat (kakav hoces) pa ces vidit koliko noFaca ces dobit za njega.. no dobro, sretno ti bilo, nek te i dalje mama uci o dijamantima i kako kaze: maj prešs!!!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:42   #217
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
aj ti lipo kupi prsten pa ga probaj prodat (kakav hoces) pa ces vidit koliko noFaca ces dobit za njega.. no dobro, sretno ti bilo, nek te i dalje mama uci o dijamantima i kako kaze: maj prešs!!!
ja neznam koji kuki si se ti osjetio prozvan za odgovorit


to je bilo upuceno jpg
tko zna gdje on/ona zivi
jer svatko tko se imalo kuzi o tome ce ti reci da je americko i europsko trziste dosta razlicito
i ako si toliko glup da na odmoru u usa udjes u tiffany i kupis kamen od 15 tisuca dolara
svaka cast

za druge, vec sam dala savjet, dijamanti se kupuju od starih zidova u antwerpenu
kostaju trecinu manje, ja (ne nosim prstenje) sam tamo kupila nausnice za 700e
koje u diamond pointu u amsterdamu kostaju nesto manje od 2000, pa ti vidi
sto znaci da cak i nekom zagrepcanu vrijedi platit let do tamo jer zna da ce ustedit dobru lovu
al to je za ljude koji se raspitaju i informiraju o tome

a dragi jpg, u sadasnje vrijeme ne treba ti ni preprodavac ni posrednik
stavis na ebay+certifikat prodaces za vecu cijenu nego sto si ga nabavio
intercontinental money making
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 09:50   #218
ti zeno nemas smisla za pricu. Svasta...

no jos mi nisi odgovorila na pitanje koje sam postavija davno prije.. glavno da ti ides kupovat nausnice od 2k eura
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:23   #219
nausnice 700.-EUR? ako si ih kupila ili definitivno nisi prosjecna hrvatica sa prosjecnom hrvatskom placom. ako ipak jesi prosjecna hrvatica sa prosjecnom hrvatskom placom a ipak si kupila te nausnice...onda imas cudno poslagane prioritete...

ali, svak si ih slaze kako hoce...i hvala Bogu da je tako!

nego aircanada...ja imam dobar razlog sto sam tako skrta...koji je tvoj?
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:40   #220
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
nego aircanada...ja imam dobar razlog sto sam tako skrta...koji je tvoj?
Oo Ja sam reka da se salim, nisam mislija da si skrta, vec svakako podrzavam tvoj nacin razmisljanja.. Nemam ja nista protiv da se kupi neki dobar komad odjece ili obuce za nju, ali skupi prsten mi nekako ne ide kao racionalno ponasanje. Nisam tip koji doma sidi i gleda tv po cile dane, radje cu dio tog novca ulupat u neko nase putovanje, odlazak na neko mjesto u gradu, kupit nesto za kucu ili neki komad odjece. Imam prioritete u zivotu i iako ju volim, nemam namjeru joj to iskazivat skupim zarucnickim prstenom. Sreca, pa eto znam da je i ona slicnog razmisljanja kao i ja.
A i sparam za euro2008
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.