Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2003., 11:03   #1
Državni stručni ispit

Sta znate o tome?

Tko ga mora polagati, kada, zasto, sta se polaze...?
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 11:20   #2
informacije možeš potražiti na stranicama Ministarstva pravosuđa, uprave i lokalne samouprave
__________________
knock, knock, knocking on the heavens door
softic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 16:17   #3
Koliko vidim, ovo se odnosi na drzavne ispite za osobe koje rade u pravosudju... no sta je sa ostalim strukama?
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 11:21   #4
Mislim da ako ne radiš u državnoj službi da se to onda zove stručni ispit.

Znam da ga polažu arhitekti, dipl. ing.građ., dipl.ing.geod., dipl.ing.el., i mislim dipl.ing.stroj, a možda i ostale struke.

Polažu se pred komisijom, uči se gomila propisa, zakona, pravilnika i sl. (što ljudima tehničke branše baš nije naj), ispit košta (plati ga obično firma koja te šalje da ga polažeš), položiš, postaneš ovlaštena persona u svojoj struci.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 12:22   #5
Quote:
Dav kaže:
Koliko vidim, ovo se odnosi na drzavne ispite za osobe koje rade u pravosudju... no sta je sa ostalim strukama?
ne , to se ne odnosi samo na one iz Pravosuđa... odnosi se na sve zaposlene u državnim institucijama... a stranice su od Pravosuđa budući da se kod njih polaže taj ispit
__________________
knock, knock, knocking on the heavens door
softic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 19:02   #6
Polazu ga i svi zdravstveni djelatnici, sastoji se iz "struke" i zakona, ustava i sl.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 16:15   #7
polazu ga i profesori
lun@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 18:50   #8
Možda ti ovaj topic pomogne s nekim informacijama. Sretno
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:30   #9
A jel netko zna decidirano reći tko je obavezan položiti državni ispit?
Npr. ja imam želju to položit, makar me na poslu nitko ne pita imam li državni ispit, jel se mogu nekak sam prijavit? šta, kako, gdje?
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:33   #10
Quote:
Maky kaže:
A jel netko zna decidirano reći tko je obavezan položiti državni ispit?
Npr. ja imam želju to položit, makar me na poslu nitko ne pita imam li državni ispit, jel se mogu nekak sam prijavit? šta, kako, gdje?
Pa obavezan je svatko komu radno mjesto nalaze da mora imati polozen drzavni ispit da bi radio na tom radnom mjestu.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:43   #11
Ok, meni ne nalaže, ali bi volio imat to položeno, za nedaj bože traženje novog posla, ipak je ljepše u biografiji napisat da si položio taj ispit.
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 11:28   #12
Nisam siguran da li možeš to položit iz zeke, ali sam siguran da će te za tu egzibiciju (ako do nje uopće dođe) opalit po džepu za oko 800 kuna.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 14:11   #13
Niš se ne boj za polaganje , nego gdje se prijavit za polaganje?
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 14:14   #14
Maky, pogledaj post br. 2 na ovoj stranici.
Ministarstvo pravosuđa.............. KLJIK!
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 14:30   #15
Ok, tu je dosta toga definirano, ali di se prijavljuje da hoću polagat državni ispit. U nekom sudu??? Inače ne radim u državnoj službi, ali ispunjavam uvjete za polaganje
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 14:34   #16
You are joking, right?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 14:35   #17
Ne, šašav sam pa pitam
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 02:12   #18
Maky, to ti je jako dobra ideja iz iskustva govorim jer kada sam predavala molbe za posao u drž. instutucijama (u mom slučaju - sud i mup) prednost su imale osobe sa položenim ispitom!
I da položiti ga mora svaka osoba koja se zaposli u drž. službi! Polaže se nakon pripravničkog.
Moja ga poznanica (administrator-tajnica) sada polaže i kaže da sadrži 7 predmeta, uglavnom oko 150-200 stranica po knjigi.

I da, posao nisam dobila jer:
1. nisam imala štelu;
2. položeni ispit

= jedno bez drugog ne ide baš
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 10:05   #19
Quote:
Maky kaže:
... di se prijavljuje da hoću polagat državni ispit. U nekom sudu??? Inače ne radim u državnoj službi, ali ispunjavam uvjete za polaganje
Ja sam to išla položiti tek tako, bezveze, iako mi posao veze nema s državnim institucijama, i to je bilo krajem prošle godine.

Ako hoćeš, odeš se lijepo prijaviti za to u Ministarstvo u Ulici Republike Austrije. Tamo kod neke tete uzmeš obrazac prijave, moraš uz to imati i presliku radne knjižice da ti vide količinu radnog staža (ako nisi u državnoj službi moraš imati najmanje 32 mjeseca staža), presliku ugovora o radu (bez obzira gdje radiš), neki dokument (možda izvod iz sistematizacije radnog mjesta) iz kojeg se vidi sadržaj tvog posla i presliku diplome.
Nakon prijave, doma ti pošalju rješenje u kojem stoji rok za izlazak na ispit i uplatnica na 800,00 kn koju morat platiti prije izlaska na ispit.

To je procedura, koliko se sjećam, ako hoćeš detalje, pitaj.
mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 10:13   #20
Quote:
Paw kaže:
I da, posao nisam dobila jer:
1. nisam imala štelu;
2. položeni ispit

= jedno bez drugog ne ide baš
Posao bi dobila da si imala stelu, ali ispit moras poloziti u roku od godine dana.
Dakle, ispit nije presudan.
Stela najcesce je.
Nazalost.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.