Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 15:21   #10001
Pozdrav svima!
Ne znam na koju bi temu postavila svoje pitanje, pa ću probati ovdje.
Naime situacija je sljedeća: imam 26 godina, završen fakultet i trenutno sam u procesu dobivanja posla u jednoj manjoj (4 zaposlenikave muškarci) IT tvrtki, naime čeka me još jedan razgovor na kojemu bi trebali potvrditi sve uvjete.
Na prethodnim razgovorima nisu mi postavljena pitanja o planiranju obitelji, budućnosti i sl., no iz pouzdanih izvora sam dobila informaciju kako direktor navedene tvrtke nije naklonjen zapošljavanju žena iz razloga što one predstavljaju trošak za tvrtku kada odu na porodiljni, bolovanja zbog djece i tako to. (Na natječaj, na temelju kojeg sam izabrana, nije bila prijavljena nijedna osoba muškog spola, tako da nisu imali previše izbora, a treba im ljudi.)
E sad, zaista bih željela dobiti taj posao, no s druge strane dečko i ja živimo skupa već dosta dugo i kroz 2-3 godine bi željeli zasnovati obitelj, a ne želim tada strahovati za posao zbog porodiljnog.
Ugovor je, kako sada znam, na neodređeno vrijeme sa probnim radom od 6 mjeseci, no zaista bih željela ostati fer prema njima, te sam razmišljala o tome da na razgovoru koji će uslijediti, sama potegnem tu temu, i postavim pitanje njihovog odnosa prema ženama, te da bih voljela kroz nekoliko godina dobiti dijete i predstavlja li to problem...

Molim vas da mi kažete svoje mišljenje, i što napraviti? hvalaa
Bubišarba is offline  
Old 27.04.2017., 15:38   #10002
Uzmi posao pa što bude. Ja ne bih sama poteza la tu temu

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 27.04.2017., 17:21   #10003
ne poteži temu. tko zna kaj bu bilo za 2-3 god. stigneš promijeniti nekoliko firmi.
gargamišamel is offline  
Old 27.04.2017., 20:31   #10004
Ma ne potezi sama tu temu, ne budi luda. A i ak ju on pokrene (makar on to nema tebe pravo pitati) malo uvecaj to. Tipa "imamo dugorocno u planu al nista u roku od par godina". Sto je zapravo i istina jel.

Razmisljaj o sebi a ne o poslodavcu, kad ti odes na porodiljni oni ce se snaci. A ovo da je zena na porodiljnom firmi trosak je glupost, jer dok si na porodiljnom ne kostas ih ni kune.
Nyameria is offline  
Old 03.05.2017., 13:44   #10005
Pozdrav, zanima me sljedeće, ako Otvorim komplikacije sad, sto će biti s mojim godišnjim za 2017 godinu? Ako se na posao vraćam u rujnu 2018? Jer tehnički nemam sanse iskoristi go za 2017 i 2018 po 30 dana svaki. Mora li mi poslodavac isplatiti naknadu za neiskorišteni go?
ivy555 is offline  
Old 03.05.2017., 22:24   #10006
Za 2017 godišnji možeš iskoristiti do 31.12.2018 a ovaj iz 2018 do 30.6.2019,
Naknadu za neiskorišteni godišnji ti poslodavac mora isplatiti u slucaju prekida radnog odnosa
tamagoci is offline  
Old 04.05.2017., 16:16   #10007
Kako se ostvaruje pravo na slobodan dan na poslu zbog pregleda u trudnoći?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 04.05.2017., 19:29   #10008
Pozdrav, zna li netko jesu li ovi kreteni iz sabora izglasali promjenu zakona o porodiljnim naknadama vezano za drugih 6 mjeseci..? Jer kako su krenuli, ako nisu i nece..
__________________
mlado staro, život cili...
acm01 is offline  
Old 10.05.2017., 12:57   #10009
Quote:
acm01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna li netko jesu li ovi kreteni iz sabora izglasali promjenu zakona o porodiljnim naknadama vezano za drugih 6 mjeseci..? Jer kako su krenuli, ako nisu i nece..
NEćeš vjerovat, ali zadnjih 10 dana pokušavam dobiti odgovor od nadležnog ministarstva na ovu temu.

Dakle, provo uputih mail prije 10 dana-nema odogvora. Zovem telefonom na 5-6 različitih brojeva, nitko se ne javlja. Opet pošaljem isti mail za par dana-nema odgovora. Zovem, opet ništa. Po treći put šaljem mail (prije 2 dana), zovem-ništa.
Danas opet zovem i javi mi se neki lik. Naravno baulja u priči, trebalo mu je par minuta da shvati šta ga pitam.. ajd kao preusmjeri me na nadležni odjel, međutim tamo se naravno nitko ne javlja. Zovem ponovo njega (jer on mi se bar javio, što je OGROMAN uspjeh), opet me preusmjerava na neku gospođu i gle čuda: podiže slušalicu. I tako ja njoj objasnim situaciju da čekam dijete, da me se zakon direktno tiče, bla bla bla., i bahato mi nekako odgovori. Sukus njenog odgovora:

Sabor mora izglasati zakon, a sabor će tek ponovno zasjedati poslje lokalnih izbora
Kaže ona da sa njihove strane (wtf, ne znam čije strane, al dobro), nema prepreka i da bi to možda moglo ići sa 1.7. kako su i najavljivali.

Napomena: radim u realnom sektoru (prava riječ je realni sekotor jer ovaj javni je fakat nerealni), ali razina neprofesionalnosti ovog bizarnog Misitarstva demografije/demagogoije je nevjerovatna, i ova mi je dogovrila preko k... A svi im finaciramo plaće.. Danas sam u pravom smislu shvatio značenje riječi UHLJEB!!!
werter is offline  
Old 10.05.2017., 13:05   #10010
Btw. ako netko ima novih saznanja na ovu temu, neka podijeli ovdje informacije. Uglavnom, ipak se nadam da će zaživjeti, naravno ako vlada u međuvremenu ne padne. Ali mislim da neće, a ovo pitanje je nešto čime su se dosta hvalisali i kao bilo im je bitno, naravno ne bi bilo privi put (a bogami ni zadnj) da nešto što je od krucijalne važnosti, pa i za bilo kakav demografski oporavak padne u vodu..

Ja ipak naivno vjerujem da će krenuti s 1.7., želim biti optimist
werter is offline  
Old 11.05.2017., 22:09   #10011
Zadnje sto sam citala na tu temu je: http://m.24sata.hr/news/vlada-dize-r...-vrtica-523902
A tu se odjednom vise uopce ne spominje 1.7.2017 kao pocetak. Sumnjam da bude bilo ista od toga, a i ako bude mozda tek od 2018.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 18.05.2017., 11:10   #10012
Sa druge teme:
http://vijesti.hrt.hr/388563/na-vlad...skim-potporama
Nyameria is offline  
Old 19.05.2017., 15:05   #10013
s porodiljnog na trudnički (komplikacije)

imam pitanje prije nego budemo išli u hzzo se raspitati,

žena je bila prvo bolesna imala težu operaciju i bila na bolovanju preko godinu dana, zatrudnila i uzela trudnički te kasnije uzela porodiljni, dijete ima sad već 10 mjeseci i žena je već u 2 mjesecu nove trudnoće.

Koji je sad proces, dali mora čekati kraj porodiljnog (još 2 mjeseca) pa otvoriti trudnički (komplikacije) jel radi u trgovini gdje mora dizati teške stvari itd...

I kolika će joj biti naknada za trudnički, jel 3 godine skoro nije primala pravu plaću od poslodavca.

Neki spominju da bi trebala ići raditi pa odmah na komplikacije ali mislim da bi trebao biti neki način prelaza sa porodiljnog na trudnički?

Hvala na info.
mjelinic is offline  
Old 19.05.2017., 15:10   #10014
Treba ići raditi 3 mj da bi primala svoju plaću na idućem porodiljnom inače pada na minimalac

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 22.05.2017., 08:29   #10015
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Treba ići raditi 3 mj da bi primala svoju plaću na idućem porodiljnom inače pada na minimalac

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Ionako i radi na minimalcu tako da nema veze. Jedino ako znate kako preći sa porodiljnog na trudnički, jel ima nešto posebno ili se mora otići samo u hzzo?
mjelinic is offline  
Old 23.05.2017., 09:58   #10016
bok svima, molim vas ako mi možete pomoći gdje da potražim više info. Naime supruga mi je trudna već 4 mjeseca, a trenutno je zaposlena na 4 sata radi skrbi djeteta s težim smetnjama u razvoju. Poslodavac joj daje plaću oko 2.300 i isto tako dobiva i od države... Radi fizički posao gdje mora stajati na nogama čitav dan i podiže dnevno teške stvari. Zanima me ako bi ona otvorila komplikacije koliko i kako bi joj se obračunavalo i kako bi to sve skupa išlo? Zvali smo u hzzo u našem gradu gdje su nam rekli da se prvi put susreću s tim i da je najbolje da zovemo Zagreb, jer oni najbolje znaju. Naravno od jutra zovem, stalno je zauzeto. Hvala Vam unaprijed!
JOVANČICA is offline  
Old 23.05.2017., 12:46   #10017
Imam pitanje..trudna sam i nezaposlena,suprug radi. Nisam prijavljena na burzu (odnosno nisam se javila jedan mjesec pa su me maknuli) i sad do 7 mjeseca se ne mogu ponovo prijaviti. Zanima me da li ja sad imam pravo na naknadu za nezaposlene ili nema sanse s obzirom da nisam prijavljena kao nezaposlena.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Old 23.05.2017., 14:21   #10018
Jel neka od vas ikad spajala 2 porodiljna?

Istječe mi uskoro godina dana od drugog djeteta, a ostalo mi je 6 mjeseci od prvog jer sam se ranije vratila na posao.

Išla sam danas pitati i dobila odgovor da između ostalog, trebam potvrdu o dvije zadnje plaće. Ja sam ko logični čovjek pretpostavila da su to potvrde koje sam im već dala kad sam otvarala drugi porodiljni, ali ne. Kaže ona meni da to moraju biti potvrde iz perioda prije otvaranja ovih preostali 6 mjeseci. Koje nemam jer sam bila na porodiljnom pobogu. Da bi mi na to odgovorila da mi se u tom slučaju računa taj prosjek od naknade što znači da bih dobila minimalac (?!?)

Zar stvarno?

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Get Thee To A Nunnery is offline  
Old 23.05.2017., 14:22   #10019
Hm da tako sam i ja shvatila

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 23.05.2017., 17:41   #10020
To onda zapravo znači da se moram vratiti dva mjeseca na posao da bih im potvrdom o plaći dokazala da radim? Pa to je suludo 😵

Koja je sljedeća viša instanca kojoj se mogu obratiti?

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Get Thee To A Nunnery is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.