Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 14:25   #1
Trošak ljetovanja u RH

Kako stoji u naslovu, zanima me koliki je trošak ljetovanja za dvije osobe na Jadranu? Naravno da se može spavati na plaži i jesti pašteta ili odsjesti u hotelu***** i ići u skupe restorane, ali ne zanimaju me takve krajnosti, nego više nekakav prosjek. S tim da me također ne zanima cijena smještaja i puta (to lako izračunam nakon što odaberem lokaciju ), nego hrana (dućani i plac, odnos cijena prema kontinentalnoj Hrvatskoj?), neka sitna zadovoljstva (kave na rivi, sladoledi...), parking (ako tu ima neki tips'n'tricks bit ću vam jako zahvalan) i slično. Dakle, koliko dnevno/tjedno trošite novca dok ste na moru, što je sve uključeno u to i koliko mislite da treba novaca za jedan korektan godišnji odmor za dvoje u trajanju od dva tjedna? Tenks.
Hiperbola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 14:35   #2
Quote:
Hiperbola kaže: Pogledaj post
Kako stoji u naslovu, zanima me koliki je trošak ljetovanja za dvije osobe na Jadranu? Naravno da se može spavati na plaži i jesti pašteta ili odsjesti u hotelu***** i ići u skupe restorane, ali ne zanimaju me takve krajnosti, nego više nekakav prosjek. S tim da me također ne zanima cijena smještaja i puta (to lako izračunam nakon što odaberem lokaciju ), nego hrana (dućani i plac, odnos cijena prema kontinentalnoj Hrvatskoj?), neka sitna zadovoljstva (kave na rivi, sladoledi...), parking (ako tu ima neki tips'n'tricks bit ću vam jako zahvalan) i slično. Dakle, koliko dnevno/tjedno trošite novca dok ste na moru, što je sve uključeno u to i koliko mislite da treba novaca za jedan korektan godišnji odmor za dvoje u trajanju od dva tjedna? Tenks.
Pristojan apartman se može naći u NE TOP destinacijama po 20-30 E, cijene namirnica su 20-ak % veće nego u unutrašnjosti u trgovinama i na tržnicama, s tim da je jedino svježa riba suludo skupa. Kafići su i povoljniji nego u ZGB, ili najviše tako, parkiranje je skoro uvijek moguće u okviru apartmana, besplatno. Restorani "široke" potrošnje se vrte 40-60 Kn za vrlo pristojan obrok (pizza, roštilj, piletina, tjestenina .....).
Mislim da ako kuhate sami može biti dosta 100 Kn dnevno, s jednim pićem dnevno vani ili na plaži, a ako se jedan obrok jede vani, recimo 150-170. Plus eventualno nešto kulture, izleta, najma čamca i slično.
Velim, važi za niti po čemu razvikani gradić u Srednjoj Dalmaciji.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:00   #3
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pristojan apartman se može naći u NE TOP destinacijama po 20-30 E, cijene namirnica su 20-ak % veće nego u unutrašnjosti u trgovinama i na tržnicama, s tim da je jedino svježa riba suludo skupa. Kafići su i povoljniji nego u ZGB, ili najviše tako, parkiranje je skoro uvijek moguće u okviru apartmana, besplatno. Restorani "široke" potrošnje se vrte 40-60 Kn za vrlo pristojan obrok (pizza, roštilj, piletina, tjestenina .....).
Mislim da ako kuhate sami može biti dosta 100 Kn dnevno, s jednim pićem dnevno vani ili na plaži, a ako se jedan obrok jede vani, recimo 150-170. Plus eventualno nešto kulture, izleta, najma čamca i slično.
Velim, važi za niti po čemu razvikani gradić u Srednjoj Dalmaciji.
Hvala! Ja sam računao 100 kn/dnevno za hranu (kuhanje u apartmanu), 100 kn/dnevno za razne sitnice (npr. za kavu ili sladoled, ulaznicu u neki muzej i sl.) i još 50 kn/dnevno za neki nepredviđeni trošak (npr. parking ako ćemo negdje ići autom ili bočica vode na plaži). Tako da ja računam 250kn dnevno * 14 dana = 3500kn bez smještaja i puta za dvije osobe. I sad želim čuti informacije ovdje na forumu jer se bojim da je ovo nerealno i da će nakon tjedan dana novčanik biti prazan.
Hiperbola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:43   #4
Sve zavisi u kom periodu ides..
Evo kod mene u Istri kod Poreca cijena apartmana od 100 kvadrata za 4 osobe(sve novo) je u svibnju i lipnju 40Eura po danu,u srpnju 50Eura u kolovozu 60 Eura,i u rujnu 50 Eura..
U cijenu su uracunati svi troskovi....(boravisne takse,struja,voda,Wi-FI,klima Sat tv,koristenje perilice,promjena posteljine,ciscenje)...
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:00   #5
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pristojan apartman se može naći u NE TOP destinacijama po 20-30 E, cijene namirnica su 20-ak % veće nego u unutrašnjosti u trgovinama i na tržnicama, s tim da je jedino svježa riba suludo skupa. Kafići su i povoljniji nego u ZGB, ili najviše tako, parkiranje je skoro uvijek moguće u okviru apartmana, besplatno. Restorani "široke" potrošnje se vrte 40-60 Kn za vrlo pristojan obrok (pizza, roštilj, piletina, tjestenina .....).
Mislim da ako kuhate sami može biti dosta 100 Kn dnevno, s jednim pićem dnevno vani ili na plaži, a ako se jedan obrok jede vani, recimo 150-170. Plus eventualno nešto kulture, izleta, najma čamca i slično.
Velim, važi za niti po čemu razvikani gradić u Srednjoj Dalmaciji.
Gdje je to u sezoni cijena apartmana samo 20- 30 eura?
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:04   #6
Quote:
€uro kaže: Pogledaj post
Sve zavisi u kom periodu ides..
Evo kod mene u Istri kod Poreca cijena apartmana od 100 kvadrata za 4 osobe(sve novo) je u svibnju i lipnju 40Eura po danu,u srpnju 50Eura u kolovozu 60 Eura,i u rujnu 50 Eura..
U cijenu su uracunati svi troskovi....(boravisne takse,struja,voda,Wi-FI,klima Sat tv,koristenje perilice,promjena posteljine,ciscenje)...
Idem u srpnju i platit ću apartman za dvoje 50€/dan. Više me zanimaju ovi drugi gore navedeni troškovi, hrana i sl.
Hiperbola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:05   #7
Quote:
Hiperbola kaže: Pogledaj post
Idem u srpnju i platit ću apartman za dvoje 50€/dan. Više me zanimaju ovi drugi gore navedeni troškovi, hrana i sl.
Gdje ideš?
Velika je razlika da li si U Rovinju, Crikvenici, Hvaru ili Dubrovniku
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:11   #8
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Gdje ideš?
Velika je razlika da li si U Rovinju, Crikvenici, Hvaru ili Dubrovniku
Cres
Hiperbola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:37   #9
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Gdje je to u sezoni cijena apartmana samo 20- 30 eura?
to moze biti samo nesto derutno daleko od plaze.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:47   #10
Quote:
Hiperbola kaže: Pogledaj post
Kako stoji u naslovu, zanima me koliki je trošak ljetovanja za dvije osobe na Jadranu? Naravno da se može spavati na plaži i jesti pašteta ili odsjesti u hotelu***** i ići u skupe restorane, ali ne zanimaju me takve krajnosti, nego više nekakav prosjek. S tim da me također ne zanima cijena smještaja i puta (to lako izračunam nakon što odaberem lokaciju ), nego hrana (dućani i plac, odnos cijena prema kontinentalnoj Hrvatskoj?), neka sitna zadovoljstva (kave na rivi, sladoledi...), parking (ako tu ima neki tips'n'tricks bit ću vam jako zahvalan) i slično. Dakle, koliko dnevno/tjedno trošite novca dok ste na moru, što je sve uključeno u to i koliko mislite da treba novaca za jedan korektan godišnji odmor za dvoje u trajanju od dva tjedna? Tenks.
znas koliko trosis doma plus 30% vise zbog razlike u cijenama. racunaj da poneses osnovne stvari za kuhanje tipa ulje brasno sol secer papar krpice za sudje detergent itd. jer ako ides u prvi soping po osnovne potrepstine u startu ces ostavit dosta novaca mimo tih 100 kuna koje si zacrtao. a 100 kuna ne znam bas da ti je dosta za tri obroka ako kupujes i voce i neko pivo il sok, salatu...al moze se ako se za veceru odlucis za nesto "suho" il pekaru.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 23:27   #11
Na pdf-u Turizam imaš nekoliko tema gdje možeš pronaći korisnih savjeta.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:25   #12
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Gdje je to u sezoni cijena apartmana samo 20- 30 eura?
U Pirovcu, Tribunju i Rogoznici sigurno, 20-25 kvadrata, 2-3 osobe, 3 zvjezdice.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:26   #13
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
to moze biti samo nesto derutno daleko od plaze.
Ne, vrlo pristojno, 3 zvjezdice, manje od 500 metara od plaže, lani niti približno puno čitavu sezonu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:28   #14
Quote:
Hiperbola kaže: Pogledaj post
Cres
Onda + vrlo skupi trajekt, mislim oko 800 Kn povratno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 08:08   #15
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Onda + vrlo skupi trajekt, mislim oko 800 Kn povratno.
Nije istina.
Trajekt u jednom smjeru je 150kn.
Bili u srpnju prošle godine.

Cijene na Cresu nisu nešto skuplje nego u Zagrebu.
Rekla bih nekih 10-20% više.
Kava s mlijekom na glavnom trgu je bila 11kn, kokteli 40kn, sladoled 8kn kugla.
Sve isto kao i u Zg.
Meso u mesnici ista cijena.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 08:31   #16
Quote:
€uro kaže: Pogledaj post
Sve zavisi u kom periodu ides..
Evo kod mene u Istri kod Poreca cijena apartmana od 100 kvadrata za 4 osobe(sve novo) je u svibnju i lipnju 40Eura po danu,u srpnju 50Eura u kolovozu 60 Eura,i u rujnu 50 Eura..
U cijenu su uracunati svi troskovi....(boravisne takse,struja,voda,Wi-FI,klima Sat tv,koristenje perilice,promjena posteljine,ciscenje)...
Samo?

Mi naplaćujemo 90 ojra.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:02   #17
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Nije istina.
Trajekt u jednom smjeru je 150kn.
Bili u srpnju prošle godine.

Cijene na Cresu nisu nešto skuplje nego u Zagrebu.
Rekla bih nekih 10-20% više.
Kava s mlijekom na glavnom trgu je bila 11kn, kokteli 40kn, sladoled 8kn kugla.
Sve isto kao i u Zg.
Meso u mesnici ista cijena.
Odakle? Ima više trajekata, smjerova?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:58   #18
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Odakle? Ima više trajekata, smjerova?
Valbiska-Merag, jedina je linija sa Krka.
Ima i sa kopna Brestova-Porozina ista cijena.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?

Zadnje uređivanje Zhuta : 04.04.2017. at 11:11.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:00   #19
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Samo?

Mi naplaćujemo 90 ojra.
samo...

treba biti skroman...Ima jos malo slobodno od 1 do 14 srpnja..
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:19   #20
Ima bogme i u St,u sred sezone apartman za 50e....

Pričam o pristojnom..ne nekoj rupi.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.