Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 12:37   #1861
tomorrow2 odmarate? Je bilo ok?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:41   #1862
Još čekamo. Ne znam još ni da li su ga odledili uspjesno.
Uzasna je guzva. Ostat cu i bez baterije i bez hrane cekajuci. Osim sto mi je zao da nisam uzela majicu za presvuci jer sam se usaftala.
Ostat cu malo ovdje odmarati, pa cemo na rucak i onda moram voziti kuci jer dragi se ukocio.

Procitala sam vec par stranih foruma o aktivnostima nakon feta, pa shvatila da nije to toliko presudno.
Hvala svima na lijepim zeljama
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:27   #1863
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Još čekamo. Ne znam još ni da li su ga odledili uspjesno.
Uzasna je guzva. Ostat cu i bez baterije i bez hrane cekajuci. Osim sto mi je zao da nisam uzela majicu za presvuci jer sam se usaftala.
Ostat cu malo ovdje odmarati, pa cemo na rucak i onda moram voziti kuci jer dragi se ukocio.

Procitala sam vec par stranih foruma o aktivnostima nakon feta, pa shvatila da nije to toliko presudno.
Hvala svima na lijepim zeljama
Tomorrow, sretno, sa željom da odleđivanje dobro prođe i da se zapelca.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:40   #1864
Julianna jel koristiš heparin od inseminacije? Ili aspirin?
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:40   #1865
Lijepo se odmrznuo
Imam neku sluz. I dobila sam na nalazu lactogyn. Ide to na recept ili moze se kupiti u apoteci?
Doktorica mi ne preporuca prirodni nego opet stimulirani, ali tek u 7mj.
Sto mislite o tome? Sad smo imali lijepi folikul. Malo sam ostala zabezkuta. Koja je razlika od transfera poslije stimuliranog i poslije prirodnog? Mozda sam glupa, ali cini mi se jedini rizik punkcija
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:16   #1866
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Julianna jel koristiš heparin od inseminacije? Ili aspirin?
aspirin, iako je svak idoktor rekao drugačije
-Bolanča puna doza heparina od plusa
-Kuna pola doze od plusa, puna doza kasnije
-Tomić od srčane akcije
-hematolog od pozitivne bete

Kako meni nije bilo ovulacije ipak, (temperatura niska kao i u svim ostalim anovulatornim ciklusima) Tomić se odlučio na inseminaciju na prazan i nepravilan folikul, tako se sad ne zamaram, idem obaviti još 1 AIH u Vinogradskoj pa se prebacujem kod Škvorca.
Na IVF-u se mislim bockati od transfera
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:40   #1867
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Lijepo se odmrznuo
Imam neku sluz. I dobila sam na nalazu lactogyn. Ide to na recept ili moze se kupiti u apoteci?
Doktorica mi ne preporuca prirodni nego opet stimulirani, ali tek u 7mj.
Sto mislite o tome? Sad smo imali lijepi folikul. Malo sam ostala zabezkuta. Koja je razlika od transfera poslije stimuliranog i poslije prirodnog? Mozda sam glupa, ali cini mi se jedini rizik punkcija
Čekaj, jel bio FET danas ili nije? S obzirom da spominješ da se odmrznuo i da ne preporuča dr. transfer sad u prirodnjaku ... ne kužim
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:05   #1868
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Čekaj, jel bio FET danas ili nije? S obzirom da spominješ da se odmrznuo i da ne preporuča dr. transfer sad u prirodnjaku ... ne kužim
Bio je danas fet. Ne preporuca mi za slijdeci ciklus prirodni nego preskok pastimulirani. Ovdje rade stimulirani svaka 4mj, tako da moram cekati. U prvom stimuliranom smo imali jedan transfer i ovaj zaledeni. Svakako ne bi vise transfer odmah u stimuliranom jer to je previse za moje staro tijelo i htjela bi transfer sto ranije dok mi tijelo ne krene u pms.
Citala sam da ima transfera vec i drugi dan
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:24   #1869
Wink

Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Bio je danas fet. Ne preporuca mi za slijdeci ciklus prirodni nego preskok pastimulirani. Ovdje rade stimulirani svaka 4mj, tako da moram cekati. U prvom stimuliranom smo imali jedan transfer i ovaj zaledeni. Svakako ne bi vise transfer odmah u stimuliranom jer to je previse za moje staro tijelo i htjela bi transfer sto ranije dok mi tijelo ne krene u pms.
Citala sam da ima transfera vec i drugi dan
Ni ja sad ništa ne razumijem,,misliš koja je razlika između prirodnog i stimuliranog FET-a ili bas stimuliranog i prirodnog postupka? imaš li još smrzilća?
Naravno da ima transfera i drugi dan, no to rade kada baš i nemaju sa čim raspolagati tj.npr samo jednu stanicu,,tako da ako ćeš ići u stimulirani postupak vjerojatno ćeš dobiti više jajnih stanica pa onda transfere rade treći ili peti dan kada kao najkvalitetnije ostaju jer drugi dan je teško vidjeti kako će se embrij razvijati tj.hoće li uopće preživjeti do trećeg ili petog dana..Mislim da trasfere drugi dan većinom rade u prirodnim postupcima ili kod žena sa smanjenom rezervom jajnih stanica..
No budući da si tek danas imala FET ajde ti pričekaj da vidiš rezultat pa onda razmisljati za dalje,,,čudno da je i doktorica već o idućim postupcima pričala, kao da je ovaj već otpisala,,a zašto bi...
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:23   #1870
Quote:
Cekalica kaže: Pogledaj post
Ni ja sad ništa ne razumijem,,misliš koja je razlika između prirodnog i stimuliranog FET-a ili bas stimuliranog i prirodnog postupka? imaš li još smrzilća?
Naravno da ima transfera i drugi dan, no to rade kada baš i nemaju sa čim raspolagati tj.npr samo jednu stanicu,,tako da ako ćeš ići u stimulirani postupak vjerojatno ćeš dobiti više jajnih stanica pa onda transfere rade treći ili peti dan kada kao najkvalitetnije ostaju jer drugi dan je teško vidjeti kako će se embrij razvijati tj.hoće li uopće preživjeti do trećeg ili petog dana..Mislim da trasfere drugi dan većinom rade u prirodnim postupcima ili kod žena sa smanjenom rezervom jajnih stanica..
No budući da si tek danas imala FET ajde ti pričekaj da vidiš rezultat pa onda razmisljati za dalje,,,čudno da je i doktorica već o idućim postupcima pričala, kao da je ovaj već otpisala,,a zašto bi...
mora pricati danas o slijedecem kada se necemo vise vidjeti do slijedeceg postupka. a još sam prosli put sam dobila menzis vec 5 dana nakon transfera.
htjela bi iskoristiti prirodni postupak kad ga vec odobrava hzzo. stimulirani mogu tek u 7mj jer mora biti pauza.
imali smo samo jednog smrzlica i taj smo danas dobili, a s obzirom na nedobitni ciklus kad sam odmah dobila menzis, mislim da je pametnije da imam cim prije transfer. jer i inace je moja luetalna faza jako kratka. doktorica mi je rekla da nemam bas neke sanse za prirodni. pa mi nije jasno zasto. sad sam imala folikul veci od 20mm i ne vidim razlog zasto bi taj bio manje vrijedan od najboljeg iz stimuliranog ciklusa. ioanko mi zeli vratiti samo jedan. mislim znam da je kocka da se oplodi, ali bas da nemam sanse mi nije jasno.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:47   #1871
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
mora pricati danas o slijedecem kada se necemo vise vidjeti do slijedeceg postupka. a još sam prosli put sam dobila menzis vec 5 dana nakon transfera.
htjela bi iskoristiti prirodni postupak kad ga vec odobrava hzzo. stimulirani mogu tek u 7mj jer mora biti pauza.
imali smo samo jednog smrzlica i taj smo danas dobili, a s obzirom na nedobitni ciklus kad sam odmah dobila menzis, mislim da je pametnije da imam cim prije transfer. jer i inace je moja luetalna faza jako kratka. doktorica mi je rekla da nemam bas neke sanse za prirodni. pa mi nije jasno zasto. sad sam imala folikul veci od 20mm i ne vidim razlog zasto bi taj bio manje vrijedan od najboljeg iz stimuliranog ciklusa. ioanko mi zeli vratiti samo jedan. mislim znam da je kocka da se oplodi, ali bas da nemam sanse mi nije jasno.
Ti svakako imaš pravo na prirodan postupak i ako želiš zašto ga ne pokušati iskoristiti, da su šanse manje jesu ali treba probati nikad se ne zna...
E sad vezano za stimulirani tek u sedmom,,sad si bila na transferu, betu dakle vadiš za cca 14dana i to ti je već šesti mjesec, i ako ne uspije stimulirani je u sedmom što je po meni ok...a ti bi znači odmah ako sad ovaj ne uspije u prirodni u šestom pa ako ni taj ne uspije u stimulirani u sedmom,,,ne znam da li će ti to odobriti u bolnici, kao nas na vv je nekako praksa nakon transfera bar jedan ciklus pauza pa onda ponovno u postupak ili FET...
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:05   #1872
tomorrow ako FET ne uspije, ja bi joj se nacrtala u prirodnom umjesto potrosila bezveze jedan mjesec
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:40   #1873
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
tomorrow ako FET ne uspije, ja bi joj se nacrtala u prirodnom umjesto potrosila bezveze jedan mjesec
tako ce i biti, nije me odbila samo mi rekla i onda napisala na nalaz da sam upoznata sa malim sansama.
tu gdje idem ja, obavezna je pauza izmedu stimuliranog i bilo kojeg koji ide kasnije. nakon feta i prirodnog moze se dalje. osim po ljeti i kada znaju da ih nece biti (kao sto su neki propustili jer je bila ovulacija bila oko uskrsa)

Zadnje uređivanje tomorrow2 : 22.05.2017. at 21:08.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:52   #1874
A zašto bi bila mala šansa? Zašto je to rekla? Los je embrij ili sto? Lutealna se može produljiti progesteronom, bitno je pogoditi impl. prozor, bar tak mislim. Nek me isprave cure ako griješim.

Mislim, uopće mi nije fer da dr. ne daje šansu ovom transferu bez obzira na sve. Jer realno, kako možeš i ti sama vjerovati u uspjeh, ako ti u startu netko kaže da neće biti ništa od tog.

Sto se tiče dominantnog folikula: može on biti divan na UZV, ali ti ne znaš kakve aneuplodije js nosi. Ženama iznad 35 godina su js većinski nekvalitetne, pa nemoj se zavaravati da bi jedan folikul bio definitvno bolji od njih vise koje dobiješ u stimulaciji.

Ajde, dajmo šansu zametku koji je vraćen. U inat doktorici
Sretno do bete!
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:12   #1875
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
A zašto bi bila mala šansa? Zašto je to rekla? Los je embrij ili sto? Lutealna se može produljiti progesteronom, bitno je pogoditi impl. prozor, bar tak mislim. Nek me isprave cure ako griješim.

Mislim, uopće mi nije fer da dr. ne daje šansu ovom transferu bez obzira na sve. Jer realno, kako možeš i ti sama vjerovati u uspjeh, ako ti u startu netko kaže da neće biti ništa od tog.

Sto se tiče dominantnog folikula: može on biti divan na UZV, ali ti ne znaš kakve aneuplodije js nosi. Ženama iznad 35 godina su js većinski nekvalitetne, pa nemoj se zavaravati da bi jedan folikul bio definitvno bolji od njih vise koje dobiješ u stimulaciji.

Ajde, dajmo šansu zametku koji je vraćen. U inat doktorici
Sretno do bete!
Da mogu lajkat, lajkala bi ti post
slažem se sa svim navedenim
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:39   #1876
Hvala
Ne znam sto rec. Svaki put neka depra kad dodem tamo. Pa odem po drugo misljenje i oni uvjereni da samo vrijeme nam treba (koje polako odmice).
Vjerojatno je razlog sto kvaliteta jajnih stanica opada s godinama. Ipak od 7, na kraju smo dobili samo dva embrija.
Ne vidim da se trude oko mog progesterona. Cak su mi rekli da nije nista neobicno da sam uz crinone dobila menzis 24—i dan.
Mislim da cemo promijeniti kliniku, samo je pitanje da li slijedeci ili onaj poslije ciklus. U prvom ciklusu sam bila jako optimisticna, ovaj sve nesto cudno
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:55   #1877
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Hvala
Ne znam sto rec. Svaki put neka depra kad dodem tamo. Pa odem po drugo misljenje i oni uvjereni da samo vrijeme nam treba (koje polako odmice).
Vjerojatno je razlog sto kvaliteta jajnih stanica opada s godinama. Ipak od 7, na kraju smo dobili samo dva embrija.
Ne vidim da se trude oko mog progesterona. Cak su mi rekli da nije nista neobicno da sam uz crinone dobila menzis 24—i dan.
Mislim da cemo promijeniti kliniku, samo je pitanje da li slijedeci ili onaj poslije ciklus. U prvom ciklusu sam bila jako optimisticna, ovaj sve nesto cudno

Slažem se da kvaliteta js opada s godinama, ne znam koliko godina imaš, ali ja sam s 32 od 13 stanica imala samo 2 osmostanična embrija, pa drugi stimulirani od sedam stanica SAMO jedan embrij, a sad nakon god.dana 12 stanica i pet blastica..doktor mi je rekao da mi očito unatoč lijepom broju stanica nije odgovarala terapija jer stanice iako ih je bilo poprilično nisu bile kvalitetne tako da ne daj se zbog jednog stimuliranog obeshrabriti, možda ti ta stimulacija nije dala kvalitetne stanice što ne znači da promjena terapije neće dati bolje rezultate...
Ja se nadam da ti neće trebati ni prirodni ni stimuliani,,tek si bila na transferu i ajmo tom ebrijiću dati bar malo nade...SRETNO.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 30.05.2017. at 21:41. Reason: Q
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:18   #1878
I ja sam mlađa od tebe pa nisam ni imala smrzlića, nisam ni do blastice stigla, ovdje stvarno nema pravila.
Cekalica sto si uzimala kada si dobila 5 blastica, koje lijekove?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:26   #1879
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
I ja sam mlađa od tebe pa nisam ni imala smrzlića, nisam ni do blastice stigla, ovdje stvarno nema pravila.
Cekalica sto si uzimala kada si dobila 5 blastica, koje lijekove?
Od 3-7 dc 200iu puregona, od 8-og dc 125iu puregona + 0.75menopura +0.75 orgalutrana, znači tri injekcije na dan od osmog dana ciklusa. U prvom postupku sam koristila samo puregon, rezultat koma, na gonale isto loše reagirala a sad mi ova kombinacija ispala ok, prvi put smo do blastica došli i to do čak njih pet...
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 03:11   #1880
Mislite da je toliko utjecaj godina?

Ja bi prije rekla krive stimulacije.
Iz mog iskustva mozete vi dobiti i blastice i to sasvim solidan broj njih koje su sasvim ok, pa da sve zavrsi ili bez icega ili nekom biokemijskom.

Ne znam, ako iz jedne stimulacije imam 5 blastica od 8 folikula. I sve biokemijske. A onda iz promjenjene stimulacije odjednom iz prve upali.....
Ja krivim stimulaciju za prethodne neuspjehe
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.