Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 10:37   #21
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post

Njezino načelo je da je njena kćer ovdje za nju da ju služi do kraja života i da zanemari cijeli svoj život zbog toga, grozno.
Što joj tvoja partnerica i ispunjava.
To što je stara pas koji laje, a ne grize, tebi neće značiti baš puno kad
budeš živjela u takvom okruženju.
Nećeš je moći izbjeći na dnevnoj razini, živjeti ćete pod istim krovom (nebitno dali imate odvojeni ulaz), kao što je netko već spomenuo, ako je takva prema svom djetetu, kakva će tek biti prema tebi.
Razumijem želju za zajedničkim životom i savijanjem gnijezda, ali u takvim okolnostima, nemam pojma koliko dugo bi ste bile sretne zajedno.

btw
Nemojte prikupljati ponude na osnovu idejnog projekta.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:59   #22
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Slazem se ja s vašim komentarima, ali teško da bude drugačije nego je zamišljeno.....
ako je sve već odlučeno, čemu tema?
Quote:
Ja bi se usmjerila na to da ju čim više izbjegavam i gledam svoja posla..
ti nju ne možeš izbjeći jer je upravo ona okosnica ove teme

Quote:
Njezino načelo je da je njena kćer ovdje za nju da ju služi do kraja života i da zanemari cijeli svoj život zbog toga, grozno.
zanemaruješ li ti zbog partnerice svoj život?
nigdje ne spominješ vlastitu obitelj, što oni misle o vašoj vezi, o vašem zajedničkom življenju, ne spominješ vlastite ideje o rješavanju pitanja zajedničkog stanovanja...
nadam se da si (ili ćeš) zaštiti vlastita ulaganja u tu kuću
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:07   #23
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Njezino načelo je da je njena kćer ovdje za nju da ju služi do kraja života i da zanemari cijeli svoj život zbog toga, grozno.
Ovo se neće promijeniti nikad.

Sve da ste i hetero par (što bi za okolinu bilo prihvatljivije), ovo je scenarij za samoubojstvo. Privatnost i neovisnost iznad svega.
Parnerica ti pere savjest pred roditeljima kupujući im naklonost.

Bolje odite obje skupa vani negdje i neka partnerica plaća tetu koja će ih čuvati i čistiti im.
Tako bi sve riješila jednim potezom, a vas dvije oslobodila stresa.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 18:13   #24
Hvala na pametnim savjetima, sad sam se ponovno zapitala koliko to sve ima smisla uopce, hm..
Problem je u tome sto se bojim da ju necu uspjeti ponovno odgovoriti od tog nauma da tamo zivimo. Unatrag bar godinu dana parterica se znala dosta zakačiti s mamom, jako ruzne riječi su padale, i ona bi bila sva izvan sebe i govorila da bude se pokupila od tamo jer joj je bilo nemoguće.. Onda je neko vrijeme bio mir (nije pricala s njom ili samo osnovno) pa bi ideja da ona nekud ode splasnula, što zbog novaca jer nezeli placati podstanarstvo, što zbog griznje savjesti da tatu ostavi s njom jer se skupa brinu o njemu, mama ga ne moze sama podići..sto zbog psa koji joj je u svemu tome spas (osim mene ) i s kojim provodi dosta vremena, a on nije za stan da tamo sam samuje cijeli dan..

Da se mene pita nebi ja tamo s njezinima zivjela, pogotovo kad znam sto zena misli o meni
No neznam koji drugi prijedlog da joj predložim, jer vidim da joj nije svejedno da ostavi tatu u takvom stanju..
Puno puta je rekla da nema toga da bi ona vec stoputa otisla negdje daleko..

Nemam sto puno reći za moju obitelj, znaju da se druzimo, ali misle da smo samo frendice (valjda jer nista nikad nisu pitali ni implicirali, no to je i zato jer ne zivimo zajedno, oni su u drugom gradu dodju za vikend, ne svaki, mamu sam unatrag 5 god viđala dva puta godisnje jer je daleko radila i tamo zivjela)
Sestra zna, ali nismo bliske previse, to pitanje nismo nikad raspravljale, nakon sto je slučajno saznala nikad me nije pitala više o tome, samo je komentirala da nisam normalna i da ću upropastit obitelj.. Zivim s njom i okej smo si ovako, no nju nemogu nazalost pitati za ikakav savjet u vezi svoje situacije..
Znala sam reci partnerici u nekoliko navrata da dodje k meni zivjeti, ali nije pristala zbog te njezine situacije, pa ni moji neznaju za nas, moguce da bas nebi na to blagonaklono gledali,pa opet nismo dobile nista..

Razmisljam mozda ce s vremenom biti kakvih promjena u nasim zivotima, tko zna sto s njezinim tatom može biti, prije godinu dana mu je zivot visio o koncu, pa s razvojem drugih događaja stvari mozda sjednu drugačije na mjesto pa nam olaksaju situaciju (tješim se)
next23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:29   #25
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Hvala na pametnim savjetima, sad sam se ponovno zapitala koliko to sve ima smisla uopce, hm..
Problem je u tome sto se bojim da ju necu uspjeti ponovno odgovoriti od tog nauma da tamo zivimo. Unatrag bar godinu dana parterica se znala dosta zakačiti s mamom, jako ruzne riječi su padale, i ona bi bila sva izvan sebe i govorila da bude se pokupila od tamo jer joj je bilo nemoguće.. Onda je neko vrijeme bio mir (nije pricala s njom ili samo osnovno) pa bi ideja da ona nekud ode splasnula, što zbog novaca jer nezeli placati podstanarstvo, što zbog griznje savjesti da tatu ostavi s njom jer se skupa brinu o njemu, mama ga ne moze sama podići..sto zbog psa koji joj je u svemu tome spas (osim mene ) i s kojim provodi dosta vremena, a on nije za stan da tamo sam samuje cijeli dan..

Da se mene pita nebi ja tamo s njezinima zivjela, pogotovo kad znam sto zena misli o meni
No neznam koji drugi prijedlog da joj predložim, jer vidim da joj nije svejedno da ostavi tatu u takvom stanju..
Puno puta je rekla da nema toga da bi ona vec stoputa otisla negdje daleko..

Nemam sto puno reći za moju obitelj, znaju da se druzimo, ali misle da smo samo frendice (valjda jer nista nikad nisu pitali ni implicirali, no to je i zato jer ne zivimo zajedno, oni su u drugom gradu dodju za vikend, ne svaki, mamu sam unatrag 5 god viđala dva puta godisnje jer je daleko radila i tamo zivjela)
Sestra zna, ali nismo bliske previse, to pitanje nismo nikad raspravljale, nakon sto je slučajno saznala nikad me nije pitala više o tome, samo je komentirala da nisam normalna i da ću upropastit obitelj.. Zivim s njom i okej smo si ovako, no nju nemogu nazalost pitati za ikakav savjet u vezi svoje situacije..
Znala sam reci partnerici u nekoliko navrata da dodje k meni zivjeti, ali nije pristala zbog te njezine situacije, pa ni moji neznaju za nas, moguce da bas nebi na to blagonaklono gledali,pa opet nismo dobile nista..

Razmisljam mozda ce s vremenom biti kakvih promjena u nasim zivotima, tko zna sto s njezinim tatom može biti, prije godinu dana mu je zivot visio o koncu, pa s razvojem drugih događaja stvari mozda sjednu drugačije na mjesto pa nam olaksaju situaciju (tješim se)
Ovo je prestarsno, gdje god da se okrenete samo problemi i predvorje za pakao.

Da pocnemo od njene obitelji, ako odes zivjeti tamo vi ce te se razici u roku od par mjeseci. Ucjenjivacko-posesivna majka koja tvojoj dragoj svakodnevno nabija krivicu i manipulise.
A tek sta ce vam raditi kad se doselis, to ne smijem ni pomisliti.

Plus sto je put do tamo dug, naporan i finaciski poguban. Cuj srusiti cijelu kucu i praviti novu? Pa od tog to zdravi i razumni izlude a ne ova situacija, strava. I gdje ce oni zivjeti svi u tom periodu izgradnje?

Ali ti si izgleda vec popustila i pristala na taj suludi poduhvat, sretno
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:55   #26
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
...
Da se mene pita nebi ja tamo s njezinima zivjela, pogotovo kad znam sto zena misli o meni
No neznam koji drugi prijedlog da joj predložim, jer vidim da joj nije svejedno da ostavi tatu u takvom stanju..
....
pita te se, o tvom životu se radi
nitko ti ne može reći koji bi prijedlog bio dobar kompromis, to samo ti znaš
ovo što sad planirate je osuđeno na propast (na temelju infomacija koje si dala) zbog puno razloga
barem jednog ću ti opet ponoviti - maštate, a na planirate racionalno
u trenutku kad se upuštate u gradnju kuće, trebale biste znati sve: financijsku konstrukciju i osigurana sredstva, koja su prava i obaveze za dva domaćinstva pod istim krovom, koja je tvoja pozicija u toj kući...
također, poželjno bi bilo i da je preduvjet vašem zajedničkom životu, informiranost i upućenost obiju obitelji
ovako, bez podrške i s nejasnom vizijom vlastitih života... ono, nemoj si to raditi
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:43   #27
Ne radi to, ceka te pakao!

Zasto ne biste zivele samo sa njenim tatom, u nekom iznajmljnom stanu? A mama neka se snalazi, nije zasluzila da neko bude uz nju. Mada i ova ideja ne valja bas, necete imati dovoljnu slobodu, iako je covek nepokretan. :-(
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 16:09   #28
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Hvala na pametnim savjetima, sad sam se ponovno zapitala koliko to sve ima smisla uopce, hm..
Problem je u tome sto se bojim da ju necu uspjeti ponovno odgovoriti od tog nauma da tamo zivimo. Unatrag bar godinu dana parterica se znala dosta zakačiti s mamom, jako ruzne riječi su padale, i ona bi bila sva izvan sebe i govorila da bude se pokupila od tamo jer joj je bilo nemoguće.. Onda je neko vrijeme bio mir (nije pricala s njom ili samo osnovno) pa bi ideja da ona nekud ode splasnula, što zbog novaca jer nezeli placati podstanarstvo, što zbog griznje savjesti da tatu ostavi s njom jer se skupa brinu o njemu, mama ga ne moze sama podići..sto zbog psa koji joj je u svemu tome spas (osim mene ) i s kojim provodi dosta vremena, a on nije za stan da tamo sam samuje cijeli dan..

Da se mene pita nebi ja tamo s njezinima zivjela, pogotovo kad znam sto zena misli o meni
No neznam koji drugi prijedlog da joj predložim, jer vidim da joj nije svejedno da ostavi tatu u takvom stanju..
Puno puta je rekla da nema toga da bi ona vec stoputa otisla negdje daleko..

Nemam sto puno reći za moju obitelj, znaju da se druzimo, ali misle da smo samo frendice (valjda jer nista nikad nisu pitali ni implicirali, no to je i zato jer ne zivimo zajedno, oni su u drugom gradu dodju za vikend, ne svaki, mamu sam unatrag 5 god viđala dva puta godisnje jer je daleko radila i tamo zivjela)
Sestra zna, ali nismo bliske previse, to pitanje nismo nikad raspravljale, nakon sto je slučajno saznala nikad me nije pitala više o tome, samo je komentirala da nisam normalna i da ću upropastit obitelj.. Zivim s njom i okej smo si ovako, no nju nemogu nazalost pitati za ikakav savjet u vezi svoje situacije..
Znala sam reci partnerici u nekoliko navrata da dodje k meni zivjeti, ali nije pristala zbog te njezine situacije, pa ni moji neznaju za nas, moguce da bas nebi na to blagonaklono gledali,pa opet nismo dobile nista..

Razmisljam mozda ce s vremenom biti kakvih promjena u nasim zivotima, tko zna sto s njezinim tatom može biti, prije godinu dana mu je zivot visio o koncu, pa s razvojem drugih događaja stvari mozda sjednu drugačije na mjesto pa nam olaksaju situaciju (tješim se)

jbg. sta ces ti? cekati da tata umre, pa da pocnete ostrije sa mamom?
daj nemoj biti luda...
ovo sto pises je kao vic o plavusi kad ugleda koru banane (joj, opet cu pasti!)
da ste hetero...ovo je situacija u kojoj se zenis za sina bez kicme i karaktera, kao plastelin oblikovanog situacijom. mozda ta majka nije mislila biti zlostavljac i manipulator, tako su se stvari poslozile. tvoja partnerica nema kicmu i nece je pronaci. ako tata umre prvi, majka ce biti slaba i starija i onda ce njoj trebati pomoc...
a ovo sto pises za psa...
draga moja, koliko god nefer bilo jer curi nije lako, ali njoj (tvojoj partnerici) su prioritet roditelji, pa pas, pa ti...
i ne ide ti u korist to sto ona osjeca krivnju za svoju homoseksualnost, pa se jos vise pod majkom savija. takva bi tebi jednog dana mozda i objasnjavala da se moooraaaa udati da pomogne roditeljima, ali tebe ce uvijek voljeti.
ostavi svoje novce u svom novcaniku i razmisli jos jednom sta ti iz tog odnosa dobijas. jer, kad udjes u tu kucu, kad 24/7 zivis u situaciji gdje vlada netrpeljivost i imas beskicmenjaka za partnera koji apelira na tvoju savjest...u najblazem slucaju ces dobiti ekcem, a mozda predjes i na antidepresive da prezivis u kuci, koju si pomogla sagraditi.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:13   #29
to je jos nista koji ce problemi nastati kad i tvoji saznaju da imas curu a ne decka ...pa jos kao hoces ici s njom zivjeti...
to je vas san ali daleko je to od stvarnosti...

neznam zasto ovi svi tu okolisaju...

bjezi dok te noge nose....

jer ovo sto si napisala su ocito tvoje zelje...a stvarnost nazalost skroz drukcija...

kuzi baba u cemu je "problem" zato se tako i ponasa a ti hoces jos da joj uselis...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:27   #30
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
to je jos nista koji ce problemi nastati kad i tvoji saznaju da imas curu a ne decka ...pa jos kao hoces ici s njom zivjeti...
to je vas san ali daleko je to od stvarnosti...

ne znam zasto ovi svi tu okolisaju...

bjezi dok te noge nose....

jer ovo sto si napisala su ocito tvoje zelje...a stvarnost nazalost skroz drukcija...

kuzi baba u cemu je "problem" zato se tako i ponasa a ti hoces jos da joj uselis...
tesko je nekome reci da tu nema kruha.
samo ce se jos vise drzati za nju.
a to je samo patnja i robija.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:39   #31
Nakon svega sto ste napisali (hvala puno na tome ) razmisljam slijedeće:
Necu tamo odseliti dok god je takva situacija tamo, nismo mi jako udaljene, nekih 20 km pa ako smo do sada mogle tako, neka bude, barem sačuvam zdrav razum i ne riskiram čir na želucu u "najboljem slučaju"

Kad odvrtim film unatrag i sve sta mi je partnerica pricala dok su bile svađe s mamom, zapelo mi je za "uho" da zna reci kako joj mama govori da se promijenila od kad je mene upoznala, nisam toliko tome pridavala značaj, ali sad mi se uplalio alarm: ocito je da me žena ne prihvaća, i cura mi zna reći kako joj mama također kaže da nema šanse da to gradi pa da mene dovede - ispada kao da ruši kuću zbog MENE, sto nije bas u potpunsti istina, jer kao sto sam već gore opisivala,kuća vapi za rušenjem, i partnerica želi napokon imati svoj prostor, svoju sobu, svoj krevet, toplu kupaonu, jer ničeg tog nije imala ..

Ljudi, situacija je komlicirana do maximuma, netko je putao gdje će njezini biti dok će se to graditi, ovakav je planosto mama nikud ne zeli ni mrdnuti, a otac je nepokretan, bude im unajmila jos jedan stambeni kontejner dok se to ne izgradi.
Kao sto sam spomenula, stavimo na stranu mene kao potencijalnu pridošlicu, mama joj maximalno otežava na svim poljima.
Kako će to izgledati dok će trebati seliti van, dok dođe bager, strah me i pomisliti, no partnerica nije baš toliki beskičmenjak barem ne u ovom problemu, jer ustraje u naumu da milom ili silom to sruši.
Također ona se svojoj mami uvijek suprostavi, neda na sebe baš nikako, nemojte krivo shvatiti, ali zna ju nekad i lupiti po ruci, no psihički ju ova toliko izvede iz takta da se nemože kontrolirati
Ja nisam tip osobe koja fizički nasrče na bilokoga, ali ju razumijem jer je žena nemoguća, a ona nema kud pobjeći u tih par kvadrata

Kao sto se vidi iz priloženog nije mi bas bajno u životu, po pitanju tih nekih stvari koje nisu toliko ni nevažne.. Neprihvaćanje i osuđivanje od zasad samo njezine obitelji, nemamo izbora otići ikud dalje od njezinih (spomenuti razlozi iznad), osjećam se kao da stojim na mjestu zajedno s njom i teškim okovima kojima smo zarobljene
Godine nam idu, a mi nemožemo ni minimum ostvariti, već kao kakve osnovnoškolke "iskradamo se iz svojih soba da bi se našle s dečkom"
Još se dobro i držim psihički kada sve to sagledam, hm, a grozno mi je i što nemam baš nekog ni za popričati o svemu tome, nitko nije u sličnoj situaciji.. Frendice me reda radi pitaju, znaju osnovno za mamu njenu, no samo komentiraju Joj jadna ti..
next23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:24   #32
Ja i dalje ne vidim što tvoju partnericu i tebe spriječava da krenete svojim putem ako već zelite obje?

Kuća je predpodtavljam od roditelja, e onda sukladno tome ti isti odlučuju što s istom žele.

Da je moja svekrva rekla da ne zeli da joj sin digne kat iznad nje, to mm nebi ni mogao napravit.
Kad je mm odlučio kupit kuću dalje bez obzira na rješeno stambeno pitanje mogla je samo prigovarat. Tako je i svama samo moze prigovarati.

Ako te njena majka ne voli? Pa što ideš tamo? Mislis da će se stvari promjenit? Mene kad neko ne voli, ili kad ja nekog ne volim ne hodamo jedno drugom u kuće.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 02:51   #33
Cura ti ima za adaptaciju kuće, a nema za platit njegovateljic/dom za oca i odjebat s tobom u Njemačku/Irsku/tropičku materinu, makar tamo konobarile i živjele u unajmljenoj sobi? Mašala.

Meni ovo zvuči kao da se ona užasno kaje što voli pičku i što ne može biti lijepo normalna, i da se iskupi svojim roditeljima jest će govna, i dovesti tebe da jedeš govna skupa s njom, radije nego vam dati šansu za sreću.

Dobar tek.

(Za informacije o tome koliko govana pojedu partneri ljudi koji žive u patološkoj simbiozi sa svojim poremećenim materama čitaj 20℅ ŽUD-a. Psiho svekrve voljenje pičke zamjeraju i svojim sinovima, ne samo kćerima. )
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 06:37   #34
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Nakon svega sto ste napisali (hvala puno na tome ) razmisljam slijedeće:
Necu tamo odseliti dok god je takva situacija tamo, nismo mi jako udaljene, nekih 20 km pa ako smo do sada mogle tako, neka bude, barem sačuvam zdrav razum i ne riskiram čir na želucu u "najboljem slučaju"

Kad odvrtim film unatrag i sve sta mi je partnerica pricala dok su bile svađe s mamom, zapelo mi je za "uho" da zna reci kako joj mama govori da se promijenila od kad je mene upoznala, nisam toliko tome pridavala značaj, ali sad mi se uplalio alarm: ocito je da me žena ne prihvaća, i cura mi zna reći kako joj mama također kaže da nema šanse da to gradi pa da mene dovede - ispada kao da ruši kuću zbog MENE, sto nije bas u potpunsti istina, jer kao sto sam već gore opisivala,kuća vapi za rušenjem, i partnerica želi napokon imati svoj prostor, svoju sobu, svoj krevet, toplu kupaonu, jer ničeg tog nije imala ..

Ljudi, situacija je komlicirana do maximuma, netko je putao gdje će njezini biti dok će se to graditi, ovakav je planosto mama nikud ne zeli ni mrdnuti, a otac je nepokretan, bude im unajmila jos jedan stambeni kontejner dok se to ne izgradi.
Kao sto sam spomenula, stavimo na stranu mene kao potencijalnu pridošlicu, mama joj maximalno otežava na svim poljima.
Kako će to izgledati dok će trebati seliti van, dok dođe bager, strah me i pomisliti, no partnerica nije baš toliki beskičmenjak barem ne u ovom problemu, jer ustraje u naumu da milom ili silom to sruši.
Također ona se svojoj mami uvijek suprostavi, neda na sebe baš nikako, nemojte krivo shvatiti, ali zna ju nekad i lupiti po ruci, no psihički ju ova toliko izvede iz takta da se nemože kontrolirati
Ja nisam tip osobe koja fizički nasrče na bilokoga, ali ju razumijem jer je žena nemoguća, a ona nema kud pobjeći u tih par kvadrata

Kao sto se vidi iz priloženog nije mi bas bajno u životu, po pitanju tih nekih stvari koje nisu toliko ni nevažne.. Neprihvaćanje i osuđivanje od zasad samo njezine obitelji, nemamo izbora otići ikud dalje od njezinih (spomenuti razlozi iznad), osjećam se kao da stojim na mjestu zajedno s njom i teškim okovima kojima smo zarobljene
Godine nam idu, a mi nemožemo ni minimum ostvariti, već kao kakve osnovnoškolke "iskradamo se iz svojih soba da bi se našle s dečkom"
Još se dobro i držim psihički kada sve to sagledam, hm, a grozno mi je i što nemam baš nekog ni za popričati o svemu tome, nitko nije u sličnoj situaciji.. Frendice me reda radi pitaju, znaju osnovno za mamu njenu, no samo komentiraju Joj jadna ti..
Iskreno mislim da bi ti najpametnije i najzdravije za tebe bilo da prekines ovu vezu. Jer cura djeluje kao osoba koja se ne moze/zeli otrgnuti iz emocionalnog pakla u kojem zivi. Ako ce htjeti sa tobom u neutralan teren gdje imate sanse za zdravim zivotom super. Ova situacije koju ti opisujes ti moze samo pojesti zivce i psihicko zdravlje.

Nije ni stara glupa. Vjeruj mi da ce prava psihicka tortura i vrijedanje poceti onog dana kada cura ulupa zadnju kunu u gradnju i babi ce biti jasno da ova nema sada gdje.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 11:51   #35
Quote:
next23 kaže: Pogledaj post
Nakon svega sto ste napisali (hvala puno na tome ) razmisljam slijedeće:
Necu tamo odseliti dok god je takva situacija tamo, nismo mi jako udaljene, nekih 20 km pa ako smo do sada mogle tako, neka bude...
mislim da si dobro odlucila. svakako ti/vam zeli srecu
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 09.04.2017. at 12:07.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:30   #36
Pričala sam jučer s partnericom i ukazala joj na neke stvari koje su pojedini od vas ovdje spomenuli, inzistirala sam na tome da će nam lakše biti da odemo negdje na neutralni teren,no nije pristala..
Rekla je da iz financijskih razloga nemozemo jer novaca sada ima samo za ovaj pothvat, a također i ne misli negdje zivjeti XY gdje ce brinuti da nam netko ne demolira kuću, išara fasadu sa pogrdnim riječima (mislim da malo pretjeruje u tome, ali ju razumijem s druge strane, ja priznajem nisam ni razmisljala o toj mogućnosti)
Također je rekla da nemoże biti rastrgana na nekoliko strana, psihički i fizički, vec sad putuje na posao, što isto razumijem jer kako sam rekla ona brine o doslovno svemu u kućanstvu..

Zaključile smo da zasada do daljnjeg nebudem tamo useljavala što me rastužilo jer sam ja jako željela da napokon živimo zajedno, ali nekad nemožeš glavom kroz zid
Plus što još nisam ni svojima ništa rekla, a ono malo bi bilo neozbiljno da samo kažem da selim ubrzo, a neznaju nikakvu pozadinu priče
Hvala vam svima na savjetima mogu slobodno reći da su mi dosta pomogli i ukazali na neke stvari.
Zaista si ne želim život u onakvim okolnostima kao u temi o svekrvama

Što se tiče gradnje kuće, neznam kako će sama izvedba proći s obzirom da se njezina mama ne zeli maknuti privremeno naravno, a jos i nepokretni i teško bolesni otac..
No bilo kako bilo,ova tema ionako više nije za ŽuD..
Hvala jos jednom!
next23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:06   #37
Nije vaša vukojebinica cijeli svijet, možda bi vam koristilo da makar turistički odete npr. u Brighton i vidite da gej parovi normalno žive umjesto da okajavaju pederluk.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:55   #38
naci ces ti sebi na kraju drugu srecu..vidjet ces...
i sjetit ces se mojih rijeci...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:14   #39
Citajuci ovu temu imam osjecaj da sam vec dobio cir na zelucu.
Situacija nije nezgodna nego katastrofalna.
Sta bi ja napravio da sam partnerica autorice:
Kucu bi samo popravio ono sto je nuzno da se npr. ne srusi i da se u njoj moze koliko toliko ok zivjeti. Niposto ne bi planirao tamo zivjeti sa roditeljima, nije problem u kuci i velicini nego razlicite generacije trebaju svoj mir i zivotni prostor odvojeno...
ja kada dodjem kuci npr. volim biti gol, nekada kuham u kuhinji, odvrnem mjuzu i imam samo kecelju na sebi lol da zivim sa roditeljima to ne bi bilo moguce - takva mala zadovoljstva i slobode puno znace kada ih iskusis.
Da ne govorim ulagati u skupu imovinu koja nije tvoja, ujedno starci ti ne znaju za tebe ili ako i znaju ne odobravaju itd... previse mi je tu komplikacija koje su van mog utjecaja a ticu me se.

Unajmio bi stan za nas dvoje, dijelili bi stanarinu i troskove. Stan bi bio u istom gradu/mjestu gdje je i kuca, pa ako hocu mogu svaki dan biti kod roditelja, pomoci im i sve sto treba ali na vecer mi treba dom i partnerica u nasem prostoru da se mogu odmoriti kako Bog zapovijeda.

Dugorocno bi ostatak novca koji je ustedjen za kucu cuvao za kupnju svog stana, pa ako se uspije ustedjeti dodatno super a ako ne neka lova stoji u banci, nije lose imati zalihe.

Eto to je to mirna Bosna ;-)
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:26   #40
Kuća je nažalost u takvom stanju da se jedino može srušiti, sve drugo bi bilo bacanje novaca u vjetar, to može reći svatko normalan tko vidi kuću i potvrdili su i majstori, tako da, situacija je zapravo ironično jednostavna..
Hvala na mišljenju i savjetu
Slažem se za odvojeni prostor, no nazalost zbog gore navedenih razloga drugacije nemoze, budemo vidjeli rasplet svega u dogledno vrijeme
next23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.