Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 09:20   #61
Evo ja i brat smo kao mala djeca bili prave mirne bube, ja sam se recimo znala po čitav dan igrati u ćošku sobe. I opet se našao jedan komšija ispod da se žali. Znači da nije do djece, nego do živaca ljudi ispod (ili pored). Mom2be, vidjećeš kad rodiš, kako će se ta buka u komšiluku u tvojoj glavi smanjiti na nivo brujanja muhe u susjednoj sobi...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:25   #62
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
i, naravno, opet izvrtanje, ja sam zadrta baba s pudlicom koja ocekuje da ostali hodaju na prstima
Jesam li ja to rekla, ili si ti ostala bez argumenata, pa mi pokušavaš podvaliti ono što nisam rekla?

Quote:
fakat si dosadna i predvidljiva
A ti ne znaš raspravljati ako se netko ne slaže s tvojim velepoštovanim mišljenjem, nego umjesto argumenata daješ uvrede.

Quote:
i btw kad se iz stana od ludjaka siri buka tolika je da je ostatak zgrade na prozorima da vidi sto se desava, toliko o tome da ih cuje samo moje (pre)osjetljivo uho
Ako mislite da ste u pravu, onda zovite policiju. Ne može biti jednostavnije.

Ali kad je očito zabavnije nasaditi se na prozore i uživati u besplatnoj zabavi, a i ostane malo zabave za poslije, kad susjedi uhvate sa visine moralnih vertikala komentirati...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:29   #63
@alapaca

ljudi u stanu do (s druge strane) imaju malog klinca
malenog se ponekad cuje da protrci, nekad se cuje da vristi (ne plac, nego se ocito igraju )
to je uglavnom navecer kad ga spremaju za spavanje i meni je to normalno
preko dana se malog uglavnom ne cuje, a i koliko vidim roditelji s njim secu, vode ga van na voznju biciklicem itd

NIJE normalno da curice od 8 i 10 godina (dakle djeca koja bi trebala biti dovoljno razumna da kuze da to susjedima smeta) cijele dane doslovno divljaju po stanu a da roditeljima za to puca kurac i da im nije ni najmanje neugodno kad ih se x puta upozori

btw o tome kako cu odgajati dijete necu - ionako si vec zakljucila da ce biti mali robot i da cemo ici u skolu prijetiti uciteljima
+ sto se sad pojavio i moment da cemo zivjeti u smecu

imam dosta frendova i familije s malim klincima i svi su normalni, djeca pristojna i ok, i ne zive u smecu
valjda su svi oni iz te skupine "super mama" iz kojih se ovdje sprdate
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:34   #64
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ako mislite da ste u pravu, onda zovite policiju. Ne može biti jednostavnije.

Ali kad je očito zabavnije nasaditi se na prozore i uživati u besplatnoj zabavi, a i ostane malo zabave za poslije, kad susjedi uhvate sa visine moralnih vertikala komentirati...
ako su tebi takve ludjacke svadje, dernjava, lupanje zabava meni ni najmanje nisu

policiju ne zelim zvati, kakvi su ludjaci jos ce mi se navaliti na vrat a to mi uopce ne treba (valjda nisi toliko naivna da vjerujes da su anonimni pozivi policiji zaista anonimni )
vjerujem da ce se prije ili kasnije razvesti pa ce jedno od njih odseliti
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:42   #65
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
a tek kad tvoje dijete prohoda... tad ćeš ili priznati da si sada bila u krivu, ili ćeš tvrditi da tvoje dijete ne trči po stanu jer je tvoje dijete pristojnije, razumnije, bolje od sve druge djece, ili ćeš pak od svoje djece zaista napraviti prave male strojeve koji se pomiču samo na zahtjev
I opet je istina naravno u sredini.
Djeca nisu roboti i normalno je da trce i da se igraju ali nitko me ne moze uvjeriti da je normalno da u 23 sata trce preko cijelog stana i da tu trku zavrse npr skakanjem preko trosjeda.
Mislim, naravno da je djeci normalno, roditelji bi im trebali objasniti da to jednostavno nije pristojno.
Isto tako, nema sanse da se djetetu od 6, 7 godina ne moze objasniti da je uvijek nepristojno vristati i derati se po stubistu, a kamoli u 7 ujutro kad ide u skolu.
Djeca jesu bucna i to je normalno i nikad mi ne bi palo na pamet prigovarati susjedima za buku ali cinjenica je da neke stvari jednostavno pokazuju nedostatak kucnog odgoja.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:54   #66
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ako su tebi takve ludjacke svadje, dernjava, lupanje zabava meni ni najmanje nisu
Meni nisu zabava. Ali ja ni ne visim na prozoru kada se susjedi svađaju.

Quote:
policiju ne zelim zvati, kakvi su ludjaci jos ce mi se navaliti na vrat a to mi uopce ne treba (valjda nisi toliko naivna da vjerujes da su anonimni pozivi policiji zaista anonimni )
vjerujem da ce se prije ili kasnije razvesti pa ce jedno od njih odseliti
Vidiš, sad si zapravo došla do biti. Imaš problem, nešto što te smeta i misliš da si u pravu, ali očekuješ da se problem riješi sam od sebe, a do tada ćeš kukati, sažaljevati samu sebe, pljuvati, whatever... I uopće nisam mislila na anonimnu prijavu policiji. Ako nešto radim, onda i stojim iza toga.

I ti tvoji susjedi sa djecom iz pakla, ako su djeca zaista takva kakva kažeš da jesu, jesi li uopće pokušala pristojno reći roditeljima: čujte, nemojte krivo shvatiti, ali vaša djeca su malo prebučna, ja učim (ili štogod), molim za malo razumijevanja... i možda bi se to sve riješilo. Ali ti izgleda čekaš da djeca odrastu (da ti se ne bi neki luđaci navalili na vrat ako nekome nešto kažeš), požene se i odu iz kuće, a do tada ćeš pljuvati po njima na forumu.

A možda ljudi uopće nisu svjesni da se buka čuje izvan stana...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:04   #67
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Vidiš, sad si zapravo došla do biti. Imaš problem, nešto što te smeta i misliš da si u pravu, ali očekuješ da se problem riješi sam od sebe, a do tada ćeš kukati, sažaljevati samu sebe, pljuvati, whatever... I uopće nisam mislila na anonimnu prijavu policiji. Ako nešto radim, onda i stojim iza toga.

I ti tvoji susjedi sa djecom iz pakla, ako su djeca zaista takva kakva kažeš da jesu, jesi li uopće pokušala pristojno reći roditeljima: čujte, nemojte krivo shvatiti, ali vaša djeca su malo prebučna, ja učim (ili štogod), molim za malo razumijevanja... i možda bi se to sve riješilo. Ali ti izgleda čekaš da djeca odrastu (da ti se ne bi neki luđaci navalili na vrat ako nekome nešto kažeš), požene se i odu iz kuće, a do tada ćeš pljuvati po njima na forumu.

A možda ljudi uopće nisu svjesni da se buka čuje izvan stana...
savrsena i ispravna stefice!
ljudi su ludjaci i svaka svadja s njima (a to bi bilo neizbjezno ako im posaljem policiju) mi apsolutno ne treba (trudna sam, imat cu malu bebu i ne zelim strahovati da li ce mene ili dijete ludjaci napasti svaki put kad izadjem iz stana)
kukavica sam, priznajem, nisam superzena kao ti
da mi muz hoda s pistoljem po zgradi/skoli mozda me ne bi bilo frka, ali eto, nismo takvi

na buku djece smo se pristojno zalili nekoliko puta - bez uspjeha
meni osobno (eto vidis kakva sam pickica) bi bilo neugodno da me x puta susjedi nazovu oko ponoci i zamole da utisam djecu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:17   #68
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
savrsena i ispravna stefice!
ljudi su ludjaci i svaka svadja s njima (a to bi bilo neizbjezno ako im posaljem policiju) mi apsolutno ne treba (trudna sam, imat cu malu bebu i ne zelim strahovati da li ce mene ili dijete ludjaci napasti svaki put kad izadjem iz stana)
kukavica sam, priznajem, nisam superzena kao ti
I dalje samo uvrede, a nikakvi argumenti. Vrlo si vjerodostojna. I ne, ja nisam superžena. Ali kada imam nekome nešto za reći, onda kažem u lice. I nikako ne razumijem kako si zaključila da su ljudi luđaci ako nikada nisi komunicirala s njima, da li si ti bila na prozoru ili ti je to rekao netko drugi tko je bio na prozoru? Policija postoji zbog takvih stvari, ako ih nećeš zvati, onda šuti i trpi.

Quote:
na buku djece smo se pristojno zalili nekoliko puta - bez uspjeha
meni osobno (eto vidis kakva sam pickica) bi bilo neugodno da me x puta susjedi nazovu oko ponoci i zamole da utisam djecu
Prvo si počela priču kako skaču po cijele dane. Pa smo polako pomicali sat iza 8 navečer, pa iza 10, i evo - stigli smo i do ponoći. A da se ti prvo ipak sama odlučiš u koje doba dana ili noći klinci buče, pa da nas onda obavijestiš? I btw znam za klince koji navečer buče, ali, možda i griješim, ali sumnjam, ne znam ni za jedno djete koje je u ponoć na nogama i ima još snage divljati. Tako da uopće ne vjerujem u ponoćno skakanje sa kreveta i pozive.

Ali ako ti tako kažeš...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:24   #69
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I dalje samo uvrede, a nikakvi argumenti. Vrlo si vjerodostojna. I ne, ja nisam superžena. Ali kada imam nekome nešto za reći, onda kažem u lice. I nikako ne razumijem kako si zaključila da su ljudi luđaci ako nikada nisi komunicirala s njima, da li si ti bila na prozoru ili ti je to rekao netko drugi tko je bio na prozoru? Policija postoji zbog takvih stvari, ako ih nećeš zvati, onda šuti i trpi.



Prvo si počela priču kako skaču po cijele dane. Pa smo polako pomicali sat iza 8 navečer, pa iza 10, i evo - stigli smo i do ponoći. A da se ti prvo ipak sama odlučiš u koje doba dana ili noći klinci buče, pa da nas onda obavijestiš? I btw znam za klince koji navečer buče, ali, možda i griješim, ali sumnjam, ne znam ni za jedno djete koje je u ponoć na nogama i ima još snage divljati. Tako da uopće ne vjerujem u ponoćno skakanje sa kreveta i pozive.

Ali ako ti tako kažeš...
o boze, daj se pokusaj skoncentrirati, ukljuci mozak pa citaj s razumijevanjem sto pisem

skacu po cijele dane, s njihovim skakanjem se budimo i lijezemo (ne skacu jedino kad se ludjaci svadjaju - onda se valjda boje pa su stisnute negdje u cosku)

ZVALA SAM IH x puta kad bi postalo nepodnosljivo (kad npr pokusavamao zaspati) NISU odreagirali nijednom
sto bi ti mrs perfect napravila u tom slucaju? pozvala policiju?
ljudi su jednostavno neodgojeni i na isti nacin "odgajaju" potomstvo
ni te klinke nece (kao sto ni tebi nije jasno) za 20ak godina kuziti u cemu je problem i zasto susjedima smeta svakodnevno cjelodnevno divljanje njihove djece

koji dio ti nije jasan?

da si imalo objektivna (da prestanes neselektivno braniti "bukace", neodgoj, nepostivanje kucnog reda) shvatila bi i sama, ali to je ocito pretezak zadatak

Zadnje uređivanje mom2be : 29.09.2009. at 10:29.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:34   #70
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
o boze, daj se pokusaj skoncentrirati, ukljuci mozak pa citaj s razumijevanjem sto pisem

skacu po cijele dane, s njihovim skakanjem se budimo i lijezemo (ne skacu jedino kad se ludjaci svadjaju - onda se valjda boje pa su stisnute negdje u cosku)

ZVALA SAM IH x puta kad bi postalo nepodnosljivo (kad npr pokusavamao zaspati) NISU odreagirali nijednom
sto bi ti mrs perfect napravila u tom slucaju? pozvala policiju?
ljudi su jednostavno neodgojeni i na isti nacin "odgajaju" potomstvo
ni te klinke nece (kao sto ni tebi nije jasno) za 20ak godina kuziti u cemu je problem i zasto susjedima smeta svakodnevno cjelodnevno divljanje njihove djece

koji dio ti nije jasan?

da si imalo objektivna (da prestanes neselektivno braniti "bukace", neodgoj, nepostivanje kucnog reda) shvatila bi i sama, ali to je ocito pretezak zadatak
Draga, obzirom da ti pristojnost i prihvaćanje da drugi ljudi ne moraju misliti isto očito nisu jača strana, ja odustajem.

A ti vrijeđaj nekoga sebi doma. Možda ispucaš frustracije.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:44   #71
mora da ta djeca imaju jaaaako puno energije kad baš cijeli dan skaču neumorno

nego, šalu na stranu, alapača je na onom topicu dobro napisala - nikad se nećmo složit - mi roditelji i oni koji nisu roditelji. a kad potonji postanu roditelji, sve će im postat jasnije i posipat će se pepelom.
ono što mi najviše ide na živce su spike "ja nisam bila takva kao dijete, moji roditelji su mene jako dobro odgojili, mi smo svi bili uvijek pristojni, a ova današnja djeca blablabla" nda, današnja djeca su zapravo bezobrazna derišta koje roditelji debili ne znaju odgojit u fine i pristojne
ma najbolje da počnemo kupovat lutke u turbo limaču, imaju on/off pa upališ i gasiš po potrebi, odnosno, kako kome smeta ili ne smeta.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:49   #72
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Draga, obzirom da ti pristojnost i prihvaćanje da drugi ljudi ne moraju misliti isto očito nisu jača strana, ja odustajem.

A ti vrijeđaj nekoga sebi doma. Možda ispucaš frustracije.
stefice, malo smo ostali bez argumenata pa mi ovako suptilno spustas?

mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:51   #73
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
mora da ta djeca imaju jaaaako puno energije kad baš cijeli dan skaču neumorno

nego, šalu na stranu, alapača je na onom topicu dobro napisala - nikad se nećmo složit - mi roditelji i oni koji nisu roditelji. a kad potonji postanu roditelji, sve će im postat jasnije i posipat će se pepelom.
ono što mi najviše ide na živce su spike "ja nisam bila takva kao dijete, moji roditelji su mene jako dobro odgojili, mi smo svi bili uvijek pristojni, a ova današnja djeca blablabla" nda, današnja djeca su zapravo bezobrazna derišta koje roditelji debili ne znaju odgojit u fine i pristojne
ma najbolje da počnemo kupovat lutke u turbo limaču, imaju on/off pa upališ i gasiš po potrebi, odnosno, kako kome smeta ili ne smeta.
ocito imaju kad ne izlaze iz stana (osim u skolu)

blablica, ne znam da li imas nekog tko radi u prosvjeti?
pitaj kako se djeca (i njihovi roditelji) ponasaju danas a kako je bilo dok smo mi bili mali
kad bi ja napravila neko sranje u skoli znala sam da cu dobiti bukvicu i doma a danas djeca rade sranja pa roditelji dolaze u skolu napadati ucitelje jer je nemoguce da je njihovo "zlato" napravilo nesto sto se ne smije (za takva neodgojena "zlata" nema nedozvoljenih stvari, roditelji jednostavno nikad nisu postavili granice)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:51   #74
kaj se stvarno može čuti kad neko pere veš???
i usisava??

ja očito niš ne znam o življenju u stanu.ja nikad nisam čula ničiju mašinu ni usisavanje..čujem jedimo ak prolazim kraj stana u kojem se usisava....

možda je to zato što nemamo nikog iznad sebe....al ja ne čujem ni one pored nas..
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:57   #75
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
kaj se stvarno može čuti kad neko pere veš???
i usisava??

ja očito niš ne znam o življenju u stanu.ja nikad nisam čula ničiju mašinu ni usisavanje..čujem jedimo ak prolazim kraj stana u kojem se usisava....

možda je to zato što nemamo nikog iznad sebe....al ja ne čujem ni one pored nas..
po noci (kad je uglavnom mir) se cuje centrifuga (pogotovo ako masina nije dobro postavljena)
isto vrijedi i za usisavanje - preko dana ne cujes, ali preko noci kad se sve stisa (i buka s ulice i ostalo) se itekako cuje

(ovisi i u kakvoj zgradi zivis, u starim zgradama po centru gdje su zidovi debeli po pola metra se vjerojatno ne cuje nista )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:59   #76
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
kaj se stvarno može čuti kad neko pere veš???
i usisava??
Može. Stvarno.

Ali kako je netko rekao, to nije buka od koje ne možeš živjeti, nego neki neodređeni bruj koji čuješ tamo negdje u susjednoj prostoriji.

A postoje ljudi kojima sve smeta: ako ne pereš veš i ne usisavaš, onda će pričati okolo kako ti djeca i muž hodaju prljavi, neoprani, kako živiš u svinjcu..., ako usisavaš i radi ti veš-mašina, onda si neodgojena bukačica... Pa ti ugodi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 11:01   #77
ja palim veš mašinu iza 22
štedim...
kriza je...

i centrifuga baš fino uspavljuje male bebe, pa valjda i susjede
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 11:58   #78
nemam djece, jos, no nasi susjedi imaju djecu i nisu uvijek najtisi.

ne smeta mi kad bebe placu, kuzim da je to do odredjene mjere i dobi normalno, pretpostavljam da je njima gore nego nama, imaju valjda razlog za plakanje, pogotovo bebaci. uostalom, racunam da cu i ja jednom imati nekog malog kmecavca, pa ce i moji susjedi jednostavno morati imati strpljenja prvo vrijeme.

kasnije se djecu normalno odgoji, i zbog sebe i zbog drugih, spavaju nocu, ne ruse zgradu i sve ok. ako je buka plač i ako je samo faza u razvoju, nema frke.

ono sto mene nazivcira je kad necije dijete place cijelu noc, mi nikom nista ni u prolazu onako kako ste rekli ne komentiramo, a dogadjalo nam se itekako, i štošta još slično, pokušavamo biti normalni, a onda ta osoba nema razumijevanja za druge nego prigovara za sve živo. dijete mi moramo trpjeti i ne smijemo ništa reći, ali oni ne mogu razumjeti da ljudi rade dugo i nekad moraju prati veš i navečer (ne mislim na pranje 10 mašina veša u 3 ujutro)
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:20   #79
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
po noci (kad je uglavnom mir) se cuje centrifuga (pogotovo ako masina nije dobro postavljena)
isto vrijedi i za usisavanje - preko dana ne cujes, ali preko noci kad se sve stisa (i buka s ulice i ostalo) se itekako cuje

(ovisi i u kakvoj zgradi zivis, u starim zgradama po centru gdje su zidovi debeli po pola metra se vjerojatno ne cuje nista )
fakat nisam to znala..al da, ok, ima smisla...po noći kad sve onak utiša..nema toliko automobila...buke može bit da se čuje.

ali kolika to buka može bit?

kaj može smetat i čut se više od npr tv-a u vlastitoj kući..linije...zvuka mašine za suđe i sl....to su ionak samo šumovi..zvukovi na koje se ne obazireš..oguglaš..ili ne
__________________
neću potpis

Zadnje uređivanje m@m@ : 29.09.2009. at 13:51.
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:51   #80
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
ja sam pisala o susjedima, da. ma, to su matore budale bez imalo radosti u životu, ali ja ne žalim takve ljude, ne žalim nikoga, svatko žanje ono što si je posijao ( )
i sve je to za ispovraćat se, to njihovo ponašanje, ali zato od svih bližih i daljih susjeda samo jedna jedina osoba s njima razgovara. to valjda sve govori.
netko je tu spomenuo kaznu zbog bezrazložnog zvanja policije - zar to postoji??? ovi moji su imali fazu kad su svako malo zvali policiju, svaki put s drugim razlogom, ali barem 3 puta tjedno (ne samo meni), a milicajci su uvijek dolazili, ispričavali se i govorili da moraju provjeriti na dojavu

a ovo sa otrovom po vešu je PRESTRAŠNO!!!
nadam se da ste to prijavili policiji, hitnoj službi, psihijatrijskoj bolnici i dežurnim huliganima u kvartu! bez zajebancije, nadam se da jeste!
a ja sam sad sva u frci ko zna čime sve ova gore meni zaljeva veš

i još samo link https://www.forum.hr/showthread.php?t=477687
tema za pljuvanje po djeci i roditeljima super, zar ne?
Nikakva korist od policije...ali vjeruj mi da joj neće na pamet više pasti raditi takva sranja! Rješili smo to,baba je još živa (da ne bi tko pomislio nešta ) ali još jedna pizdarija....
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.