Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2015., 11:42   #1
Trgovanje dionicama u Americi - porez

Ispričavam se ako je ova tema već bila ali ne mogu ju naći.

Može li mi netko reci ukoliko prebacim novac na račun npr. kod Schwab brokera i trgujem dionicama na američkom tržištu na koji način rješavam oporezivanje dividendi?

Znam da se prilikom isplate dividendi odmah odbija porez u Americi ali trebam li onda raditi neku poreznu prijavu i u Hrvatskoj ili ne? iskreno ne znam da li sa Amerikom imamo potpisan sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja ili ne.

Zahvaljujem na odgovorima.
Mrki55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 02:30   #2
Nemamo potpisan ugovor i trebaš prijaviti dohodak od kapitala i platiti porez + prirez pri svakoj uplati.

I predati JOPPD
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 15:24   #3
Jbt ne mogu vjerovat da nasi vrli politicari i sve vlade do sada nisu uspjele potpisat j.... ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa SAD-om.

Dno dna.
Mrki55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 15:42   #4
mislim da jesu i da stupa na snagu 1.9. (barem razmjena poreznih podataka koliko sam shvatio)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:49   #5
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
mislim da jesu i da stupa na snagu 1.9. (barem razmjena poreznih podataka koliko sam shvatio)
I što sad .... kako ćemo sakriti dividendu????

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 12:35   #6
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
I što sad .... kako ćemo sakriti dividendu????

Prodaš dividendne dionice a zadržiš ove ostale.......

Iako kad naši uvedu porez na kapitalnu dobit, vjerovatno više ni nje neće biti nigdje..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 12:37   #7
još od 1.1.2014 upisuju se po JOPPD prihod od prodaje kapitalne imovine (žena ti zna, u JOPPD neoporeziva isplata pod 2) za domaće dionice , te dividende se također prikazuju u JOPPD. Valjda će onda i ovo prikazivati pa ni to nećemo morat prijavljivati (samo ćemo dobiti račun za porez)
pogledaj na e-građanin za porezne prijave i JOPPD obrasce imaš sve 'crno na bijelo' što si zaradio unazad dvije godine (tj. što je prijavljeno kroz JOPPD).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 18:09   #8
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
I što sad .... kako ćemo sakriti dividendu????

Bojim se nikako
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 18:35   #9
Na dividendu ionako plaćamo porez u USA,ako se izbjegava dvostruko oporezivanje radije ću dati novce našoj sirotoj državi,neka i oni zarade malo svježih dolara,nego Amerima,glavno da se ne plati dvaput,kao za ruske dionice.I da ne zakompliciraju previše po običaju.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.