Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2004., 15:18   #1
Talking Posjetile me dvije Jehovke....

neki dan... i cak mi nisu dale ni one biltene imenom "kula strazara", nakon kojih obicno ponovo dolaze ...

Cudno, ha? Ne, ne, nisam im ponudila darovat krv nego samo par argumentativnih pogodaka nakon kojih su ubrzo otisle...

cuj Isus umro na stupu.. nasuprot izvjestajima u Evandjeljima.. te ostale Russelove i Ruthefordove lazi o kojima smo govorili, te cudim se zasto im svijet jos ne propade kako su najavili x puta, itd. itd...

Zanima me oce li mi opet doci?
Ima li tko iskustva sa njima i kako ste ih "obradili"?
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:31   #2
Re: Posjetile me dvije Jehovke....

Quote:
novamama kaže:
Ima li tko iskustva sa njima i kako ste ih "obradili"?
ja sam ih jednom lijepo zamolio da me puste na miru....
pa sam ih zamolio i drugi put....
treći put mi lik stavi nogu na prag, da ne mogu zatvoriti vrata...
greška....

lovio sam ih do prizemlja....
više se nisu vraćali.....

btw. nemam ništa protiv njihove (kao ni bilo koje druge) vjere, iako sam "odvratno ateističko govno", ali nogom mi priječiti zatvaranje MOJIH vrata u MOME stanu.... neće moći....
__________________
sajmon sez FORMAT C:
------ FJBG dužnost: Službeni FJBG TRAVAR i DRUID -------
Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG

"navodno da je guzi neki pekar ona obozava mjesit tjesto ipod njegovih jaja" - Pajcek, 29.01.2004.
big_lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 18:56   #3
Ja nisam racista ali mrzim crnce, Kineze, Mexikance, Svabe, Amerikance i JEHOVINE SVJEDOKE
__________________
I put the k in kool
Zarathustra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 21:03   #4
Ja samih nekoliko puta uljudno odbijao ali uvijek su se vraćali, onda sam ih jednom uveo u kuću, posjeo i počeli smo raspravu, prvo nekoliko citata iz biblije, onda ja njima nekoliko citata, pa oni meni nešto tvrde , a ni ja baš nisam nepotkovan , pa ih lupkam protuargumentima, pa oni , pa ja, pa oni pa ja i tako to... zahvale mi i odu i nikad više
Očito su zaključili da mi nema spasa
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 00:33   #5
Same here.

Zaključili su da se ne mogu svađati s nekim tko je obrazovaniji, načitaniji i lukaviji od njih pa su odustali. Da ne spominjem činjenicu kako Bibliju stoput bolje poznajem pa me ne mogu ušutkati njihovi citati i "argumenti".
Na kraju su rekli da bih im baš dobro došao i pitali mogu li opet navratiti, ali da me slušaju kako govorim. Odgovorio sam da nemam vremena, a i da je tako bolje. Jer bih njih dvoje vjerojatno vratio pod rimokatoličko okrilje.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 00:43   #6
Prije nekoliko godina pratila sam jednu od americkih emisija u kojoj se obradjuju TV reklame.

Scena: negdje na Srednjem zapadu, tipicna kucica americke srednje klase u predgradju. Majka (s kuhinjskom krpom u ruci) baci pogled kroz prozor... oci se sire, panika. Majka trci prema travnjaku gdje se igraju djeca, kupi muza iz garaze... sada se vec svima oci sire... u trku odlaze prema podrumu (onakvom kakav na Srednjem zapadu sluzi za zastitu od tornada, ali ovaj jos na sebi ima i znak RKB opasnosti).

U trku, oni ulijecu u skloniste, zatvaraju ga... u tom trenutku na travinjak ispred kuce usetavaju 2 Svjedoka....
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 01:40   #7
Dosli su bili i meni. Stojim ja u dvoristu i drmam po necem, kad evo ti dvije gospodje. Pocele pricat pa poceo i ja pricat. Nakon kratkog vremena smo se prijateljski rastali i vise se nisu vracale.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 04:48   #8
Nadam se da će se vratiti.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 12:22   #9
Zanimljivo, ali najpošteniji odgovor daje Slartibatfast, onaj koji sebe smatra agnostikom sa naginjanjem ka ateizmu.
Kod mene su došli prije nekih trinest godina i tada sam im rekao:
"Znate ja imam neke svoje stavove o religiji i volio bih da mi više ne dolazite"
Poslije mi više nisu dolazili, no ja sam nakon nekoliko godina potražio njih.
Quote:
(novamama)cuj Isus umro na stupu
Može biti da to nije od tako velikog značaja kako ti smatraš. Isus je mogao biti i kamenovan, a da pri tom kršćanstvo ne bi izgubilo svoj smisao. Bitno je to što je križ pretvoren u predmet idolpoklonstva. I što ga najčešće viđamo, primjerice, među grudima poluobnaženih pjevačica i pjevača, a to vrlo slikovito dočarava duhovno stanje jednog prosječnog čovjeka koji sebe deklarativno svrstava u stado neke od kršćanskih denominacija. Viđali smo ga u ratnim pohodima i imperijalnim osvajanjima.
Pa ipak, povjesni fakti upučuju na uspravni stub. Premda mislim, da je kojim slučajem kršćanstvo usvojilo stub kao predmet kojim je Isus ubijen, ono bi i od njega napravilo isto što i od križa. Umjesto stiliziranih križeva imali bi smo stilizirane stubove.
Quote:
(stitch)Zaključili su da se ne mogu svađati s nekim tko je obrazovaniji, načitaniji i lukaviji od njih pa su odustali. Da ne spominjem činjenicu kako Bibliju stoput bolje poznajem pa me ne mogu ušutkati njihovi citati i "argumenti".
Pa mogao bi demonstrirati nešto od "stoput" boljeg poznavanja biblije.
Quote:
(stich)Jer bih njih dvoje vjerojatno vratio pod rimokatoličko okrilje.
Sada si dužan objasniti u čemu se sastoji nesagledivo duhovno bogatstvo biti pripadnikom rimokatoličke crkve.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 12:32   #10
odgovorko:
Quote:
Pa ipak, povjesni fakti upučuju na uspravni stub. Premda mislim, da je kojim slučajem kršćanstvo usvojilo stub kao predmet kojim je Isus ubijen, ono bi i od njega napravilo isto što i od križa..
Križ je simbol stariji od kršćanstva. A da je Isus umro na stupu, mislim da se onda kao glavni simbol kršćanstva ne bi koristio stup, nego riba.


stitch:
Quote:
.Zaključili su da se ne mogu svađati s nekim tko je obrazovaniji, načitaniji i lukaviji od njih pa su odustali. Da ne spominjem činjenicu kako Bibliju stoput bolje poznajem pa me ne mogu ušutkati njihovi citati i "argumenti".
naravno
Znate li da je Biblije Jehovinih svjedoka 'prilagođena' njima (?), i da neki dijelovi fale. A o Bibliji i religiji oni uče na meni potpuno neprihvatljiv način, kao u prvom osnovne, ponavljajući kao papige.
I žene nemaju pravo govorenja ili čitanja na njihovim sastancima u dvoranama.
Ali dobro, tko voli, nek izvoli. Imaju dobre moralne zakone, i ako se drže onoga što i govore OK. Kao i svugdje i tamo ima jako dobrih ljudi, i onih 'manje dobrih'.
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 12:36   #11
Cool Odgovorko

Rado ću polemizirati s tobom, ali da bismo uopće započeli raspravu, trebaš iznijeti neki stav odnosno tvrdnju.

Dakle, navedi mi interpretaciju citata iz Biblije koja te toliko impresionirala da si se priklonio Jehovinim svjedocima. Tek onda ja mogu iznijeti svoju, shvaćaš?

I nemoj mi izvrtati riječi, uopće nisam govorio o "nesagledivom bogatstvu". Niti ima potrebe za ironijom. Jednostavno, ta sekta zagovara "povratak korijenima i Bibliji" i pritom napada Crkvu. Ja je branim. Ništa drugo.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 13:42   #12
tko god nepozvan i nezeljen bane na moja vrata , proci ce isto
bio to jehovin svjedok , krvnik , tuzitelj , ili jehova osobno
isto vrijedi za putujuce trgovce i prosjake

zadnji put kad su mi jehovci dosli , bile su dvije zene , jedna stara i jedna mlada
pa kazu : "dosle smo porazgovarati s vama o cudu zivota"
kazem ja : "ti mala udi da ti pokazem kak se radi novi zivot , a ti stara putuj !"
iza toga - mir pri hizi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 14:43   #13
A zaboravih jos reci kako su se "predstavile"
Naravno, kao uvijek, nisu rekle, "alo, mi smo Jehovke"

Nego, rekose mi; Dobar dan, znas li ti tko je zvjer??

Quote:
Pa ipak, povjesni fakti upučuju na uspravni stub. Premda mislim, da je kojim slučajem kršćanstvo usvojilo stub kao predmet kojim je Isus ubijen, ono bi i od njega napravilo isto što i od križa..
Deder sinko, izvadi te povijesne fakte o stubu, a istodobno opovrgni Evandjelja koja svjedoce o krizu.


Pitala ih ja jos da li je presada srzi u slucaju leukemije o.k., ide li i to na konto zabrane transfuzije krvi. Ma niposto, kakve srzi i krvi itd. ma u njima je dusha

Onda rekoh, ma da Isus je zabranio transfuziju krvi , a moj striko bi mi umro da mu jedan od brace prije 9 godina nije dao odgovarajucu srz, koji je sada inace, potpuno zdrav. Vele oni ima neki sokich koji se moze umjesto krvi davati (a bit ce i umjesto srzi)...
Svakakvih opichenih danas na vratima mozes susresti...
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 15:07   #14
Quote:
Sada si dužan objasniti u čemu se sastoji nesagledivo duhovno bogatstvo biti pripadnikom rimokatoličke crkve.
Punina Istine je u Katolickoj Crkvi; nauka, koju je od samog Krista, preko apostola naslijedila. Crkva, koju je sam Krist preko Petra utemeljio.

A sekte koje su skrecale, sporedno su pretvarale i pretvaraju u glavno, a glavno u sporedno te tako nemaju puninu istine. Jehovini svjedoci, za koje se cak moze tvrditi da nisu krscani, koji ponajvise cudno tumace Knjigu Otkrivenje, su jedni od najcudnijih, mogla bi ovdje nabrojiti i Mormone (i oni su me posjecali )
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 15:08   #15
Vjerujte, seljačke primitivne metode jako pomažu. Kad ti veli da te prosvijetli samo odgovaraš u stilu "prosvijetli mi ovo dole", i onda se tak naljute i nafure da ti više ne dolaze Isprobano...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 19:26   #16
Pa baš vremena da odgovorim na svaki komentar nemam. Držat ću se onih ozbiljnijih
Quote:
Dakle, navedi mi interpretaciju citata iz Biblije koja te toliko impresionirala da si se priklonio Jehovinim svjedocima. Tek onda ja mogu iznijeti svoju, shvacaš?
Naravno.
Quote:
...i pritom napada Crkvu.
Ne napada, dakako. Pogotovo ne crkvu. Crkva je opći pojam za zemaljsku kršćansku organizaciju.

No, dobro.
Quote:
...da bismo uopce zapoceli raspravu, trebaš iznijeti neki stav odnosno tvrdnju.
Što ako je, primjerice, istina da čovjek nema besmrtnu dušu.
Odrastao sam u obitelji gdje se nije držalo do religije. Brak mojih roditelja spadao je u onu kategoriju tkzv. mješovitih brakova. Je li to bila prednost ili mana, tko će ga znati? Postepeno sam ipak razvijao neku religioznu misao. Budući da se općenita religozna predodžba o nečemu u nama što ima nadživiti našu tjlesnu smrt nikako nije uklapala u ono što nam (meni) svijet oko nas o sebi govri, smatrao sam sve religije po tom pitanju (a i po ostalim doktrinama) sumnjivim.
Bilo je zanimljivo saznati da ideja koja je satkana u temelj gotovo svih religija svijeta nije istinita.
Što dakle, ako nije? I što ako jest?
Mislim da bi smo to morali znati. I tako...
Quote:
Punina Istine je u Katolickoj Crkvi; nauka, koju je od samog Krista, preko apostola naslijedila. Crkva, koju je sam Krist preko Petra utemeljio.
Preko Petra. Kako? Utemeljitelj crkve je prije svega Krist.
Quote:
Deder sinko, izvadi te povijesne fakte o stubu, a istodobno opovrgni Evandjelja koja svjedoce o krizu.
Evanđelja! Evanđelja svjedoće upravo o stubu.

Znaš li novamama, što je to vjera?
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 20:48   #17
Quote:
odgovorko kaže:


No, dobro. Što ako je, primjerice, istina da čovjek nema besmrtnu dušu.
Odrastao sam u obitelji gdje se nije držalo do religije. Brak mojih roditelja spadao je u onu kategoriju tkzv. mješovitih brakova. Je li to bila prednost ili mana, tko će ga znati? Postepeno sam ipak razvijao neku religioznu misao. Budući da se općenita religozna predodžba o nečemu u nama što ima nadživiti našu tjlesnu smrt nikako nije uklapala u ono što nam (meni) svijet oko nas o sebi govri, smatrao sam sve religije po tom pitanju (a i po ostalim doktrinama) sumnjivim.
Bilo je zanimljivo saznati da ideja koja je satkana u temelj gotovo svih religija svijeta nije istinita.
Što dakle, ako nije? I što ako jest?
Mislim da bi smo to morali znati. I tako...

OK, ajmo zamisliti da je sve onako kako JS kažu. I Koliko znam, oni vjeruju da će se na sudnji dan spasiti oni dobri (Jehovini svjedoci samo), i da će oni vječno živjeti u Raju na Zemlji, fizičkom, gdje više neće biti smrti, i sve će biti divno i krasno, vuk će spavati uz janje, itd.

Objasni mi više kako bi to trebalo izgledati.

I što se po JS događa s dušom čovječjom kada čovjek umre? I što će se dogoditi s onima 'zločestima' u ovom svom kratkom zemaljskom životu?
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 21:56   #18
Quote:
Oleander kaže:
OK, ajmo zamisliti da je sve onako kako JS kažu. I Koliko znam, oni vjeruju da će se na sudnji dan spasiti oni dobri (Jehovini svjedoci samo), i da će oni vječno živjeti u Raju na Zemlji, fizičkom, gdje više neće biti smrti, i sve će biti divno i krasno, vuk će spavati uz janje, itd.

Objasni mi više kako bi to trebalo izgledati.

I što se po JS događa s dušom čovječjom kada čovjek umre? I što će se dogoditi s onima 'zločestima' u ovom svom kratkom zemaljskom životu?
Hmmm znaci po njima ce vjerojatno "zlocesti" zauvjek umrijeti il otic u neki pakao il nesto slicno. Dobri c zauvijek zivjeti u tijelu, na zemlji OKRUZENI JEHOVINIM SVJEDOCIMA

Idem ja u zloceste
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 23:13   #19
mene više smetaju raznosači reklama jer se njih nikak nemreš riješit.
Jehovinih svjedoka lako.

oleander:
I što se po JS događa s dušom čovječjom kada čovjek umre? I što će se dogoditi s onima 'zločestima' u ovom svom kratkom zemaljskom životu?


niš se ne događa jer naime po JS čovjek nema dušu u smislu neček odvojenog od tijela(duša i tijelo isto su) pa čovjek kad umre umre.Nakon toga će uskrsnuti- a "zločesti" u ovom životu ,kak si to lijepo napomenula , će prilikom uskrsnuća završiti zajedno sa sotonom u ognjenom jezeru. (to ti je ukratko)

ravana:
Idem ja u zloceste

Neko je poznat(nemrem se sad sjetit ni točnog citata ni ko)jednom rekao nešto u stilu:
u raju je spas al je u paklu društvo.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 00:04   #20
Quote:
odgovorko kaže:
Što ako je, primjerice, istina da čovjek nema besmrtnu dušu.
Ovo ničemu ne vodi. Nisam tu da odgovaram na besmislena pitanja. Ovdje sam kako bih na (tvoje) tvrdnje potkrijepljene dokazima, citatima, mišljenjima i stavovima odgovorio svojima. To čini raspravu sadržajnom, smislenom i kvalitetnom.

No, dobro, možemo i ovako, u stilu "da je baba muško, zvala bi se Duško". Zašto to velim? Ostavimo na trenutak Bibliju po strani.
Kako objašnjavaš činjenicu da Platon, Tibetanska knjiga mrtvih, Vede, Mahabharata, Homer, priče o Valhali i mnogi drugi izvori, na raznim stranama svijeta i u različitim razdobljima, govore o duši, njenom seljenju (ne nužno iz tijela u tijelo nego iz jedne razine, zemaljske, u drugu, metafizičku) te o cikličkom ponavljanju tog procesa, iz čega se može zaključiti da je riječ o besmrtnosti?

Ili, da parafraziram Aristotelovu misao izrečenu u Organonu (Topika) - ako stotinu ljudi tvrdi da je nešto istina, a samo jedan da je laž, koliki su izgledi da on bude u pravu?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.