Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 13:51   #1001
Šta smo se uvatili rasprave o kinezima i filipincima. Mi smo uništili škverove, domaće firme, srozali fakultete i škole i sad ovisimo o bjelosvjetskim jebivjetrima. Naš kadar rukovodeći je sposoban sebi na kopnu dat plaću od 50000 kuna (jadroplov), uništiti Jugoliniju, trasirat Jadroliniju za propast.
Krivi smo sami sebi za sranje koje će se desit a to i nije toliko konkurencija u istočnim zemljama (neće ni oni zauvik za brokve navigat) nego nestajanje pomoraca iz godine u godinu.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:51   #1002
Zna li ko koju firmu u kojoj bi za 3 mjeseca bio sigurno na brod?? imam sve papire , zvo jadroplov kažu da ima njih 10 ispred mene a da imaju samo 6 brodova -.-
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:01   #1003
Ugovor na neodređeno (stalni radni odnos)

U ime svog supruga koji plovi u međunarodnoj plovidbi, htjela bih postaviti jedan upit: naima imala sam čuti da su u tijeku pregovori (na inicijativu Europske unije te naše vlade) između SPH, brodara te ministarstva nadležnog za mirovinski sustav u kojima će se pregovarati o izmjenama i dopunama pomorskog zakonika, o beneficiranom radnom stažu te o raskidu ugovora pomorcima koji imaju sa brodarom sklopljen ugovor na neodređeno vrijeme.
Može li se pomorca prisiliti da otkaz takvog ugovora, da ga se stavi pred gotov čin: ili iskrcanje s broda ili potpis ugovora s promjenjenim uvjetima a koji je štetan za samog pomorca?
Molim vaša mišljenja.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:16   #1004
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
U ime svog supruga koji plovi u međunarodnoj plovidbi, htjela bih postaviti jedan upit: naima imala sam čuti da su u tijeku pregovori (na inicijativu Europske unije te naše vlade) između SPH, brodara te ministarstva nadležnog za mirovinski sustav u kojima će se pregovarati o izmjenama i dopunama pomorskog zakonika, o beneficiranom radnom stažu te o raskidu ugovora pomorcima koji imaju sa brodarom sklopljen ugovor na neodređeno vrijeme.
Može li se pomorca prisiliti da otkaz takvog ugovora, da ga se stavi pred gotov čin: ili iskrcanje s broda ili potpis ugovora s promjenjenim uvjetima a koji je štetan za samog pomorca?
Molim vaša mišljenja.
ovo o beneficiranom stazu je ja mislin gotova prica... to smo popusili... ne znan da li si pratila ali generalni je stav popijača da je to odjeba... cisto sumnjam da ce se sta prominit...

Popijač odbio kraći staž za pomorce

nisan pravnik ali mislin da nam mogu sisat onu stvar po pitanju da ce drzava određivat kakav ce tko ugovor imat sa poslodavcem...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:50   #1005
Prvi put čujem ovo. Moj ugovor je na neodređeno i nisam nigdje načuo da to ima veze sa stažom. Staž dokazivaš matrikulom.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 20:19   #1006
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem ovo. Moj ugovor je na neodređeno i nisam nigdje načuo da to ima veze sa stažom. Staž dokazivaš matrikulom.
Jel se radi o domaćem brodaru?
Pojašnjenje:
pomorci koji imaju ugovor na neodređeno se u firmi vode se da rade cijelu godinu i tako primaju i plaću. Odrađuju svoje vrijeme na brodu a dio godine su doma. Ne prijavljuju se i odjavljuju na mirovinskom. I to smeta dotičnom ministarstvu jer ministarstvo nema evidenciju o tim pomorcima, poslovanje firme nije usklađeno sa pravilnicima o npr. 183 dana na brodu, plaćanje ili oslobađanje plaćanja poreza i sl...
Na koji način će se odvijati borba između stalno zaposlenih i njihovih poslodavaca, i kako će na kraju rezultirati, tek ćemo vidjeti jer, po mom mišljenju, svi poslodavci bi se rado riješili svih koji imaju takve ugovore za stalno.
S druge strane: kad se raskida ugovor za stalno, treba navesti i razlog otkaza, može se ići na neznanje pomoraca (loviti u mutnom a ima ih neznalica) da im se ponudi ugovor sa promjenjenim uvjetima, tehnološki višak, sporazumni otkaz no jasno treba naglasiti da se sa svim ugovorima a da nisu na neodređeno, gube radnička prava i oštećuje pomorac!
Da ne spominjem radne sporove pred sudom što svaka normalna firma želi izbjeći!
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:21   #1007
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
...
Ja sam na stranca i prijavljivam se svaki put kad dođem i kad idem i plaćam normalno doprinose. Ovo sa domaćim brodarom vjerovatno se misli na jadroliniju a kako je tamo to riješeno ne znam .
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 00:14   #1008
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Ja sam na stranca i prijavljivam se svaki put kad dođem i kad idem i plaćam normalno doprinose. Ovo sa domaćim brodarom vjerovatno se misli na jadroliniju a kako je tamo to riješeno ne znam .
Domaći brodar s pomorcima u međunarodnoj plovidbi!
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 16:30   #1009
Pozdrav svima.
Moze li mi netko napisati par rijeci o trenutnom stanju sa poslovima na teretnim brodovima? Planiram vec neko vrijeme upustiti se u takvo nesto.
Polozeni ispiti odnosno dozvole za rad na brodu i ostala papirologija?
Kojim agencijama se obratiti?
Nadam se da ce mi oni objasniti sve sto me zanima.
Iako bih bio zahvalan na nekim informacijama iz prve ruke od vas koji imate iskustva.
Koje kompanije su najbolje sto se tice uvjeta i place, itd...
Isprika ako je post u krivoj temi.
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 16:36   #1010
I onda razmišljam...što je briga Mirovinsko da li se pomorac došao prijaviti/odjaviti u sustav, da li ima 183 dana plovidbe na godinu, da li treba/ ne treba platiti porez na dohodak kad je pomorac s ugovorom na neodređeno vrijeme u međunarodnoj plovidbi cijelu godinu u mirovinskom sustavu, plaća porez cijelu godinu...
Dolazim do zaključka da pored priče o borbi za beneficirani radni staž pomoraca, usklađivanjem sa zakonom o mirovinskom osiguranju, pomorskim zakonikom i zakonima EU, vlada želja poslodavca za raskidom na silu takvih ugovora koji su mu oduvijek trn u oku!
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 16:37   #1011
Jeroen, za koju poziciju na brodu se zanimas?
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 16:39   #1012
Quote:
jeroen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Moze li mi netko napisati par rijeci o trenutnom stanju sa poslovima na teretnim brodovima? Planiram vec neko vrijeme upustiti se u takvo nesto.
Polozeni ispiti odnosno dozvole za rad na brodu i ostala papirologija?
Kojim agencijama se obratiti?
Nadam se da ce mi oni objasniti sve sto me zanima.
Iako bih bio zahvalan na nekim informacijama iz prve ruke od vas koji imate iskustva.
Koje kompanije su najbolje sto se tice uvjeta i place, itd...
Isprika ako je post u krivoj temi.
Samo nemoj i ti biti jedan od onih pomoraca početnika koji bi odmah dobre uvjete na brodu i plaću do plafona..
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 17:14   #1013
@Jeroen... nisi falija temu...

Pelorus te dobro pita...

@Lea daj ne kaki covik je pita normalno ako nemas sta rec onda suti...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 17:14   #1014
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Domaći brodar s pomorcima u međunarodnoj plovidbi!
Nisam ništa načuo. Doprinose plaćaš za vrijeme na brodu što dokazivaš matrikulom prilikom prijave na kapetaniju. Prihode na razini godine prijavljuješ poreznoj do kraja veljače i ako imaš više od 183 dana plaćeš ništa a ako imaš manje opet plaćaš ništa ako zarađivaš manje od ne znam sad koja je cifra misečno. Prilično je jasno tako da ne vidim di je problem.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 17:18   #1015
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Nisam ništa načuo. Doprinose plaćaš za vrijeme na brodu što dokazivaš matrikulom prilikom prijave na kapetaniju. Prihode na razini godine prijavljuješ poreznoj do kraja veljače i ako imaš više od 183 dana plaćeš ništa a ako imaš manje opet plaćaš ništa ako zarađivaš manje od ne znam sad koja je cifra misečno. Prilično je jasno tako da ne vidim di je problem.
20k kn
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 17:32   #1016
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
@Jeroen... nisi falija temu...

Pelorus te dobro pita...

@Lea daj ne kaki covik je pita normalno ako nemas sta rec onda suti...
Ok, možda se nisam trebala citirati na gospodina...čovik je lipo pita a ja mu uručim cerek.

Općenito bi mladi ljudi koji nemaju na kraju posla, rado otišli na brod ali ne za mornara (velim oni koji većinom nisu pomorske struke) već za najmanje čifa.
A tebi Batelant smeta žena na ovom forumu?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:09   #1017
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Ok, možda se nisam trebala citirati na gospodina...čovik je lipo pita a ja mu uručim cerek.

Općenito bi mladi ljudi koji nemaju na kraju posla, rado otišli na brod ali ne za mornara (velim oni koji većinom nisu pomorske struke) već za najmanje čifa.
A tebi Batelant smeta žena na ovom forumu?
ne smeta nema razloga...

samo ono triba pomoc a ne odmoc...

gledaj ne znan sta komentiras... momak je pita normalno sta sad triba filozofirat...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:50   #1018
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
Jeroen, za koju poziciju na brodu se zanimas?
Hm...nisam siguran...nisam bas upucen koje se sve djelatnosti traze na takvim brodovima.
Struka mi je vezana za elektromehaniku i informatiku (SSS).
Htio bih samo napomenuti da sam se odlucio za teretne brodove jer se nikako ne vidim u nekim djelatnostima koje su specificne za putnicke brodove i sve ono sto ide s njima.
Vjerujem da bi mi vise mi odgovarao manji broj ljudi dakle posada.

@Lea Sun:
necu biti od tih sigurno jer sam ozbiljan u svojoj namjeri a prije svega realan.
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 20:15   #1019
Quote:
jeroen kaže: Pogledaj post
Hm...nisam siguran...nisam bas upucen koje se sve djelatnosti traze na takvim brodovima.
Struka mi je vezana za elektromehaniku i informatiku (SSS).
Htio bih samo napomenuti da sam se odlucio za teretne brodove jer se nikako ne vidim u nekim djelatnostima koje su specificne za putnicke brodove i sve ono sto ide s njima.
Vjerujem da bi mi vise mi odgovarao manji broj ljudi dakle posada.

@Lea Sun:
necu biti od tih sigurno jer sam ozbiljan u svojoj namjeri a prije svega realan.

imas pm...

Zadnje uređivanje batelant : 27.01.2011. at 20:29.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 23:22   #1020
Quote:
jeroen kaže: Pogledaj post
Hm...nisam siguran...nisam bas upucen koje se sve djelatnosti traze na takvim brodovima.
Struka mi je vezana za elektromehaniku i informatiku (SSS).
Htio bih samo napomenuti da sam se odlucio za teretne brodove jer se nikako ne vidim u nekim djelatnostima koje su specificne za putnicke brodove i sve ono sto ide s njima.
Vjerujem da bi mi vise mi odgovarao manji broj ljudi dakle posada.

@Lea Sun:
necu biti od tih sigurno jer sam ozbiljan u svojoj namjeri a prije svega realan.
Oprosti ako si se našao uvrijeđen. Držim fige!
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.