Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2007., 11:49   #61
problemom zgloba se dosta u KB Dubrava bavi prof. Grgurevic i stvarno ga mogu preporucit kao velikog strucnjaka za to...

ima ambulantu utorkom ujutro pa vam mozda ne bi skodilo otici i k njemu na konzultacije...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:51   #62
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
I onda zauvijek prestane pucati ili stalno treba vjezbati?
Frendici se još jednom vratilo i onda je vježbala i opet je prestalo. Sad je već neko vrijeme sve ok.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:53   #63
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
jooooj i meni se to čuje, uvijek, i kad jedem i kad se ljubakam i kad zijevam, i to jako. danas počinjem vježbat
Ipak posjeti fizijatra da ti da propiše vježbe i što točno da radiš i kako ispravno to da radiš. Ovisi o mjestu koje je problematično, pa neki pokreti vilicom možda nisu dobri,a to ti može reći samo specijalista nakon što te pregleda. Možda će trebati i slikati vilicu.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 23:45   #64
meni je to fora, kul sam si s tim
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:10   #65
Quote:
pionir kaže: Pogledaj post
meni je to fora, kul sam si s tim
Da, samo ti se može dogoditi da ti se kost ishaba ako se dobro ne podmazuje pa možeš imati ozbiljnih problema kasnije
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:08   #66
Meni i palci na nogama pucaju tako, svaki put kada se savinu. Kad hodam u carapama cuje se kvrc kvrc kvrc, ko da kostur hoda.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:32   #67
Čeljust i zglobovi - bolovi, otežano otvaranje, preskakanje...

Da.. u zadnje vrijeme, već oko tjedan dana, boli me desna strana čeljusti..
Strašno me živcira,jer me boli kad jedem, zijevam, bilo kad kad malo više moram otvoriti usta.. nije neka strašna bol,ali jbg!
Da idem kod doktora, ili će proći samo od sebe..??
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:43   #68
Desna strana će proći sama od sebe, da je lijeva to onda druga stvar.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:50   #69
Quote:
xxx22 kaže: Pogledaj post
Da.. u zadnje vrijeme, već oko tjedan dana, boli me desna strana čeljusti..
Strašno me živcira,jer me boli kad jedem, zijevam, bilo kad kad malo više moram otvoriti usta.. nije neka strašna bol,ali jbg!
Da idem kod doktora, ili će proći samo od sebe..??
idi do stomatologa,možda je povezano sa zubom
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 19:02   #70
Quote:
xxx22 kaže: Pogledaj post
Da.. u zadnje vrijeme, već oko tjedan dana, boli me desna strana čeljusti..
Strašno me živcira,jer me boli kad jedem, zijevam, bilo kad kad malo više moram otvoriti usta.. nije neka strašna bol,ali jbg!
Da idem kod doktora, ili će proći samo od sebe..??

Radi se vjerovatno o temporomandibularnom zglobu,a ne samoj čeljusti,trebalo bi učiniti komparativnu rtg snimku i konzultirati se s lječnikom

Može proći i samo,ali ima i ljudi kojima stalno radi pronleme,neugodno je
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:19   #71
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
idi do stomatologa,možda je povezano sa zubom
Da, i na to sam pomislila.. hoću,svakako trebam ići pa..
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 21:13   #72
Mene katkad zna boliti čeljust... katkad cijela, katkada pola, pa prođe nakon par dana... to može biti kakva neuralgija, osjetljivo na vremenske promjene itd. Mene su jedno 2 tjedna prije kojih 10 godina boljeli svi zubi... nije naravno bilo ništa. Naravno, ak ne prolazi, odi na pregled.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 19:52   #73
Quote:
xxx22 kaže: Pogledaj post
Da.. u zadnje vrijeme, već oko tjedan dana, boli me desna strana čeljusti..
Strašno me živcira,jer me boli kad jedem, zijevam, bilo kad kad malo više moram otvoriti usta.. nije neka strašna bol,ali jbg!
Da idem kod doktora, ili će proći samo od sebe..??

Može biti da ti je upaljen živac. Jesi imala nekih problema s zubima na toj strani? Ima li otekline, s unutrašnje strane ili s vanjske? Ili ispod čeljusti na desnoj strani? Ako potraje, kao što je predložio kolega, odi si poslikati čeljust.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:43   #74
Jesu ti izrasli umnjaci?
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:55   #75
moguće da je i od umnjaka ali također postoji mogućnost da prolazi kroz neki težak ili stresan period u životu i da po noći nesvjesno škrguće zubima.Od toga zna bolit čeljust,zubi pa čak i glava
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 01:44   #76
vec evo skoro pa 2 godine ce biti kako mene boli vilica/cljust ali nisam obracala paznju na to...u pocetku je to bilo samo preskakanje zglobova sa lijeve i desne strane dok jedem ,pricam isl.dok u zadnje vrijeme malo mi je natakla lijeva strana osjecam bolove u uhu takodje uzasne bolove u vilici nekad me i lijeva strana vrata boli ,te bolove osjecam cak i na dodir vilice,kad hocu npr da legnem na tu stranu licaitd na hladnoci .....imam strah da odem doktoru....da li mislite da li je to nesto preozbiljno...neka bolest ozbiljna ili..ako iko zna ista o ovom problemu neka pise...unaprijed hvala....
EDITA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 01:48   #77
jaki bolovi na lijevoj strani vilice..???pomoc

vec evo skoro pa 2 godine ce biti kako mene boli vilica/cljust ali nisam obracala paznju na to...u pocetku je to bilo samo preskakanje zglobova sa lijeve i desne strane dok jedem ,pricam isl.dok u zadnje vrijeme malo mi je natakla lijeva strana osjecam bolove u uhu takodje uzasne bolove u vilici nekad me i lijeva strana vrata boli ,te bolove osjecam cak i na dodir vilice,kad hocu npr da legnem na tu stranu licaitd na hladnoci .....imam strah da odem doktoru....da li mislite da li je to nesto preozbiljno...neka bolest ozbiljna ili..ako iko zna ista o ovom problemu neka pise...unaprijed hvala....
EDITA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 02:39   #78
Quote:
EDITA kaže: Pogledaj post
vec evo skoro pa 2 godine ce biti kako mene boli vilica/cljust ali nisam obracala paznju na to...u pocetku je to bilo samo preskakanje zglobova sa lijeve i desne strane dok jedem ,pricam isl.dok u zadnje vrijeme malo mi je natakla lijeva strana osjecam bolove u uhu takodje uzasne bolove u vilici nekad me i lijeva strana vrata boli ,te bolove osjecam cak i na dodir vilice,kad hocu npr da legnem na tu stranu licaitd na hladnoci .....imam strah da odem doktoru....da li mislite da li je to nesto preozbiljno...neka bolest ozbiljna ili..ako iko zna ista o ovom problemu neka pise...unaprijed hvala....
ajde ne budi glupa, ako su takvi bolovi i takvu ti smetnju radi neshvacam zasto ne otici doktoru??
pa stvari se mogu samo poboljsati odlaskom u doktora.
a i bol nece proci ako pitas na forumu.
Aegon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 03:03   #79
naravno znam da nece proci..ali strah me je otici doktoru da ne kaze da je neka ozbiljna bolest u pitanju...zato sam na forumu htjela vidjeti da li je neko imao slicnih problema ,ako ne i istih...i da li je u pitanju samo malo jaca upala ili nesto ozbiljno...
EDITA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 03:09   #80
Quote:
EDITA kaže: Pogledaj post
naravno znam da nece proci..ali strah me je otici doktoru da ne kaze da je neka ozbiljna bolest u pitanju...zato sam na forumu htjela vidjeti da li je neko imao slicnih problema ,ako ne i istih...i da li je u pitanju samo malo jaca upala ili nesto ozbiljno...
ako je ozbiljna bolest i neodes ljecniku, jos ce gore biti
al valjda je bolje neznati da imas ozbiljnu bolest nego znati te se ljeciti?
Aegon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.