Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 11:07   #1
Jesam li izvan njegove lige

Začarani krug i ja u njemu.
Zaručnik mi se bavi politikom i na višoj je funkciji. Ja imam samo srednju i to gimnaziju. Znam što ćete pomislit“ uh s gimnazijom si nitko ni ništa“ što slušam već duže vrijeme i kipim. Nisam bila u novčanoj mogućnosti ići dalje. Nisam ni razmišljala što bi. Otišla sam radit u sezonu posao kao posao bitno da se zaradi. I onda sam upoznala gospodina dotičnog. Nije bitno imaš li diplome bitno je koliko si stekao u životu­-rekao je. Rekao je i ne moraš ti ić radit imam ja dovoljno za nas oboje. Rata za kredit koja iznosi kao nečija minimalna plaća, skupe stvari i luksuz a ja bi sad trebala ići odjednom radit vjerojatno da platim režije jel smo se preselili k njemu doma. U sezonu me ne pusti jel je ljubomoran do bola a tamo me čeka posao. I mene je strah da nas udaljnost ne razdvoji ali tamo za razliku od ovdje imam posao i neće mi nitko kvocat kako ne radim. Pukla sam jučer kad mi je izjavio da ću ako neću ić na razgovor za posao u drugi grad onda ić kopat duhan. Znači nije htio ni čut moje razloge. Znači on bi mene najradije tamo stavio? Niti sam tražila njegove veze niti sam od njega tražila da me zapošljava. Žao mi je što me stvrstava u koš s drugima a ja bi mu trebala u listopadu pred oltarom reći da.
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:18   #2
Političari, prevrtljivi do bola.

( ima izuzetaka , jel )

Prvo ti je rekao da ne moraš raditi, da priskrbljuje on dovoljno za oboje a sada te tjera; štoviše - prijeti ti da moraš ići raditi ono što ti je ON našao.

Prvo se skubiciraj , prestani samu sebe minorizirati. Kako samu sebe vidiš tako će te i drugi doživljavati. Nemaš fax, so vat....zar si zato manje vrijedna?! Gluposti.

Kaj, vi ste iz neke manje sredine, ha? Kamen neki?! Dalmatinska zagora?!

Nadam se da ti zaručnik nije vrlo do jako zalupan. ( ovo kaj si napisala samo je vrhIć santurine leda )

Biraj ti sebi sama svoje puteve; poslovne i privatne. Moš i zaručnika zamjeniti. Nije grijeh, ne brini.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:23   #3
Ovo je uznemirujuć post na više načina.
Ljubomoran je
Želi te kontrolirati
Želi ti zapovijedati

Prvo ne gledaj sebe kao manje vrijednu zbog škole. Ako možeš (ovaj dio je upitan) porazgovaraj s njim, nađite neki kompromis. Meni sezona nikad nije bila napet izvor zarade jer se radi o svega par mjeseci, uvijek sam smatrala da je stalni posao dugoročno bolje rješenje.
Jako dobro razmisli za koga se udaješ.

A onda čitajući malo podrobnije, uhvatila si se činjenice da ti je rekao da ne moraš raditi, pa sad, kad život košta ti bi u sezonu. Shvaćam i njega da mu to nije rješenje i da je razdvojenost nužno zlo i da bi želio da radiš negdje u blizini, a tebi se ide na sezonu.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:36   #4
Tip je ljubomoran, pokušava kontrolirati gdje i di ćeš raditi a ti se udaješ za njega i upalo mi je u oči ovo 'uselila sam se njemu doma' misliš u njegov stan/kuću ili s njim i njegovim roditeljima?

Zašto ne upišeš fakultet sad kad imaš financijsku sigurnost? To bi ja napravila...
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:37   #5
Visoko obrazovanje ne čini čovjeka čovjekom - to bi svatko trebao znati.
No s obzirom da si u globalu nezadovoljna sobom i svojom trenutnom situacijom (živiš u njegovoj sjeni, takav sam dobila dojam), zašto sad ne upišeš neki studij?
Ako se kreneš malo baviti sobom i raditi na sebi, sigurna sam da ćeš se osjećati puno bolje.
*LoLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:39   #6
Dosta loše trolanje

U slučaju da ne trolaš- nisam nikad naišla na ovako nepismenog gimnazijalca. Sam naslov je u potpunosti pogrešno postavljen- znaš li uopće što znači biti 'izvan nečije lige' ?
padme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:39   #7
Quote:
slatkasol kaže: Pogledaj post
Začarani krug i ja u njemu.
Zaručnik mi se bavi politikom i na višoj je funkciji. Ja imam samo srednju i to gimnaziju. Znam što ćete pomislit“ uh s gimnazijom si nitko ni ništa“ što slušam već duže vrijeme i kipim. Nisam bila u novčanoj mogućnosti ići dalje. Nisam ni razmišljala što bi. Otišla sam radit u sezonu posao kao posao bitno da se zaradi. I onda sam upoznala gospodina dotičnog. Nije bitno imaš li diplome bitno je koliko si stekao u životu­-rekao je. Rekao je i ne moraš ti ić radit imam ja dovoljno za nas oboje. Rata za kredit koja iznosi kao nečija minimalna plaća, skupe stvari i luksuz a ja bi sad trebala ići odjednom radit vjerojatno da platim režije jel smo se preselili k njemu doma. U sezonu me ne pusti jel je ljubomoran do bola a tamo me čeka posao. I mene je strah da nas udaljnost ne razdvoji ali tamo za razliku od ovdje imam posao i neće mi nitko kvocat kako ne radim. Pukla sam jučer kad mi je izjavio da ću ako neću ić na razgovor za posao u drugi grad onda ić kopat duhan. Znači nije htio ni čut moje razloge. Znači on bi mene najradije tamo stavio? Niti sam tražila njegove veze niti sam od njega tražila da me zapošljava. Žao mi je što me stvrstava u koš s drugima a ja bi mu trebala u listopadu pred oltarom reći da.
Taj će te okovati u tom desetom mjesecu.
Krug uopće nije začaran, samo ga moraš poslati u klinac i početi koristiti svoj mozak.
Kod vas nije problem obrazovanje već krkanluk.

Inače ćeš završiti u braku s dvoje-troje djece, dok on izigrava lolu i traži neku sa strane koja ne ljubi tim ustima djecu. Ti ćeš biti ovisna o njemu jer ne radiš i noseća si i greota je, a ti si svoje šanse zatomila tamo davno na početku jer se nisi izborila za sebe.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:55   #8
Quote:
padme0 kaže: Pogledaj post
Dosta loše trolanje

U slučaju da ne trolaš- nisam nikad naišla na ovako nepismenog gimnazijalca. Sam naslov je u potpunosti pogrešno postavljen- znaš li uopće što znači biti 'izvan nečije lige' ?
Nije trolanje, zašto bih trošila vrijeme na takvo nešto? Kada se
nalazim na prijelomnoj odluci života. Mislila sam izvan njegove lige po socijalnom statusu jer živimo u maloj sredini i tako me svi ovdje promatraju.
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:10   #9
Quote:
slatkasol kaže: Pogledaj post
Mislila sam izvan njegove lige po socijalnom statusu jer živimo u maloj sredini i tako me svi ovdje promatraju.
Ma daj......

Ajde , okreni se oko sebe, pogledaj slične vama pa reci koja velika školovanja imaju žene čiji muževi su slični tvome zaručniku.

Garant 97% i ima samo srednju; a pola od toga i ne radi već su domaćice.

Ako su viskoškolovane, te nisu ostale u selu da budu presvete ŽMK.

Evo njih minimalno u Splitu, Šibeniku ili Zagrebu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:12   #10
Quote:
slatkasol kaže: Pogledaj post
Ja imam samo srednju i to gimnaziju.
Quote:
slatkasol kaže: Pogledaj post
Završila sam fakultet
Pa hajd se prvo odluči.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:14   #11
Quote:
slatkasol kaže: Pogledaj post
Začarani krug i ja u njemu.
Zaručnik mi se bavi politikom i na višoj je funkciji. Ja imam samo srednju i to gimnaziju. Znam što ćete pomislit“ uh s gimnazijom si nitko ni ništa“ što slušam već duže vrijeme i kipim. Nisam bila u novčanoj mogućnosti ići dalje. Nisam ni razmišljala što bi. Otišla sam radit u sezonu posao kao posao bitno da se zaradi. I onda sam upoznala gospodina dotičnog. Nije bitno imaš li diplome bitno je koliko si stekao u životu­-rekao je. Rekao je i ne moraš ti ić radit imam ja dovoljno za nas oboje. Rata za kredit koja iznosi kao nečija minimalna plaća, skupe stvari i luksuz a ja bi sad trebala ići odjednom radit vjerojatno da platim režije jel smo se preselili k njemu doma. U sezonu me ne pusti jel je ljubomoran do bola a tamo me čeka posao. I mene je strah da nas udaljnost ne razdvoji ali tamo za razliku od ovdje imam posao i neće mi nitko kvocat kako ne radim. Pukla sam jučer kad mi je izjavio da ću ako neću ić na razgovor za posao u drugi grad onda ić kopat duhan. Znači nije htio ni čut moje razloge. Znači on bi mene najradije tamo stavio? Niti sam tražila njegove veze niti sam od njega tražila da me zapošljava. Žao mi je što me stvrstava u koš s drugima a ja bi mu trebala u listopadu pred oltarom reći da.
Fraer ti je kontrol frik, a ti se pitas jesi li izvan njegove lige?

Realno - jesi. Bolja si od njega.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:16   #12
Tek sam sad vidila prošlu temu na kojoj si prekinula vezu od 9godina u 12mj. Sad si već zaručena i uspjela si sezonu odradit.

Meni matematika nikad nije bila jača strana al ode se brojke nikako ne slazu.

Ajde nemoj više trolat.
Il napravi klon pa trojaj ko čovjek.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:24   #13
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Pa hajd se prvo odluči.
Ma joj, to si našla vjerojatno neki stari post.
Ok trebala sam odmah postaviti post pravilno, isprike svima, nije trol, ja jesam slatkasol, a ovaj thread sam otvorila za svoju prijateljicu, jer nikako da joj aktiviraju account na forumu, a ne može se strpiti pa rekoh ajde da postavim ja post preko svojeg accounta umjesto tebe, iako sam pretpostavila da bi netko mogao ići u duboku analizu moje povijesti, ipak nisam dovoljno razmislila izgleda.

Stoga dakle, nije trol, fakat se radi o svemu što je autorica navela, ja samo
pokušavam pomoći, tko je voljan neka da sugestije, ako se našao u sličnoj situaciji ili može objektivno sagledati pitanje.

Ako je veliki propust, neka administrator izbriše thread
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:27   #14
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Tek sam sad vidila prošlu temu na kojoj si prekinula vezu od 9godina u 12mj. Sad si već zaručena i uspjela si sezonu odradit.

Meni matematika nikad nije bila jača strana al ode se brojke nikako ne slazu.

Ajde nemoj više trolat.
Il napravi klon pa trojaj ko čovjek.

Ma da je bar trol, pokušavam pomoći kolegici preko svojeg accounta,
je li to zabranjeno? Glupa sam i ja kao i ona izgleda
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:32   #15
Zar si pala tako nisko da se družiš s političarima?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:18   #16
Ovdje je škola najmanji problem, tj. škola uopće nije problem. Problem je što ti sebe ne cijeniš, a ne bi se cijenila niti da imaš fakultet. Uopće ne kužim što te drži u ovoj vezi, k tome još razmišljaš o braku. Njemu, zbog politike (pretpostavljam) treba riješen bračni status, napravit će ti 2-3 djece (ako ne i više), zatvorit u kuću, a po vani se zabavljati s mlađahim curicama. Ne znam zašto, imam osjećaj da je tip član HDZ-a
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:15   #17
Mogu nekako i shvatiti ovakvu vezu, ali kako se nađeš pred time da bi takvu vezu okrunila brakom i gurala do kraja života?
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:47   #18
Mala, nisi ti "izvan" njegove lige, nego je on izvan tvoje lige. Taj ce ti cijeli zivot biti pod pritiskom okoline i onog sto se ocekuje od njega.
Jebes ti i lijep stan i lijep zivot, ako budes zivjela ko melanija trumpova. Lutkica na koncu. Nesretna i vjecito pod povecalom. Sto ti je netko gore napisao, stancat ce ti djecu, od tebe ce se ocekivati da budes pristojna sretna i kulturna zenica, a on ce jebavat okolo sto stigne.
Jer ipak je on faca.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:16   #19
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Mala, nisi ti "izvan" njegove lige, nego je on izvan tvoje lige. Taj ce ti cijeli zivot biti pod pritiskom okoline i onog sto se ocekuje od njega.
Jebes ti i lijep stan i lijep zivot, ako budes zivjela ko melanija trumpova. Lutkica na koncu. Nesretna i vjecito pod povecalom. Sto ti je netko gore napisao, stancat ce ti djecu, od tebe ce se ocekivati da budes pristojna sretna i kulturna zenica, a on ce jebavat okolo sto stigne.
Jer ipak je on faca.
Točno, eliminacijski broj jedan kod muškarca je da je dobar čovjek u svakom smislu. Ovaj to nije i tu je kraj priče za svaku pametnu ženu. Zločestoća nema cijenu i adekvatnu naknadu. Ona se MORA zaobići!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:24   #20
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Točno, eliminacijski broj jedan kod muškarca je da je dobar čovjek u svakom smislu. Ovaj to nije i tu je kraj priče za svaku pametnu ženu. Zločestoća nema cijenu i adekvatnu naknadu. Ona se MORA zaobići!
Problem je u nadi i ocekivanjima da ce se on ipak promijeniti. Vrijeme je varljivo i godine znaju proletjeti u trenu kad uz nekoliko njegovih lijepih rijeci, mozda i kojeg utjesnog zagrljaja, izmedu bezbroj suza, laznih obecanja, zanemerivanja, grubosti i neprospavanih noci, odlucis dati samo jos jednu sansu, jer eto, ipak nam je jucer bilo lijepo, mozda ce opet jednom tako...
Na zalost kad se probudi iz te nocne more, shvatit ce da je umorna, iscrpljena, bez radnog iskustva i ovisna o njemu...
I vjerujem da nece biti bas lijep i ugodan osjecaj...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.