Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2006., 01:40   #1
Daska za WC-školjku

Hoću najkvalitetniju, a ne da mi se nakon par godina počne raspadati! (kao neki prešani drveni materijal iznutra). I da bude teža, masivnija, a ne tanka plastika.
Dakle, od kojeg materijala trebam tražiti?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 11:38   #2
Brodska tikovina.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 11:55   #3
Quote:
Špranja kaže:
Hoću najkvalitetniju, a ne da mi se nakon par godina počne raspadati!
pa nije to bas toliko skupo da ju ne moze zamijeniti svakih par godina

al da, plastika je i meni ocajna. drvene su masivnije i bolje

a kad vidim one šarene, dodje mi da
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 11:55   #4
Hoću bijelo! (vezano uz prijedlog za tikovinu).
Pa se nadam da u eri svakakvih vrhunskih tehnologija postoji u standardnoj ponudi nešto kvalitetnije od plastificirane prešane iverice ili plastike od kakve se rade zdjele iz kineskih dućana...
I - da, nije skupo, al evo ima već par mjeseci da sjedim na dasci koja se pri dnu (oko onih vijaka) trusi, jer jednostavno uvijek imam "važnijeg" posla... (a muž, koji je, btw., glavni "uzročnik" propadanja daske, nije baš "tehnički" tip, niti mu se baš da tražit daske po nekakvim Bauhausima i sl....) Pa kad već mijenjam, voljela bih maksimalno produljiti rok upotrebe...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 11:56   #5
imas u bauhausu i tim slicnim trgovinama brdo raznih pa mozes izabrati.-)
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 12:23   #6
Mi imamo neku supertesku, bijelu, valjda drvenu?! Ima ih svugdje, u vecim centrima, ja sam bila protiv tako teske daske, ali dragi bio za, priznajem da je i meni sad OK , kostala oko 200 kn
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:25   #7
ove drvene najčešće nisu drvene, nego najčešće neka kemija...no nekak mi se čini da je najkritičniji dio okov tj panti. ak je plastičan obično nije kvalitetna plastika pa pukne s vremenom, ak je mesingani prohrđa s vremenom. nitko ne radi od inoxa ispada da su daske potrošna roba...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:34   #8
pa uzmi one debele plasticne. imas ih u bauhausu. nasa je kostala cca 400 kuna.
jucer sam neku slicnu kupila u konzumu za 69 kuna (za vikendicu. ova doma je neunistiva). isto su joj oni serafi metalni.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:36   #9
e da, ove drvene pocnu s donje strane propadati (kod pustanja vode uvijek se malo pospricaju pa je vlaga na istim mjestima konstantna).
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 23:54   #10
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
e da, ove drvene pocnu s donje strane propadati (kod pustanja vode uvijek se malo pospricaju pa je vlaga na istim mjestima konstantna).
Na koje puštanje vode točno misliš?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 00:02   #11
a koji premaz tih drvenih mora biti jer ja sve perem domestosom
pa da mi ne pojede taj lak bas odmah
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:39   #12
Zadnje 2 daske su nam otišle u pola godine zbog loših pantova. Kakvi su pantovi najbolji?
__________________
nuki
nuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:01   #13
što niži i što deblji!

jedno vrijeme sam imala strašnih problema s daskama dok nisam skužila razliku na pantima
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 18:06   #14
Odbojnici za wc dasku

Dali netko zna gdje se to moze kupiti? Da ne promjenis cijelu dasku zato sto je ispao jedan odbojnik, htio bi samo naci odgovorajuci odbojnik za predvidjeni utor.
moci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 18:20   #15
Ideja, gdje pitati, potraziti?
moci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:16   #16
Probaj kontaktirati Nord.hr, neki dan nam je zaposlenik govorio da imaju ekstra dijelove za daske.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 20:34   #17
Kvalitetna daska za WC - gdje kupiti?

Već treći puta sam zamijenio WC daske na tri školjke i dalje je problem na sve tri - osim što nije fiksirana (dakle kliže se lijevo desno od početka montaže koliko god zategnuo), soft zatvaranje se brzo pokvari, itd.

Dakle, do sada tri različita proizvođača i sa svima isti problemi.

Video gdje se vide problemi i kakva vrsta školjke je:
https://streamable.com/wpc0pa

Imate li ideje na koji način fiksirati dasku ili gdje kupiti nešto zaista kvalitetnije da je stabilno?
__________________
"I can accept failure. Everyone fails at something. But I can't accept not trying." (Michael Jordan)
Huncvut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 23:29   #18
Neznam, ja sam isto imao te probleme, evo sad vec 2 godine (da pokucam) je mir.. Kupio sam dasku u Bauhausu - 2 komada ... neda mi se sad tražiti - drvena je - softclose i na njoj je žaba 3D - mislim da piše "Kiss me baby" - pa ako još to postoji, probaj s tom.. al gle, imao sam od tog istog proizvođača (sjecam se da je neki svabo) istu samo sa nekim kapljicama(vodopadom) i nisu bile.dobre, a potpuno isti materijal za montazu.. neznam.. mozda trebaš baš tu žabu poljubiti za sreću (ja je nisam.. ali se drži .. hehe)
darek5cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 15:04   #19
Hvala, evo ponovno uploadam video, ako još netko ima kakva iskustva: https://www.veed.io/view/d2a814ab-80...4-2912bf397c10
__________________
"I can accept failure. Everyone fails at something. But I can't accept not trying." (Michael Jordan)
Huncvut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 21:03   #20
Može jedino puknut, nemaš što izgubiti stegni je jače.

Možda nisi dobrim redosljedom pometao podložne pločice (metalne i PVC) i one nastavke s kojima se zavrče odozdola.

Impoviziraj, kupi podložne pločice, postoje protuklizne PVC, gumirane sa samoljepljivim dijelom i sličnim rješenjima, imaš u Bauhausu pa traži, ponesi svoje uzorke.

Imaš i hrpu drugih dasaka tamo pa pogledaj malo rješenja na tim drugim i drugačinijim daskama - kako su rješenja "stezanja" ispod.

Obično su na najskupljim najbolja rješenja, bit ćeš pametniji kad to malo vidiš.

Evo:

https://www.bauhaus.hr/wc-daske/blok...ske/p/28557915

Istraži malo.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.