Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2016., 21:10   #1381
Ma daj sta je ovo..svaki put kad ta mala treba odgovarat za nesto mora završit u bolnici, i nakon toga nista..mislin totalna debilana
mandrijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 21:15   #1382
ovo je vrijeđanje inteligencije...
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 21:15   #1383
Quote:
mandrijo kaže: Pogledaj post
Ma daj sta je ovo..svaki put kad ta mala treba odgovarat za nesto mora završit u bolnici, i nakon toga nista..mislin totalna debilana
Baš dođoh ovo napisati. Idiotarija totalna.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 21:31   #1384
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Baš dođoh ovo napisati. Idiotarija totalna.
meni se sve više čini da Hazal nitko ne može ikada stati na kraj i da ćemo poluditi čekajući da se unormali.... a sve je moglo bit bolje od one večere kad su se ona i Džansu zagrlile i navodno pomirile....
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 21:50   #1385
Na 55.sam epizodi i ni sama ne mogu vjerovati što ću sada napisati....

Dilara čita Harunov dnevnik od prije 20ak godina i plače.
I on plače i priča svom Veliju o njoj.
I meni žao i nje i njega.
A nisam mogla smisliti Haruna.
Sad odjednom sve mi se okrenulo u glavi.
Nekako suosjećam s Harunom, a ne mogu smisliti idiota Džihana.

Čitam tu na temi kako je Džihan pretukao nedužnu osobu zbog Hazal, ali kada je epizodu-dvije prije Hazal otjerala Semu, Džihan je znao da Hazal laže.
Sad najednom nije skeptik i racionalan već ima panj umjesto glave. Valjda pola (turske) epizode ili cijelu, Džihan saznaje da je jako pogriješio. To sam vidla na početku današnje epizode na Novoj dok sam palila snimanje i pomislila "Sva sreća pa se ovo nije razvuklo".
Mislim, s jedne strane, aj, kužim jer - kaj možeš pomislit da ti kćer dođe s krvavom masnicom na čelu doma, ali...to je ipak Hazal...

Ali zato razvlače ovu idiotariju s Džansu i Denizom, umjesto da mu je mama odmah čim je srela Rahmija, rekla istinu i olakšala si dušu.
Zaboga, pa nije se žena prostituirala već pjevala u klubu

Bila sam razočarana što priča (pošto nisam podnosila Haruna) nije nakon Gulserenine smrti otišla u tom smjeru da se Džihan (nakon braka koji služi "za djecu") sad za istač zaljubi u Dilaru, a Harun ostane sam ko pes jer je zao i radi spačke eto.
Ali onu si morali uvesti ovu predosadnu Ajše koja u prvoj svojoj epizodi na posao dolazi u haljini za izlazak ()... ma neću se sad živcirat spominjujući Ajše...

Pojava Ajše, tete Mahide i pogotovo Rahmija me živcira za popizdit...

Sad se samo pitam kako bi mogla završiti Hazal nakon svega
Hoće li doživjeti prosvjetljenje i postati dobra, u biti - normalna osoba?
Ako da, za kolko, 200 epizoda još?
Ili će doživjeti sudbinu kakvu je imala Teresa (meksička serija Teresa) u alternativnom završetku - da ju svi mrze i sama je bez ikoga jer su ju svi odjebali zbog...svega)
Jadni Emrah se napali čim mu se Hazal obrati

Zadnje uređivanje Ivanchy91 : 26.05.2016. at 22:41.
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:02   #1386
Pa sad će postati normalna jer ju je Ajše spasila
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:54   #1387
Pogrešna anamneza bolujuće

Ispravljam Đihana, molim ljepo, Hazal se pokušala ubit tri
puta. Skok u dubine Bospora, rezanje vena i večeras
tabletama za snižavanje /valjda/ tlaka.
I sad se liječi ambulantno. Aferim.

Ujna je u pravu; ostala žena bez terapije zbog jedne obijesne
bogataške kčeri. za bogatašku kčer.

Tetka Hala /šporkica/ ne može bit zla ako je odgojila onako
milu Ajšu. Aj ti znaj! Ajša mila ko zagrljaj.
Tetka Hala /šporkica/ mora da je posve pomaknuta kad je
odgojila onako ludog Haruna. Aj ti znaj!
Harun lud da luđi ne može bit.

Zašto se Dilari, kojoj je usput ipak narastao trbuščić, ne smije
reč da joj je j*bač gnjusno stvorenje? A stvarno je gnusan.

Šečer za kraj. Glavati izlazi iz bajbuka; niko ne zna zašto je
tamo proveo makar dva mjeseca. I......... Veliki Điho mu nosi kufer.
Aferim.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:54   #1388
Ja ne mogu da razumem kako to u svakoj tr. seriji se nađu babe koje mogu sve, kao da imaju natprirodnu moć!
(sad sam skoro jednu takvu odgledala)
Za ovu Mahide isto važi: opasni Harun je sluša kao malo dete dok mu pametuje, svi je se plaše, niko ne sme ni da pisne. Kakva je njena prošlost, šta je ona to uradila da je tako - možemo samo nagađati. Sad je pokazala i da je vična oružju, gađa bolje od telohranitelja.
.. i šta će im oni uopšte kad teta sve zna...

Glupi Cihan je pokazao kako zamišlja svoju roditeljsku brigu o deci. Napokon je pala i njegova maska. Da nije Azmi uskočio, ubio bi onog jadnika u prodavnici. Još je ćerka i fina, ona je samo gitaru razbila


Gospodin u akciji




Calamity Jane ili Wunder der Natur Tante



Ayshe deluje kao razvratnica, pre bih nju zamislila u ulozi zabavljačice iz klubova, nego onu smernu domaćicu i brižnu majku Nergis. Odeća i šminka psihijatrice su ...
pa niko se tako ne oblači na radnom mestu (osim ako to nije kupleraj ).
molly swart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 09:38   #1389
Pa Ozkan je zavrsio u zatvoru jer ga je Harun prijavio da mu je provalio u kucu. Pa to je prekrsaj, ne? On nije htio komentirati, branio se sutnjom, i sta su drugo mogli nego ga pritvoriti?
LiLi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 10:03   #1390
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa sad će postati normalna jer ju je Ajše spasila
ne vjerujem... nikad od nje normalne, psihijatri liječe bolest, ne zlo

btw zar ne bi mi trebali uskoro stići Turke, oni prikazuju jednu ep. tjedno, a mi svaki dan. kaj će onda i naši jednom tjedno?
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 10:28   #1391
Quote:
molly swart kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu da razumem kako to u svakoj tr. seriji se nađu babe koje mogu sve, kao da imaju natprirodnu moć! (sad sam skoro jednu takvu odgledala)
Tako scenaristi uspostavljaju ravnotežu između realnosti (moćni su samo/većinom muškarci) i fikcije (dajmo i njima, ženama malo, pardon, svu moć!)
Zapamtila sam Candanin komentar, kad joj Cihan prigovara (nemoralne) radne strategije: "Nisam ništa gora od muškaraca!"


Quote:
Za ovu Mahide isto važi: opasni Harun je sluša kao malo dete dok mu pametuje, svi je se plaše, niko ne sme ni da pisne. Kakva je njena prošlost, šta je ona to uradila da je tako - možemo samo nagađati. Sad je pokazala i da je vična oružju, gađa bolje od telohranitelja.
.. i šta će im oni uopšte kad teta sve zna...
Takva opakica-gađateljica bila je i Rzina anne (Rıza: igrao ga Erkan Petekkaya) u seriji "Dila". Vjerovala sam (zaboravila sam) da je radnja te serije bila smještena daleko istočnije, pa da je tamo običaj ubijanja, pucanja, držanja vatrenog oružja na stolu, uobičajeniji, ali sad vidim da je riječ o gradu Sarigolu (Sarıgöl), smještenom također u egejskoj provinciji, na zapadu Turske.

Quote:
Calamity Jane ili Wunder der Natur Tante

http://www.fotos-hochladen.net/uploa...jv598k0nlg.jpg
A tvoja Kalamiti Jana alias Teta-Čudo Prirode stalno spominje grad Ajdin (Aydin), ili ona ili Harun govore i o gradu Ajvaliku (Ayvalık), a u flash backu vidimo da bi Harun s Dilarom i svom (Cihanovom) djecom plovio jedrenjakom uzduž obala Egejskog mora, uz Češme (Çeşme). To su gradovi u provinciji Ajdin - Aydin, u jugozapadnoj Turskoj, koja dijelom izlazi na Egejsko more .
Što je pisac htio reći? Ludilo oružja vlada i na istoku i na zapadu. Povlači ga se olako i amo i tamo.


Dobra oba kolaža!

Akcija tog gospodina ne ide mi iz glave, posebno način kako sebe izuzima iz nje. Opravdava se, jer, išao je obraniti kćer, nakon što je bila tako tvorno napadnuta.

Kaže Cihan: "Ja sam ugledni poslovni čovjek, a sad slovim za nasilnika."

E, Cihane, Cihane, da si pravi poslovnjak, bio bi, prije akcije, dobro ispitao i provjerio sve činjenice, a tek onda stupio u akciju /"akciju".
Uz to, taj gospodin ne-nasilnik, kako vidi samog sebe, dolazi u policiju te opet, sad verbalno, ali ni ponovna fizička akcija nije se mogla isključiti, napada mladića Kayu: "Gad ... bestidnik ...!"

I rest the case.

Očekujem, u dogledno vrijeme, da će se svi naći na kauču kod doktorice Ayşe. Eno, malo je nju psihoanalizirala teta-majka Mahide ... djetinjstvo na tapetu.

Hazal već legla. Na kauč. Liječenju se ne nazire kraj.

Primijetila sam kako majku Dilaru propituje o još nerođenom djetetu. Tobože, sva je ljubaznost, ali iz tih njenih pitanja slutim da se rađa novo zlo: Jer, novo dijete još je gora opasnost za onu koja misli da je nevoljena. Plašim se za to dijete. Čekam ime.

Pa tek kad na kauč legne Cihan. I počne joj pričati o svojem djetinjstvu.

Scenaristi nam u prolazećim slikama (Gülserenin grob; Dilara se drži za trbuščić, jedva liježe na krevet, mijenja lijepe spavaćice, Hazal kod psihihatrice) pokazali protok vremena. Dva-tri mjeseca.

I ... kako Cihan plače u autu (slomio se, jadničak), dok brižna Ayşe ulazi u kuću.
Kad je upoznavao Gülseren, padala je kiša, a spašavali su kćer Hazal.
Sad je opet padala kiša, a Cihan s Ayşe spašava ... Hazal.
kedi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 11:25   #1392
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
ne

btw zar ne bi mi trebali uskoro stići Turke, oni prikazuju jednu ep. tjedno, a mi svaki dan. kaj će onda i naši jednom tjedno?
Turci su trenutno na 67.epizodi. ne znam tocno koja ide na novoj, ali tko zna kako ce to rijesiti. Mozda do tada vec serija i zavrsi. Nadam se...
LiLi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:31   #1393
Quote:
LiLi87 kaže: Pogledaj post
Turci su trenutno na 67.epizodi. ne znam tocno koja ide na novoj, ali tko zna kako ce to rijesiti. Mozda do tada vec serija i zavrsi. Nadam se...
Kako na vidiku nema nove, tako "dramaticne" serije, bolje da se ova jos ne zavrsi. Tu kroz komentare bar istresemo svu nagomilanu ljutnju, a dosta je i zabavno. Rekoh pre nekoliko stranica da je od same radnje serije bolja stvarna prica, tj. dilema kako ce se ovo nastaviti i zavrsiti. Ne bih im sada bila u kozi, cini mi se da ni sami ne znaju.

Meni je zapala za oko ona strasna baba u AvC koja je bila sve sto se moze zamislti, pa i narko bos. I bas sam se pitala da li se te mocne majke i bake nalaze samo u jednom delu Turske, kad Kedi vec objasnila sve! Kao da mi cita misli. Razumem da su nikle tamo gde ima krvne osvete, jer muskarci ginu, pa zene htele-ne-htele preuzimaju njhovu ulogu. Sad vidim da je isto i na istoku i zapadu.

Gulseren u svojoj skromnoj odeci i kesama u rukama polako pada u zaborav u srcima i mislima onih koji su joj bili najblizi . Osim nas niko ne misli na nju. Da li je moguce da kroz film (seriju) provejava ideja kako u zivotu ne treba ciniti dobra dela, ne treba iskreno voleti, kako se dobro ne vraca dobrim? Na sta je onda jedna dobra zena i majka potrosila svoj zivot? Kakva je poruka? ... mnogo pitanja bez odgovora.
A ova nova nikome nije sela osim Cihanu (ce uskoro ). Kauc je tu...kako kaze Kedi:
Quote:
kedi18 kaže: Pogledaj post
Pa tek kad na kauč legne Cihan. I počne joj pričati o svojem djetinjstvu.
Kod Cihana sa zenama nista novo, on samo prica, prica ... ( i mozda pomirise sampon u kosi )
molly swart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 15:40   #1394
Quote:
molly swart kaže: Pogledaj post
Gulseren u svojoj skromnoj odeci i kesama u rukama polako pada u zaborav u srcima i mislima onih koji su joj bili najblizi . Osim nas niko ne misli na nju. Da li je moguce da kroz film (seriju) provejava ideja kako u zivotu ne treba ciniti dobra dela, ne treba iskreno voleti, kako se dobro ne vraca dobrim? Na sta je onda jedna dobra zena i majka potrosila svoj zivot? Kakva je poruka? ... mnogo pitanja bez odgovora.
Eh, molly swart, ti si me "izazvala" da sad izrežem samo ove sličice iz 57. epizode (sinoć smo došli do 2/3 te epizode) kad se, kako vrijeme prolazi, vidi Cihan pa Gülserenin grob, oko kojeg oblijeću dvije ptice.

("Bilo kuda, Gülseren u mislima svuda")



Potcrtano: Da, dobra majka ne umire prirodnom smrću, zbog bolesti, prije svog vremena, nego je ubijena. I nitko je se, kao, više ne sjeća. Realnost? Prenesena i u fikciju?
Cihana moraju pustiti (valjda zbog TR publike) da barem misli na nju.

Onda sam izrezala i ove sličice iz 55. epizode:

Quote:
kedi18 kaže: Pogledaj post

Došli tako ucviljeni suprug Cihan, kći Cansu i kći Hazal na grob svoje supruge i svoje majke. Zalijevaju cvijeće, mole se, a vodu ulijevaju i u posudice da ptičice mogu umočti kljun kad naiđu.
A gdje li se nalazi taj samotni grob? Nerede? Na nekoj osami, a okolo njega veliki nadgrobni spomenici.
(Brižni otac a ne nasilnik)


Na groblju Cihan drži ruke u džepovima. Nepristojno. Kao preko volje uzima kantu s vodom i zalijeva cvijeće. Ali, zato cjelovima obasima Hazalčicu. Šampon je dobar. Kosa joj dobro miriše.

EDIT: Jesu li to nadgrobni spomenici različiti od 55. do 57. epizode? U 55. epizodi spomenik nema dva ukrasa (vazice) na lijevom i desnom vrhu.
Možda joj je Cihan, slijedeći moj prijekor napravio novi nadgrobni spomenik.
Ili su dvije vazice s dna spomenika stavili na vrh?

Zadnje uređivanje kedi18 : 27.05.2016. at 15:59.
kedi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 16:57   #1395
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
btw zar ne bi mi trebali uskoro stići Turke, oni prikazuju jednu ep. tjedno, a mi svaki dan. kaj će onda i naši jednom tjedno?
Kad je ista situacija bila sa Sulejmanom napravili su ljetnu pauzu kod nas.
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 18:15   #1396
Quote:
mandrijo kaže: Pogledaj post
Ma daj sta je ovo..svaki put kad ta mala treba odgovarat za nesto mora završit u bolnici, i nakon toga nista..mislin totalna debilana
cek kaj se desilo, nisam jucer stigla gledat
jel bar malo dobila po nosu zbog toga sta je napravila?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 18:32   #1397
Bome, naši dobrano režu epizode

Na tv-u gledam početak snimke od jučer:
  • scena kad Džihan saznaje da je Hazal napala radnika u music shopu
  • pa se Hazal i Emrah voze u autu u slijedećoj sceni
  • pa scena kad Ozan telefonira s Egeom...

fali bar 10 minuta epizode 57 s DELETED!!!!!!!....

u komadu koji fali:
  • Dilara gleda dječju sobu
  • Hazal pita Dilaru da ide na Pelinin rođendan, zove Šejdu da kreće a ona joj kaže da se sve zna, da je lagala da ju je lik napao i da više nisu prijateljice
  • Hazal plače u autu i govori da je sad gotova. Ne javlja se Džihanu na poziv.
  • Džihan juri doma, kaže Dilari što je bilo
  • scena u autu, Hazal kaže Emrahu da samo nek ne vozi doma
  • Džihan stiže na rođendan u kafić i kaže Šejdi da kaže Hazal da se doma brinu za nju, izlazi iz kafića i zove Azmija da mu da Emrahov broj i provjeri jel ispravan. Ni Emrah se ne javlja na mobitel....
  • scena u autu, zaustavljaju se. Hazal povraća, Emrah donosi vodu i tješi ju pa se zagrle. Kaže mu da samo njega ima.
  • Dilara gleda snimku s kameru na tabletu s Rahmijem i dolazi Keriman. Rahmi je bezobrazan kao i uvijek i tjera ju.
  • Džansu dolazi doma i gleda na mobitelu vijesti s Hazal... juri u dnevnu sobu k Dilari i Rahmiju. Tjeraju Keriman iz sobe da bi pričali o Hazal. Dolazi Emine s telefonom, neki novinar zove....Dilara tjera Keriman. Džansu sva u čudu kao se Hazal to ponaša. Rahmi govori "Pa Hazal je to..."
  • i konačno - scena kad Ozan priča s Egeom kako se vratio na faks....

Jučer si mislim kako ću gledat na Novoj sad sam odgledala zaostatke jer je bolja kvaliteta na Novoj, a kad ono, režu poprilično serije....

Zadnje uređivanje TheWitch : 27.05.2016. at 18:40. Reason: prestanite vise s reklamiranjem ove komercijalne stranice!
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 19:09   #1398
Quote:
Ivanchy91 kaže: Pogledaj post
Bome, naši dobrano režu epizode

Na tv-u gledam početak snimke od jučer:
  • scena kad Džihan saznaje da je Hazal napala radnika u music shopu
  • pa se Hazal i Emrah voze u autu u slijedećoj sceni
  • pa scena kad Ozan telefonira s Egeom...
To je bilo sinoć. To Nova TV ponavlja, po meni, neke odlučne scene.


Quote:
fali bar 10 minuta epizode 57 (...)

u komadu koji fali:
Ovo nisam shvatila. Sve ovo što navodiš u listi (10 točaka) bilo je na Novoj TV. Kraj 56. epizode i dio 57. epizode.


Zašto Mahide Sultana brka ime svoje uposlenice-služavke-domaćice Tülay:

Odgovara dr. kedi freud:

Uposleničino ime je Tülay. To je žensko ime tursko-francuskog podrijetla i znači "Mjesec od tila".
Gđa Mahide, žena, naoko dobrih živaca i mentalno, naoko također zdrava, stalno brka njeno ime s imenom Tumay. Stalno je, naime, zove Tumay. To ime znači "Mirna, tiha".
I gđa doktor Ayşe zastala je u jednom trenutku, kad su joj i majka Mahide i Harun, smijući se, rekli za to njeno brkanje imena.

Sasvim je jasno, svakom dobrom psihijatru freudijanskog smjera, o čemu je riječ. Mahide ne želi podsvjesno da njena zaposlenica ima tako divno, profinjeno i nježno ime: turski element ("ay" = mjesec) spojen s profinjenošću nježne, mrežaste tkanine (koja je ime dobila po francuskom gradu Tulle, koji je u 19. stoljeću postao poznat po njoj).

Kad je na sav glas (!) zazove pogrešno "Tumay", ona podsvjesno želi utišati i smiriti sebe, ali ne postiže ni smirenje, ni mirnoću. Svi smo zapazili da, kad gđa Mahide, okićena bisernom ogrlicom, u svilenoj bluzi, našminkana, moderne, ispeglane crvenkaste kose, poziva goste za stol, to ne čini kao dama. Ona se dere na sav glas i u toj situaciji. Nema mira ni spokoja kod gđe Mahide.

Zaključak: Gđa Mahide imala je jako nesretno djetinjstvo. Njezin odnos prema ocu bio je buran. (...) Ako se serija nastavi, možda ćemo u epizodi 333 saznati što se sve događalo u psihi ove izmučene žene.
kedi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 21:01   #1399
Oni pokazuju kako vrijeme sad prolazi, Dilari trbuh raste pa piše DVA MJESECA KASNIJE

Znači, ako je bila preko 3 mjeseca trudna kad je propustila šansu za pobačaj i u 5.mj se doznaje spol, sad je 7.mj.
Možda se sinek rodi prerano da malo ubrzaju radnju...

Hazal su opet prešli preko svega jer si je išla namjerno ugroziti život i tek nakon ta 2 mjeseca pričaju Džihan, Azmi i Bahtijar o događaju i Emrah sa obitellji o tome kako nema posao.

Džan je neobično mirna beba.
Primijećujem da manje gleda gore zadnje 2-3 epizode.
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 21:45   #1400
Uzas,i ovaj put se Hazal spasila od histericnog oca,koji zna samo nevine osobe tuci,a svoju kcer cuva kao da je svetica.Nece ju ni Ayse spasiti,ona se uvijek takva biti,nezahvaljna glupaca.Brzo je zaboravila na svoju mamu Gul,sad joj je dobra Dilara
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.