Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2016., 13:02   #9261
Sjele komplikacije - PBZ.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Old 25.05.2016., 09:30   #9262
Pozdrav curke i molim vas pomoc.
Od sredine ovog mjeseca sam na komplikacijama i uzela sam sa hzzo zahtjev za isplatu ,ali me buni papirologija koju moram priloziti uz zahtjev:
Potvrda o plaći? Nju mi sam izdaje poslodavac ili mu moram donjeti taj papir da ispuni? Da li ima primjer na netu,mislim ima ih par ne znam koji je dobar.
Rješenje o osnovici, potvrda porrzne uprave i analitičke kartice za samozappslene?? Ovo mi nista nije jasno.
Pliz curke pomoc,pa da do pocetka mjeseca prikupim sve i predam. Hvala unaprijed
maramce is offline  
Old 25.05.2016., 09:47   #9263
Treba ti ta potvrda o plaći (daje ti ju poslodavac), kopija tekućeg računa, kopija osobne i kopija zdravstvene iskaznce te doznaka od gina.

I moraš popuniti zahtjev na HZZO-u, koji ćeš morati popunjavati svaki mjesec dok si na komplikacijama pa ti predlažem da si odmah fotokopiraš par primjeraka tog zahtjeva tako da možeš doma ispunjavati.

U narednim mjesecima kad si na komplikacijama na HZZO samo nosiš primjerak doznake i primjerak tog zahtjeva, a jedan primjerak doznake poslodavcu.

Mislim da je to to.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Old 25.05.2016., 11:32   #9264
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
Treba ti ta potvrda o plaći (daje ti ju poslodavac), kopija tekućeg računa, kopija osobne i kopija zdravstvene iskaznce te doznaka od gina.

I moraš popuniti zahtjev na HZZO-u, koji ćeš morati popunjavati svaki mjesec dok si na komplikacijama pa ti predlažem da si odmah fotokopiraš par primjeraka tog zahtjeva tako da možeš doma ispunjavati.

U narednim mjesecima kad si na komplikacijama na HZZO samo nosiš primjerak doznake i primjerak tog zahtjeva, a jedan primjerak doznake poslodavcu.

Mislim da je to to.
Ovaj papair sam uzela sa hzzo, jel to to?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20160525_104316.jpg‎
Views:	349
Size:	9.7 KB
ID:	16829  
maramce is offline  
Old 25.05.2016., 12:14   #9265
Jako je mutna slika ali to je to koliko vidim...

Jel ima crta na koju upisuješ za koji mjesec tražiš isplatu? Trebala bi biti...

Zapravo, najbolje ponesi sve papire koje sam ti napisala i pitaj onda na HZZO za taj papir koji svaki mjesec popunjavaš.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.

Zadnje uređivanje Luxe : 25.05.2016. at 12:30.
Luxe is offline  
Old 25.05.2016., 16:29   #9266
Quote:
maramce kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke i molim vas pomoc.
Od sredine ovog mjeseca sam na komplikacijama i uzela sam sa hzzo zahtjev za isplatu ,ali me buni papirologija koju moram priloziti uz zahtjev:
Potvrda o plaći? Nju mi sam izdaje poslodavac ili mu moram donjeti taj papir da ispuni? Da li ima primjer na netu,mislim ima ih par ne znam koji je dobar.
Rješenje o osnovici, potvrda porrzne uprave i analitičke kartice za samozappslene?? Ovo mi nista nije jasno.
Pliz curke pomoc,pa da do pocetka mjeseca prikupim sve i predam. Hvala unaprijed
ovo ti je za obrtnike
luxe ti je dobro objasnila, za obrazac ne znam jer kod nas se ispunjava samo onaj o otvaranju komplikacija odn kasnije porodiljnog al zato u nas stalno traze sve papire
vedrana84 is offline  
Old 29.05.2016., 10:17   #9267
Je li se išta mijenjalo u zakonu,kako sad najavljuju,porodiljni iznos 100% do godinu dana djeteta? Ja držim fige da tako bude,mislim da bi mnogim zaposlenim mamama olakšalo odluku otići ili ostati..
astra1 is offline  
Old 29.05.2016., 13:55   #9268
Kolko znam da s toga nema apsolutno nista i to najavljuju vec duze vrijeme ali nula bodova.
U svakom slucaju rijeci ti se pozlatile

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Old 30.05.2016., 11:44   #9269
Drage buduće mamice, bok

Prije 2 tjedna sam otvorila bolovanje, komplikacije. Sestra mi je rekla da doznake uzimam između 25. u mjesecu i 5. u sljed. mjesecu. Kako pregled imam sutra, odlučila sam ih onda sutra pokupiti od doktora i odnjeti ih u računovodstvo od firme i u hzzo.

Malo ću vas ugnjaviti, ali pliiiiizzzz ako mi netko štreberski može pomoći u ovome da provjerim imam li sve, da ne štrapaciram još dva tjedna okolo.

khm khm:

1. Pokupim 2 primjera doznaka od doktora
2. Nosim ih u računovodstvo, gdje također dobijam potvrdu o zaposlenju, i isplati plaća zadnjih 6 mjeseci prije otvaranja bolovanja (da li je to taj ER1 obrazac ili je to najobičniji isprint?)
3. Jurim u Jukićevu u hzzo s drugim primjerkom doznaka, ovoj potvrdi iz računovodstva, i eventualno bankovnom ispisu, tamo uzmem i popunim zahtjev za isplatu naknade plaće, kopije osobne i zdravstvene te tekućeg raččuna.

I to je to? I svaki sljedeći put ponavljam postupak samo s doznakama?
S obzirom da bi mi u kolovozu trebao početi teći redovni porodiljni (dakle na komplikacijama sam samo lipanj i srpanj) kako to pak prijavljujem.

Znam da sam dosadna, ali imate virtualni sladoled od mene
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 30.05.2016., 12:00   #9270
1. Točno.
2. U računovodstvu ti trebaju dati potvrdu o plaći (tako se zove obrazac, skraćeni naziv ne znam), i ne trebaju ti platne liste... Barem meni nisu trebale.
3. Na HZZO predaješ tu potvrdu o plaći, kopiju zdravstvene, osobne i tekućeg i jedan primjerak doznake te ispunjavaš zahtjev koji ti oni daju.

Svaki sljedeći put jedan primjerak doznake nosiš u računovodstvo a drugi primjerak na HZZO i ponovno popunjavaš zahtjev.

Kad ti gin otvori porodiljni i zatvori komplikacije dobit ćeš po dvije doznake za oboje. Opet jedan u računovodstvo a drugi na HZZO i onda ćeš na HZZO dobiti dva zahtjeva za popuniti. I to je to.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Old 30.05.2016., 13:04   #9271
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
1. Točno.
2. U računovodstvu ti trebaju dati potvrdu o plaći (tako se zove obrazac, skraćeni naziv ne znam), i ne trebaju ti platne liste... Barem meni nisu trebale.
3. Na HZZO predaješ tu potvrdu o plaći, kopiju zdravstvene, osobne i tekućeg i jedan primjerak doznake te ispunjavaš zahtjev koji ti oni daju.

Svaki sljedeći put jedan primjerak doznake nosiš u računovodstvo a drugi primjerak na HZZO i ponovno popunjavaš zahtjev.

Kad ti gin otvori porodiljni i zatvori komplikacije dobit ćeš po dvije doznake za oboje. Opet jedan u računovodstvo a drugi na HZZO i onda ćeš na HZZO dobiti dva zahtjeva za popuniti. I to je to.
Puno, puno ti hvala
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 30.05.2016., 13:30   #9272
Nema na čemu, nadam se da sam pomogla
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Old 30.05.2016., 17:29   #9273
Pozdrav svima
Imam pitanje, dva... vjerojatno je već negdje rečeno ali ja sam se izgubila u moru postova, zakona (što važećih, što nevažećih) pa nemojte zamjerit.
Sredinom 6. mj ću na komplikacije pa me zanima kako se računa naknada, da li se gleda prosjek plaće zadnja 6 ili 3 mj.?
Ukoliko se računa posljednjih šest mjeseci, razumijem da su to plaće od 11/2015 do 04/2016... e sad dolazimo do 'problema', jer sam ja do 1.3. bila zaposlena kod dva poslodavca (po pola radnog vremena), jedan mi je isplatio plaće za taj period, drugi nije jer je firma bila u blokadi (znači doprinosi nisu uplaćeni). Na koji način će ta četiri mjeseca ući u prosjek kod izračuna naknade za komplikacije?
Geisya is offline  
Old 30.05.2016., 19:37   #9274
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post

Svaki sljedeći put jedan primjerak doznake nosiš u računovodstvo a drugi primjerak na HZZO i ponovno popunjavaš zahtjev.
ja ovaj zahtjev ne popunjavam, nego imam jedan jedini koji oni svaki put potvrde da sam predala doznake
donkey-zagreb is offline  
Old 31.05.2016., 10:50   #9275
a kod nas se samo prvi put ispunjava zahtjev i vise nista nit ne potvrđuju nit ista svaka podruznica svoju politiku ocito
geisya, uzima se 6 mj ako imas 6 mj, a ti imas. nisam sigurna kako se gleda ako imas placu koja nije isplacena, mislim da ce ti onda uzet samo iz ovog drugog poduzeca di imas isplatu. otiđi i pitaj na hzzo,kod mene su jako susretljivi
vedrana84 is offline  
Old 31.05.2016., 16:34   #9276
Evogac, ja predala doznake i ostali stuff danas u Jukićevoj, doduše nisu me tražili nikakav zahtjev da ispunim, iako sam rekla da sam pvi put ovdje. Kao ništa ne treba, fala, doviđorno....Okej. Valjda je sve ok, bilo kakvi birokratski poslovi, noćna su mi mora
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 31.05.2016., 20:19   #9277
E cure, u kojem roku trebam predati papire za otvaranje komplikacija?
snowy_day is offline  
Old 01.06.2016., 08:15   #9278
Od 25. u jednom mjesecu do 5. u sljedećem
Dakle sad do 5.6.
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 01.06.2016., 08:39   #9279
a što ako se ne uspiješ prijaviti do 5. u mjesecu (npr ovaj mj pada u nedjelju, a moje računovodstvo je ovaj tjedan na godišnjem)

može li se npr. odnijeti samo doznaka, pa odrezak o plaći naknadno?
drzimfige is offline  
Old 01.06.2016., 09:32   #9280
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Od 25. u jednom mjesecu do 5. u sljedećem
Dakle sad do 5.6.
Mislila sam za otvaranje komplikacija? Znači idem na komplikacije od 09.07. i sada me zanima kada moram odnijeti te papire a ne ove na kraju mjeseca. Za ove na kraju mjeseca znam da je rok takav
snowy_day is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.