Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2006., 22:05   #1
Kako skinuti uljanu boju sa zida?

dakle, kako? probali smo struganjem, ali ide jako teško, postoje li neka sredstva s kojima bi išlo lakše?
(radi se o onoj boji kojom se bojio prije donji dio zida zbog lakšeg održavanja npr. u kuhinji, umjesto pločica)
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 09:40   #2
Nisam nasao neki pametan nacin. Probao sam i struganjem i s onim Desolom i nije islo.

Na kraju sam to pobrusio dolje, samo to je opca katastrofa sto se tice prasine. Prasine ima u nezamislivim oblacima i svugdje po stanu.

Probaj smisliti nekaj bolje, a ovo ostavi kao zadnju opciju.

Bas sad u novom stanu imam jedan zid koji trebam osloboditi te uljane boje i jos se nisam primio brusenja jer pokusavam smisliti nesto pametnije.

Eh da, probao sam to i paliti i nije islo.

Izgleda da cu opet to pobrusiti i onda ravnati zid

Svi savjeti su dobro dosli
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 19:39   #3
a kako ste probali paliti? čula sam da se može malo popaliti s brenerom pa onda strugati. sutra ćemo probati tako, pa javim kako je prošlo!
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 06:53   #4
Quote:
yeya kaže:
a kako ste probali paliti? čula sam da se može malo popaliti s brenerom pa onda strugati. sutra ćemo probati tako, pa javim kako je prošlo!
Probao sam paliti onim fenom za skidanje boje, ne s brenerom. No to bas ne ide najbolje. Jos uvijek je na zidu

Javite kako jke islo s brenerom.
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 22:39   #5
čula sam za taj fen, ali tek kad smo skinuli s brenerom i struganjem. nije baš neko super rješenje, ali nekeko ide... i malo je nezgodno u blizini utičnica...
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 10:43   #6
Quote:
yeya kaže:
čula sam za taj fen, ali tek kad smo skinuli s brenerom i struganjem. nije baš neko super rješenje, ali nekeko ide... i malo je nezgodno u blizini utičnica...
Budem ponovno navalio na taj zid, budem sad postavio taj fen na najjače pa ću vidjeti šta se dogadja.

Te uljane boje treba zabraniti
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 21:07   #7
Quote:
yeya kaže:
a kako ste probali paliti? čula sam da se može malo popaliti s brenerom pa onda strugati. sutra ćemo probati tako, pa javim kako je prošlo!
Skidanje boje brenerom, onim fenom za boju ili let lampom je samo za drvenu stolariju. Mislim da to baš i nije najbolje rješenje za zidove.
__________________
Klikajte......
www.promet.tk
azblj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 05:00   #8
joooj, radio sam to s kolegom....samo kad se sjetim, ma muka ziva! mos misliti, soba 3x4 i do plafona obojana uljanom boljom!!! proklinjo sam sve zivo u sebi sto sam mu obecao pomoci...no da ne duljim, svasta smo probali, paljenje, kemikalije raznorazne...no na kraju smo zavrsili kako smo i poceli...nema druge, mala spahtlica u ruke i pomalo...i na kraju svega ponovo ogletati zidove jer naravno, negdje spahtla udje dublje u zbuku pa je i to trebalo popraviti...po meni je najbolje rjesenje sto vise ruku i spahtlica! stoga zovi prijatelje, susjede, kolege...
upravitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:51   #9
Quote:
azblj kaže:
Skidanje boje brenerom, onim fenom za boju ili let lampom je samo za drvenu stolariju. Mislim da to baš i nije najbolje rješenje za zidove.
Pa mislim da se jednom "normlanom" zidu nis nemre dogodit od nekih 500 °C (ako se uopce toliko i zagrije). Zrak koji izlazi iz onog fena je temperature cca 500°C (ovisi o fenu), a sami zid se niti ne priblizi tim temperaturama.

U svakom slucaju to s uljanom bojom ide nikako, s cim god to napadao
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 00:02   #10
Quote:
yeya kaže:
dakle, kako? probali smo struganjem, ali ide jako teško, postoje li neka sredstva s kojima bi išlo lakše?
(radi se o onoj boji kojom se bojio prije donji dio zida zbog lakšeg održavanja npr. u kuhinji, umjesto pločica)
Ja se isto spremam raditi za koji dan,probat ću prvo s brenerom,a ako to ne upali probati ću neku kemikaliju koju mi je preporučio tip u bojama i lakovima, kaže da služi baš tome
Lalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 00:14   #11
Baš ga komplicirate, fen ili brener i strugati špahtlom dok je vruće koliko ide
utičnice se skinu,nakon toga impregnacija,podletati i pofarbati i to je to.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:06   #12
Quote:
ipremec kaže:
Baš ga komplicirate, fen ili brener i strugati špahtlom dok je vruće koliko ide
utičnice se skinu,nakon toga impregnacija,podletati i pofarbati i to je to.
Pa i nije bas islo niti s fenom niti s brenerom. To sam posmirglao koliko mi se dalo, poslije je pogletano i pofarbano i nadam se da ce stajati na tom zidu i da nece glet masa padati s te uljane boje.
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 04:32   #13
Quote:
Dexxxter kaže:
Pa i nije bas islo niti s fenom niti s brenerom. To sam posmirglao koliko mi se dalo, poslije je pogletano i pofarbano i nadam se da ce stajati na tom zidu i da nece glet masa padati s te uljane boje.
majstor koji je radio kod mene, pogletao nekim stamitom, kombinacijom gipsa i gleta, (ili staminom) dijelove koji nisu išli špatulom ni ičim drugim. preko toga samo na nekim mjestima tankim slojem glet mase. pa impregnaciju i boju, zasad drži, ništa ne ne vidi
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:11   #14
Baš mi ova tema treba da ne otvaram novu...

Imam isti problem pa me zanima jel tehnologija napredovala u ove četiri godine?
Postoji li nekakva električna špatula ili i dalje sve na ruke uz puno žuljeva i slanja u p.m!

To je čisti horor, Sizifov posao, mravlji koraci... kako god hoćete, prestrašno i presporo ide!
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:19   #15
aajoooj nemoj mi spominjati uljanu boju, ja nisam našla nikakvo novo rješenje i tu boju treba ukinut !!
već peti dan je stružem s malom špahtlom i nema drugog rješenja kupili smo i one tvrde špahtle po 50 kn, al isti vrag (i danas poslije posla me čeka još jedan kvadrat zida, nadam se da će danas bit gotovo ), uglavnom bitno ti je da stalno močiš vodom, šprica za vodu, spužva i špahtla i udri, centimetar po centimetar, užaaas
naravno treba poslije i pogletati jer ode malo i žbuke, pogotovo kad popizdiš pa malo jače zagrebeš
slavonka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:14   #16
Ha, mi ko da smo počeli u isto vrijeme, toliko otprilike traje i moj pakao!

A znači voda ipak nešto malo pomaže, ljudi obično vodu nanose po običnoj boji i to funkcionira, mislio sam da kod ovog uljnog smeća to nema veze pošto ju ne može upiti pa samim tim niti omekšati, al ajd baš ću probat.

Ja sam špatulu zamijenio velikim ravnim šarafcigerom, sporo ali učinkovitije nego ova gr(j)ebalica.
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:38   #17
Quote:
router kaže: Pogledaj post
Ha, mi ko da smo počeli u isto vrijeme, toliko otprilike traje i moj pakao!

A znači voda ipak nešto malo pomaže, ljudi obično vodu nanose po običnoj boji i to funkcionira, mislio sam da kod ovog uljnog smeća to nema veze pošto ju ne može upiti pa samim tim niti omekšati, al ajd baš ću probat.

Ja sam špatulu zamijenio velikim ravnim šarafcigerom, sporo ali učinkovitije nego ova gr(j)ebalica.
Supatnici pozdrav-ja upravo skidam sa stolarije što je ipak lakše jer brener koristi bolje nego na zidu ali vam savjetujem da špatulu i šrafciger zamjenite širokim oštrim dlijetom.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:15   #18
Ni dlijeto nije loša ideja, to je kao gigantski šarafciger!

Zamislite kolko nas se primilo posla oko i u kući, čim sunce grane mi ko mravi na radove...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:59   #19
Ja sam kod ujaka (1m^2 kod sudopera) to sa zeljeznom cetkom na busilici "obrusio". Treba biti zamotan kao mumija i odvojiti dio prostorije folijama - uzasna prasina.
Ima i onih grubih smirgl papira...
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:28   #20
Za zaštitu ostatka stana/kuće od prašine može se staviti i vlažna plahta preko vrata koja se zatvore i tako plahta "brtvi" prazan prostor između okvira i vrata - vrlo učinkovito.

Probali smo sa onim "zvonom" što se montira na brusilicu ali se kamen brzo zapuni i zaguši tim smećem pa onda na kraju samo gladi po boji.
Možda bi se dalo sa reznom pločom za kamen?

Ono što sigurno pali je najodvratnije i najsporije a to je špatula.
Čudim se da švabe nisu izmislili kakvu makinu za takav posao...
router is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.