Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2010., 14:24   #61
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Ovo nije mac. Barem ne vitla njime kao macem, vise kao kopljem. Da ga koristi kao mac, bilo bi smijesno
Vidi stvarno nije mač.

Pa bilo bi i očekivano da za magove naprave 2 u jedan, melee-ranged spell weapon, jer ja sam kraj awakeninga odigrala tako da sam magove kad sam skupila dovoljno dobrih spellova lijepo upakirala u armore i dala im oružje s super runama. Oni ionako mogu bacati spellove i bez štapa, doduše štap im da bodova za will i spellpower itd., ali mogu oni i bez toga dizati dosta energije, a da pritom ne stoje po strani već da malo i barataju melee weaponsima...puno učinkovitije, barem meni.
Amako Sudeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 04:51   #62
dosla prva slika kako default Hawke zenka izgleda
jebo ih Qunari, izgleda ko muski default kad mu obrijes bradu

THE link
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 11:38   #63
Eto, piše na Bugovim stranicama da je DA2 u gold fazi. Baš me zanima hoće li se "pojaviti" prije 08. 03.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:47   #64
Demo dvojke je za 2 dana.
v4tra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:05   #65
Quote:
v4tra kaže: Pogledaj post
Demo dvojke je za 2 dana.


Mislim da je pristiglo vrijeme za otvorit novi topic: "Dragon age 2"

Chant of Light: Canticle of Trials

Maker, my enemies are abundant.
Many are those who rise up against me.
But my faith sustains me; I shall not fear the legion,
Should they set themselves against me.



-Transfigurations 10:1[25]

Many are those who wander in sin,
Despairing that they are lost forever,
But the one who repents, who has faith
Unshaken by the darkness of the world,
And bloats not, nor gloats
Over the misfortunes of the weak, but takes delight
In the Maker's law and creations, she shall know
The peas of the Maker's benediction.
The Light shall lead her safely
Through the paths of this world, and into the next.
For she who trusts in the Maker, fire is her water.
As the moth sees light and goes toward flame,
She should see fire and go towards Light.
The Veil holds no uncertainty for her,
And she will know no fear of death, for the Maker
Shall be her bacon and her shield, her foundation and her sword.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:18   #66
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post


Mislim da je pristiglo vrijeme za otvorit novi topic: "Dragon age 2"
Nema smisla ionak su zasrali 2. dio
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:22   #67
Quote:
nonik kaže: Pogledaj post
Nema smisla ionak su zasrali 2. dio
Ti si već odigrao dvojku?
v4tra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:45   #68
Quote:
v4tra kaže: Pogledaj post
Ti si već odigrao dvojku?
ne al odigrao demo...
ubacili su conversation wheel za retarde
izbacili biranje rase i kompletno originse
al hej zato sad tvoj retard ima voice acting za "imerzivnost"
izbacili taktički pogled,...
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 23:24   #69
Quote:
nonik kaže: Pogledaj post
ne al odigrao demo...
ubacili su conversation wheel za retarde
izbacili biranje rase i kompletno originse
al hej zato sad tvoj retard ima voice acting za "imerzivnost"
izbacili taktički pogled,...
Conversation wheel je po meni puno bolja stvar. Obožavao sam ga u Mass Effect-u, a nisam retard. Bilo je od početka jasno (od prve najave) da će glavni lik biti čovjek imenom Hawke. Apsolutno neloša ideja. Vidi se da igra kreće stopama sličnim Mass Effectu. S tim da mislim da je Shepard uber-jebač, a jedan takav lik mi je nedostao u Dragon Age-u. Neznam dal me shvaćaš. Jest lijepo kada napraviš vlastitog lika sa svojom poviješću ali meni ovo nije nekakav minus. Doduše, morat ću odigrati demo i vidjet iz prve ruke.

U igrama mi upravo najviše smeta kad mi glavni lik nije voice actan. Nije ono da me potpuno odvrati od igre jer sam npr. Dragon Age odigrao par puta, ali mi je veeeliki veliki nedostatak. Ljepše mi je igrati kad znam da mi lik ima "dušu". Opet, Shepard ftw. Pod taktički pogled misliš na ono, click space to issue commands. Naravno da to nisu izbacili, neznam odakle ti takva informacije. Imaš opciju igrat Dragon Age kao action RPG i kao pauziranje pa izdavanje naredbi RPG (neznam točan termin hehe ). EDIT: sad se sjetih, taktički RPG

Također, prilično sam siguran da demo još nisi igrao jer je službeni datum izlaska 22.02. Živi bili pa vidjeli. Možda će me igra još i razočarati, međutim čisto sumnjam. Sviđa mi se dosadašnji tijek razvoja Dragon Age-a.

Zadnje uređivanje v4tra : 20.02.2011. at 23:30.
v4tra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 00:34   #70
Quote:
v4tra kaže: Pogledaj post
Conversation wheel je po meni puno bolja stvar. Obožavao sam ga u Mass Effect-u, a nisam retard.
ma da super je conversation wheel nedao bog da moraš razmišljati kak će pojedini lik reagirati na tvoju izjavu nego lijepo imaš ikonicu dobar loš ili sarkastičan
Quote:
Bilo je od početka jasno (od prve najave) da će glavni lik biti čovjek imenom Hawke. Apsolutno neloša ideja.
Da ali je ljepota DA:O bila baš u tim originsima a nastavak bi trebao u najmanju ruku zadržati ako ne i poboljšati dobre strane prethodnika a ne potpuno ih izbaciti
Quote:
Vidi se da igra kreće stopama sličnim Mass Effectu.
U tome i je problem DA:O je reklamiran kao spiritualni nasljednik Baldurs Gatea,
party based RPG nešto čega na tržištu nije bilo već jako dugo. I u tome je DA:O donekle uspio. I DA2 bi trebao, jer ipak je to punokrvni nastavak, nastaviti originsovim stopama a ne mass effectovim

Quote:
U igrama mi upravo najviše smeta kad mi glavni lik nije voice actan. Nije ono da me potpuno odvrati od igre jer sam npr. Dragon Age odigrao par puta, ali mi je veeeliki veliki nedostatak. Ljepše mi je igrati kad znam da mi lik ima "dušu". Opet, Shepard ftw.
Ja na to gledam ovako... Igra je role play dakle ja igram ulogu glavnog lika
kao takvog voice acting mi netreba jer moj lik u mojoj glavi ima MOJ glas.

Quote:
Pod taktički pogled misliš na ono, click space to issue commands. Naravno da to nisu izbacili, neznam odakle ti takva informacije. Imaš opciju igrat Dragon Age kao action RPG i kao pauziranje pa izdavanje naredbi RPG (neznam točan termin hehe ). EDIT: sad se sjetih, taktički RPG
ne pod taktički pogled mislim na zoom out, ptičja perspektiva,...
Quote:
Također, prilično sam siguran da demo još nisi igrao jer je službeni datum izlaska 22.02. Živi bili pa vidjeli. Možda će me igra još i razočarati, međutim čisto sumnjam. Sviđa mi se dosadašnji tijek razvoja Dragon Age-a.
leekana je njemačka verzija demoa
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:23   #71
Quote:
nonik kaže: Pogledaj post
ma da super je conversation wheel nedao bog da moraš razmišljati kak će pojedini lik reagirati na tvoju izjavu nego lijepo imaš ikonicu dobar loš ili sarkastičan

Da ali je ljepota DA:O bila baš u tim originsima a nastavak bi trebao u najmanju ruku zadržati ako ne i poboljšati dobre strane prethodnika a ne potpuno ih izbaciti

U tome i je problem DA:O je reklamiran kao spiritualni nasljednik Baldurs Gatea,
party based RPG nešto čega na tržištu nije bilo već jako dugo. I u tome je DA:O donekle uspio. I DA2 bi trebao, jer ipak je to punokrvni nastavak, nastaviti originsovim stopama a ne mass effectovim


Ja na to gledam ovako... Igra je role play dakle ja igram ulogu glavnog lika
kao takvog voice acting mi netreba jer moj lik u mojoj glavi ima MOJ glas.

ne pod taktički pogled mislim na zoom out, ptičja perspektiva,...

leekana je njemačka verzija demoa
Vidi se da covjek zna o cemu prica
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:17   #72
Quote:
v4tra kaže: Pogledaj post
Možda će me igra još i razočarati, međutim čisto sumnjam. Sviđa mi se dosadašnji tijek razvoja Dragon Age-a.
Ja sam s DA-O oduševljen, pa me razne tehničke sitnice previše ne diraju. Govor glavnog lika može i ne mora bit, ali na duži rok mi je ipak bolje da govori nego da je mutav.

O ukusima se ne raspravlja, tako da je DA-O meni THE Best.

I ne može bit nikakva razočarenja s Dvojkom. Ipak je to Bioware.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:22   #73
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja sam s DA-O oduševljen, pa me razne tehničke sitnice previše ne diraju.
ovo nisu neke sitnice nego jako velike i bitne promjene u igri.
vise bih volio da ostane ko u jedinici, al mozda bude i ovo dobro, vidit cemo.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:29   #74
ne razumijem zasto se cesto ljudi (gameri) boje promjena. meni su uvijek dobrodosle
al vrlo je moguce da bioware s DA2 cilja na drugaciju publiku. Ja znam da cu uzivat u igri bilo da je skroz drugacija ili skroz ista ko prvi dio. Vidio sam na youtube-u neke snimke od dema, i izgleda mi sasvim pristojno.
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:11   #75
To da taktičkog pogleda neće biti u DA 2 nije baš cijela istina. Evo zašto:

On the PC, however, we are still working with the camera to keep the key elements of the tactical experience there. I was actually playtesting some new camera code when Victor found me, in fact, so I can give you the latest news on that front.

While we likely won't pull as far up as we did in DA:O, I have always felt that the key to tactical play was actually freeing your camera from the character you're controlling to issue precise orders, which is what we're tuning now. So, this means you can still maneuver the camera around the battlefield and issue orders from a remote location, just as you could in Origins.


Ovo je izjava još iz prošle godine i sudeći po daljnjem razvoju događaja na BioWare-ovim forumima sumnjam da se išta bitnije promijenilo. Osobno moram prvo testirati igru da bih mogao reći da je ovo promašaj, makar sam i sam bio razočaran ovakvim izjavama. Međutim, tko kaže da ovo neće biti dobar potez? Možda su ovaj pogled usavršili do krajnjih granica.

Znači, bit će taktičkog pogleda, međutim neće se moći toliko jako scrollat van kao u Originsima. Što se tiče njemačke verzije demo-a ti vjerojatno imaš neke vanzemaljske izvore (volio bih znati koji su to pa da se i ja bolje uputim ). Koliko sam ja upućen u to, ta verzija je leakana tek danas. No, neću isprobavati raznorazne leak-ove nego ću si lijepo mirno skinuto Demo sa službenih izvora.

Dalje što se tiče razgovora, mislim da nema pretjerane razlike između standardnih 1-5 opcija i wheel-a. I u DA si imao 3-4 odgovora, 1 koji prekida razgovor, 1 koji je dobronamjeran, 1 koji nije i 1 koji traži informacije ili nešto sasvim drugo. Slična je stvar sa wheel-om, samo što kod njega nema brojki kod odabira rečenica (te rečenice su malo skraćene, a razgovori dulji). Slažem se da je retardacija u činjenici da si recimo u ME mogao odabrati "zao" odgovor ako je bio ofarban u crveno, a "dobar" ako je bio ofarban u plavo. Ali takvih situacija nije bilo pretjerano mnogo, a ako si se već uživio u lika i igraš recimo complete bad-assa ili bad-assicu onda ti je sasvim svejedno kako su odgovori ofarbani jer si u glavi već unaprijed odredio kojim stopama kreće tvoj lik.

Quote:
Ja na to gledam ovako... Igra je role play dakle ja igram ulogu glavnog lika
kao takvog voice acting mi netreba jer moj lik u mojoj glavi ima MOJ glas.
Ukusi su različiti. Meni je bolji voice acting, pa sam u tom pogledu zasad zadovoljan sa DA2.

Quote:
Da ali je ljepota DA:O bila baš u tim originsima a nastavak bi trebao u najmanju ruku zadržati ako ne i poboljšati dobre strane prethodnika a ne potpuno ih izbaciti
Mislim da su i sami developeri bili svjesni da se okretanje glave originsima kao originsima neće mnogima sviđati, jer su rekli da se svjesno trude limitirati korištenje imena Hawke u igri, jedino kod likova koji ga poznaju vrlo osobno. Većinom likovi u igri Hawke-a zovu human ili nešto drugo (Champion?).

Sama činjenica da ovo radi BioWare je po meni dovoljan razlog da ovo NEĆE biti razočaranje. Promjena ima i treba odigrati prije nego suditi. Znam da ja svakako hoću.

Zadnje uređivanje v4tra : 21.02.2011. at 17:17.
v4tra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:25   #76
...Demo na njemackom je bil vec u petak moguce skinuti...tak da ako si zapeo za tak neku smijesnu stvar i u krivu si onda razmisli i o ostalome.

Boli me đon za kameru ali smanjivanje svih ostalih stvari od inventorija, skilova, oruzja, npca, questova, velicine, itd da ne nabrajam i okretanje vise ka konzolama je ono kaj mi na jetra ide...ali zivi bili pa vidjeli...nadam se da sam u krivu.

ps.. kotac je za maloumne i one kojima se neda citati...zakaj bi moral gubiti vrijeme na citanje pola stranice teksta ako mozes umjesto toga procitati 5 rijeci...
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:39   #77
Quote:
Sycho kaže: Pogledaj post
...Demo na njemackom je bil vec u petak moguce skinuti...tak da ako si zapeo za tak neku smijesnu stvar i u krivu si onda razmisli i o ostalome.

Boli me đon za kameru ali smanjivanje svih ostalih stvari od inventorija, skilova, oruzja, npca, questova, velicine, itd da ne nabrajam i okretanje vise ka konzolama je ono kaj mi na jetra ide...ali zivi bili pa vidjeli...nadam se da sam u krivu.

ps.. kotac je za maloumne i one kojima se neda citati...zakaj bi moral gubiti vrijeme na citanje pola stranice teksta ako mozes umjesto toga procitati 5 rijeci...
ma kakvi 5 rijeci pogledas ikonicu plavo, ljubičasto, crveno
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:01   #78
da, to s kotacem ce bit bezveze.
Atma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:43   #79
Quote:
Sycho kaže: Pogledaj post
...Demo na njemackom je bil vec u petak moguce skinuti...tak da ako si zapeo za tak neku smijesnu stvar i u krivu si onda razmisli i o ostalome.

Boli me đon za kameru ali smanjivanje svih ostalih stvari od inventorija, skilova, oruzja, npca, questova, velicine, itd da ne nabrajam i okretanje vise ka konzolama je ono kaj mi na jetra ide...ali zivi bili pa vidjeli...nadam se da sam u krivu.

ps.. kotac je za maloumne i one kojima se neda citati...zakaj bi moral gubiti vrijeme na citanje pola stranice teksta ako mozes umjesto toga procitati 5 rijeci...
Zapravo, mislim da se za taj demo kačiš ti. Meni je nebitno da li je Demo leakan prije 2 dana ili prije tjedan dana. To ne dokazuje apsolutno ništa, a pogotovo ne činjenicu da sam u krivu ili ne u vezi drugih stvari (osim ako je taj Demo apsolutna suprotnost dosadašnjim previewovima, intervjuima i općenito DA2 izvorima). Uljudno sam pitao koji su tvoji izvori, a ti si iz toga izvukao da sam u krivu u vezi ostalih stvari (ili da te možda napadam po tom pitanju, što je još smješnije).

To što misliš da sam malouman i retard jer mi se sviđa conversation wheel je druga stvar.

Pokušavaš zgaditi Dragon Age 2 ljudima kao da je to neko smrdljivo sranje kojem se ne bi približio ni sa zaštitinim kombinezonom, a jedino što ti smeta je conversation wheel i nedostatak "punokrvnog" taktičkog elementa (to su stvari koje su i službeno povtrđene).

Inventory je manji u DA2? Volio bih znati koji su tvoji izvori. Developeri su sami rekli da je inventory u DA2 isti kao i inventory u DA: Origins. Ako ovdje misliš na equipment likova - da, glavni likovi imaju samo jedan outfit koji će se tijekom igre moći nadograđivati, što automatski, što kupovanjem itema uz dodatak već standardnih proširenja - prsteni, amulet, remen i oružja. Da li je to minus? Jest, slažem se, ali ne tako krupan minus da bi mi umanjio volju za igranjem.

Evo nekoliko slikica skillova u DA2:

http://images.wikia.com/dragonage/im...Spell_Tree.jpg
http://bioware.files.wordpress.com/2...s_isabella.jpg

Po izgledu se doista čini da ima manje skillova nego u DA:O. Dodani su i "personal" skillovi za companionse (slika 2). Smatram da je ovo vrlo zanimljiv dizajn skillova, svakako više "konzolaški", ali to nužno ne znači da ne valja.

Neznam gdje si pročitao da će DA2 imati manje oružja, NPC-ova i questova. Ja nisam pa bih te molio da mi pokažeš gdje si to pročitao. To je zbilja zanimljiva konstatacija, jedna koja je vrijedna daljnjeg istraživanja. Ako je to istina, onda bi to moglo utjecati na moj cjelokupan dojam dvojke.

Međutim, i ovdje mislim da si malo "u krivu". Free Marches će biti "fairly larger than Ferelden" (ovo sam davno pročitao, pa točan izvor neznam, jednostavno mi je ostalo u glavi), a glavni dio igre fokusirat će se oko Kirkwalla - grada koji je nekad bio središte svjetskog trgovanja robovima. Što to znači možemo samo nagađati. Sumnjam da to znači da će biti manje NPC-ova i questova. Ako pak misliš na companionse - da, DA2 ima 6 companionsa (nisam siguran da ima psa, mislim da ne) nasuprot Originsima koji imaju 7+1 (ne računam DLC-ove).

Conversation wheel je ušminkan jako u odnosu na onaj iz Mass Effecta. Meni osobno je veliki plus, drugima nije i poštujem mišljenja drugih (daleko od toga da ću ih zvati retardima).

Napominjem, nisam još odigrao Demo, samo iznosim neke od činjenica koje su dostupne baš svakome tko ima volje istražiti ih. Neću niti nakon Demo-a previše suditi o kvaliteti igre, to ću ipak prepustiti punokrvnoj verziji.

Za kraj ovog posta, donosim vam riječi Charlesa Onyetta, jednog od urednika IGN.com:

"...then BioWare announced Dragon Age 2 and I thought - really? That was fast. The art style looked kind of weird and I was scared they were turning Dragon Age into action game. Then I played Dragon Age 2 on PC and now I realize I was being kind of dumb. The sequels visuals look way better than Origins. I can't say much about the story and quest, but everything from the animations to the spell effects to the enviroments are much easier to the eye. The flow of combat is a lot better too."

"... If you're the type of person who doesn't like to use the pause function and would rather that the fighting just flow then this should make you happy. I am not that kind of person. I like to pause the combat and issue individual commands. Like in Origins, Dragon Age 2 still limits you to queueing up one attack at a time. According to BioWare multiple commands can not be queued cause basic enemies can be killed really fast. Which they can."

Osobno, jedva čekam Dragon Age 2 pa da konačno saznam tko je uistinu The Champion. Dragon Age ftw.
v4tra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:57   #80
Erm raspravljas sa vise ljudi ne samo s jednim...i ja citam po njihovim forumima, gamefaqu i ostalim ne subjektivnim sitovima di se najcesce vidi prava istina.

Gle recimo ovo http://www.youtube.com/watch?v=gyR1fGMCLXo nije mi jasno kak nesto moze biti iste tezine ak se igre akcijski ili takticki, dragon age vanila bez patcha je bil tezak u pm..nije bilo rushanja vec se za svaki fajt trebalo pripremati..ovdje mi izgleda kao da dođem tamo bacim neku devil may cry foru i potamanim sve..kakva korist od tauntanja, stunanja i ostalo ako je dovoljno da samo ides u action mode i koljes sve ko tipicni 5 godisnji konzolas ili call of duty fan...

i na kraju kak to izgleda bez developera da nam mazu oci

http://www.youtube.com/watch?v=NrgKS...eature=related di vidis tu kakvu taktiku?

Ono ja ne tvrdim da bude igra loša ili kvarim zabavu ili nesto slicno samo da idu krivim smjerom,..i naravno da budem i ja probal pa ko zna mozda se predomislim.
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.